Προς το περιεχόμενο

Σοκολατολογία-Σοκολατογνωσία


evabb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εδω στο Εδιμβούργο παίρνω κάθε μέρα μια μικρή μπάρα dairy milk και νιώθω τον ουρανίσκο μου έτοιμο για γευστικό οργασμό. Τι κακό είναι αυτο με τα γλυκά τους ρε, μας έχουν καταστρέψει.

 

ειπαμε αυτην ειναι να την αγοραζεις στην συσκευασια του κιλου:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομίζω πως την έχω δει και στην ελλάδα, αν θυμηθώ πού όμως ...

 

έχει δει κανείς γυάλινες συσκευές για να λειώσει κανείς σοκολάτα? ακόμα μετανοιώνω που δεν πήρα μια υπέροχη που είχα δει στη ρώμη μια φορά και έναν καιρό :fear: είχε διπλό τοίχωμα, στο έξω δοχείο έβαζες το νεράκι, στο μέσα τα κομμάτια σοκολάτας και μετά στη φωτιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
νομίζω πως την έχω δει και στην ελλάδα, αν θυμηθώ πού όμως ...

 

έχει δει κανείς γυάλινες συσκευές για να λειώσει κανείς σοκολάτα? ακόμα μετανοιώνω που δεν πήρα μια υπέροχη που είχα δει στη ρώμη μια φορά και έναν καιρό :fear: είχε διπλό τοίχωμα, στο έξω δοχείο έβαζες το νεράκι, στο μέσα τα κομμάτια σοκολάτας και μετά στη φωτιά!

 

Δεν εχω δει κατι παρομοιο εδω.. Το fondu (αν γραφεται ετσι) κανει αναλογη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου έχει πάρει το μάτι μου αυτό που λέει η δίδα Σαντ. Σε ένα κατάστημα αποκλειστικά houseware που ήταν πολύ στα χάη του στα 80ς και 90ς για την καλή (συγκριτικά με άλλα) ποιότητα των γυαλικών και ειδικότερα των ποτηριών του. Φυσικά το όνομα στο βόθρο της μνήμης. Επίσης παίζει πολύ σοβαρά να έχει τέτοια στο άττικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι 3 πρώτες σελίδες πέρασαν χωρίς παρενέργειες..Ε το υπόλοιπο θρεντ το απόλαυσα με μία μεσαίου μεγέθους σοκολάτα γάλακτος ΙΟΝ αμυγδάλου.:devil:

 

 

α Εύα.

Μουααχαχαχαχαχαχααχχαχααχχααχαχαχχα ζήλια ψώρα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ασχετο αυτο π λετε!που μπορουμε να τις βρουμε αν ειμαστε σε επαρχεια;εχω δοκιμασει παρα πολλες αλλα αυτες πρωτη φορα τις βλεπω!:cry:

 

Εδώ λέμε δεν τις βρίσκεις Αθήνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε πω ρε τουφα,εχεις βαλει σκοπο να μας στειλεις???ελεος δλδ!τι βέπουν τα ματια μας βραδιατικα...

α,αγαπημενη μ σοκολατα:break λευκη με σταφιδες και ξηρους καρπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...