Προς το περιεχόμενο

overclock AMD 955 & 965 Thread


ColdFusion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή τα έκανα εντελός ανάποδα ?Δεν ανέβαζα multi αλλά fsb .Τις μνήμες της ανέβασα 1.65v και είναι στα 1500mhz .Τόσο είναι τώρα αν αυξήσω άλλο 5 το fsb δε παιρνάει τα test .Έτσι όπως είναι μπορώ να δώσω vcore και nb frequence όπως μου λες και να ανεβάσω και άλλο fsb μπας και πάει στα 4ghz , ή default και πάλι απο την αρχή με αύξηση του multi?

 

16424660.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις το fsb στο 225 αύξησε το multi στο 17,5 λογικα θα παει 3937 mhz και δοκιμασε αν bootarei για αρχη αλλιως δοσε λιγο vcore και τσέκαρε σταθερότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα αυτό που μου λες αλλα πάλι δε παιρνάει το burntest .Μέχρι 1.420 (είπες μέχρι 1.425 είναι safe,νόμιζα 1.55 ήταν ) ανέβασα το vcore και ένα κλικ το ΝΒ αλλά πάλι τίποτα . :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα αυτό που μου λες αλλα πάλι δε παιρνάει το burntest .Μέχρι 1.420 (είπες μέχρι 1.425 είναι safe,νόμιζα 1.55 ήταν ) ανέβασα το vcore και ένα κλικ το ΝΒ αλλά πάλι τίποτα . :mad:

 

1.5V είναι το safe πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

t1.png

 

εχω δει να το πανε και 1.55+ αλλα αυτο δεν λεει τιποτα αν σε ενα μηνα τον παρει στα χερια!

 

 

Αν θες να φτασεις μονο και μονο για το γαμωτο τα 4mhz πρεπει να δωσεις ταση ..

 

βαλε το multi 17.5 και αρχισε να κατεβαζεις το fsb ωστε να κατεβασεις την συχνοτητα μεχρι να μην εχεις προβλημα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντομα θα εχω στην κατωχη μου εναν 955 (c3) black box...

Σε συνδιασμο με μια mobo ecs A790GXM-AD3 οποτε λογικα θα συμμετασχω κ εγω :P

Η αναμωνη αυτη με σκοτωνει........για να δουμε εως που 8α παει ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω και εγω να κανω Overclocking τον 955. καμια καλη μητρικη προτείνετε?

 

TOP ΜΗΤΡΙΚΕΣ

 

Asus M4A79-T Deluxe.

MSI GD-70

Asus Crosshair III

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

 

Budget μητρικές

 

GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P

ASUS M4A79XTD EVO

ASUS M4A785TD-V EVO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.

Coldfusion μια ερωτηση θελω να σου κανω, η μητρικη ECS A790GXM-AD3 πως σου φαινεται ?

(την εχω παραγγειλει απλα θελω την γνωμη σου)

:D ευχαριστωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.

Coldfusion μια ερωτηση θελω να σου κανω, η μητρικη ECS A790GXM-AD3 πως σου φαινεται ?

(την εχω παραγγειλει απλα θελω την γνωμη σου)

:D ευχαριστωωωωωω

 

νομιζω οτι μπορούσες να παρεις κατι ποιοτικότερο με 83 ευρω αλλα νομιζω οτι την δουλεια σου θα την κανεις μια χαρα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι μεγαλος ''φαν'' της MSI αλλα επειδη εχω δει κ μητρικη (παλιοτερη) της elite ειπα να την δοκιμασω μιας κ εχει αποσπασει αρκετα καλα αρθρα στο εξωτερικο!

Θα ποσταρω συντομα εντυπωσεις.....ενα μειον της ECS (elite group) κατα την γνωμη μου ειναι οτι δεν εχει Γιαπωνεζικους πυκνωτες οπως τα 2 ''μεγα8ηρια'' Asus + MSI....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι μεγαλος ''φαν'' της MSI αλλα επειδη εχω δει κ μητρικη (παλιοτερη) της elite ειπα να την δοκιμασω μιας κ εχει αποσπασει αρκετα καλα αρθρα στο εξωτερικο!

Θα ποσταρω συντομα εντυπωσεις.....ενα μειον της ECS (elite group) κατα την γνωμη μου ειναι οτι δεν εχει Γιαπωνεζικους πυκνωτες οπως τα 2 ''μεγα8ηρια'' Asus + MSI....

 

οταν την παραλαβεις περιμενω τις εντυπωσεις σου ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...