Προς το περιεχόμενο

Lost - The Final Season (Spoilers Free Up To Season 5)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εντάξει το επεισόδιο σώζεται από μια καλή σκηνή και αρκετές "πληροφορίες" που δίνει. Γενικά λύνει απορίες παρά δημιουργεί. Αλλά τα 2/3 πρέπει να είναι από τα πιο κακογραμμένα που έχουμε δει στο LOST.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν παίζεστε με τίποτα ρε παιδί μου! Μια ζωή να κατακρίνετε!

 

Δείτε τα επεισοδιάκια και χαρείτε τα επιτέλους! Όχι άλλη μιζέρια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε polakis εχουν ξενερώσει τα παιδιά που δεν εξηγούνται οι νεκραναστάσεις, τα φαντάσματα και τα τέρατα επιστημονικά...είναι πιεσμένα μην τα μαλώνεις...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^^

Εγώ άλλον βλέπω να καταπιέζεται. Μια άποψη είναι παίδες. Προσπεράστε την (τες) αν σας χαλάει.

Edit: Επίσης, φιλικά πάρτε το, αλλά πείτε και κάτι για το επεισόδιο και σταματήστε να σχολιάζετε όλους τους υπόλοιπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^

Εγώ άλλον βλέπω να καταπιέζεται. Μια άποψη είναι παίδες. Προσπεράστε την (τες) αν σας χαλάει.

Edit: Επίσης, φιλικά πάρτε το, αλλά πείτε και κάτι για το επεισόδιο και σταματήστε να σχολιάζετε όλους τους υπόλοιπους

 

Όταν οι απόψεις αφορούν το show έχουμε κάθε δικαίωμα να τις σχολιάζουμε εφόσον είμαστε στο κατάλληλο thread. Αυτός είναι και ο σκοπός άλλωστε...Όταν επίσης όλα τα σχόλια κάποιων είναι μια συνεχής κλάψα γιατί δεν εξηγούν επιστημονικά νεκραναστάσεις, φαντάσματα, τέρατα και παράλυτους που περπατάνε μετά απο πτώση αεροπλάνου καταντάει ενοχλητικό...Που πάλι οι ίδιοι θα γκρίνιαζαν αν έδιναν επιστημονικές εξηγήσεις για τέτοια φαινόμενα (γιατί προφανώς αν εξηγούσαν επιστημονικά τέτοια πράματα θα ήταν γραφικό)...και η πλάκα είναι ότι το θυμήθηκαν τώρα ενώ τα ίδια πράματα έβλεπαν 5 χρόνια. Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην υπάρχει παρεξήγηση δεν εννοώ εσένα (αποκλειστικά). Απλά δε μπορώ να δεχτώ 4-5 άτομα που εδώ και χρόνια αποθεώνουν τη σειρά τώρα να κράζουν χωρίς στην πραγματικότητα να έχει αλλάξει κάτι δραστικά (πάντα το στοιχείο τη φαντασίας ήταν ορατό). Περισσότερο θα σεβόμουν κάποιον που απο την αρχή έκραζε γιατί απλά δε του άρεσει το στύλ παρά κάποιον που σκούζει επειδή δε καταλάβαινει ότι 5 χρόνια τώρα sci fi και παραφυσικά φαινόμενα έβλεπε ή γιατί τελικά δεν ισχύει μια θεωρία που είχε διαβάσει στο internet και του άρεσε...

Τέλοσπάντων ας δώσουμε τέλος στη γκρίνια και ας απολαύσουμε τη τελευταία χρονιά μιας σειράς που πιθανόν τέτοιου επιπέδου να κάνουμε πολλά χρόνια να ξαναδούμε. Δε λέω να μας αρέσει σώνει και καλά ότι βλπεπουμε (κι εγώ ξενέρωσα με τον Ιάπωνα καρατέκα) απλά δε χρειάζεται τέτοια μιζέρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ αστείο πάντως που σε κάθε θέμα σειράς (βλ. Πρίζον, Χίροους, κ.λ.π) όταν υπάρχει μια γενική δυσαρέσκεια που εκφράζεται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο εμφανίζονται και δύο υπεράνω (στην ουσία υπερόπτες) οι οποίοι φροντίζουν να μας ανοίξουν τα μάτια και να μας υπενθυμίσουν ότι είναι απλά μια σειρά, για όλους εμάς που μπερδευτήκαμε κα νομίζαμε ότι ήταν κάτι παραπάνω. Μας λένε να την απολαύσουμε και να μην ασχολούμαστε τόσο πολύ, μόνο που ξεχνάνε ότι ο λόγος που ασχολούμαστε είναι ότι δεν την απολαμβάνουμε. Αυτή είναι η σχέση αιτίας - αποτελέσματος και όχι η ανάποδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Sellers δε το παίζω υπεράνω και δε μιλάω αόριστα. Όσοι έχετε ξενερώσει λέτε ότι συμβαίνει γιατί τα μυστήρια από ότι φαίνεται δεν θα εξηγηθούν επιστημονικά αλλά παραφυσικά (διόρθωσέ με αν κάνω λάθος). Κι εγώ ρωτάω συγκεκριμένα και όχι αόριστα πώς είναι δυνατόν να περιμένει κάποιος επιστημονικεές εξηγήσεις για θέματα που βλέπουμε από τη πρώτη σεζόν όπως (κάνε copy paste προηγούμενο μου post)

- νεκρούς που περπατάνε

- τροχούς που εξαφανίζουν το νησί και μετακινούν το κόσμο στο χρόνο

- καπνους να "σκανάρουν" συνειδήσεις και να σκοτώνουν επιλεκτικά

- καλύβες που εμφανίζονται και εξαφανίζονται

- παράλυτους που περπατάνε

- ψιθύρους που σε κυνηγάνε μέσα στη νύχτα

- συνομιλίες μεταξύ ζωντανών και νεκρών

- κατάρες να κυνηγούν νικητή του λόττο και να μην τον αφήνουν σε ήσυχια

 

Δώσε μου απάντηση σε αυτό και δε ξαναλέω τίποτα. Μη μου λές όμως ότι μιλάω αόριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, ειμαι σιγουρος οτι οι οι υπερανω-υπεροπτες, εχουν και αυτοι μια γενικη δυσαρεσκεια, αλλα νιωθουν οτι ειναι πιο σωστο να εισαι φανατικος υποστηρικτης μιας σειρας ανεξαρτητος οποιαδηποτε μπαρουφας σου πεταει, παρα να κατσεις και να δεις την σειρα, η οποια μπορει να αλλαζει με τον καιρο, μαζι και η γνωμη σου.. Δεν σημαινει οτι οταν ειναι καλα τα πρωτα 3 επεισοδια, μετα πρεπει 6 χρονιες να ειναι παντα καλη...

 

Υ.Γ. εγω που την εκραζα απο την δευτερη χρονια, ειμαι πιο σωστος?? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 σε Sellers.

 

Για μενα το προβλημα πλεον της σειρας ειναι η αληθοφανεια.Ναι υπηρχε το στοιχειου του μυστηριου (οχι της φαντασιας αναγκαστικα) αλλα τωρα το εχουν παρακανει στην "φαντασια" κατεμε.Καμμια αληθοφανεια ή επιστημονικη "εξηγηση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορο το σημερινό..

Βασικά δεν κατάλαβα καν το λόγο να γυρίσουν τέτοιο επεισόδιο. Τόσα χρόνια δηλαδή δε μας έχουν δείξει το χαρακτήρα της Kate? Σαν να ήθελαν να γεμίσουν τη season με ένα επεισόδιο ακόμα μου φάνηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Όσοι έχετε ξενερώσει λέτε ότι (...). Κι εγώ ρωτάω συγκεκριμένα και όχι αόριστα (...)

Δώσε μου απάντηση σε αυτό και δε ξαναλέω τίποτα. Μη μου λές όμως ότι μιλάω αόριστα.

 

Η πλάκα είναι ότι έχει απαντηθεί το post σου ήδη αρκετές φορές (εννοώ τα ιδια και τα ίδια τα λέμε πολύ συχνά, δεν είναι ανάγκη να τα έχεις ρωτήσει εσύ). Και στη συγκεκριμένη στιγμή, εγώ, το θεωρώ εκτός θέματος.

Το νέο επεισόδιο είχε ελεεινές επιλογές στο σενάριο. Επ' αυτού εγώ σχολιάσα αρνητικά και θα επεκταθώ αργότερα μόλις βρω το χρόνο (εκτός και αν τα πει άλλος), και επ'αυτού δεν βλέπω να έχεις κάποια άποψη ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...