Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπον για εναν καλο Crit (AD) Sion ο οποιος ξεσκιζει τα παντα στο περασμα του και δεν αφηνει μυγα ζωντανη..

 

Βαση Ultimate Skill για μενα τουλαχιστον ειναι φτιαγμενος για Full Critical/AD η ενα Hybrid με βαση το AD παλι.

Ελα ρε, αμα ειναι να παιξεις Sion AD με full crit, τοτε γιατι δε παιζεις, dr, mundo για παραδειγμα.

 

Εγω νομιζω οτι ο Sion ειναι φτιαγμενος για AP build.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε, αμα ειναι να παιξεις Sion AD με full crit, τοτε γιατι δε παιζεις, dr, mundo για παραδειγμα.

 

Εγω νομιζω οτι ο Sion ειναι φτιαγμενος για AP build.

 

Ο Mundo δεν παιζετε Crit αλλα Tank Build με Warmogs, Spirit Visage και Sunfires...

 

O Sion εχει το Ulti, που αναλογα το Dmg που βγαζει healαρει τους διπλανους και Champions και Minions, και οπως καταλαβαινεις κανει Scale με AD οχι AP. Στο 3 Rank του Ulti βγαζει 100% LS να σκεφτεις και ενα καλο Attack Speed. AP Build με 100% Lifesteal και 97% Critical + 55% Crit Dmg απο Runes και αλλο τοσο με Infinity (με το Build μου) θα κανεις ?

 

Γενικα δεν αξιζει να παιζεις σαν Caster εναν Champion που εχει τετοιο Ulti, πληροφοριακα και Dive μπορεις να κανεις σε Turret και κανα Quadra-Penta εαν δεν σε Stunnaroun η σε κανουν Slow. Καλυτερα να κανεις Carry/Tanking και να τους κανεις να σε τρεμουν και να τρεχουν παρα να ριχνεις ενα Stun και να γυρνας πισω.

 

Δοκιμαστε το και πειτε μου πριν αρχισετε την θεωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο παιζεις παραπανω αντι να κανεις τα πιο κλασσικα Build γυρνας στην θεωρια η οποια δουλευει και κανει τους εχθρους να τραυλιζουν. Το Game θελει μυαλο δεν ειναι Pokemon, ειναι συνεχως μεταβλητο με απειρες πιθανοτητες και για αυτο ειναι ενδιαφερον :-)

 

o Twitch σε 1v1 δεν ριχνει σχεδον τιποτα, αλλα στα Gangs με λιγο καλο positioning πισω απο το τους υπολοιπους και το Extra Range απο το Ulti απλα πετσοκοβει. Το αν σε παιξω με Twitch θα χασεις δεν υπαρχει επειδη ειναι πολυ Team depended και δεν αντεχει ουτε 2 crits.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες ενα απο τα μεγαλυτερα + του παιχνιδιου ειναι η δομη των ηρωων του.Παρολο που εχει παρα πολλους χαρακτηρες εχουν κανει καλη δουλεια ωστε να μην υπαρχουν διαφορες μεταξυ τους,τουλαχιστον στο 95%. δεν υαπαρχει ηρωας που να ειναι πιο <<αδυναμος>> απο τον αλλον(εννοιεται οτι πρεπει να ξερεις να τους χειριζεσαι αριστα).

 

Με καλή θέληση, ας πούμε πως αυτό που βγάζεις είναι ορθό. Δεν υπάρχει ήρωας όπου είναι πιο αδύναμος από τον άλλο, αλλά υπάρχει ο ήρωας που δεν χρειάζεται καμία προσοχή/τεχνική/εμπειρία από τον summoner του.. και στην τελική είναι ίδιος κίνδυνος με τον πιο φτιαγμένο Karthus. (π.χ)

 

Ο νωόν νοήτο. Για τους αργόστροφους Έλληνες που γουστάρουν το εύκολο: Xin Zhao, Warwick, Yi.

 

Παίζεται μόνο αυτούς.. κάντε δεξί κλικ και παίρνεται 2 kill/minute, και αφήστε το μ__κα τον AP Shaco να ευχαριστιέται τα kills που κόπιασε να πάρει.

 

Αν κάποιος έχει φτάσει σε ένα άλφα επίπεδο και έχει πιο "hardcore" ig απορίες, του προτείνω το Αμερικάνικο League of Legends forum. Ο έξυπνος Έλλην δε ρωτάει Έλληνα για να μάθει. (:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλή θέληση, ας πούμε πως αυτό που βγάζεις είναι ορθό. Δεν υπάρχει ήρωας όπου είναι πιο αδύναμος από τον άλλο, αλλά υπάρχει ο ήρωας που δεν χρειάζεται καμία προσοχή/τεχνική/εμπειρία από τον summoner του.. και στην τελική είναι ίδιος κίνδυνος με τον πιο φτιαγμένο Karthus. (π.χ)

 

Ο νωόν νοήτο. Για τους αργόστροφους Έλληνες που γουστάρουν το εύκολο: Xin Zhao, Warwick, Yi.

 

Παίζεται μόνο αυτούς.. κάντε δεξί κλικ και παίρνεται 2 kill/minute, και αφήστε το μ__κα τον AP Shaco να ευχαριστιέται τα kills που κόπιασε να πάρει.

 

Αν κάποιος έχει φτάσει σε ένα άλφα επίπεδο και έχει πιο "hardcore" ig απορίες, του προτείνω το Αμερικάνικο League of Legends forum. Ο έξυπνος Έλλην δε ρωτάει Έλληνα για να μάθει. (:

 

Τα παραλές. Ο μόνος που κοπιάζει για να πάρει Kills είναι ο Alistar. Και ο Yi δεν είναι εύκολος ούτε ο Xin Zhao.

 

Και δεν είναι όλοι οι Έλληνες ίδιοι. Μερικοί έχουμε και το μυαλό και την εμπειρία να πούμε δυο πράγματα. Δεν είμαι ο καλύτερος αλλά έφτασα το 1950 ELO στο νόρμαλ και μέχρι μάρτιο ήμουν στο Top 200. Αυτά τα λέω όχι για να δειχτώ και πίπες , αλλά για να μην ακούμε και ότι νάναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο yi και ο Zhao είναι δύσκολοι ( = equals to "μη-εύκολοι"), τότε τι είναι ο Corki? τί είναι ο Gragas? ο Kassadin και ο Malphite? Nida και Ez?

Μη με τρελένεις τώρα και αρχίζω και σου λεω ιστορίες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο <<εξυπνος>> κατα την γνωμη μου summoner ειναι αυτος που προσαρμοζεται απο την αρχη. Αν εχει φτασει σε ενα καλο επιπεδο θα πρεπει να διαλεγει τελευταιος ηρωα βλεποντας σε τι εχει ελλειψει η ομαδα π.χ αν η ομαδ δεν εχει tank να περνει ενα αυτος( νομιζω οτι ομαδα χωρις 2 tank δυσκολα κερδιζει). Στη συνεχεια το buillt poyθα κανει θα πρεπει να βασιζεται στους ηρωες κ το built των αντιπαλων.Γι αυτο πιστευω οτι δεν πρεπει να ειναι προκαθορισμενο το built που θα κανεις π.χ αν κανεις απο την αρχη τον sion ή τον shaco dps or ap.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα προσωπικό παραδειγμα για το δυσκολους-ευκολους ηρωες. Εγω εκανα την λαλακια να κολλησω στην αρχη με την ashe( εχω 220 wins!), οταν πια εφτασα στο σημειο να μην θελω να την ξανα παιξω γτ την συχαθηκα μου ηταν δυσκολο να συνηθησω εναν fighter ή tank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλην του corki και του Kassadin που θέλουν προσοχή οι άλλοι είναι εύκολοι ήρωες. Άλλο αν θέλουν πιο πολλά πατήματα πλήκτρων. Ο έμπειρος παίχτης τα πατάει. Και στα ψηλότερα επίπεδα είναι το θέμα. Κλαίνε οι Yi και οι Xin Zhao γιατί με 1 exhaust και 1 stun πάπαλα. Και τι lane έχουν? Melee dps είπες? Λίγο απρόσεχτος να είσαι και να μπεις λάθος , τέλος. Ειδικά ο Xhin άπαξ και μπει σε μια μάχη , ή κερδίζει ή τον κάνουν σκόνη.Δεν μπορεί να φύγει Ναι , οι άλλοι φαίνονται πιο δύσκολοι αλλά αφήνουν και πολλά περιθώρια να κερδίσεις μια μάχη λόγω του High mobility που έχουν και του καλού laning.

 

Όταν θα αρχίσεις σαν Yi να τις τρως από Nidalee με τα μισά αντικείμενα θα δεις τι είναι εύκολο και δύσκολο. Όταν ο Ezrael με lizard buff δεν σε αφήνει να τον ακουμπήσεις με Xhin Zao, θα αρχίσεις να κοπανάς το πληκτρολόγιο. Ναι , θέλει μια τεχνική αλλά μετά από 200 παιχνίδια όλοι το κάνουν , αυτοί που έχουν μισό εγκέφαλο εννοείται

 

ο έξυπνος είναι αυτός που δεν παρατάει το παιχνίδι και προσαρμόζεται συνεχώς. Ας πάρει και ότι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο <<εξυπνος>> κατα την γνωμη μου summoner ειναι αυτος που προσαρμοζεται απο την αρχη. Αν εχει φτασει σε ενα καλο επιπεδο θα πρεπει να διαλεγει τελευταιος ηρωα βλεποντας σε τι εχει ελλειψει η ομαδα π.χ αν η ομαδ δεν εχει tank να περνει ενα αυτος( νομιζω οτι ομαδα χωρις 2 tank δυσκολα κερδιζει). Στη συνεχεια το buillt poyθα κανει θα πρεπει να βασιζεται στους ηρωες κ το built των αντιπαλων.Γι αυτο πιστευω οτι δεν πρεπει να ειναι προκαθορισμενο το built που θα κανεις π.χ αν κανεις απο την αρχη τον sion ή τον shaco dps or ap.

 

Σωστά, πολύ σωστά.Εγώ προσπαθώ να διαλέγω τελευταίος για να σώζω ότι μπορώ αν και δε θα έλεγα ότι έχω ιδιαίτερη εμπειρία.Είναι τουλάχιστον σπαστικό να βλέπεις ότι και οι 4 συμπαίκτες σου παίρνουν με τη μία έναν ήρωα γιατί με αυτόν έχουν συνηθίσει.Και βλέπεις μια ομάδα εντελώς ανισόρροπη μετά.

Χθες πάντως έκανα το χειρότερο παιχνίδι μου γενικώς. 1/12 με tristana (την οποία την ξέρω καλύτερα από κάθε άλλο ήρωα)!Μιλάμε για φιάσκο.Δεν το έσωζα με τίποτα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...