Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eγω κανω carry με Zyra support. οπως λεει και ο SivHD, I AM SUPPORT!

http://www.lolking.net/summoner/euw/115172#history

Στο lane πιανω τα αντιπαλα add , τα harassαρω με φυτα, zonαρω τα αντιπαλα support και baitαρω οταν γινονται ganks

Ι ΑΜ SUPPORT.

Αν το ad μου ειναι στοκος θα κανω μονος μου τα kill και θα του τα δωσω στο πιατο.

I AM SUPPORT.

Δε θα φαμε ουτε ενα gank επειδη δεν εχουμε wards. Θα ξερω ανα πασα στιγμη που ειναι ολοι οι αντιπαλοι.

I AM SUPPORT.

Στις μαχες κανεις δε θα πλησιασει τα carry μου, θα κανω zone τους δικους τους και peel τους bruisers.

I AM SUPPORT.

Μπορεις να το κανεις κι εσυ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

afentiko, συμφωνώ με το πνεύμα σου.Γενικά κι εγώ της ίδιας αντίληψης είμαι.Θεωρώ πως μερικά παιχνίδια και το βούδα μπάρμπα να έχεις απλά δεν τα βγάζεις, λογικό είναι εντάξει, μην αρχίσουμε να συζητάμε για τα προφανή.Και γι αυτό εξάλλου όταν παίζω solo προσπαθώ να παίζω κάτι άλλο εκτός από support για να μην εξαρτώμαι τόσο πολύ από τους άλλους και να μπορώ ευκολότερα θαρρώ να γυρίσω το παιχνίδι.Το θέμα είναι όμως ότι στην πλειοψηφία των παιχνιδιών τελευταία μου κάθεται support.Και προσπαθώ να δω τι διάολο μπορώ να κάνω σε παιχνίδια που παίζω όχι άσχημα για να κερδίσουμε.Υπάρχουν περιπτώσεις που βλέπω πολύ γρήγορα ότι αν έπαιζα σε άλλη θέση θα ήταν αλλιώς η εικόνα του παιχνιδιού γιατί η ομάδα δεν τραβάει κι εγώ όσο και να προσπαθήσω δεν θα αλλάξω και πολλά.Δεν κλαίγομαι, στην τελική θα μπορούσα να έχω κάνει κι εγώ με το έτσι θέλω άλλο pick.Αυτό που προσπαθώ να βάλω με το μυαλό μου είναι τι να αλλάξω στις περιπτώσεις που ο ρόλος μου δεν περπατάει σαν support.Γενικά παίζω πιο πολύ defensive supports  αν μπορώ να πω κάτι τέτοιο.Να ξεκινήσω με χαρακτήρες που θα μπορούν και από μόνοι τους να κάνουν μια πιο σεβαστή ζημιά ας πούμε;Δηλαδή εντάξει στα πιο πολλά τελευταία που έχω παίξει παίρνω blitz και τα καταφέρνω καλά θα έλεγα.Δε μπορεί όμως από μόνος του να βγάλει ζημιά αν τον προορίζεις για υποστηρικτικό ρόλο.Μπορεί κάποιος να μου πει για παράδειγμα, ξεκίνα lulu γιατί με τον χ προσανατολισμό στα αντικείμενά της μπορεί να σε ενοχλήσει και από νωρίς γιατί θα παίζει επιθετικά.Σε αυτό το ύφος πιο πολύ ρωτάω.

 

Ωραίος zahariel!Τέτοιου είδους γνώμες εννοούσα, σε ευχαριστώ.

(είδα χθες τον siv πρώτη φορά.Τι μουρλό ήταν αυτό ρε; ^_^)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα δεν θα γινει stream.
Το προβλημα που αντιμετωπιζουμε ειναι επιθεσεις DDOS (denial-of-service attacks) απο -προσωρινα- αγνωστα ατομα.

Εχουμε αρχισει μια σειρα ενεργειων για την αποτροπη τους (Αποκτηση
προστατευτικων τοιχων) και λογικα θα ειμαστε ξανα κοντα σας πολυ
συντομα, στο κανονικο μας προβλημα streaming.
Εαν τυχον ο υπαιτιος γι αυτες τις επιθεσεις το διαβαζει αυτο, ας ξερει οτι εχει ειδοποιηθει η Διωξη Ηλεκτρονικου Εγκληματος.
Ευχαριστουμε
 
Λεω και εγω, τι εγινε και δεν βγηκες..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bigi44444 έχουμε παίξει παλιά παιχνίδια μαζί . Τότε ήσουν χάλια. Είσαι ακόμα? Είσαι καλύτερος και φαντάζομαι όταν σκέφτεσαι πως ήσουν παλιότερα θα γελάς. Ο στόχος στο παιχνίδι δεν πρέπει να είναι να κερδίζεις πάντα. Είναι να βγαίνεις καλύτερος από το προηγούμενο. Το πως, το ξέρεις. Κάτσε βρες τα λάθη σου και φτιάξε τα. Και για support , βρες τι σου ταιριάζει και παίξε και γούσταρε. ΕΙδικά ο blitz έχει μεγάλα περιθώρια να κουβαλήσει. Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο τι παίζει με την αναγκαιότητα ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ το support? Πάρε ένα sightstone, gold/5 αντικείμενα και μετά πάρε CDR τανκ αντικείμενα όπως το frozen heart. Με spellcasters πήγαινε για Penetratioν. Στα κόκκινα βάλε επιθετικούς runes. ¨Οχι armor. Και παίξε πιο επιθετικά. 

 

Σαν κάτι τραγικές soraka που δεν βάζουν 1 level Q και κάθονται και πετάνε μπανάνες ενώ είναι γεμάτες mana. Αν είσαι μέσα στείλε μου το Nick να σε κάνω και spectate να περάσει η ώρα μου. 

 

DNT χάλια τελικά ο Pitsis. Πολύ μπινελίκι και κακία. Δεν είναι του γούστου μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wingsofdeath , Saintvicious αλλά τα αγαπημένα είναι Zahariel (είναι καλός ο γλυκούλης αλλά άντε να ξεμπλέξει) και ο Michael Jacob αλλά για Magic the Gathering

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο wingsofdeath ειναι ο καλυτερος streamer.Οι περισσοτεροι ξενοι streamers απλα παιζουν και βλεπω την φατσα τους[τι να την κανω δηλαδη],ο αλλος κανει 8ωρα gaming και μιλαει non stop και λεει τι λαθος εκανε,πως επρεπε να buildαρει κτλ.Φοβερος.Καλο ειναι που το κανει αυτο ο zahariel,αν και εμενα πρεπει να αρχισει στο Αγγλικο γιατι ετσι δεν θα εχει πολλους streamers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπα, δεν είχαμε παίξει.Είχαμε ο ένας τον άλλο στη λίστα παλιά παλιά αλλά δεν είχαμε παίξει μαζί.Τώρα είμαι στο γραφείο, μόνο μετά τις 11-11:30 παίζω. :P

Εντάξει σίγουρα έχω βελτιώσει τη γενική μου εικόνα, αλλά και πάλι δε μπορώ να πω ότι θεωρώ τον εαυτό μου τίποτα ιδιαίτερο.Εξάλλου δεν παίζω και πολύ τακτικά.Το χα παρατήσει για 4-5 μήνες πάλι ξεκίνησα το Γενάρη, το άφησα για κανα μήνα πάλι κι έτσι πάει η φάση γενικότερα.

Χθες να σου πω την αλήθεια είπα να παίξω nidalee support με ένα φίλο μου.Στα μισά επειδή βουτηχτήκαμε γιατί δεν ένιωθε το γύρισα σε frozen mallet και black cleaver.Τελικά εξελίχθηκε καλύτερα απ' όσο περίμενα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά εγώ τι πρέπει να κάνω ώστε να βελτιωθώ στο lol?

τα ranked games μου είναι οτι ναναι και εντάξει επειδή λέτε οτι δεν φταίνε πάντα τα trolls κλπ εγώ πως να βελτιωθώ σαν παίκτης.

ας τα πάρω απο την αρχή,τι πρέπει να κάνω?

παίζω σε όλες τις θέσεις αλλά δεν είμαι προ σε καμία.είμαι σχετικά καλός τοπ/μιντ και adc.

αυτό που με νοιάζει είναι πως να βελτιωθώ στο θέμα τακτικής/κίνησης στο χώρο,σωστά teamfights γιατί εντάξει στο farm έχω κάνει εξάσκηση και τα πηγαίνω σχετικά καλά στα περισσότερα games μου.

για πείτε καμια ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα mates.δεν εχω παιξει ποτε ranked.αν καποιος θελει να φτιαξει καμια ομαδουλα ψηνομαι να συμμετεχω.εχω 200 νικες και δεν παιζω παρα πολυ.pm me!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά εγώ τι πρέπει να κάνω ώστε να βελτιωθώ στο lol?

τα ranked games μου είναι οτι ναναι και εντάξει επειδή λέτε οτι δεν φταίνε πάντα τα trolls κλπ εγώ πως να βελτιωθώ σαν παίκτης.

ας τα πάρω απο την αρχή,τι πρέπει να κάνω?

παίζω σε όλες τις θέσεις αλλά δεν είμαι προ σε καμία.είμαι σχετικά καλός τοπ/μιντ και adc.

αυτό που με νοιάζει είναι πως να βελτιωθώ στο θέμα τακτικής/κίνησης στο χώρο,σωστά teamfights γιατί εντάξει στο farm έχω κάνει εξάσκηση και τα πηγαίνω σχετικά καλά στα περισσότερα games μου.

για πείτε καμια ιδέα

Διαβασε guide για τον παικτη που παιζεις καλα στο πως να κερδισεις το lane σου.Πχ ξερεις ριωβεν,δες τον bestrivenna κτλ.Μαθε να κερδιζεις γρηγορα το lane σου,αυτο πρωτα και βλεπουεμ για τα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα Σωκρατη. Ημουν με κατι φιλους που συχναζουν στη κορυφη του ladder και ακουσα τα χειροτερα για σενα :/

Quotαρω: Πωωωω ρε φιλε ο τριδαχτυλος που μου εχει ρουφηξει το elo.

Ακουσα και 2-3 ιστοριουλες :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...