Προς το περιεχόμενο

προσφορά Γερμανός: Ολα τα παιχνιδια (και καλα) σε τιμη σοκ!


leftys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 628
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Γ. ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ

Παρακαλούμε περιγράψτε με σαφήνεια (που, ποιός, πότε, κ.λπ.), το πρόβλημα που αντιμετωπίσατε ή αντιμετωπίζετε. Αναφέρατε επίσης, οποιαδήποτε πληροφορία θεωρείτε χρήσιμη για την υπόθεσή σας (π.χ. εάν έχετε απευθυνθεί και σε άλλη δημόσια αρχή, εάν έχετε προσφύγει ενώπιον των δικαστηρίων, κ.λπ.):

 

Το πρόβλημα αφορά την διαφήμιση του Γερμανού και την προσφορά του για παιχνίδια όλων των κονσολών με 2.10 ευρώ. Χθες παρήγγειλα μέσω του site του καταστήματος κάποιους τίτλους για Wii, και σήμερα παίρνοντας τηλέφωνο με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει κανένας διαθέσιμος, και ούτε πρόκειται να φέρουν!! Το κατάστημα είναι του Γερμανού XXXXXXXXX (EΔΩ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΑΣ). Είναι δεδομένο πως οι συγκεκριμένοι άνθρωποι κάνουν γκρίζα διαφήμιση, και στη συνέχεια πολύ απλά δεν έχουν απόθεμα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΟΜΩΣ "Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΑΠΟΘΕΜΑΤΩΝ".

 

Δ. ΑΙΤΗΜΑ ΠΡΟΣ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ

 

Απαιτώ να ελέγξετε το αίτημά μου και να με ενημερώσετε. Το ίδιο πρόβλημα έχει πολύς ακόμη κόσμος και είναι ΝΤΡΟΠΗ κάποιοι να κοροιδεύουν έτσι τον κόσμο, κερδίζοντας "δημοσιότητα" και κάνοντας διαφήμιση (μόνο το αντίθετο καταφέρνουν). Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφυγε και απο μενα αλλη μια καταγγελια...

δυστυχως δεν υπαρχει το νομοθετικο πλαισιο,που να μην αφηνει περιθωρια για τετοια κολπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεν υπαρχει το νομοθετικο πλαισιο,που να μην αφηνει περιθωρια για τετοια κολπα...

 

Ξέφραγο αμπέλι είμαστε, αλλά οι καταναλωτές έχουμε δύναμη. Την επόμενη φορά που θα σκεφτείτε να αγοράσετε κάποιο ηλεκτρονικό είδος, αποκλείστε το συγκεκριμένο κατάστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ρε παιδιά, για την καταγγελία ζητάνε το email του Γερμανού. Ποιο είναι?

 

[email protected]

 

Επειδη ειναι γνωστο τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις και οποιος ελεγε/λεει οτι "σιγουρα θα μας στειλουν τα παιχνιδια" ειναι βαθια νυχτωμενος, εκανα μια (πολλες) βολτες, γυρισα γυρω στα 10 καταστηματα και πηρα εντελως ασχετους τιτλους απο οτι ειχα στην παραγγελια μου δυστυχως (δεν χρειαζοταν βεβαιως να εχεις κανει καμια παραγγελια).

4 τιτλους ps3 (ο ενας εχει 5 παιχνιδια) (για φιλο, αφου εγω δεν εχω ps3 - αλλιως θα βουταγα καμια 20ρια)

2 για wii (γιατι κατεβαζω οτι θελω απο νετ)

2 για pc (γιατι κατεβαζω οτι θελω απο νετ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι τί σας είπαν; Αν δεν υπάρξουν ποτέ; αυτοί δεν είναι υποχρεωμένοι να τα βρούν;

 

να σου πω αγαπητο τσιρακι τι θα κανουμε

 

θα επισκεφτουμε αυτο το σα'ι'τ για καταγγελια..

παλι http://www.efpolis.gr/el/form-ypovoli-paraponon.htm

 

ΠΩς ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ???? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταγγελία μου

 

Καλημέρα σας, θέλω να καταθέσω καταγγελία για τα καταστήματα Γερμανός που μας κοροϊδεύουν!

Έχουν ανακοινώσει από χθες, προσφορά για πολλά και διάφορα παιχνίδια για... Υπολογιστή, Playstation 2, Playstation 3, XBOX 360, και για τις όλες άλλες κονσόλες.

Είχα παραγγείλει πολλά και διαφορετικά παιχνίδια από το κατάστημα του Μοσχάτου.

Με πήραν τηλέφωνο και με ενημέρωσαν πως δεν υπάρχει κανένα τεμάχιο! Ούτε είχαν, ούτε έχουν, ούτε θα έχουν!

Το ίδιο μου είπαν και στα 2 καταστήματα στην πειραιώς.

Κάλεσα και τα 3 καταστήματα που υπάρχουν στην περιοχή της Καλλιθέας και προσπαθούσαν "να με πείσουν" πως είχαν παιχνίδια και τελείωσαν!

 

Ένα λινκ από το κατάστημα που λειτουργούσε έως μισή ώρα πριν, είναι αυτό...

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/devices.eg?id=623&sText=&ascending=false&selectedCategoryId=623&attributeToSort=5&selectSort2=5_asc&pageIndex=4

 

Έχω κρατήσει διάφορα screenshots από το site με τις "δήθεν" προσφορές. Τα παιχνίδια τα κοστολογούσαν 2,09 ευρώ το καθένα.

 

Παρακάτω, είναι η επιβεβαίωση που έλαβα από το κατάστημα, όταν έκανα την παραγγελία μου...

 

Αγαπητέ/Αγαπητή *****

 

Η παραγγελία του προϊόντος / προϊόντων ***** που κάνατε στις 05-01-2010 έχει προωθηθεί στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ 117 ΜΟΣΧΑΤΟ 18345.

Στο διάστημα των 2 ημερών θα ενημερωθείτε από το κατάστημα που έχετε επιλέξει να παραλάβετε το προϊόν, για την κατάσταση της παραγγελίας σας.

Εφόσον ενημερωθείτε για την παραγγελία σας, θα πρέπει να παραλάβετε το προϊόν στο διάστημα των 4 ημερών. Μετά το συγκεκριμένο διάστημα, το προϊόν θα διατεθεί προς πώληση.

 

Στην περίπτωση που θα θέλατε να ακυρώσετε ένα μέρος είτε ολόκληρη την παραγγελία σας μπορείτε στο διάστημα των 2 -3 εργάσιμων ημερών από την τοποθέτηση της παραγγελία σας, να απευθυνθείτε στο κατάστημα Γερμανός που έχετε επιλέξει.

 

Αν κάποια από τα εμπορεύματα που παραγγείλατε δεν είναι διαθέσιμα, τότε το κατάστημα Γερμανός που επιλέξατε για την παράδοση των παραγγελθέντων εμπορευμάτων, θα επικοινωνήσει μαζί σας εντός δύο ημερών από την τοποθέτηση της παραγγελίας ώστε να σας ενημερώσει για τον πιθανό χρόνο παράδοσής του.

 

Ευχαριστούμε που προτιμήσατε το e- germanos για τις αγορές σας. Είμαστε πάντα δίπλα σου για να επιλύσουμε οποιαδήποτε απορία για τα προϊόντα και υπηρεσίες ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή την τεχνολογία γενικότερα με την on-line επικοινωνία.

 

Με εκτίμηση

 

Δίκτυο Καταστημάτων Γερμανός

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Απαιτώ να γίνουν όλες οι νόμιμες διαδικασίες ώστε στο μέλλον να μην τολμήσουν (από φόβο) να βγάλουν δήθεν προσφορές και να κοροϊδεύουν τον κοσμάκη.

Υπάρχει πολύς κόσμος που έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μακάρι να πέσουν κάποια μεγάλα πρόστιμα για να μην το ξαναδούμε στο μέλλον.

 

Οπωσδήποτε θα ήθελα ενημέρωση για την κατάσταση της καταγγελίας μου.

 

Με εκτίμηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και με την καταγγελια τι εχουμε να κερδισουμε εμεις? ΤΙΠΟΤΑ!!! και τι θα χασουν αυτοι?ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

Αν είναι έτσι αδερφέ ας καθόμαστε να τους κοιτάμε σα μαλάκες. Είναι ότι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε, ας το κάνουμε. Είναι ξεφτίλα να σε αφήνουν να παραγγέλνεις προιόντα από το ηλεκτρονικό τους κατάστημα και να μην έχουν απόθεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και με την καταγγελια τι εχουμε να κερδισουμε εμεις? ΤΙΠΟΤΑ!!! και τι θα χασουν αυτοι?ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

κανοντας καταγγελια διεκδικεις το game που αγορασες + γενικα τα δικαιωματα σου..

σημαντικο να ειναι επωνυμη αλλιως θα σε κλασουν.

 

επισης

 

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ εσυ θα κερδισει η ελληνικη αγορα για να μην την κοροιδευουν αλλα ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΜΟΓΙΑ

 

τι παρτακηδες ομως ειστε ορισμενοι ελεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 για wii (γιατι κατεβαζω οτι θελω απο νετ)

2 για pc (γιατι κατεβαζω οτι θελω απο νετ)

 

+1000000.

Μετά μας φταίει το γαμάτο και το κάθε γαμάτο που κλείνει που μοιράζουν παιχνίδια στον κόσμο..Ε ρε ξύλο που θέλετε

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 12:15 ----------

 

τι παρτακηδες ομως ειστε ορισμενοι ελεος..

 

γι'αυτό μας πηδάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα παιδια ημουν απο τους τυχερους η πωλητρια με πηρε τηλ το πρωι και πηγα αμεσως να το παρω ηταν το τελευταιο κομματι οπως μου ειπε και οτι το ειχαν καιρο στο καταστημα (με λιανικη τιμη η οποια αναγραφεται και πανω στο κουτι 69e) ειχε και ενα σωρο αλλα παιχνιδια πηρα και 5 ακομα εκτος απο αυτο που παρηγγειλα απο το site οριστε και δια του λογου του αληθες επισυναπτω και την αποδειξη αποψη μου οτι προκειται για ενα καθαρο ξεστοκαρισμα που οτι ειχαν διαθεσιμο σε καθε καταστημα εδιναν και οποιος προλαβει προλαβε....

 

<a href=52817642.jpg' alt='52817642.jpg'>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα απο νωρίς σε 2 καταστήματα Γερμανός και πήρα 4 τίτλους wii. Το tomb raider, pro evolution soccer, smack down vs raw και το monster 4x4 (το τελευταίο το πήρα παρορμητικά λόγω του οτι έχει μέσα και τιμονάκι για wii)

 

Η προκράτηση απο το site δεν μου φάνηκε καθόλου αξιόπιστη και πήρα απο πρίν τηλέφωνο σε όλα τα καταστήματα της περιοχής μου για να βρώ σε ποιά θα πάω.

 

Δηλαδή μεγάλη ταλαιπωρία, αλλα τουλάχιστον πήρα σχεδόν όλα όσα ήθελα. Σε καμμία περίπτωση δεν θεωρώ αξιόπιστο κατάστημα τον Γερμανό.

 

Αυτό που ήθελα κατ' αρχήν, το Play pak μαζί με το χειριστήριο wii δεν το βρήκα, άραγε το πήρε κανένας απο εδώ; απο περιέργεια ρωτάω γιατι φαντάζομαι αυτά τα καβαντώνουν οι υπάλληλοι και τα πουλάνε μετά αν είναι πολλά (λογικό δεν λέω..).B)

 

Ακούσατε τίποτα για νέες παραλαβές σε αυτά τα προιόντα Θεσσαλονίκη; σαν ανέκδοτο μου ακούγεται βέβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000000.

Μετά μας φταίει το γαμάτο και το κάθε γαμάτο που κλείνει που μοιράζουν παιχνίδια στον κόσμο..Ε ρε ξύλο που θέλετε

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 12:15 ----------

 

 

γι'αυτό μας πηδάνε...

 

βρε παιδια καθεστε και ασχολειστε με τα τσιρακια τους υπαλληλους του ΓΕΡΜΑΝΟΥ που καβατζωσαν τα παιχνιδια και τωρα προσπαθουν να μας πεισουν ''ελα μωρε τι καταγγελια τι θα κερδισετε?'' εγω περιμενω τηλ απο το καταστημα και μετα, οπως ειναι λογικο αφου δε θα χουν τιποτα καταγγελια στο ΙΝΚΑ. Και κατι αλλο, αλλαξτε ολοι την υπογραφη σας οπως o sebastiennomania . το ιδιο εκανα και γω, μαυριστε τους σε ολα τα φορα :devil: . δε μπορουν να μας κοροιδευουν ετσι!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...