Προς το περιεχόμενο

Lost - The Final Season (Spoilers Free Up To Season 5)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν λέμε διέρευσε κάτι σημαίνει πως ενω δεν ήταν σχεδιασμένο να προβληθεί,προβλήθηκε,ακόμα και αν είναι δεν αυτή τη μορφή σε παύει να έχει διερρεύσει,οπότε δεν νομίζω οτι εχω λάθος σε ότι είπα,απλώς δεν επεκτάθηκα γιατι μπόρει να ενοχλούσε κάποιους που δεν θα θέλαν προφανώς να το μάθουν,γι'αυτό υπάρχουν και τα προσωπικά μυνήματα που πολύ σώστα κάποιοι χρησιμοποίησαν για να με ρωτήσουν/αμφισβητήσουν.χωρίς να επεκταθούν,σεβόμενοι το θέμα των spoilers..

 

Αν πάλι ήταν τόσο λάθος αυτό που είπα,τότε πάσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σημασία έχει ότι αν παραβλέψουμε την επιεικώς απαράδεκτη ποιότητα πρόκειται και πάλι για το πρώτο μισό. Υπομονή αδέρφια, τρεις μερούλες ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειδα τα πρωτα 10 λεπτα, μετα το εκλεισα γιατι λεω στον εαυτο μου τι παπαρας εισαι αντεξες τοσο καιρο και θα ενδωσεις τωρα και μαλιστα σε τοσο χαλια ποιοτητα?

 

Δεν ειναι σποιλερ αυτο που θα πως, απλα θα πω πως ΔΕΝ πηγαν τοσες σαιζον τσαμπα, αλλα οπως ειπα και πριν, αδυνατω να καταλαβω προς το παρον την χρησιμοτητα του reset που απ'οτι φαινεται θα μας τρωει καπου μισο επεισοδιο καθε φορα, οπως και τα fb και ff.

Τουλαχιστον η σκηνη πριν πεσει το logo του LOST, ηταν φοβερη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάλι μπερδεύτηκα από το post του Sheik περισσότερο. (Δεν έχω δει το επεισόδιο).

 

Ας μην μαλώνουμε και μεταξύ μας. Αυτό θέλουν.

Those bastards...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι μπερδεύτηκα από το post του Sheik περισσότερο. (Δεν έχω δει το επεισόδιο).

 

 

Those bastards...?

Εννοεί αυτό

Το εντελως trivia κομματι ειναι οτι απο την μια εχουμε reset, δηλαδη ενα alternate timeline που χρησιμευει ως αντικαταστατης των flashbacks/flashforwards σαν storytelling device και ταυτοχρονα, τα πραγματα στο νησι εξελισσονται κανονικοτατα απο κει που τα αφησαμε(aftermath θανατου της Τζουλιετ, θανατος Τζεικομπ, κλπ).

 

Πως δενει ολο αυτο το πραγμα και τι εχει να προσφερει στη μυθολογια?

 

4 μερες μεινανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβως αυτο συμβαινει.

 

Μαλιστα, ακολουθει minor spoiler αλλα προτεινω να το διαβασετε δεν ειναι κατι τραγικο

 

Ο Τζακ γενικως στην 1η σκηνη που ειδα εχει μια περιεργη αισθηση, κατι σαν dejavu. Στην συνεντευξη που ποσταρα εχθες, ο lindelof ρωτηθηκε για το reset και ειπε οτι αυτη η αισθηση που εχει ο Τζακ(και φανταζομαι ολοι) κατι θα σημαινει μαλλον...Συγκεκριμενα:

 

Q: It seems that Faraday was right and everything seems to be back on track, as if 815 never crashed. But you couldn't help notice that Jack sensed something…

 

Cuse: Well you know, that's what's cool about it.

 

Lindelof: And Cindy [the flight attendant] only gave Jack one bottle this time around.

 

Cuse: So I think you have to figure that we're up to something more than a literal recreation of what happened in the pilot, and we are.

 

Lindelof: You'll know a lot more in 24 hours than you do now, that's for sure.

 

 

 

 

Πω τελικα αργει πολυ η Τεταρτη ρε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα ναι ή ένα όχι ρε συ Σέικ γιατί θέλω μεν να σποιλεριαστώ αλλά με μέτρο.

 

Τώρα έχουμε 2 ''σύμπαντα'' εκ των οποίων:

 

Στο ένα είναι αυτά που βλέπαμε τόσο καιρό και θα συνεχίσει η ιστορία του ως έχει. Σαν να μην υπήρχε ρισέτ και ξεκινάει η 6η σεζόν κανονικά.

Στο άλλο το αεροπλάνο δεν πέφτει, οι Λόστις δεν πέφτουν στο νησί και ξεκινάει μια ''νέα'' ιστορία.

 

Σωστά; Αν ναι, τότε ποιος ο λόγος που η βόμβα δημιούργησε και άλλο ''σύμπαν πιθανοτήτων'? Εφόσον η ζωή εξελίσεται κανονικά και στο πρώτο σύμπαν τότε τι δημιούργησε το δεύτερο? Η βόμβα? Και γιατί η βόμβα και δεν δημιουργήθηκε ακόμα ένα σύμπαν όταν ο Ντες δεν πάτησε το κουμπί για παράδειγμα. Επίσης αν μιλάω σωστά, τότε στο πρώτο σύμπαν (το γνωστό) ο Τζάκ και οι υπόλοιποι τι απέγιναν? Αν ζουν, όπου και να πήγαν πρέπει λογικά να θυμούνται ότι πυροδότησαν την βόμβα, σε αντίθεση με τους Λόστις στο δεύτερο σύμπαν που δεν πρέπει να έχουν καμία επίγνωση του τις γινόταν στην πρώτη βερσιόν τους.

 

Άντε γαμώ την Τετάρτη μου γαμώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα ναι ή ένα όχι ρε συ Σέικ γιατί θέλω μεν να σποιλεριαστώ αλλά με μέτρο.

 

Τώρα έχουμε 2 ''σύμπαντα'' εκ των οποίων:

 

Στο ένα είναι αυτά που βλέπαμε τόσο καιρό και θα συνεχίσει η ιστορία του ως έχει. Σαν να μην υπήρχε ρισέτ και ξεκινάει η 6η σεζόν κανονικά.

Στο άλλο το αεροπλάνο δεν πέφτει, οι Λόστις δεν πέφτουν στο νησί και ξεκινάει μια ''νέα'' ιστορία.

 

Σωστά; Αν ναι, τότε ποιος ο λόγος που η βόμβα δημιούργησε και άλλο ''σύμπαν πιθανοτήτων'? Εφόσον η ζωή εξελίσεται κανονικά και στο πρώτο σύμπαν τότε τι δημιούργησε το δεύτερο? Η βόμβα? Και γιατί η βόμβα και δεν δημιουργήθηκε ακόμα ένα σύμπαν όταν ο Ντες δεν πάτησε το κουμπί για παράδειγμα. Επίσης αν μιλάω σωστά, τότε στο πρώτο σύμπαν (το γνωστό) ο Τζάκ και οι υπόλοιποι τι απέγιναν? Αν ζουν, όπου και να πήγαν πρέπει λογικά να θυμούνται ότι πυροδότησαν την βόμβα, σε αντίθεση με τους Λόστις στο δεύτερο σύμπαν που δεν πρέπει να έχουν καμία επίγνωση του τις γινόταν στην πρώτη βερσιόν τους.

 

Άντε γαμώ την Τετάρτη μου γαμώ.

 

Ναι. Απλα μη το μπερδευεις τοσο.

Θυμησου: 1η, 2η και 3η σαιζον ειχαμε φλασμπακς και ιστορια on-island για καθε επεισοδιο(με μερικες εξαιρεσεις οπου ειχαμε και φλασμπακ στο νησι).

4η σαιζον ειχαμε flashforwards και ιστορια on-island.

5η σαιζον ειχαμε μια μιξη με flashforwards & time travel μαζι με ιστορια on-island.

 

Τωρα, εχουμε ιστορια on-island οπως ακριβως την αφησαμε, με οσα εχουν γινει 5 σαιζον τωρα ΑΛΛΑ τον ρολο των φλασμπακς κλπ τον παιρνει μια ιστορια, σε ενα εναλλακτικο(?) timeline οπου η πτηση προσγειωθηκε κανονικα. Οποτε , ελπιζω , και με βαση τα λεγομενα των παραγωγων πως ΔΕΝ ειναι απλα ενα what if σεναριο αλλα οδηγει σε κατι μεγαλυτερο και εχει να προσφερει οχι μονο σαν τροπος storytelling αλλα και σαν βασικο στοιχειο στη μυθολογια. Αλλιως, απο τα 18 επεισοδια της σαιζον, βγαλε τα 7-8 σαν συνολικο χρονο που θα μας φαει το reset σεναριο και μας μενουν 10 επεισοδια "κανονικου" Λοστ.

Ελπιζω(και ειμαι αρκετα αισιοδοξος) οτι τελικα καπου θα οδηγησει το reset και δεν θα μας φαει πολυτιμο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαλακες συγγνωμη, να πω κατι...

 

Το πως δουλευει το γαμημενο το spoilerοκουμπο και τι σκατα θεωρειται spoiler το εχουμε συνειδητοποιησει ολοι?

Γιατι σας βλεπω ετοιμους τον Μαιο να εχει αλλαξει ο τιτλος του τοπικ σε "Lost 6- Ηταν ολα στο μυαλο του Λοκ"

Στην αναγκη βαλτε ολα τα ποστ με spoiler, εγω ξενερωσα παντως...

Αλλα θα μου πεις εγω ο μαλακας που διαβασα φταιω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάθει αμόκ, βγάζω αφρούς από το στόμα δεν αντέχω άλλο. Ανοίγω τα spoiler tags τα κοιτάω φευγαλέα και με μισόκλειστα μάτια και τα ξανακλείνω αμέσως. Προσπαθώ να κοροϊδέψω τον εαυτό μου αλλά η Τετάρτη μου φαίνεται αιώνες μακρυά. Και φυσικά γελάω με τον εαυτό μου που έσπαγε κάθε μετρητή γραφικότητας όταν σχεδίαζε να δει όλα τα επεισόδια μαζεμένα το Μάϊό. Πραγματικά αστείος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν εχω παρακολουθησει και πολυ ολα τα προηγουμε να ποστ, εχει κυκλοφορισει η προκειτε, κανα εισαγωγικο επεισοδιο για να φρεσκαρουμε την μνημη μας για τα προηγουμενα ?

 

και κατι αλλο.

απο αυτο και πολλα αλλα (γιαυτο απεχω συνειδητα απο το thread)

Έχω πάθει αμόκ, βγάζω αφρούς από το στόμα δεν αντέχω άλλο. Ανοίγω τα spoiler tags τα κοιτάω φευγαλέα και με μισόκλειστα μάτια και τα ξανακλείνω αμέσως. Προσπαθώ να κοροϊδέψω τον εαυτό μου αλλά η Τετάρτη μου φαίνεται αιώνες μακρυά. Και φυσικά γελάω με τον εαυτό μου που έσπαγε κάθε μετρητή γραφικότητας όταν σχεδίαζε να δει όλα τα επεισόδια μαζεμένα το Μάϊό. Πραγματικά αστείος.

 

εχει διαρευση τιποτε απο το σεναριο ????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lostsupper1.jpg

 

lostsupper2.jpg

 

 

Τις πήρα απο το φόρουμ του rocking.gr Το γράφω προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

 

 

Φυσικά παρατηρήσατε ποια ηγετική μορφή κάθεται στο κέντρο...

 

H Τζούλιετ πού χάθηκε?????????????????????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...