Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ακριβώς, απλά εάν είσαι Challenger το Inactivity ξεκινάει στις 7 ημέρες και όχι στις 28 όπως τα υπόλοιπα tier, και αρχίζει το decay. Νομίζω το decay για Challenger είναι 50 LP per week, οπότε το πότε θα πέσεις εξαρτάται από τα πόσα LP έχεις όταν αρχίζει το inactivity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Silver 3 και ανεβαίνω σιγά-σιγά.

 

1 win, μπαίνω game με Jayce mid, feedάρει το bot ενώ έχουμε 5 wards συνολικά όλη την ώρα σε όλο το jungle προς την μεριά του bot και παρ'όλα αυτά δεν βλέπουν 3 άτομα να έρχονται κατά πάνω τους.

 

Τουλάχιστον το 3ο game το πήρα. Support Janna σε Sivir που προσπαθούσε να κάνει counter την αντίπαλη cait. Χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω, αλλά παίζει να ήμουν mvp στο game :D
Κάτι flash ulti για να μας σώσω από teamfight που φαινόταν ότι πήγαινε χάλια. Flash shield για να σώσω την sivir επειδή της έκανε ulti η cait και δεν είχε ούτε barrier ούτε shield. Και ένα failed flash shield για να σώσω την sivir αλλά έκανε και αυτή flash :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νομιζω οτι αν δεν παιξεις μια βδομαδα σε ριχνει αυτοματα

Not sure

 

Δεν χρειάζεται να είσαι τελευταίος. Με το mmr παίζει. Ο άλλος έφαγε demotion με 800 points. Επίσης η εβδομάδα δεν ισχύει. Σε βγάζει απο το league αλλα δεν σε κάνει demotion αν δε βρεθεί κάποιος άλλος για να πάρει το spot. Αυτό δε σημαίνει οτι θα κάτσεις κάνα μήνα. Απλά δεν είναι 7 μέρες μπάμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται, άλλο 50/60 και άλλο 450/460

 

Εγώ ήμουν από την αρχή της σεζόν μείον και έπεσα bronze I από inactivity

Τις τελευταίες 2 βδομάδες παίζω σχεδόν μόνο ranked από εκεί που έπαιζα 2-3 κάθε φορά, είμαι στο +2 και silver IV(συνεχίζω να ανεβαίνω πολύ άνετα)

Με βοήθησε πολύ το duo με φίλο που είναι gold I πλέον, λόγω του ότι τα  teams αποτελούνται από silver/gold και ξέφυγα από τη παράνοια του bronze

Μέχρι τέλος season θα τον πάω πλατίνα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποστάρω αυτό εδώ μήπως και ενδιαφέρεται κανένας από τους καλούς μας παίκτες :P

crs or die!

http://www.lolpro.com/forums/team-curse-tryout-forum/tryout-information/15946-tryout-information

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παληκαρια δεν το πιανω αυτο με τα προμοσιονς πως δουλευει μπεσα.

 

Ημουν σιλβερ 1 65 ποντους (παιρνω +15 περιπου εκει) νικαω 3 παιχνιδια σερι παω προμος. Νικαω και τα 3 μπαινω χρυσο 5.

 

Παιζω πρωτο παιχνιδι +22. 2ο μεχρι 5ο τα ιδια +18 μεχρι +25 μπαινω προμος. Κανω 2-0 και με βαζει χρυσο 4.

 

+13 σερι. Στο λολνεξους που μπαινω για να δω ρουνς αντιπαλων εβλεπα οτι ολοι ηταν απο χρυσο 1 μεχρι πλατινα 3. Δεν θα επρεπε να με προσπερασει ενα τιερ? Η ειναι completely random?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παληκαρια δεν το πιανω αυτο με τα προμοσιονς πως δουλευει μπεσα.

 

Ημουν σιλβερ 1 65 ποντους (παιρνω +15 περιπου εκει) νικαω 3 παιχνιδια σερι παω προμος. Νικαω και τα 3 μπαινω χρυσο 5.

 

Παιζω πρωτο παιχνιδι +22. 2ο μεχρι 5ο τα ιδια +18 μεχρι +25 μπαινω προμος. Κανω 2-0 και με βαζει χρυσο 4.

 

+13 σερι. Στο λολνεξους που μπαινω για να δω ρουνς αντιπαλων εβλεπα οτι ολοι ηταν απο χρυσο 1 μεχρι πλατινα 3. Δεν θα επρεπε να με προσπερασει ενα τιερ? Η ειναι completely random?

 

Δεν καταλαβα τι εννοεις με το " να με προσπερασει ενα tier " 

 

Ειτε εχεις απλα καλο mmr και σε βαζει με μεγαλυτερα divisions ειτε απλα υπηρχε καποιο premade που επηρεασε το matchmaking

Γενικα το matchmaking του παιχνιδιου ειναι για κλαμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Matchmaking θεϊκό. Smurf accounts lvl 12,15,18 μαθαίνουμε σε ένα φίλο να παίζει. Μπαίνει μαζί και ένας άλλος lvl 30 unranked ~200 wins. Μας βάζει αντιμέτωπους με lvl 28-28-28-29 accounts και ένα 30 Gold I. Και εντάξει εμείς τον αντέχαμε τον άλλο αν και ήμασταν με μισά mastery pages, 0 runes. Ο άλλος που τώρα ξεκινάει το game lvl 18 τον βάζεις με Gold I τυπά; Επειδή υπήρχε ένας 30άρης στην ομάδα;

 

Γενικά στο lvl up που κάνουμε έχω δει τραγικά match making.

 

On another note ώρα να δούμε το βιασμό νούμερο 2 της ημέρας των TSM, από τους OMG αυτή την φορά :D Θεΐλα ο Dyrus να έχει Karthus και απέναντι top να έχει Jax :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Actually το matchmaking στα χαμηλα lvls καταλαβαινει ποιος ειναι smurf , για αυτο και σε βαζει να παιζεις εναντιον αντιστοιχων αντιπαλων

Αλλα σε γενικες γραμμες ναι δεν την παλευει ιδιαιτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...