Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50λεπτο game δεν το λες κουβαλημα. Αν είναι να κουβαλήσεις, θα το κανείς στο early mid. Δηλαδή εκεί που μπορείς να εκμεταλευτεις το gold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν κουβαλαει το adc?Μαλλον ο καλυτερος ρολος στο solo q μαζι με το mid.

Ισως να φταει οτι ειμαι μετριος παικτης, εξαλλου το μεγιστο που εχω παει ειναι gold2. Απλα παρατηρω οτι σχεδον παντα το mid και μερικες φορες και το top ( ap ή full ad [ fiora,trynda κτλ.. ] ) , εχουν περισσοτερο dmg σε champions απ' οτι εμενα. Το ιδιο ισχυει και για το αντιπαλο adc. Μονο kalista βλεπω να ριχνει τρελο dmg..

 

 

 

Μάθε Wukong jungle ή κάποιον άλλο που να έχει καλά ganks, damage και ταυτοχρονα να βοηθάει με CC στα teamfights.

 

Με ζουγκλα σιγουρα εχω καλυτερα στατιστικα, απλα ψιλοβαριεμαι μερικες φορες.. Πχ με amumu εχω 60% winratio σε περιπου 65 games με kda 4. Και απο support 65% winratio με leona σε 30 games και 4.5 kda..

 

 

Η λιστα που εβαλε ο αλλος εχει καποια βαση; Λεει οτι ειναι απο προσωπικες του εμπειριες και ο ιδιος ειναι diamond. Ειναι οντως ο graves τοσο χαμηλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κουβαλαει το adc?Μαλλον ο καλυτερος ρολος στο solo q μαζι με το mid.

δυστυχως δεν ειναι αληθεια φιλε μου...και απο τι φαινεται το επιβεβαιωνουν και αλλοι,ισως εισαι καλος εσυ και mainareis adc εγω που παιζω junge/top και προφανως focusαρω τα ADC βλεπω οτι δεν πανε πουθενα...οτι meta jungle υπαρχει και TOP ειναι ολα για να σκισουν το ADC δες ας πουμε heca/gnar/fizz/ top ολα τον σκιζουν το ADC ο καθενας με διαφορετικο τροπο,jungle εχουμε gragas/reksai/sejuani/ αυτα και αν τον σχιζουν!η που πρεπει να παιζεις premade με jungle για να κανεις counter gang και να την παλεψεις αλλιως Solo Q adc μονο ο rekkles ανεβαινει! (που και αυτος duo παιζει αλλα τεσπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτο game με sivir και μαλιστα ranked στα placements, ετσι επειδη βαριεμαι τα normals! Ημουν λιγο στα χαμενα. Το αρνητικο ειναι οτι δεν εχει dash, που ειχα συνηθισει με τον graves. Αλλα το shiled και η ulti πολυ καλα! 17-7-22 και 34k dmg. Για να δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To adc μόνο του ποτέ δεν κουβαλούσε και ποτέ δεν θα το κάνει.

Όμως ένα καλό botlane μπορεί άνετα να πάρει το game μόνο του αν οι ομάδες είναι equal.

Τουλάχιστον μέχρι Plat 3-4 που έχω δει, αν έχεις καλά mechanics και δεν έχουν γίνει τέρατα οι αντίπαλοι λόγω κάποιου δικού σου που αποφάσισε να ταΐσει μια Irelia π.χ., άνετα κερδίζεται το game από ένα κερδισμένο bot lane. 

 

Με Tristana ειδικά που είναι πάρα πολύ καλή στο να παίρνει objectives γρήγορα λόγω του E/Q της, δύσκολα χάνω game από objective control. Lane phase έχει καλύτερο από τα περισσότερα  ADC και σε teamfights βγάζει τεράστιο single damage DPS. Κι ας λένε ότι δεν κάνει scale γρήγορα.

 

source: adc main. (και κυρίως tristana "main" γιατί βλέπω ότι δουλεύει και έχω 76% win rate και 4.5KDA).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη η τριστ μιλωντας παντα για solo Q αλλα σε teamfight και τετοια μια sivir δειχνει την αξια της!η μια kalista (που σου κανει secure και βαρονο και δρακο,γτ ειπες για obj control)η ακομα και jinx 

αλλα οπως λες το adc δεν κουβαλαει ποτε...thats the spirit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol,οκ δεν κουβαλαει ποτε το adc.

Ρωτηστε και τον forgiven να μας πει τι κουβαλαει κι τι οχι ,will be fun.Καλο adc ειναι 50% πανω το team  σου.Ποια τανκ τωρα,αν το adc ξερει να βγει απο το lane δεν υπαρχουν τανκ.Ειδικα σε solo q να εχεις ποττενσιαλ double kill σε καθε respawn αν εισαι feedαρισμενος ειναι way too mutch.Θελω να δω τι θα κανει το τοπ λανε σε lane που ο αντιπαλος παιζει φουλ passive και δεν μπορει να feeνταριστει.Στο τοπ ειδικα παικτες που κουβαλανε πλεον ειναι παρα πολυ λιγοι,ακομα και στο jungle,suportive roles ειναι.

 Τεσπα ,δωστε σε εμενα καλο adc και apc ,και παρτε εσεις καλο top lane kai jungle. :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη η τριστ μιλωντας παντα για solo Q αλλα σε teamfight και τετοια μια sivir δειχνει την αξια της!η μια kalista (που σου κανει secure και βαρονο και δρακο,γτ ειπες για obj control)η ακομα και jinx 

αλλα οπως λες το adc δεν κουβαλαει ποτε...thats the spirit!

Η Sivir δεν μου αρέσει γιατί έχει πολύ λίγο range. Σαν adc εγώ θέλω να είμαι όσο πιο safe γίνεται και με Sivir δεν γίνεται.

 

Με Kalista που λες, ναι για baron/dragon είναι πολύ καλή αλλά όσο πιο late πάει το παιχνίδι και μιας και δεν βάζει crit items σχεδόν ποτέ, χάνει λίγο scaling. Και, αν δεν είναι μαζί το support, χάνεις αυτόματα το damage από το proc του W. Και δεν έχω δει και πολλά support να σκέφτονται να κάνουν auto attacks στο teamfight. Μένουν με cooldowns και απλά τρέχουν. 

 

Με Jinx, μιας και μου άρεσε πολύ από όταν βγήκε, το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει escapes. Ένας Jarvan να σου μπει και πρέπει να χαλάσεις flash γιατί αν σε κλείσει μέσα στην ulti την έκατσες. Αλλά γενικά είναι από τα καλά adc που βγάζουν άνετα πολύ damage αν μείνουν safe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol,οκ δεν κουβαλαει ποτε το adc.

Ρωτηστε και τον forgiven να μας πει τι κουβαλαει κι τι οχι ,will be fun.Καλο adc ειναι 50% πανω το team  σου.Ποια τανκ τωρα,αν το adc ξερει να βγει απο το lane δεν υπαρχουν τανκ.Ειδικα σε solo q να εχεις ποττενσιαλ double kill σε καθε respawn αν εισαι feedαρισμενος ειναι way too mutch.Θελω να δω τι θα κανει το τοπ λανε σε lane που ο αντιπαλος παιζει φουλ passive και δεν μπορει να feeνταριστει.Στο τοπ ειδικα παικτες που κουβαλανε πλεον ειναι παρα πολυ λιγοι,ακομα και στο jungle,suportive roles ειναι.

 Τεσπα ,δωστε σε εμενα καλο adc και apc ,και παρτε εσεις καλο top lane kai jungle. :-D :-D

 

Ρωτα τον Forgiven ποσο κλαιει σε καθε game που παιζει 2v4 bot 

 

Aσχετα απο αυτο , ο average player δεν ειναι Forgiven και δεν μιλαμε για τετοιους

Κανενας ρολος δεν κουβαλαει πλεον μονος του , σαφως ειναι πιο ευκολο με μερικα αλλα ετσι οπως εχει γινει το game δεν υπαρχουν αυτα τα κουβαλαω μονος μου . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sivir δεν μου αρέσει γιατί έχει πολύ λίγο range. Σαν adc εγώ θέλω να είμαι όσο πιο safe γίνεται και με Sivir δεν γίνεται.

 

Με Kalista που λες, ναι για baron/dragon είναι πολύ καλή αλλά όσο πιο late πάει το παιχνίδι και μιας και δεν βάζει crit items σχεδόν ποτέ, χάνει λίγο scaling. Και, αν δεν είναι μαζί το support, χάνεις αυτόματα το damage από το proc του W. Και δεν έχω δει και πολλά support να σκέφτονται να κάνουν auto attacks στο teamfight. Μένουν με cooldowns και απλά τρέχουν. 

 

Με Jinx, μιας και μου άρεσε πολύ από όταν βγήκε, το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει escapes. Ένας Jarvan να σου μπει και πρέπει να χαλάσεις flash γιατί αν σε κλείσει μέσα στην ulti την έκατσες. Αλλά γενικά είναι από τα καλά adc που βγάζουν άνετα πολύ damage αν μείνουν safe

η kalista με τα πηδηματακια δεν περναει πανω απο την Ulti του j4?ετσι νμζ τουλαχιστον!

Η Jinx ειναι κλασσικο παραδειγμα του "η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση" τρως καποιος ενεργοποιεις passive γλιτωνεις απο αλλους :P  με την βοηθεια του E καπου εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η kalista με τα πηδηματακια δεν περναει πανω απο την Ulti του j4?ετσι νμζ τουλαχιστον!

Η Jinx ειναι κλασσικο παραδειγμα του "η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση" τρως καποιος ενεργοποιεις passive γλιτωνεις απο αλλους :P  με την βοηθεια του E καπου εκει...

Δεν θα με παραξένευε αν το κάνει. Είναι από τις πιο bugged ulti στο game. 

Σωστό αλλά και πάλι, αν δεν γίνει αυτό, δύσκολο να ξεφύγεις :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο καρκινιαρικο placement που εχω παιξει σε αυτα τα 3 χρονια παιχνιδιου.. 4-6 και με πεταξε silver 3. Ολες οι ηττες εγιναν με ομαδικο σκορ τυπου 10-50. Οι νικες το ιδιο επισης.. Τυχαια ολα αυτα ρε riot; Μας δουλευεις τωρα;;

 

Πως γινεται ολο το αντιπαλο team να εχει πριν το παιχνιδι placement 5-1 και 6-1 και εμεις να εχουμε : εμενα με 4-2, ενα παλικαρο με 2-6 και εναν πιο παλικαρο με 2-12.. Ο οποιος πηρε fizz και ειχε σε 36 λεπτα 29 farm. Μιλαμε σοβαρα;

 

Ενα balanced παιχνιδι δεν επαιξα σε αυτα τα 10 και προφανως δεν αξιζω να ειμαι silver3. Παντα gold ημουν. Αντε τωρα να χασω 50 ωρες απο τη ζωη μου για να ανεβω. Πολυ σοβαρο παιχνιδι. Και αντικειμενικοτατο matchmaking πανω απ'ολα..

 

Βεβαια στο τσατ δεν εγραψα το παραμικρο.. Δε ξανακανω τα ιδια λαθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...