Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Don't ruin the meta!

 

Παρτο απο μενα το build δωρο 

Trinity force θα μπορουσε να δουλεψει και σε Shyvannah top by the way , needs testing

 

Παρολο που θα φαει μικρο nerf , Triforce still op

 

Κατα τα αλλα + 1 στον Locko σε οτι ειπε περι objectives

 

@katiepie Οτι σου ειπαν τα παιδια για Nami , αν εχεις καποια απορια ρωτας

 

Ενα ακομα guide απο Edward http://www.lolpro.com/guides/nami/449-nami-build-guide-support-by-edward

Αν και η nami μετα το 3,9 patch επαψε να ειναι tier 1 support , ειναι μια χαρα pick ακομα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το Early game 

Aram build Ashe

 

R>W>Q>E (1 level E όμως στο 4-5 θα το πάρουμε.

 

Masteries 4% CDR και τα άλλα κλασικά ότι παίρνετε

 

Spirit of the lizard elder --> Brutalizer----> Berserker greavers----> Blackcleaver-----> brutalizer ---> random shit

 

Εύκολο και pokey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι κανει counter τον nasus?

Αν κ οπως εχω ξαναπει counters δεν υπαρχουν

 

Οτιδηποτε δεν τον αφηνει να farmαρει = pokish

 

Elise , Kennen , Vladimir  μπορουν να του πρηξουν τις μπαλες και να μην τον αφησουν να κανει farm

 

Rumble , Jayce θα μπορουσαν να δουλεψουν too

 

Τα υπολοιπα ειναι skill matchups 

 

Το lane του Nasus ειναι απλα farm lane , το μονο σιγουρο ειναι οτιδηποτε κ να παρεις , στο lategame θα σε κανει outscale 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ οπως εχω ξαναπει counters δεν υπαρχουν

 

Οτιδηποτε δεν τον αφηνει να farmαρει = pokish

 

Elise , Kennen , Vladimir  μπορουν να του πρηξουν τις μπαλες και να μην τον αφησουν να κανει farm

 

Rumble , Jayce θα μπορουσαν να δουλεψουν too

 

Τα υπολοιπα ειναι skill matchups 

 

Το lane του Nasus ειναι απλα farm lane , το μονο σιγουρο ειναι οτιδηποτε κ να παρεις , στο lategame θα σε κανει outscale

ρε δεν ψοφαει περνει το doran shield και δεν καταλαμβενει απο το lvl 4 και δεν νιωθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zone οσο μπορεις και AA harass αν εισαι ranged 

Σκοπος σου δεν ειναι να τον σκοτωσεις , αλλα ειτε να τον κανεις να φυγει απο το lane και να πας το wave στο tower ωστε να χασει exp/cs ειτε να χασει οσα πιο πολλα cs μπορει

 

Πριν το 6 και πριν αρχισει να γινεται tanky μπορεις να παρεις πλεονεκτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις Cho. Φαρμάρεις πιο γρήγορα και όποτε πάει να κάνει last hit τρώει τα autohit καρφιά σου, οπότε για αυτόν είναι lose/lose. Αν αποφασίσει να κάνει trade καρφιά, πίσω, silence και μερικές φάπες ενώ θα τρώει dmg από τα minions. Τον φέρνεις στο αμήν, τον αναγκάζεις να farmάρει κάτω από το tower έχοντας διαρκώς wards και αν σου δοθεί η ευκαιρία full combo με χαριτωμένο ulti στο κλείσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν παρεις Chogath δεν κερδιζεις το lane , απλα το μετατρεπεις σε ενα ultimate farm lane που στο 40 θα εχει σε εχει κανει outscale γιατι θα εχει 500 στο Q και θα κανει 2hit το ad σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Point, χάνεις το late game και έχετε διαφορετικό ρόλο στο παιχνίδι, αλλά αναφερόμουν στο πώς αντιμετωπίζεις το Nasus σε λωρίδα. Με Cho τον κάνεις outfarm και έχεις τη δυνατότητα να τον κόψεις τελείως αν κάνει λάθη.

 

Αυτή τη στιγμή βέβαια χάνω το top ακόμα και αν πάει afk ο αντίπαλος, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι είπε , kennen Elise πολλές μπάλες για τον Nasus , λογικά έχεις το 6 γρηγορότερα , το οποίο σημαίνει ειδικά για τον κεννεν οτι αν του μπεις all in το λιγότερο που θα του πάρεις ειναι τα δυο sums και ενα b εάν δεν πάρεις το kill.

 

Γενικά μετά από αρκετό κεννεν πιστεύω οτι εάν δεν υπάρχει μια Janna απέναντι , mid game ενα φλας R παίρνει το game more or less.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ειπατε νασους,μου κατεστρεψε τα games σημερα...Εκει που ημουνα 1 game μακρια απο προμο για πλατινουμ,εχασα 3 στη σειρα εξαιτιας του.Babysit το τοπ,first blood εδινα στον τοπα μου καθε φορα,τον περναμε 3 kills και απλα μετα απο ενα σημειο το μονο που εκανε ειναι να φαρμαρει και να πουσαρει ασταματητα χωρις να πεθαινει γ κανενα λογο.Ερχετε στα team fight,τρωει το carry κ μετα gg..Τον μισησα σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο να κοψεις το στακαρισμα του Q στον nasus.

Εγω με tryndamere οσες φορες τον ετυχα αντιπαλο του εκανα πολυ ευκολο harass παιζοντας τον με full fury (ετσι, ειδικα early game τρωει ΠΟΛΥ harassing οτι masteries/runes/first item εχει). Και φυσικα full aggressive και all in ως το 6lvl. Το καλο του πως ειναι αρκετα προβλεψιμος (ξερεις δηλαδη οτι το Q το κραταει για last hit, ξερεις οτι θα προτιμησει να φαει λιγο ξυλο προκειμενου να παρει ενα ακομα last hit και ξερεις οτι στο laning το 80% των nasus παιζουνε οσο πιο passive μπορουν) κλπ.

 

Late game παντως ειναι αδυνατον να μην εχει υπερστακαρισμενο Q. Εκτος αν ο enemy laner τον ακολουθει ΠΑΝΤΟΥ και δεν τον αφηνει να φαρμαρει ακομα κι αν το υπολοιπο team κανει fight για baron πχ.

 

Γενικα , δεν κακο ενα ban σε nasus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπειτε κανα βραδακυ ναπαιξουμε κανα νορμαλ.Ακομα και ομαδουλα να φτιαξουμε να γελασουμε[skype κτλ].

blackjackcr0 ,οποιος θελει με κανει,δεν λεω οχι για νορμαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη ιδεα σωκρατη.Δυστηχως το account που εχω προς το παρων ειναι 21 lvl.Ας το κανονισουμε για 9 το βραδυ.

 

 

 

Εχω μια απορια:Ποιος σκ@τα ειναι αυτος που ειναι στην φωτο ρε σωκρατη?Εχω την εντυπωση οτι ειναι πολιτικο προσωπο αλλα μου ξεφευγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...