Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ riot,οταν εχεις wolrd  quarterfinals ,σε παρακαλω,κλεισε τα μαμημενα rank,αφου δεν τηνς παλευουν οι server αυτες τις ωρες.Δεν γινετε καθε φορα που εχει ματς να εχω 130 Ping.

 

Α καλα ακομα θεμα εχουν?Και εγω το ειχα παθει εχθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

<p>Ρε συ riot,οταν εχεις wolrd  quarterfinals ,σε παρακαλω,κλεισε τα μαμημενα rank,αφου δεν τηνς παλευουν οι server αυτες τις ωρες.Δεν γινετε καθε φορα που εχει ματς να εχω 130 Ping.</p>

Δεν ξερω πως συνδεονται τα quarterfinals με τον server της Ευρωπης.....

 

Edit: Ακουγα χτες στο stream του WildTurtle που ελεγε οτι η Vi παιζεται τοσο πολυ τελευταια

γιατι εκτος απο το current meta, η Vi ειναι ιδανικη να φτανει σε assassins οπου εαν καταφερει το team

 να τους σκοτωσει θα μπορουν να κανουν σημαντικα objectives οπως dragon/turrets κτλ

Αυτα για την competitive σκηνη.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Vi παίζεται πολύ λόγω του ότι το kit της ταιριάζει απόλυτα στο pick comp που εφαρμόζουν κατά κόρον οι Κορεάτες.

 

Το pick comp κάνει αυτό που ακριβώς είπες. Αποτελείται από champs με high mobility που αριστεύουν στο να κάνουν μικρά skirmishes. Έτσι προσπαθούν να πετύχουν έναν enemy που δεν έχει vision ή roamάρει ή είναι overextended ώστε μετά να κάνουν κάποιο powerplay 5vs4 σε ένα objective.

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα του pick comp είναι ότι εσύ σαν ADC farmάρεις το bot lane σου όταν σκάει από πίσω submarine με Eve & Shen. Kill, gg και μετά πάνε για tower, dragon ή w/e.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα και εγω να μπω να δοκιμασω λιγο να παιξω League Of Legends να περναει η ωρα μου τα βραδια που το μωρο κοιματε και μου κατεβαζει με 8 kbps απο χθες το απογευμα.....ειτε με p2p είτε χωρις... τι γινεται ρε παιδια ; ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε γεια

Moυ 'χει τυχει 3 φορες ως τωρα. Βεβαια, την 1 απο αυτες τις 3, αυτος που ειχε πει support pick-αρε katarina οταν ηρθε η σειρα του :D uber trolling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο, έχει κανείς ακούσει τίποτε για elo wipe τώρα που θα τελειώσει η season ? 

 

Θα αντιστραφεί το ladder και θα ξεκινήσει το Season 4 με όλους ανάποδα. Π.χ. εάν είσαι Bronze θα ξεκινήσεις από Challenger αλλά η μεγάλη αλλαγή είναι ότι θα μπορείς να πέσεις Tiers. Έτσι, οι περισσότεροι θα ξεκινήσουν από Challenger και θα πέσουν μέσα σε 40 games Bronze και μετά θα μπορούν να πέσουν και άλλο καθώς θα προστεθούν "Wooden", "Real Elo Hell", "I am totally Garbage" & "Ι shouldn'y give my dad's money to Riot".

 

Edit: Είναι δύσκολη η μέρα στην δουλειά και είπα να trollάρω λίγο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αντιστραφεί το ladder και θα ξεκινήσει το Season 4 με όλους ανάποδα. Π.χ. εάν είσαι Bronze θα ξεκινήσεις από Challenger αλλά η μεγάλη αλλαγή είναι ότι θα μπορείς να πέσεις Tiers. Έτσι, οι περισσότεροι θα ξεκινήσουν από Challenger και θα πέσουν μέσα σε 40 games Bronze και μετά θα μπορούν να πέσουν και άλλο καθώς θα προστεθούν "Wooden", "Real Elo Hell", "I am totally Garbage" & "Ι shouldn'y give my dad's money to Riot".

Τρρολλαρεις αλλα πλακα θα ειχε.Αν και θα ηταν το ιδιο.Αν silver bronze ειναι challanger ,θα παιζουν παλι με challenger παικτες που θα επρεπε να ηταν silver ,οποτε θα λενε ακομα τις δικαιολογιες που λενε [παιζω με scrubs και δεν μπορω να ανεβω].Το ωραιο θα ηταν να παει κατι σαν 50/50,και να παιζει ο σιλβερ με τον challenger.Κατι τελος παντως για να τους κανει να κατανοησουν οτι δεν ειναι οι συμπαικτες τους αλλα οι ιδιοι ο λογος που δεν ανεβαινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ειπα και εγω να μπω να δοκιμασω λιγο να παιξω League Of Legends να περναει η ωρα μου τα βραδια που το μωρο κοιματε και μου κατεβαζει με 8 kbps απο χθες το απογευμα.....ειτε με p2p είτε χωρις... τι γινεται ρε παιδια ; ;;;;

μπα reset το modem τα ιδια ....... δεν ανεβαινει πανω απο 10 kbps ...... ελεος 100 χρονια θα κανει να κατεβει

μια φορα ρε συ, μια φορά να μην postάρεις κακοτυχία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται να μαθει καποια πραγματα παραπανω

Lectures 1 ωρας για καθε role , για basic κ advanded mechanics αλλα και μερικα ακομα

 

Ακρως ενημερωτικα κατα την γνωμη μου 

 

 http://www.youtube.com/channel/UCeGtVfZD9LVttCJzjIJLY1g

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...