Προς το περιεχόμενο

προσφορά Γερμανός: Ολα τα παιχνιδια (και καλα) σε τιμη σοκ!


leftys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 628
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οι απατεωνες δεν εχουν τιποτα... εκανα παραγγελια 14 παιχνιδια wii και την κονσολα απο χτες το απογευμα. Απορω γιατι τα εχουν ακομα διαθεσιμα στην ιστιοσελιδα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τηλεφωνο θεσσαλονικη πριν κλεισουν + μου ειπαν εξαντλημενα.. μαλιστα ο υπαληλακος βιαζοτανε να μου το κλεισει και του λεω δεν εχει μεινει τιποτα τιποτα? οχι μου λενε..

Επειδη εκανα μια παραγγελία και εγώ χθες μεσω νετ και ειδα οτι δεν θαβγαλω ακρη σημερα βγηκα μια τσαρκα και ρωτουσα σε καταστηματα γερμανου,μενω κεντρο!

Λοιπόν σε οσα καταστηματα πηγα (4 συνολικα,στο πρωτο τζιφος δεν αγορασα τιποτα) η πρωτη αντιδραση που εισεπραττα ηταν δεν εχουμε μας εχουνε τελεειωσει!ομως μετα ξαναρωτουσα ">Τίποτα δεν εχει μείνει,για καμια κονσολα?""Ειστε σιγουροι?"

Και τελικα ως δια μαγειας ειχανε μεινει διαφορα παιχνιδια για υπολογιστή σε αυτα που πηγα εγώ (αγ δημητριου,τσιμισκή,μητροπολεως)

!γενικά μονο PC και Xbox βρηκα,PS3 kai Wii Που εψαχνα για φιλαρακια τσουκου.

συνολικα αγορασα 7 τιτλους ,απο τους οποιους 2 πιθανοον να φυγουνε στο φιλικό περιβαλλον σαν πρωτοχρονιατικο δωρο,χαχα

 

Γιαυτό εγω προτείνω να βγεις μια βολτα μεχρι το κοντινοτερο καταστημα γερμανος!αν εχεις και αμαξι απορώ τι κανεις ακομη σπιτι σου.και να επιμεινεις για την προσφορά αν και πολυ πιθανον να φυγανε αρκετα απο το πρωί!γκουντ λακ!;)

υ.γ:πες μου τι γκειμ εψαχνες συγκεκριμενα μπας και το χω και δεν το θελω τοσο πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ then :). Πάντως η Αθήνα στερεύει από stock. Αν κάποιος είναι από περιφέρεια καλό θα ήταν να βιαστεί. :)

 

 

Εγώ πρόλαβα και πήρα κάποια για το wii απο τον Γερμανό στο Golden Hall αλλά δεν ήταν και τίποτα φοβερά παιχνίδια.Τα περισσότερα τα πήρα για το γαμώτο.

 

Θα κοιτάξω και αλλού για κάποια για το Playstation 2 και αν βρω τίποτα θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα στην επαρχια δυο παιχνιδια.Ενα PES2008 και μαζι Forza Motorsport2+Viva Pinata.Συνολο 4,18ε.

Και εχω παραγγειλει στο e-shop το forza motorsport 3 που κανει 53ε μειον μια πιστωση 52,3ε μου βγαινει γυρω στα 70 λεπτα.

4 παιχνιδια =5 ευρω.Σαν να ψωνιζεις καλτσες στη λαικη ειναι.Μη πω οτι στη λαικη θα εδινα περισσοτερα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εκανα μια παραγγελία και εγώ χθες μεσω νετ και ειδα οτι δεν θαβγαλω ακρη σημερα βγηκα μια τσαρκα και ρωτουσα σε καταστηματα γερμανου,μενω κεντρο!

Λοιπόν σε οσα καταστηματα πηγα (4 συνολικα,στο πρωτο τζιφος δεν αγορασα τιποτα) η πρωτη αντιδραση που εισεπραττα ηταν δεν εχουμε μας εχουνε τελεειωσει!ομως μετα ξαναρωτουσα ">Τίποτα δεν εχει μείνει,για καμια κονσολα?""Ειστε σιγουροι?"

Και τελικα ως δια μαγειας ειχανε μεινει διαφορα παιχνιδια για υπολογιστή σε αυτα που πηγα εγώ (αγ δημητριου,τσιμισκή,μητροπολεως)

!γενικά μονο PC και Xbox βρηκα,PS3 kai Wii Που εψαχνα για φιλαρακια τσουκου.

συνολικα αγορασα 7 τιτλους ,απο τους οποιους 2 πιθανοον να φυγουνε στο φιλικό περιβαλλον σαν πρωτοχρονιατικο δωρο,χαχα

 

Γιαυτό εγω προτείνω να βγεις μια βολτα μεχρι το κοντινοτερο καταστημα γερμανος!αν εχεις και αμαξι απορώ τι κανεις ακομη σπιτι σου.και να επιμεινεις για την προσφορά αν και πολυ πιθανον να φυγανε αρκετα απο το πρωί!γκουντ λακ!;)

υ.γ:πες μου τι γκειμ εψαχνες συγκεκριμενα μπας και το χω και δεν το θελω τοσο πολύ!

ψαχνω το fps game colllection Που ειχαν, επειδη οπως υποδηλωνει και το sigpic ειμαι καουντερακιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω το fps game colllection Που ειχαν, επειδη οπως υποδηλωνει και το sigpic ειμαι καουντερακιας

 

>Τσουκου,το χα παραγγειλει και εγώ χθες αυτό απο το νετ!αλλα δεν το βρηκα πουθενα.και πιστευω οτι οποιος το βρηκε πρπ να τρομερα κωλοφαρδος η γνωστός του μαγαζιού!εγώ χτυπησα unreal tournament 3,assasins creed 1,witcher και alone in the dark (και κατι ποδοσφαιρικα για φιλους).

 

προτεεινω αμεσα να πας μια βολτα εξω να ελεγξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>Τσουκου,το χα παραγγειλει και εγώ χθες αυτό απο το νετ!αλλα δεν το βρηκα πουθενα.και πιστευω οτι οποιος το βρηκε πρπ να τρομερα κωλοφαρδος η γνωστός του μαγαζιού!εγώ χτυπησα unreal tournament 3,assasins creed 1,witcher και alone in the dark (και κατι ποδοσφαιρικα για φιλους).

 

προτεεινω αμεσα να πας μια βολτα εξω να ελεγξεις!

 

οχι ρε φιλε ασσασινς με 2Ε? τσαμπε...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:14 ----------

 

Πηρα τηλεφωνο σε ενα καταστημα ονοματα δεν λεω

 

BTW Γινοταν πανικος απο οτι ακουγα πισω,ειχαν μαζευτει εμπορες του Forum(ναι ναι εσας λεω λαμογια) και ζητουσαν οσα κομματια ειχαν σκηνες απειρου καλους λεμε...

τωρα θα σου λεγα καμια κουβεντα περι "connx box" που κυνηγουσες αλλα εχε χαρη χρονιαρα μερα λαμογιο

 

p.s οσον για το "εμπορες"

>http://www.youtube.com/watch?v=PMPjD0GJDFQ

<----- μεχρι και στο youtube εφτασε η χαρη σου Λ***γιο

(δειτε τα comments πρωτου πεσει edit)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα και γω τηλεφωνο και μου ειπαν οτι εξαντληθηκαν.Γιατι δεν τα βγαζουν απ το σαιτ τοτε.δεν νομιζω το πρωι που εκανα την παραγγελια να ειχαν εξαντληθει τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε φιλε ασσασινς με 2Ε? τσαμπε...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:14 ----------

 

τωρα θα σου λεγα καμια κουβεντα περι "connx box" που κυνηγουσες αλλα εχε χαρη χρονιαρα μερα λαμογιο

 

p.s οσον για το "εμπορες"

>http://www.youtube.com/watch?v=PMPjD0GJDFQ

<----- μεχρι και στο youtube εφτασε η χαρη σου Λ***γιο

(δειτε τα comments πρωτου πεσει edit)

 

αρχοντας! απλα respect... που το ξετρυπωσες το βιντεο απο youtube... :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα παιχνίδι διαθέσιμο από αυτά που ζήτησα.

Μάλιστα τους ρώτησα αν θα τα φέρουν τις επόμενες μέρες, όπως γράφει στο mail, και μου είπαν ότι δεν είναι δεσμευτικό και πως δεν μπορεί να γίνει παραγγελία...

Φεύγει μια καταγγελία και από εμένα τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις γυρισα και εγω απο 2 καταστηματα της πατρας.πηγα να δω σε τι σταδιο βρισκεται οι παραγγελιες μου.στον πρωτο κεντρικο καταστημα μου ειπαν πριν καν δουν την παραγγελια μου οτι δεν υπαρχει τιποτα.μετα απο επιμονη δικη μου και αφοτου τους ενημερωσα οτι δεν σκοπευω να αφησω τα πραγματα στην τυχη τους,ο ευγενικος υπαλληλος με ενημερωσε πως την παρασκευη περιμενουν αποθεμα για αυτους που εκαναν την παραγγελια χθες,τριτη.

κατα την 2η επισκεψη μου σε συνοικιακο γερμανο για την αλλη παραγγελια μου,ο υπαλληλος προσφερθηκε και πηρε μπροστα μου τηλ ολα τα καταστηματα πατρας για να δει αν υπαρχει τιποτα αποθεμα.και ΜΠΡΑΒΟ του για αυτο.μου βρηκε 2-3 για χβοχ που δεν τα επαιρνα και δωρεαν να μου τα εδιναν.βεβαια μου εκτυπωσε την παραγγελια μου και με βαση τον κωδικο τσεκαρε και στην κεντρικη αποθηκη οπου υπηρχαν καποια αποθεματα και η παραγγελια μου θα εκτελεστει(με βαση τα σημερινα δεδομενα) κατα το 20%.δηλαδη 2 απο τα 10 παιχνιδια που παρηγγειλα.

φευγοντας μου ζητησε συγγνωμη εκ μερους της εταιριας και μου ειπε οτι κατα βαση εχω δικιο.

γυριζοντας σπιτι αποφασισα να απευθυνθω στα κεντρικα(8001140000).

μια κοπελα(τα στοιχεια της τα κρατησα φυσικα) με ενημερωσε οτι τα παιχνιδια δεν υπαρχουν πουθενα και τοτε αρχισε ο εξης διαλογος:

 

-me: το online shop ξερετε τι σημαινει?

-she: μαλιστα κυριε.

-me: αν παραγγειλω μια μπαταρια και την παραλαβω απο καταστημα της επιλογης μου υπαρχει προβλημα?

-she: οχι κυριε.

-me: ποσα ειδη μπαταριας πουλατε σαν εταιρια γερμανος?(απο ενα ρολοι εως ενα ελικοπτερο ελεγε καποτε η διαφημιση)

-she: δεν μπορω να το προσδιορισω.

-me: ποσα καταστηματα διαθετετε?

-she: 400 κυριε.

-me: αν υποθεσουμε οτι εχουμε 400 ειδη μπαταριας(ειναι και πολλα τα ελικοπτερα βλεπετε!!!) και οτι σε καθε ενα απο τα 400 καταστηματα σας υπαρχει απο μια διαφορετικη μπαταρια,εγω αν παραγγειλω απο το http://www.e-germanos(teleia).gr(μην του κανουμε και αλλη διαφημιση!) μια μπαταρια,οι πιθανοτητες να υπαρχει στο καταστημα της επιλογης μου γνωριζετε οτι ειναι μικροτερη και απο αυτη να πιασω το τζοκερ???

-she: κυριε οι μπαταριες δεν ειναι παιχνιδια!!!

-me: και γιατι τα πουλατε απο το on line shop??(γαμω τα@#!$#!@$$@#$!$!@$#@$!@$@#$ κρατηθηκα και δεν...)και γιατι διαχωριζετε τα προιοντα σας αφου και τα 2 πωλουνται,διαφημιζονται και σας αποφερουν κερδος?

 

για να μην μακρυγορω της ζητησα να με συνδεσει με το τμημα web παραγγελιων και μου ειπε πως δεν υπαρχει τετοιο.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!

το site της λεω εχει καποιον υπευθυνο?βεβαιως αλλα ειναι μεχρι τις 5!!!!

δηλαδη ειναι στο AUTO-MODE τις επομενες ωρες?τις αργιες?

τελος παντων μου εδωσε ενα σταθερο να μιλησω την πεμπτη και να ζητησω καποιον υπευθυνο για το site.με ευχαριστησε που καλεσα και κλεισαμε.

το θεμα ειναι πως και περυσι σαν σημερα(το θυμαμαι πολυ καλα) εβγαλε την ιδια προσφορα.ΧΩΡΙΣ να την βγαλει στο site.μονο στην TV.

και ελεγε σε ολα τα καταστηματα μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων.ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΤΙΜΙΟ.

επειδη ομως το χθεσινο-σημερινο ειναι καθαρη ΑΠΑΤΗ και ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ δεν προκειται να το αφησω ετσι.θα περιμενω μεχρι το σαββατο που και τα 2 καταστηματα στα οποια εβαλα παραλαβη θα εχουν παραλαβες και αν δω οτι σαν αγοραστης εξαπατηθηκα θα ασκησω καθε νομιμο δικαιωμα μου.

 

ΥΓ:ο διαλογος που ειχα με την τηλεφωνητρια δεν ειναι απομαγνητοφωνημενος εκ μερους μου,οποτε επιφυλλασομαι για την 100% ακριβεια και πιστοτητα των διαλογων που παρεθεσα ωστοσο εγγυωμαι για την εγκυροτητα του ως προς το περιεχομενο την εγκυροτητα και την ουσια αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη μια καταγγελια και απο μενα, εφυγε απο εδω:

http://www.efpolis.gr/el/form-ypovoli-paraponon.html

 

Απαραδεκτη η ολη "καμπανια", ερασιτεχνισμος και αρπαχτη the greek way!

 

θα αλλαξω και τον τιτλο του ποστ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και γώ μια παραγγελία, ποτέ δεν ξέρεις αν και μάλλον όχι....

Τεσπά ορίστε και η επιβεβαίωση:

 

''Η παραγγελία του προϊόντος / προϊόντων (GEARS OF WAR/PC ,CRYSIS/PC ,F*****************************************************************************) που κάνατε στις 05-01-2010 έχει προωθηθεί στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ *****************************

 

Στο διάστημα των 2 ημερών θα ενημερωθείτε από το κατάστημα που έχετε επιλέξει να παραλάβετε το προϊόν, για την κατάσταση της παραγγελίας σας.

 

Εφόσον ενημερωθείτε για την παραγγελία σας, θα πρέπει να παραλάβετε το προϊόν στο διάστημα των 4 ημερών. Μετά το συγκεκριμένο διάστημα, το προϊόν θα διατεθεί προς πώληση.

 

Στην περίπτωση που θα θέλατε να ακυρώσετε ένα μέρος είτε ολόκληρη την παραγγελία σας μπορείτε στο διάστημα των 2 -3 εργάσιμων ημερών από την τοποθέτηση της παραγγελία σας, να απευθυνθείτε στο κατάστημα Γερμανός που έχετε επιλέξει.

 

Αν κάποια από τα εμπορεύματα που παραγγείλατε δεν είναι διαθέσιμα, τότε το κατάστημα Γερμανός που επιλέξατε για την παράδοση των παραγγελθέντων εμπορευμάτων, θα επικοινωνήσει μαζί σας εντός δύο ημερών από την τοποθέτηση της παραγγελίας ώστε να σας ενημερώσει για τον πιθανό χρόνο παράδοσής του.

 

Ευχαριστούμε που προτιμήσατε το e- germanos για τις αγορές σας. Είμαστε πάντα δίπλα σου για να επιλύσουμε οποιαδήποτε απορία για τα προϊόντα και υπηρεσίες ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή την τεχνολογία γενικότερα με την on-line επικοινωνία.

 

Με εκτίμηση

 

Δίκτυο Καταστημάτων Γερμανός "

 

Αν τελικά είναι μούφα θα πέσει άλλη μια καταγγελία και απο μένα.

Θα δείξει :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...