Προς το περιεχόμενο

Εξαγωγη φρονιμίτη


p_ilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι τίποτα φίλε μου εγώ τους κάτω έβγαλα και χρειάστηκε μπόλικο σκάψιμο τόσο πολύ που νόμιζα οτι έφυγαν τα ούλα πήγε καλά όλη η διαδικασία φυσικά και έγιναν και οι 2 χειρουργικά, και απόρησε η οδοντίατρος με την ψυχραιμία μου, βάλαμε 12 ενέσεις ο πρώτος βγήκε δύσκολα κράτησε περίπου 3 ώρες ο 2 τον έβγαλα μετά από ένα μήνα βγήκε ποιο εύκολα μπορώ να πω άλλα δεν είναι τίποτα άμα ο οδοντίατρος είναι εμπιστοσύνης δεν χρειάζεται να φοβάσαι

3 ώρες; ήταν κλειστός; εμένα το δόντι είναι έξω ρε συ, στον αριστερό έκανε μαζί με την νάρκωση και το σπάσιμο του κάνα μισάωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 297
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήταν βαθιά μέσα στο ούλο σκεπασμένος και κληστος και εμένα μου το έσπασε επίσης το αίμα ποτάμι μπόλικο έβγαινε, μετά όμως όταν έφευγαν οι ναρκώσεις μετά πόνος την νύχτα αιμωραγια πάνω στο μαξιλάρι άσε άσε μετά ήταν το δύσκολο σουπες καθε μερα να τρως βούρτσισμα δοντιών για 5 μέρες απαγορευονταν  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα διαβάσει αυτά που γράφετε για τους έγκληστους, δε θα πήγαινα να κάνω επέμβαση για τον δικό μου.

Ευτυχώς σε μένα εξελίχθηκε πολύ ομαλά, σε μια βδομάδα μετά την αφαίρεση των ραμμάτων ήταν σα να μην τον είχα ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν βαθιά μέσα στο ούλο σκεπασμένος και κληστος και εμένα μου το έσπασε επίσης το αίμα ποτάμι μπόλικο έβγαινε, μετά όμως όταν έφευγαν οι ναρκώσεις μετά πόνος την νύχτα αιμωραγια πάνω στο μαξιλάρι άσε άσε μετά ήταν το δύσκολο σουπες καθε μερα να τρως βούρτσισμα δοντιών για 5 μέρες απαγορευονταν

Οκ είσαι άλλη περίπτωση.. Εμένα τον πιάνει άνετα... Το τραβάει και τέλος.

Παντως και στην φυσιολογική εξαγωγή που έκανα φρονιμίτη πονουσα για μηνα σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της κόρης μου (δύο) ήταν κλειστοί.

Πήγαμε σε ειδικό ειδικό χειρουργό και σε μισή ωρίτσα ο καθένας είχαν αφαιρεθεί.

Δεν είχε προβλήματα μετά την εξαγωγή σε καμιά 10αριά μέρες έκοψε και τα ράμματα και όλα εντάξει.Δεν πλήρωσα και κανένα τρελλό ποσό.Νομίζω 150 ευρώ στον καθένα σε ιδιωτικό ιατρείο γιατί ο γιατρός απασχολούσε και δύο βοηθούς σε αυτές τις επεμβάσεις.

 

Εάν είναι κλειστός καλίτερα σε ένα ειδικό παρά σε απλό οδοντίατρο.

Τώρα ο vairass μας λέει ότι είναι κανονικά έξω άρα για πιο λόγο να πάει σε ειδικό και να πληρώνει και παραπάνω από τη στιγμή που θα βρει απλό οδοντίατρο να το αναλαμβάνει;;;

Σίγουρα η γνώμη ενός ειδικού θα ήταν καλίτερη αλλά δεν εμφανίζεται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της κόρης μου (δύο) ήταν κλειστοί.

Πήγαμε σε ειδικό ειδικό χειρουργό και σε μισή ωρίτσα ο καθένας είχαν αφαιρεθεί.

Δεν είχε προβλήματα μετά την εξαγωγή σε καμιά 10αριά μέρες έκοψε και τα ράμματα και όλα εντάξει.Δεν πλήρωσα και κανένα τρελλό ποσό.Νομίζω 150 ευρώ στον καθένα σε ιδιωτικό ιατρείο γιατί ο γιατρός απασχολούσε και δύο βοηθούς σε αυτές τις επεμβάσεις.

 

Εάν είναι κλειστός καλίτερα σε ένα ειδικό παρά σε απλό οδοντίατρο.

Τώρα ο vairass μας λέει ότι είναι κανονικά έξω άρα για πιο λόγο να πάει σε ειδικό και να πληρώνει και παραπάνω από τη στιγμή που θα βρει απλό οδοντίατρο να το αναλαμβάνει;;;

Σίγουρα η γνώμη ενός ειδικού θα ήταν καλίτερη αλλά δεν εμφανίζεται.

Είναι κανονικά έξω όμως το εσωτερικό ουλο τον κάλυψε, ίσως με την αντιβίωση κατέβει το ουλο, άσε που οι περισσότεροι γναθοχειρουργοι παίρνουν στη Θεσσαλονίκη 250-450, που να τα βρω ; θα μου πεις υγεία είναι αλλά είναι πολλά για εμένα δυστυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη νομίζεις ότι για τους υπόλοιπους είναι λίγα.

 

Όπως μας έρχονται τα μνημόνια το ένα πίσω από το άλλο βλέπω οι περισσότεροι σε καμιά 10αριά χρόνια θα τρώμε με τα ούλα.

Κόλπο Γεωργίου με λίγα λόγια. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κανονικά έξω όμως το εσωτερικό ουλο τον κάλυψε, ίσως με την αντιβίωση κατέβει το ουλο, άσε που οι περισσότεροι γναθοχειρουργοι παίρνουν στη Θεσσαλονίκη 250-450, που να τα βρω ; θα μου πεις υγεία είναι αλλά είναι πολλά για εμένα δυστυχώς.

Αν εισαι απο  θεσσαλονικη θα πας εκει που πηγα εγω ειναι παρα πολυ καλη οδοντιατρος  αν θες δεν ξερω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι απο  θεσσαλονικη θα πας εκει που πηγα εγω ειναι παρα πολυ καλη οδοντιατρος  αν θες δεν ξερω

για στειλε πμ με πληροφοριες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις τον εβγαλα και ηρεμησα...τελος ...

 

πολυ καλος Ιατρος Γναθοχειρουργος σε εξαιρετικη τιμη κιολας.

 

Οσοι ειναι απο θεσσαλονικη τον προτεινω! ( πληροφοριες  πριβε)

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Παιδιά αύριο θα βγάλω τον πάνω φρονιμίτη μου γιατί έχει χαλάσει και με πονάει όταν τρώω γλυκά. Έχει βγει κανονικά το δόντι, δεν είναι χωμένο και ο γιατρός είπε πως θα είναι μια απλή εξαγωγή. Εγώ ανησυχώ λίγο γιατί θα είναι ο πρώτος που θα βγάλω. Θα μπορώ άραγε να μιλήσω μετά; Θα μπορώ να συγκεντρωθώ; Μήπως χρειαστεί να πάρω και αντιβίωση;

Είναι τόσο φοβερά τα πράματα όσο λέγονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Παιδιά αύριο θα βγάλω τον πάνω φρονιμίτη μου γιατί έχει χαλάσει και με πονάει όταν τρώω γλυκά. Έχει βγει κανονικά το δόντι, δεν είναι χωμένο και ο γιατρός είπε πως θα είναι μια απλή εξαγωγή. Εγώ ανησυχώ λίγο γιατί θα είναι ο πρώτος που θα βγάλω. Θα μπορώ άραγε να μιλήσω μετά; Θα μπορώ να συγκεντρωθώ; Μήπως χρειαστεί να πάρω και αντιβίωση;

Είναι τόσο φοβερά τα πράματα όσο λέγονται;

Εχω βγαλει τους 3 και ηταν περιπατος , απλα αιματακι μετα και οταν φυγει το μουδιασμα ισως σε πονεσει λιγο και να παρεις κανα ντεπον. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ αν και βγήκε πανεύκολα, πολλές φορές μου κάθεται τροφή πίσω στην ''τρύπα'' και πρέπει να κάνω γαργάρες για να φύγουν τα υπολείμματα. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους όσους έχουν κάνει εξαγωγή δοντιού μπορεί να συμβεί αυτό,καλό θα ήταν να αποφεύγεις να μασάς από εκείνη την μεριά όταν τρως φαγητά που θρυμματίζονται(ειδικά τις πρώτες μέρες ούτε για αστείο).Η τρύπα δυστυχώς αργεί να κλείσει.

Πάντως είσαι τυχερός που ο φρονιμίτης σου δεν ήταν έγκλειστος,γλυτώνεις τεράστια ταλαιπωρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vasivouzoukos είπε

Εγώ αν και βγήκε πανεύκολα, πολλές φορές μου κάθεται τροφή πίσω στην ''τρύπα'' και πρέπει να κάνω γαργάρες για να φύγουν τα υπολείμματα. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον;

Ναι γίνεται αυτό... Εγώ έφαγα από εκεί μετά από δύο μήνες... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...