Προς το περιεχόμενο

Lost - The Final Season (Spoilers Free Up To Season 5)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Και φανταστείτε, λέει, στο τελευταίο επεισόδιο να δούμε την Κλερ να δίνει το μωρό για υιοθεσία και να λέει: "Please, name him Jacomb"..!

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορεί να με γελούν τα αγγλικά μου αλλά κατάλαβες τι είναι το "flash-sideways"; Στο βίντεο δεν λέει ότι υπήρχαν δυο πιθανότητες; Να εκραγεί η ατομική, να καταστραφεί το νησί και να μην πέσει ποτέ το αεροπλάνο ή να μην έπιανε το κόλπο με την βόμβα και να έμεναν κολλημένοι στο νησί;

Και τελικά αποφάσισαν να μας δείξουν και τα δυο σενάρια, κάτι που δεν θα περίμενε ο θεατής. Τι συμπέρασμα βγάζεις από όλα αυτά; Τι είναι τα flash sideways; Σα να βλέπουμε δυο διαφορετικές εκδοχές της ίδιας ιστορίας;

 

Κοιτα λενε πολλα περισσοτερα απο αυτο που εγραψες εσυ.

Δε ξερω ισως ειδες λαθος podcast, δεν εννοουσα το βιντεο, το σκετο audio εννοουσα που ειναι 20 λεπτα περιπου. Δεν εξηγουν φυσικα ΤΙ ειναι τα sideways, αλλα με πολυ λιγα λογια, λενε οτι ΔΕΝ ειναι εναλλακτικη πραγματικοτητα και απλο what if σεναριο, διοτι αν το πεις εναλλακτικη πραγματικοτητα σημαινει οτι το ενα ειναι πραγματικο και το αλλο δεν ειναι. Σα να μας λενε δηλαδη ΚΑΙ τα 2 εχουν συμβει και το πως συνδεονται αυτα θα αποκαλυφθει προς το τελος της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι εύκολο, γίνετε κάποιος να μου εξηγήσει το timeline του lost χωρίς να αναφέρει την τελευταία season?

 

---------- Post added at 05:38 ---------- Previous post was at 05:22 ----------

 

βρηκα αυτο http://abc.go.com/shows/lost/timeline?timelineId=189145&globalPath=global_episodic

αλλα πχ το οτι ο ben βλεπει το τερας δεν το βρισκω οταν κοιταω τα επεισοδια χρονολογικα. καταλαβαινω οτι στην πανω σειρα της 5ης στο site ειναι το τι γινεται στο παρελθον που ειναι η kate klp ,η μεση γραμμη τι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινω να ακουσετε το παρακατω official audio podcast:

 

http://spoilerslost.blogspot.com/2010/02/official-lost-audio-podcast-february.html

 

"Ξεκαθαριζουν" αρκετα πραγματα σχετικα με τα flash-sideways, τα οποια αρνουνται να αποκαλεσουν alternate timeline κλπ. Τελος παντως λενε αρκετα σημαντικα πραγματα γι'αυτα, για το πως πρεπει να τα εκλαμβανουμε και τι ρολο θα παιξουν μετεπειτα. Γενικως αξιζει να ακουσετε την κουβεντα που εχουν

 

Βασικά από τα διάφορα που λένε κατά καιρούς οι δημιουργοί για να μας μπερδέψουν, έχω πάψει να τους εμπιστεύομαι πλέον. Όταν τελειώσει θα βγούνε και θα πούνε "ε, δεν μπορούσαμε να παραδεχτούμε ότι ήταν παράλληλα σύμπαντα γιατί θα σας το χαλάγαμε. Χαχα [γελάμε αθώα]".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα λενε πολλα περισσοτερα απο αυτο που εγραψες εσυ.

Δε ξερω ισως ειδες λαθος podcast, δεν εννοουσα το βιντεο, το σκετο audio εννοουσα που ειναι 20 λεπτα περιπου. Δεν εξηγουν φυσικα ΤΙ ειναι τα sideways, αλλα με πολυ λιγα λογια, λενε οτι ΔΕΝ ειναι εναλλακτικη πραγματικοτητα και απλο what if σεναριο, διοτι αν το πεις εναλλακτικη πραγματικοτητα σημαινει οτι το ενα ειναι πραγματικο και το αλλο δεν ειναι. Σα να μας λενε δηλαδη ΚΑΙ τα 2 εχουν συμβει και το πως συνδεονται αυτα θα αποκαλυφθει προς το τελος της σειρας.

Ντάξει, το άκουσα. Δεν με πείθουν, προσωπικά. Ελπίζουν, λένε, να συνδεθούν, ελπίζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους το είδα. Δεν συμμερίζομαι με τίποτα την απογοήτευση πολλών από εδω μέσα αλλά από την άλλη η στέρηση ήταν τόσο μεγάλη που ακομά και τις πολικές αρκούδες να μου έδειχναν να χέζουν επί δύο ώρες το νησί πάλι ικανοποιημενος θα ήμουν.

Δεν ήθελα με τίποτα reset και ελπίζω τα flash-sideways να αλληλοεπιδρούν και να δέσουν εν τέλει με το main story.

 

Επίσης ρε παιδιά είναι δυνατόν να περιμένατε επιστημονικές εξηγήσεις από τη στίγμη που εδώ και 5 χρόνια βλέπουμε

- νεκρούς που περπατάνε

- τροχούς που εξαφανίζουν το νησί και μετακινούν το κόσμο στο χρόνο

- καπνους να "σκανάρουν" συνειδήσεις και να σκοτώνουν επιλεκτικά

- καλύβες που εμφανίζονται και εξαφανίζονται

- παράλυτους που περπατάνε

- ψιθύρους που σε κυνηγάνε μέσα στη νύχτα

- συνομιλίες μεταξύ ζωντανών και νεκρών

- κατάρες να κυνηγούν νικητή του λόττο και να μην τον αφήνουν σε ήσυχια

 

Αν όντως περίμενατε για αυτά επιστημονικές εξηγήσεις τότε κάτι δε καταλαβαίνατε σωστά καθώς βλέπατε τις προηγούμενες σεζόν.΄Αν πάλι κάποιος επιμένει ας μας δώσει ένα παράδειγμα πως θα μπορούσαν τα παραπάνω να εξηγηθούν επιστημονικά. Εγώ είμαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο θα σας ξενέρωνε περισσότερο αν συνέβαινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- τροχούς που εξαφανίζουν το νησί και μετακινούν το κόσμο στο χρόνο

 

Μπράβο μου το θύμισες.

 

Αυτό για παράδειγμα εγώ θέλω να μου το αναλύσουν. Ποιος έβαλε εκεί τον τροχό, τι ακριβώς κάνει, πως μετακινεί το νησί χρονικά, γιατί όσοι τον χρησιμοποιούν ξυπνάνε στην έρημο και όλα αυτά. Δεν θα μου το αναλύσουν λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...