Προς το περιεχόμενο

Σοκολατολογία-Σοκολατογνωσία


evabb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η λευκή παρεπιπτόντως μόνο σοκολάτα δεν είναι.Είναι αυτό που λέμε βούτυρο κακαό. Κάνει καλό στα χείλια αν έχουν σκάσει! Προκειμένου να αγοράζετε lipozan πάρτε και μια τέτοια "σοκολάτα" να το φχαριστηθείτε κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον παιδακια μου, οσοι θελετε να δοκιμασετε τις σοκολατες που δειχνω στο πρώτο ποστ του θέματος (cote d'or) τις ειδα σημερα στο αεροδρομιο ελ βενιζελος στο press point που ειναι λιγο εξω απο τα duty free. βεβαια επαθα εγκεφαλικο με την τιμη τους (διπλασια απ οτι εδω και βαλε) και φυσικα δεν ειχε ποικιλια. επισης ειχε και κατι αλλες βελγικες σοκολατες που ακομα και στο βελγιο ειναι λιγο σπανιες. μονο ενα πολυ καλο μαγαζι κοντα στο σπιτι μου τις εχει. ειναι με ρετρο συσκευασια συνηθως γαλαζια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδακια μου, οσοι θελετε να δοκιμασετε τις σοκολατες που δειχνω στο πρώτο ποστ του θέματος (cote d'or) τις ειδα σημερα στο αεροδρομιο ελ βενιζελος στο press point που ειναι λιγο εξω απο τα duty free. βεβαια επαθα εγκεφαλικο με την τιμη τους (διπλασια απ οτι εδω και βαλε) και φυσικα δεν ειχε ποικιλια. επισης ειχε και κατι αλλες βελγικες σοκολατες που ακομα και στο βελγιο ειναι λιγο σπανιες. μονο ενα πολυ καλο μαγαζι κοντα στο σπιτι μου τις εχει. ειναι με ρετρο συσκευασια συνηθως γαλαζια.

Εγώ σοβαρά στο έλεγα το πακετάκι από Βέλγιο.. Εσύ το θυμήθηκες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σοβαρά στο έλεγα το πακετάκι από Βέλγιο.. Εσύ το θυμήθηκες? :P

 

ποιο πακετακι :-D

 

---------- Προσθήκη στις 23:02 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:55 ----------

 

τις βρηηηηηηηηηηηηηηκα!!!!

 

starbrook-airlines ειναι σοκολατα ΔΕΝ την εχω δοκιμασει ακομα... ειναι σχετικα δυσευρετη εδω αλλα την εχει στο αεροδρομιο στην αθηνα

 

1172.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο πακετακι :-D

 

photo3tl.jpg

 

Ειδικά η άσπρη παίζει και να είναι η καλύτερη σοκολάτα που έχω δοκιμάσει ever. Δυστυχώς δεν την έχω ξαναπετύχει πουθενά εδώ στην Ελλάδα. Το ίδιο και για την φανταστική πράσινη με τα φουντούκια. Και τα bouchées καλά είναι αλλά τελειώνουν γρήγορα και είναι πανάκριβα.

 

Παίζει να μου στείλεις κανα πακέτο? :P

 

 

Φαίνεται τώρα?? :P:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ποιο πακετακι :-D

 

---------- Προσθήκη στις 23:02 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:55 ----------

 

τις βρηηηηηηηηηηηηηηκα!!!!

 

starbrook-airlines ειναι σοκολατα ΔΕΝ την εχω δοκιμασει ακομα... ειναι σχετικα δυσευρετη εδω αλλα την εχει στο αεροδρομιο στην αθηνα

 

1172.jpg

 

Τις έχει όλες το delicatessen Βασιλόπουλος στην Σταδίου!

B)

 

---------- Προσθήκη στις 13:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:58 ----------

 

Κάτι άσχετο αλλά ξέρει κανείς τι σοκολάτα βάζουν μέσα στα κρουασανάκια "Οικογένεια Στεργίου"??? Τη θέλω σε βαζάκι :-)

 

Δεν θέλω να έχω καμία σχέση με αυτή την οικογένεια! Έχω ψυχολογικά τραύματα από το στρατό (ο Στεργίου είναι ο βασικός προμηθευτής σε γλυκά, κρουασάν, τυρόπιτες κλπ κλπ).

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να έχω καμία σχέση με αυτή την οικογένεια! Έχω ψυχολογικά τραύματα από το στρατό (ο Στεργίου είναι ο βασικός προμηθευτής σε γλυκά, κρουασάν, τυρόπιτες κλπ κλπ).

B)

XD Αλήθεια? Γιατί ρε τα κρουασανάκια είναι όλα τα λεφτά. Δεν σου άρεσε η γεύση τους ή απλά τα σιχάθηκες-βαρέθηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
XD Αλήθεια? Γιατί ρε τα κρουασανάκια είναι όλα τα λεφτά. Δεν σου άρεσε η γεύση τους ή απλά τα σιχάθηκες-βαρέθηκες?

 

Καλά και η γεύση δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο! Όπως όλα τα κρουασάν του κιλού με σφολιάτα-ψωμί!

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι συγκρίνεις. Σε σχέση με το φούρνο της γειτονιάς, ναι φυσικά και δεν έχουν καμία σχέση αυτό έλειπε. Σε σχέση με κάτι κρουασανοειδή τύπου 7days και διάφορα άλλα που πωλούνται επίσης στα supermarkets είναι κλάσεις ανώτερα. Ειδικά αν τα πετύχεις "φρέσκα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εξαρτάται τι συγκρίνεις. Σε σχέση με το φούρνο της γειτονιάς, ναι φυσικά και δεν έχουν καμία σχέση αυτό έλειπε. Σε σχέση με κάτι κρουασανοειδή τύπου 7days και διάφορα άλλα που πωλούνται επίσης στα supermarkets είναι κλάσεις ανώτερα. Ειδικά αν τα πετύχεις "φρέσκα".

 

Τα 7days είναι έτη φωτός μπροστά από του Στεργίου!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Α όλα κι όλα,πεθαίνω για κρουασανάκι 7Days με επικάλυψη σοκολάτα...

 

Βασικά αυτά δεν μου αρέσουν γιατί ενώ η σοκολάτα είναι καλή, η σφολιάτα από μεσα είναι χάλια!

 

Ενώ αν πετύχω τα mini με κρέμα σαμπάνιας και είναι και φρέσκα, είναι κόλαση!

B)

 

Σταματάω γιατί ξεφύγαμε από τη Σοκολάτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...