Προς το περιεχόμενο

προσφορά Γερμανός: Ολα τα παιχνιδια (και καλα) σε τιμη σοκ!


leftys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνέβη ακριβώς ότι περιγράφεται εδώ

στα νούμερα 5 και 6 των αθέμιτων πρακτικών.

Αν όχι ας με διορθώσουν οι δικηγόροι.

Απο κει και περα , τι μπορουμε να ζητήσουμε σαν καταναλωτές που παραπλανηθήκαμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 628
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Συνέβη ακριβώς ότι περιγράφεται εδώ

στα νούμερα 5 και 6 των αθέμιτων πρακτικών.

Αν όχι ας με διορθώσουν οι δικηγόροι.

Απο κει και περα , τι μπορουμε να ζητήσουμε σαν καταναλωτές που παραπλανηθήκαμε ?

 

Συμφωνώ απόλυτα με το παραπάνω, όντως το Ε και το ΣΤ περιγράφουν απόλυτα την "μπινιά" που μας έπαιξε ο Γερμανός. Φίλε αν δεν έχεις στείλει καταγγελία στο ίδιο site, καν'το, ήδη εγώ και αρκετά άλλα παιδιά το έκαναν.

 

Για κάτι παραπάνω δε ξέρω αν μπορούμε να απευθυνθούμε κάπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται τόσο πάθος. Εγώ μόλις το έμαθα, μπήκαμε σε ένα τρόλλευ, κάναμε το χαβαλέ μας και τσιμπίσαμε μερικά παιχνιδάκια. Και 1 να πετυχαίναμε και κανένα, πάλι το γέλιο θα το ρίχναμε. Πρόκειται για παιχνιδάκια του 2008 και κάτω και απλά έτσι καθαρίζει το ράφι ο γερμανός και φέρνει και κόσμο στο κατάστημα (πήραμε τηλ και μας είπαν μόνο από κατάστημα παίζει). Μικρό το κακό. Τώρα θα μου πεις και οι πωλητές θα πήραν κάποια και όσοι πρόλαβαν το πρωΐ. Νταξ, του χρόνου πάλι. :D:D

 

Cheers n cool ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε καλαμπάκα στην τελική ποιος μας κοροιδεύει, ο άλλος που τα πουλάει στο ινσόμνια ή ο γερμανός? Μαγκιά του του παιδιού, ας τα πήρε με 2 ευρώ και ας τα πουλήσει, τι μας νοιάζει εμάς? Ο άλλος (ΓΕΡΜΑΝΟΣ) έχει στήσει ολόκληρο eshop της πλάκας και μας πουλάει παιχνίδια που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΣΤΟ ΑΠΟΘΕΜΑ!!!!!!:shifty::shifty::shifty:

 

στην προκείμενη δεν υπαρχει καμια μαγκια απλα δεν εχω ps3 πλεον

και ghostbusters = 2009 λατεστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πάντως το κορυφαίο είναι ότι γκρινιάζουμε αβέρτα εδώ πριν μας πει κανείς επίσημα ότι δε θα τα πάρουμε ...χεχε

Προφανώς και κάποια στιγμή θα μας το πουν,αλλά γιατί γκρινιάζουμε από τώρα??χοχο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέβη ακριβώς ότι περιγράφεται εδώ

στα νούμερα 5 και 6 των αθέμιτων πρακτικών.

Αν όχι ας με διορθώσουν οι δικηγόροι.

Απο κει και περα , τι μπορουμε να ζητήσουμε σαν καταναλωτές που παραπλανηθήκαμε ?

 

πολυ σωστος φιλε...κατι πρεπει να γινει..ελεος με τις μπινιες τους πια..:eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται τόσο πάθος. Εγώ μόλις το έμαθα, μπήκαμε σε ένα τρόλλευ, κάναμε το χαβαλέ μας και τσιμπίσαμε μερικά παιχνιδάκια. Και 1 να πετυχαίναμε και κανένα, πάλι το γέλιο θα το ρίχναμε. Πρόκειται για παιχνιδάκια του 2008 και κάτω και απλά έτσι καθαρίζει το ράφι ο γερμανός και φέρνει και κόσμο στο κατάστημα (πήραμε τηλ και μας είπαν μόνο από κατάστημα παίζει). Μικρό το κακό. Τώρα θα μου πεις και οι πωλητές θα πήραν κάποια και όσοι πρόλαβαν το πρωΐ. Νταξ, του χρόνου πάλι. :D:D

 

Cheers n cool ;)

 

 

Για σένα φίλε μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά για κάποιους που έχουν ps3 πχ και ειναι αναγκασμένοι να πληρώσουν 45-50 ευρώ είναι κάτι.

Εγώ παράγγειλα 7-8 τίτλους για pc και εννοείτε πως δεν τα περιμένω.

Τα βρίσκω στο θείο αν θέλω

Καταγγελεία όμως θα κάνω γιατί δεν είμαστε ζωα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα κανω το αλλο: θα κανω online παραγγελειες και οταν θα εχουν διαθεσιμα τα προιοντα μετα απο 2 μερες θα λεω την ατακα τους: με συγχωρειτε εξαντληθηκαν (τα χρηματα μου...) :-D

Τους χρειαζεται πιστευω τους ανικανους!!

 

Τα post τρεχουν γυριζω λιγο πισω αλλά αυτο που λες ειναι απιστευτα σωστο. Βασικα στην Αμερικη αμα εξαντληθει μια προσφορα (εκτος αν ρητα το γραφουν) πρεπει να σου δωρουν κουπονι και να το παραλαβεις οταν γινει παλι διθέσιμο. Αρα μπροπω να παω σε λιγο καιρο και να τα διεκδικήσω!! Πως ειναι δυνατο να σου πουν οτι η παραγγελια σου δεν ισχύει πια? Ξεστοκάρισμα δεν λεν οτι κάνουν?? Ας το κανουν ολοκληρωμένο:lol:

 

Εμενα παντως δεν με εχουν παρει ακομα για ακυρωση. Μηπως επειδη εδωσα κινητο Vodafon και δεν θελουν να χρεωθουν??:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμενα,αλλά πάω τώρα στο τοπικό κατάστημα να δω αν βρω κάνα πακέτο με κάνα τιμόνι μέσα.Και να μην βρω....θα πάρω για ps3 να κάνω δώρο σε έναν ξάδερφο μου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πάντως το κορυφαίο είναι ότι γκρινιάζουμε αβέρτα εδώ πριν μας πει κανείς επίσημα ότι δε θα τα πάρουμε ...χεχε

 

Απλά θα γυρίσουν πάλι στην ατάκα του στύλ. Υπήρχε απόθεμα και μας τελείωσε κ κουραφέξαλα.

Τα ίδια παντελάκι μου, τα ίδια παντελή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H προσφορα ειναι αληθινοτατη.

Το θεμα δεν ειναι οτι επρεπε να βγαζουν οσα εξαντληθηκαν. Αυτο ειναι σε δευτερη φαση. Αυτο που επρεπε να κανει ενα e-shop ειναι να δεσμευει (να κατεβαζει απο τα ραφια) οσα κοματια εχουν παραγγελθει απο το ιντερνετ! Γιατι ενω το παρηγγειλες εσυ πχ χθες στις 2 τ μεσημερι να τα παρει καποιος σημερα το πρωι απο το ραφι; Και μετα θα σου λενε "εξαντληθηκε".

Οχι ρε μεγαλε δεν εξανλτηθηκε, απλα εισαι αχρηστος και κατι που ηταν του ταδε το εδωσες στον δεινα! Κακως εβγαλαν την προσφορα στο ιντερνετ αφου δεν εχουν τα κοτσια να το λειτουργησουν!

 

Δεν πειράζει - μετά την καταγγελία στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή του Υπουργείου Ανάπτυξης θα βάλουν μυαλουδάκι. Σίγα μην δεν τους πέρασε από το νου τί θα γινόταν, των "καημένων".

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:22 ----------

 

A, και για να μην ξεχνιόμαστε παιδιά! ΦΟΡΜΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΓΙΑ ΑΘΕΜΙΤΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ, ΕΔΩ!

 

Αντί να γκρινιάξουμε -μόνο- στο forum, όταν μας ειδοποιήσουν ότι δήθεν "τελείωσε το απόθεμα" ας κάνουμε κάτι αποτελεσματικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση να αλλάξει ο τίτλος σε κάτι που να περιέχει τη λέξη απάτη μέσα του.

Και θα κάνω καταγγελία

Δεν είναι οτι μου κόστισε, αλλά η εξαπάτηση του κοινού είναι προφανής.

Και αλλοίμονο αν οι μεγαλύτερες αλυσίδες στην Ελλάδα δεν έχουν σύστημα ελέγχου. Για τι ISO μιλάμε και για ποια ποιότητα ?

Τα μαγαζάκια της γωνίας τι πρεπει να κάνουν δηλαδή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τηλεφωνο θεσσαλονικη πριν κλεισουν + μου ειπαν εξαντλημενα.. μαλιστα ο υπαληλακος βιαζοτανε να μου το κλεισει και του λεω δεν εχει μεινει τιποτα τιποτα? οχι μου λενε..

 

βεβαιως ακομα δεν εχουνε παρει τηλεφωνο για την παραγγελια μου για να μου ριξουν ακυρο.. απο αυριο λοιπον που θα παρουν ΤΣΟΥΠ και η καταγγελια τους

 

υ.γ αγορασα απλα γκειμς για PC απλα και μονο επειδη μου αρεσουν + ηθελα να τα χω γνησια.. αλλα ουτε αυτα θα βρω να το δειτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλεφωνο σε ενα καταστημα ονοματα δεν λεω οικογενειες και ομιλους δεν θιγω και ενω μου ειπαν τηλεφωνικα οτι δεν υπαρχει τιτλος ουτε για σαλιο με το που ανεφερα οτι εκανα και Online παραγγελια το γυρισαν στο οτι με επιφυλαξη θα παρω καποιους τιτλους γιατι περαστηκε στην αποθηκη η παραγγελια και οχι στο καταστημα κλπ κλπ κλπ κοινως Ενας Θεος ξερει κυριε.

Παλι καλα πριν ξαναπαρω οπως μου ειπαν τηλεφωνο ειχα κανει νωρις νωρις μια ωραιοτατη καταγγελια για καλο και κακο τουλαχιστον να μη με παρουν στο χαλαρο..Δεν ειμαι και χτεσινος οπως λεει και αλλος μεγαλος και "σοβαρος" ομιλος...

Ειδωμεν...

 

BTW Γινοταν πανικος απο οτι ακουγα πισω,ειχαν μαζευτει εμπορες του Forum(ναι ναι εσας λεω λαμογια) και ζητουσαν οσα κομματια ειχαν σκηνες απειρου καλους λεμε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...