Προς το περιεχόμενο

overclock AMD 955 & 965 Thread


ColdFusion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρα εισαι ρε συ!Αν κοιταξεις τα αποτελεσματα στο CPU MARK θα δεις οτι ειναι σχεδον τα ιδια ,μην κοιτας το γενικο σκορ μιας και το μονο κοινο κομματι ειναι ο επεξεργαστης!

 

 

Well done φιλε μου!;)

 

ΥΓ:Για πες και σε τη θερμοκρασιες παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω τωρα κατι εχω πειραξει στα bios και δεν μου δουλευουν οι αισθητηρες του HWmonitor. Aποτι θυμαμαι γυρω στους 39 idle για fullload δεν θυμαμαι παντως κατω απο 65 σιγουρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι weighted με διαφορετικό βάρος οι επιμέρους βαθμολογίες των υποσυστημάτων στο PassMark, λογικά το υποσύστημα των δίσκων έχει (ορθώς) σημαντικό βάρος στη διαμόρφωση του συνολικού rating.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να βλεπεις την αποδοση στης αλλαγες που εκανες με το amd overdrive,με το benchmark που εχει ... αλλα μονο αυτο ,οτι πειραζεις ταση κτλ απο bios!

 

magicalsnap201001090202.png

 

---------- Προσθήκη στις 02:08 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:05 ----------

 

Οχι λαθος..Τις εχω στα 1333 με 7-7-7-21 επειδη καμια φορα μου κανει restart μαλλον επειδη η μητρικη δεν την παλευει με γρηγορες μνημες.

 

ασε βλακεια ειπα τωρα ειδα το 250 στο Bus speed!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx αλλα δεν το πολυεμπιστευομαι ..αν κανεις 10 φορες run θα σου βγαλει διαφορετικα αποτελεσματα και με μεγαλες αποκλισεις.. Τον εχω παει παντως μεχρι 4012 GHz αλλα με 1,58 V ... Φιλε δεν σηκωνεται ευκολα το φαινομακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx αλλα δεν το πολυεμπιστευομαι ..αν κανεις 10 φορες run θα σου βγαλει διαφορετικα αποτελεσματα και με μεγαλες αποκλισεις.. Τον εχω παει παντως μεχρι 4012 GHz αλλα με 1,58 V ... Φιλε δεν σηκωνεται ευκολα το φαινομακι

 

ΜΗΝ τον πας πανω απο 1,55 θα σου καει!:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ολα υπαρχει πρωτη φορα... ;) Εκανα δοκιμες ρε συ στην αρχη αλλα αποτι ειδα στα 3.6 με 1,4 ρευμα ειναι οτι καλυτεο . Απλα ανεβαζα bus και οχι απο multi επειδη θεωρουσα οτι βοηθαει . Αλλα δεν ξερω τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν νομίζεις ότι τα 3.6ghz σε έναν Quad επεξεργαστή είναι λίγα, κάνεις λάθος. Έχεις δοκιμάσει ποτέ να ρίξεις δουλειά στην CPU, εννοώντας τίποτα 3-4 dvdshrinks ταυτόχρονα, να παίζεις Crysis σε παράθυρο ταυτόχρονα, 5-6 youtube videos να παίζουνε, και ούτω καθεξής. Αμφιβάλλω, γιαυτό και κάθεσαι και ασχολείσαι με τα ρολογάκια.

 

Προφανώς δεν εκμεταλλεύεσαι τους Quads στο Full με δυνατό multitasking, έχεις κάνει λάθος αγορά. Ένας Core i3 530 στα 4.5ghz νομίζω θα σε έκανε ευτυχισμένο. Χορταστικά ρολογάκια για όλα τα παιδάκια, σιγουριά, ζέστη και ασφάλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να εχεις και δικιο. Τωρα ομως τον εχω και ειμαι αρκετα χαρουμενος με τις επιδοσεις του . Ειδικα τωρα τελευταια που ασχολουμαι με video editors και αποσυμπιεση μεγαλων αρχειων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν νομίζεις ότι τα 3.6ghz σε έναν Quad επεξεργαστή είναι λίγα, κάνεις λάθος. Έχεις δοκιμάσει ποτέ να ρίξεις δουλειά στην CPU, εννοώντας τίποτα 3-4 dvdshrinks ταυτόχρονα, να παίζεις Crysis σε παράθυρο ταυτόχρονα, 5-6 youtube videos να παίζουνε, και ούτω καθεξής. Αμφιβάλλω, γιαυτό και κάθεσαι και ασχολείσαι με τα ρολογάκια.

 

Προφανώς δεν εκμεταλλεύεσαι τους Quads στο Full με δυνατό multitasking, έχεις κάνει λάθος αγορά. Ένας Core i3 530 στα 4.5ghz νομίζω θα σε έκανε ευτυχισμένο. Χορταστικά ρολογάκια για όλα τα παιδάκια, σιγουριά, ζέστη και ασφάλεια.

 

εχει δικιο ο grimpr ο επεξεργαστης ειναι πολυ δυνατος ασχετα αν εμεις δεν το καταλαβαινουμε!Ττην τελευταια φορα επαιζα ενα παιχνιδι και ταυτοχρονα εκανε μετατροπη video με το convertx δεν κολησε πουθενα ουτε υπηρχε η παραμικρη καθυστερησηB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...