Προς το περιεχόμενο

Lost - The Final Season (Spoilers Free Up To Season 5)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις είδα το recap και μου θύμισε τι απίστευτο journey έχουμε ζήσει τόσα χρόνια με το Lost. Έφτασα 30 χρονών για να δω το τέλος...

 

Δυνατές συγκινήσεις.

Βλέποντάς το μου δημιουργήθηκαν μερικές απορίες/σκέψεις.

 

Καταρχήν στον Jacob αναφέρεται ως spiritual presence, άρα μήπως επιβεβαιώνει ότι οτι δεν είναι human?

 

Επίσης για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση ότι ο Sawyer είναι αυτός που σκότωσε την μητέρα του έχοντας πάρει το όνομα του "supposed killer". Τώρα θα μου πείτε, καλά αυτό δεν έγινε στην Dharma εποχή, τώρα πως θα κολήσει? Δε ξέρω, απλά μου ήρθε σαν σκέψη.

 

Ο Jacob λίγο πριν πεθάνει λέει το περίφημο "they are coming". Έχω την αίσθηση ότι αναφέρεται στους Losties στο παρελθόν γιατί...στο recap φαίνεται να ορίζει την πράξη της Juliet σαν free will. Αν υποθέσουμε ότι ο Jacob προσδιορίζει το free will vs τον Man in Black και fate.

 

Βέβαια συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πως ξαφνικά υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο του free will μέσα το whatever happened, happened.

 

<36 ώρες μείνανε! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις είδα το recap και μου θύμισε τι απίστευτο journey έχουμε ζήσει τόσα χρόνια με το Lost. Έφτασα 30 χρονών για να δω το τέλος...

 

 

Σοβαρά και γω αυτο σκεφτόμουν! Τρελή πορεία. Αφου να φανταστείς στον 3ο κύκλο που ειχαν πει πως θα πάνε για αλλα τρία, έλεγα "Πωωω θα πάω 24 για να δω το τέλος"!!

Και όμως τα χρόνια πέρασαν και κοντεύουμε! :-D

 

 

Καταρχήν στον Jacob αναφέρεται ως spiritual presence, άρα μήπως επιβεβαιώνει ότι οτι δεν είναι human?

 

Σίγουρα δεν ειναι άνθρωπος αυτο, νομίζω, το είχαν αφήσει να εννοηθεί απο την αρχή.

 

Επίσης για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση ότι ο Sawyer είναι αυτός που σκότωσε την μητέρα του έχοντας πάρει το όνομα του "supposed killer". Τώρα θα μου πείτε, καλά αυτό δεν έγινε στην Dharma εποχή, τώρα πως θα κολήσει? Δε ξέρω, απλά μου ήρθε σαν σκέψη.

 

Αυτο δεν το κατάλαβα?

 

Ο Jacob λίγο πριν πεθάνει λέει το περίφημο "they are coming". Έχω την αίσθηση ότι αναφέρεται στους Losties στο παρελθόν γιατί...στο recap φαίνεται να ορίζει την πράξη της Juliet σαν free will. Αν υποθέσουμε ότι ο Jacob προσδιορίζει το free will vs τον Man in Black και fate.

 

Και γω τους Λοστακιδες νομίζω πως εννοεί, εξάλλου ο Τζέικομπ ειναι αυτός που επιδοκιμάζει την ελεύθερη βούληση. Για αυτό ειπε στον Μπεν ειναι στο χέρι σου τι θα κάνεις. (σε ελεύθερη μετάφραση, διοτι δεν θυμάμαι ακριβώς την φράση που του είπε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το recap και μου θύμισε τι απίστευτο journey έχουμε ζήσει τόσα χρόνια με το Lost. Έφτασα 30 χρονών για να δω το τέλος...

 

Δυνατές συγκινήσεις.

 

Indeed ρε φίλε... Τελικά δεν είχε τόσο νόημα η τελική κατάσταση όοο η πορεία για να φτάσουμε ως εκεί... Αι στο διάολο και μόλις ξύπνησα. Θα μας πάρουν τα ζουμιά.

 

 

Ο Jacob λίγο πριν πεθάνει λέει το περίφημο "they are coming". Έχω την αίσθηση ότι αναφέρεται στους Losties στο παρελθόν γιατί...στο recap φαίνεται να ορίζει την πράξη της Juliet σαν free will. Αν υποθέσουμε ότι ο Jacob προσδιορίζει το free will vs τον Man in Black και fate.

 

Πωωωω, αυτό το είχα ξεχάσει. Μάλλον τελικά θα το δω κι εγώ το Ρικάπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν το κατάλαβα?

 

Δε ξέρω ρε γμτ. Με το timetravel ή το alternate universe? Αίτιο και αιτιατό?

Έκανα απλά τον τρελο συνιρμό ότι ίσως είναι ο Sawyer ο οποίος τελικά σκοτώνει την μητέρα του σε μία προσπάθειά του να την σώσει?

 

Αλλά μλκίες μάλλον λέω γιατί αν θυμάμαι καλά είχε αναφέρει όταν ήταν Le Fleur στην Dharma εποχή ότι παρόλο που θα μπορούσε θεωρητικά να τον αποτρέψει δε το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι μπορει να ακουγεται καρακλισε και "μελο" και ηλιθιο και οτι αλλο θελει ο καθενας, αλλα πραγματικα σε αυτη τη περιπτωση το ταξιδι και τα οσα εχουμε "ζησει" τοσα χρονια στα φορουμ και στις παρεες ειναι αυτα που θα μεινουν.

Σιγουρα καποιοι θα ικανοποιηθουμε(lol ειμαι βεβαιος προσωπικα γι'αυτο) και καποιοι οχι με το τελος, αλλα πιστευω πολυ λιγοι θα ειναι αυτοι που θα πουν " 6 χρονια για το τιποτα".

Τελος παντων, αυτα για μετα το τελος, εχουμε μπροστα μας μια σαιζον που μπορει να μας κανει να τριβουμε τα ματια μας, καλη αρχη απο μεθαυριο και αντε να δω πως θα την παλεψω στο στρατο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πότε θα με ενημερώνατε ότι ανοίξατε καινούριο τόπικ?? :cry: :cry: :cry: :cry:

Και δεν έχω με ποιον να μιλήσω????? :-(

Μπουχου χου..

Φαλλοκράτες.. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ σήμερα το είδα αυτό το τόπικ.:X

 

Κάποιος να μου στείλει με πμ που θα βρω υπότιτλους για το episode00 γιατί το γνωστό TVυποτιτλοι.νετ(:P) δεν λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι μπορει να ακουγεται καρακλισε και "μελο" και ηλιθιο και οτι αλλο θελει ο καθενας, αλλα πραγματικα σε αυτη τη περιπτωση το ταξιδι και τα οσα εχουμε "ζησει" τοσα χρονια στα φορουμ και στις παρεες ειναι αυτα που θα μεινουν.

Σιγουρα καποιοι θα ικανοποιηθουμε(lol ειμαι βεβαιος προσωπικα γι'αυτο) και καποιοι οχι με το τελος, αλλα πιστευω πολυ λιγοι θα ειναι αυτοι που θα πουν " 6 χρονια για το τιποτα".

Τελος παντων, αυτα για μετα το τελος, εχουμε μπροστα μας μια σαιζον που μπορει να μας κανει να τριβουμε τα ματια μας, καλη αρχη απο μεθαυριο και αντε να δω πως θα την παλεψω στο στρατο :P

 

Πραγματικά ρε συ, μετά θα μας πιάσει κατάθλιψη. 6 χρόνια τώρα ζούσα ή με μια μόνιμη αναμονη Πέμπτης, ή με μια μόνιμη 8μηνη αναμονή. Τώρα που θα τελειώσει τον Μάιο, τι θα περιμένω μετά? Αν αυξηθούν οι αυτοκτονίες στον κόσμο πάντως μην απορήσετε γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...