Προς το περιεχόμενο

Σοκολατολογία-Σοκολατογνωσία


evabb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, μάντεψε ποιανής είναι η περιγραφή. =ρ
Γαμάτη,αμέ.Χουχου.

Κι όμως θα ορκιζόμουν ότι την έκανε ο Mikeius. Αν μου λεγες η μοσκίτω πάντως θα βαζα στοίχημα και τα δύο μου από ρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου λεγες η μοσκίτω πάντως θα βαζα στοίχημα και τα δύο μου από ρίζα.
Γι αυτό να προσέχεις τι στοιχηματίζεις ενίοτε καλέ μου Πραιτοριανέ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, απεναντί μου έχω 200 κουτιά διαφορετικών σοκολάτων και 11.50 ευρώ και 100 κορώνες στην τσέπη.

I am fail.

 

βρες τραπεζα τωρα... αναληψη θα κανεις,ληστεια δεν ξερω.... αλλα κατι πρεπει να κανεις:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό να προσέχεις τι στοιχηματίζεις ενίοτε καλέ μου Πραιτοριανέ.

Το βασίλειο μου για ένα τέτοιο:

wedding_chocolate_fountain_2.jpg

 

με βάφλα από την προηγούμενη φώτο και σοκολάτα από την λευκή της δεύτερης σελίδας. Ω θεε..

 

Λοιπόν' date=' απεναντί μου έχω 200 κουτιά διαφορετικών σοκολάτων και 11.50 ευρώ και 100 κορώνες στην τσέπη.

I am fail.[/quote']

Φώτο και περιγραφή. Η μάλλον, στείλε στην μοσκίτω να μας κάνει αυτή το review :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλανε ρε συ τετοια. ειχα δει ενα σε ενα σουπερμαρκετ που μπορουσες να του βαλεις και δυο ειδη σοκολατας χωρις ανανακευονται. παντως οι βαφλες στην ελλαδα δεν τρωγονται ρε αδερφακι μου, η σωστη βαφλα εχει κομματακια ζαχαρης μεσα και απο κανω καραμελομενη ζαχαρη και τρωγεται ζεστη το πολυ πολυ με σοκολατα. τα παγωτα και τα αλλα μπιχλιμπιδια πανω ειναι για τους τουριστες

pa134030.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασίλειο μου για ένα τέτοιο:

 

wedding_chocolate_fountain_2.jpg

 

 

Φώτο και περιγραφή. Η μάλλον, στείλε στην μοσκίτω να μας κάνει αυτή το review :-D

Και μετά να φάω ΧΧΧ μπαν =ρ

Την εικόνα αυτή την είδα live την τελευταία φορά που πήγα. Καθόμουν μέσα και το έβλεπα από το απ'έξω τραπέζι που βρισκόταν ακριβώς μπροστά στο παράθυρο. Σαν να έβλεπα ταινία υπερπαραγωγή ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλανε ρε συ τετοια. ειχα δει ενα σε ενα σουπερμαρκετ που μπορουσες να του βαλεις και δυο ειδη σοκολατας χωρις ανανακευονται. παντως οι βαφλες στην ελλαδα δεν τρωγονται ρε αδερφακι μου.

Το ξέρω αλλά εγώ το θέλω έτοιμο σερβιρισμένο :P Άσε που θέλει κάμποση προετοιμασία για να το φτιάξεις έτσι.

 

Για τις βάφλες συμφωνώ, ο κυριούλης που έχετε στον υπόγειο σιδηρόδρομο μόλις φτάνεις από αεροδρόμιο στις Βρυξέλλες είναι άπαικτος. Αλλά ή εσείς δεν συνηθίζετε την σοκολάτα πάνω στην βάφλα ή εγώ είμαι άτυχος. Και όχι το να στουμπώνεις δυο στικάκια σοκολάτα στο ενδιάμεσο δεν θεωρείται βάφλα με σοκολάτα :P

 

Ειδικά πάντως για την Αθήνα γαμηστερές βάφλες έχω φάει από το Luciano. Μια φορά του ζήτησα βάφλα με παγωτό και μου έφερε 1 βάφλα με 5 μπάλες παγωτό και μισό κουτί μερέντα ενδιάμεσα.

λεγε πραιτοριανε τι μου δινεις για την παρακατω πληροφορια

Έτσι ξερή τίποτα. Αν μου το ετοιμάσεις έτσι όπως ζήτησα ή έστω το βρεις κάπου είπα, το βασίλειο μου. Βασικά την προετοιμασία βαριέμαι αλλιώς κάθε μέρα τέτοιο θα έτρωγα.

 

ΥΓ Τώρα είδα και την άλλη φώτο σου. Σε μισώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω αλλά εγώ το θέλω έτοιμο σερβιρισμένο :P Άσε που θέλει κάμποση προετοιμασία για να το φτιάξεις έτσι.

 

Για τις βάφλες συμφωνώ, ο κυριούλης που έχετε στον υπόγειο σιδηρόδρομο μόλις φτάνεις από αεροδρόμιο στις Βρυξέλλες είναι άπαικτος. Αλλά ή εσείς δεν συνηθίζετε την σοκολάτα πάνω στην βάφλα ή εγώ είμαι άτυχος. Και όχι το να στουμπώνεις δυο στικάκια σοκολάτα στο ενδιάμεσο δεν θεωρείται βάφλα με σοκολάτα :P

 

Ειδικά πάντως για την Αθήνα γαμηστερές βάφλες έχω φάει από το Luciano. Μια φορά του ζήτησα βάφλα με παγωτό και μου έφερε 1 βάφλα με 5 μπάλες παγωτό και μισό κουτί μερέντα ενδιάμεσα.

 

Έτσι ξερή τίποτα. Αν μου το ετοιμάσεις έτσι όπως ζήτησα ή έστω το βρεις κάπου είπα, το βασίλειο μου.

 

ΥΓ Τώρα είδα και την άλλη φώτο σου. Σε μισώ.

 

που ειναι η βαφλα σε αυτο με τις 5 μπαλες παγωτο;:lol:

 

στην ελλαδα παντως δεν εχω ιδεα που μπορεις να το βρεις αυτο ετοιμο σερβιρισμενο. εδω τα εχουν συνηθως για διακοσμιση στα διαφορα μαγαζια με σοκολατες. αχαριστε ανθρωπε :P

 

ποιον κυριουλη λες παντως δεν καταλαβα.... καθε 200 μετρα πουλαν βαφλες λολ και σε ολους σχεδον του σταθμους του μετρο και των τραινων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ειναι η βαφλα σε αυτο με τις 5 μπαλες παγωτο;:lol:

Ω ναι, είναι τόσο μεγάλη :P:p

 

στην ελλαδα παντως δεν εχω ιδεα που μπορεις να το βρεις αυτο ετοιμο σερβιρισμενο. εδω τα εχουν συνηθως για διακοσμιση στα διαφορα μαγαζια με σοκολατες. αχαριστε ανθρωπε :P

Ναι έκανα 10 ώρες να διασχίσω ένα δρόμο που ήταν γεμάτος τέτοια μαγαζιά. Γενικά έχω την σοκολάτα για πρέζα για όποιον δεν το κατάλαβε μέχρι τώρα :-)

 

ποιον κυριουλη λες παντως δεν καταλαβα.... καθε 200 μετρα πουλαν βαφλες λολ και σε ολους σχεδον του σταθμους του μετρο και των τραινων

Εμείς δεν τα χουμε συνηθίσει αυτά και κατεβαίνω στο σταθμό από αεροδρόμιο και βλέπω μια τζαμαρία φουλ στις βάφλες ακριβώς απέναντι από τις σκάλες. Και δίπλα 200 είδη ζαχαρωτών. Πέθανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι, είναι τόσο μεγάλη :P:p

 

 

Ναι έκανα 10 ώρες να διασχίσω ένα δρόμο που ήταν γεμάτος τέτοια μαγαζιά. Γενικά έχω την σοκολάτα για πρέζα για όποιον δεν το κατάλαβε μέχρι τώρα :-)

 

 

Εμείς δεν τα χουμε συνηθίσει αυτά και κατεβαίνω στο σταθμό από αεροδρόμιο και βλέπω μια τζαμαρία φουλ στις βάφλες ακριβώς απέναντι από τις σκάλες. Και δίπλα 200 είδη ζαχαρωτών. Πέθανα.

 

πρεπει να μας βρω και κεντρο αποτοξινωσης δλδ :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...