Προς το περιεχόμενο

Σοκολατολογία-Σοκολατογνωσία


evabb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι. Τότε. Απλά είχα ξεχάσει να του το πω.*

Αν δεν κάτσει το πρόγραμμα που θέλω να παρακολουθήσω με τα μαθήματα στο Μόναχο, θα ρθω τον Ιούλιο όμως να το κάνω εκεί. =ρ

 

*και μετά από τόσο καιρό ανακαλύπτω ότι δεν του αρέσει κιόλας! Τζάμπα στο πήρα μωρή;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είχε ξεχάσει να μου το πει εν τω μεταξύ, ξέρω ότι κατέληξε στο στομάχι της αδερφής της, αλλά ακόμα και αν μου άρεσε το μάρτσιπαν, πάλι χαλάλι γιατί η αδερφή είναι dooper-pink.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπελιά, τον ιούλιο θα φας τις σοκολάτες (για να μην είμαστε εκτός θέματος) μόνη σου. Θα γλύφω το παγωτό μου, που μπορεί να έχει και σοκολάτα, στη Χαβάη και ελπίζω ότι θα έχω μετακομίσει μακρυά από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τότε είχα ξεχάσει ότι δεν είχα ξεχάσει να στο πω.

Τέλος πάντων, το νόημα είναι ότι το Μάρτσιπαν σας έχει όλους. Τώρα αυτά με τους ανανάδες και τα αχλάδια και τις λευκές σοκολάτες δεν τα πολυκαταλαβαίνω, και ούτε τσονι πίνω ψηλέ.

 

Ε βέβαια, ανανάδες και αχλάδια, ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΣΥ ΡΕ =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αηδία με βάση το αμύγδαλο.

 

Καλά, τα τελευταία 10 μηνύματα έχουν φάει και από 5 edit το καθένα, για να φτάσουν τη μορφή που τα διαβάζουμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Και αρνούμαι κάθε κατηγορία για μοχίτο αγκαλιά με το καλοριφέρ: καλοκαίρι ήταν. Άνοιξη, έστω.

 

Επαναφέροντας το θέμα με τέχνη και διακριτικότητα

 

MIL65HZ00.jpg

 

Μ. Καθαρά και τακτοποιημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Έχει και στο Χαλάνδρι, πίσω από την εκκλησία του Αγίου Νικολάου.

 

Ναι το διάβασα πρόσφατα και θέλω να πάω και σ'εκείνο,γιατί πέρα από τέλεια σοκολάτα έχει και φοβερή ατμόσφαιρα το μαγαζάκι!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

flash! fondue απο τα haagen-dazs δεν το εχω δοκιμασει αλλα μου φαινεται πολυ καλο

μην μου πειτε οτι δεν εχει ουτε haagen-dazs στην ελλαδα

 

fondue.jpg

 

haagen-dazs2.jpg

 

---------- Προσθήκη στις 18:52 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:41 ----------

 

αηδία με βάση το αμύγδαλο.

 

Καλά, τα τελευταία 10 μηνύματα έχουν φάει και από 5 edit το καθένα, για να φτάσουν τη μορφή που τα διαβάζουμε τώρα.

 

αναλογως απο που το φας, αυτο που βαζουν συνηθως στις σοκολατες ειναι θεοπικρο και αηδια αντιθετως αυτο εδω απο τον leonidas ειναι πολυ καλο.

18_2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mozartkugeln (αν το έγραψα σωστά), sachertorte συνοδεία panna montata και giantuiotti Caffarel. παγωτό γεύση bacio (δεν ήξερα πως μοιάζει το όνειρο μέχρι που το δοκίμασα στη Φλωρεντία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...