Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 4,3 έκανε πολλα νερά μεχρι και την 4.3.1 Μετά όσο ΟΣΕ στο θέμα κατανάλωση δεν έφταιγε το jailbreak. Παιδιά το iPad είναι vfm μη το σκέφτεστε απλά πάρτε το. Το εχω ερωτευτεί και δεν ξεκολαει απο τα χέρια μου απο τότε που το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και στο iPhone μου έχει τύχει να τελειώνει η μπαταρία με τρελούς ρυθμούς και τελικά έφταιγε κάποιο παιχνίδι που είχα αφήσει ανοιχτό.

Νόμιζα ότι δεν επηρεάζεται μιας και δεν είναι multitasking, αλλά τελικά κάποιες φορές υπάρχει θέμα.

 

Δεν το έχω jb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μια ερώτηση αρχαρίου,

έστω ότι έχω κάνει jailbreak την έκδοση 4.3.5 (untethered), και για το χ λόγο κάνει reboot. Αν δεν έχω πρόχειρο υπολογιστή μαζί μου, για να το ξανακάνω jailbreak, τί ακριβώς γίνεται; Ανοιγεί κανονικά, και ότι εφαρμογή έχει περαστεί από το cydia, απλά δεν παίζει;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και κάτι ακόμα...

Εγκατεστησα κάποιες εφαρμογές από το installous και τώρα εμφανίζονται και στο app store. Μάλιστα κανά δυο από αυτές θέλουν αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση. Προχωρω κανονικά η το αφήνω για όταν βγουν στο installous

Επεξ/σία από marios_geo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το App store θα προσπαθήσει, αλλά θα δεί πως δεν τις έχεις αγορασμένες και δε θα σε αφήσει να κάνεις αναβάθμιση. Πρέπει να τις αναβαθμίσεις από το installus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βοηθήσετε λίγο. Πως μοιράζονται τα αρχεία στο iPad ανάμεσα στις εφαρμογές. Πχ εστείλα ένα PDF μέσω iTunes και το βλέπω μέσω iBook στο iPad. Όμως καμία άλλη εφαρμογή δεν το βλέπει, πχ το PDF reader pro ή το documents to go.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για βοηθήσετε λίγο. Πως μοιράζονται τα αρχεία στο iPad ανάμεσα στις εφαρμογές. Πχ εστείλα ένα PDF μέσω iTunes και το βλέπω μέσω iBook στο iPad. Όμως καμία άλλη εφαρμογή δεν το βλέπει, πχ το PDF reader pro ή το documents to go.

Με συνδεδεμένο το iPad, στο iTunes πηγαίνεις στην καρτέλα Apps. Στο κάτω μέρος της καρτέλας, στο File Sharing, θα δεις τις εφαρμογές στις οποίες μπορείς να κάνεις drag and drop διάφορα αρχεία. Πχ στον Flex Player "ρίχνεις" αρχεία εικόνας και ήχου, σε έναν PDF reader ρίχνεις αρχεία PDF κλπ...

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό σημαίνει όμως ότι αν θέλω ένα PDF και στις 2 εφαρμογές, θα πρέπει να το στείλω στην καθεμιά χωριστά;

Ναι, αυτό σημαίνει. Ουσιαστικά σημαίνει ότι η κάθε εφαρμογή διαχειρίζεται ξεχωριστά τα αρχεία της και δεν μπορείς να "δεις" ένα αρχείο της Α εφαρμογής από την Β εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εσάς με το iOS 5 σας έχε ενεργοποιήσει μήπως τα multitasking gestures; Γιατί το κοιτάω στο γούγλη αλλά μου φαίνεται ότι είναι ενεργοποιημένα μόνο γι' αυτούς που έχον εγκατεστημένο το xcode (developers δηλ.). Εγώ έχω κάνει register ως developer αλλά δεν έχω πληρώσει...

Λέτε να μπορώ να το κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως στο iPad 1 δεν υποστηρίζονται επίσημα τα gestures. Εγώ όταν έκανα το redsow είχε επιλογή για να ενεργοποίηση τα gestures και έτσι το έκανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...