Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω θα το παρω μαλλον το βραδυ που θα γυρισω σπιτι...δεν συμφερει να παρω την gold εκδοση και μετα να παρω και το Update?

επισης τωρα που ειναι free απλα το αγοραζω και παω στο account Μου στο site Και κανω redeem τον κωδικο?λογικα θα κανει και κανα Update για την gold εκδοση...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πολλοί ρωτάτε αν συμφέρει να πάρετε την Tamriel ή την Gold Edition,βάλτε τα  λίγο κάτω για να δείτε αν σας συμφέρει από οικονομική άποψη.

Αν κάποιος αγοράσει την gold παίρνει μαζί τα 4 dlc, τη οποία την αγοράζετε νομίζω με 21,00€.

Τα DLC μόνα τους στοιχίζουν, το κάθε ένα,από 2000 έως 2500 crowns στο κατάστημα του παιχνιδιού, σύνολο χονδρικά 8000-8500 crowns, για 8500 crowns χρειάζεστε 35,00€.Νομίζω ότι συμφέρει η Gold Edition.

 

Το ερώτημα είναι αν σας αρέσει το παιχνίδι,η βασική έκδοση μπορεί να σας προσφέρει πολλές ώρες διασκέδασης solo ή group,

Η επιλογή είναι δική σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος Ελληνας παιζει εσο και θελει να μπει σε Ελληνικο guild,ν μου πει.


 


 Guild: Eternal Flames


Guild-master: @iliasthebest (εγω)


 


Ειμαστε ενα οργανωμενο Ελληνικο guild με ελαχιστα ξενα παιδια,(xp players),και με τσ.https://discord.gg/TtsSdnT


Αν θελετε να ερθετε στειλτε μ εδω "η μεσα στο παιχνιδι,.


Κανουμε τα παντα ,pve,pvp,dungeons,trials


 


Ευχαριστω πολυ,, 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψη μου ειναι να παρετε μονο το βασικο παιχνιδι, χωρις τα dlc και βλεπετε αν σας αρεσει αφου μηδενισετε το βασικο , το οποιο απαιτει πολλες ωρες, τοτε αγοραζετε τα dlc. 

 

Προσωπικα παιζω μονο με το βασικο παιχνιδι, και εχω καθαρισει μονο 1 τεραστια περιοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οποιος Ελληνας παιζει εσο και θελει να μπει σε Ελληνικο guild,ν μου πει.

 

 Guild: Eternal Flames

Guild-master: @iliasthebest (εγω)

 

Ειμαστε ενα οργανωμενο Ελληνικο guild με ελαχιστα ξενα παιδια,(xp players),και με τσ.https://discord.gg/TtsSdnT

Αν θελετε να ερθετε στειλτε μ εδω "η μεσα στο παιχνιδι,.

Κανουμε τα παντα ,pve,pvp,dungeons,trials

 

Ευχαριστω πολυ,, 

 

Λιγο που εψαχνα στο forum βρηκα ενα Post με ενα Link για το guild site Και ενα facebook group αλλα μου φανηκαν Inactive...το eternalflames.shivtr δεν ειναι δικο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο που εψαχνα στο forum βρηκα ενα Post με ενα Link για το guild site Και ενα facebook group αλλα μου φανηκαν Inactive...το eternalflames.shivtr δεν ειναι δικο σου?

Οι Eternal δν ειναι δικοι μ οπωςσ το εννοεις.Ειμαστε μια ¨παρεα¨ Ελληνων παιδιων που παιζουμε γενικα games.Υπαρχουμε σαν guild σε πολλα παιχνιδια,απλα στο eso ειμαι guild μαστερ εγω,.Σε αλλα παιχνιδια υπαρχουν αλλοι guild masters,Aυτο που θελω να πω ειναι οτι γενικα σαν guild οι Eternal υπαρχουν (π.χ. black desert ,Eso).  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αποψη μου ειναι να παρετε μονο το βασικο παιχνιδι, χωρις τα dlc και βλεπετε αν σας αρεσει αφου μηδενισετε το βασικο , το οποιο απαιτει πολλες ωρες, τοτε αγοραζετε τα dlc. 

 

Προσωπικα παιζω μονο με το βασικο παιχνιδι, και εχω καθαρισει μονο 1 τεραστια περιοχη.

 

10 ευρω η βασικη εκδοση 25 η gold, δηλαδη 15 ευρω για τα 4 DLC, τα οποια απ το store αν θελεις να τα αγορασεις αργοτερα κανουν 5,500 crowns σαν πακετο, δηλαδη 22 ευρω, ή απο 2000-3000 crowns το καθενα ξεχωριστα.

 

Αποψη μου αν καποιος εχει παιξει εστω και λιγο το παιχνιδι και ειδε οτι του αρεσει κι αν βεβαιως σηκωνει η τσεπη του τα 15 ευρω παραπανω να παρει το gold, καθως ολα τα DLC's ειναι ωραια ενω το ενα απ αυτα -το Orsinium- ειναι το καλυτερο και μεγαλυτερο κομματι μεχρι στιγμης του κοσμου του παιχνιδιου.

 

Και μην ξεχνατε οτι τα DLC's δεν πρεπει να περιμενετε να πατε max lvl για να παιξετε το content, μπορειτε να πατε απ την πρωτη στιγμη καθως γινεται scaling.

Επεξ/σία από Mamatereza
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

10 ευρω η βασικη εκδοση 25 η gold, δηλαδη 15 ευρω για τα 4 DLC, τα οποια απ το store αν θελεις να τα αγορασεις αργοτερα κανουν 5,500 crowns σαν πακετο, δηλαδη 22 ευρω, ή απο 2000-3000 crowns το καθενα ξεχωριστα.

 

Αποψη μου αν καποιος εχει παιξει εστω και λιγο το παιχνιδι και ειδε οτι του αρεσει κι αν βεβαιως σηκωνει η τσεπη του τα 15 ευρω παραπανω να παρει το gold, καθως ολα τα DLC's ειναι ωραια ενω το ενα απ αυτα -το Orsinium- ειναι το καλυτερο και μεγαλυτερο κομματι μεχρι στιγμης του κοσμου του παιχνιδιου.

 

Και μην ξεχνατε οτι τα DLC's δεν πρεπει να περιμενετε να πατε max lvl για να παιξετε το content, μπορειτε να πατε απ την πρωτη στιγμη καθως γινεται scaling.

εγω που αγορασα τη βασικη εκδοση και σημερα και την gold τι μ@λακια εκανα? πρεπει να το ξανακανω install? γιατι δε βλεπω πουθενα να μου κατεβαζει τα 4 dlc :/

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεκίνησα με την βασική έκδοση στο Xbox και μου φαίνεται γαμάτο το παιχνίδι. Δεν θα πάρω DLC (τουλάχιστον προς το παρόν). Προτιμώ να κάνω αναβάθμιση στο Morrowind όταν βγει. Λογικά αργότερα θα βγάλουν και Super Extra Shiny Gold Edition που θα τα έχει όλα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα με αρκετες δοκιμες αποφασισα να κανω focus  σε sorc, ποτε δεν επαιζα mages αλλα μου αρεσε και η φαση με το πετ, πολυ fun to level up μεχρι τωρα, δεν με ακουμπαει τιποτα, αν και ειναι νωρις πηγα 13, θα μπω σημερα να δω το pvp του, και μετα τα κεντρια quest 1 2.5 3, etc, θα ξεκινησω το thieves dlc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα εναν Khajit Nightblade κι εγω , ειπα να δοκιμασω Dual Wield

Καλα παει μεχρι τωρα , 7 lvl προς το παρον

 

Τι level ειναι το πρωτο dungeon?

Also , το να εισαι support/healer σε dungeons και γενικα ειναι viable ? Υπαρχει challenge σε dungeons η βγαινουν ολα easy και ειναι faceroll η φαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atallos 10 ξεκλειδωνουν αρκετα, αλλα το dungeon finder εχει προβλημα, το διαβασα και στο reddit, μπορεις να σαι οτι ρολο θες αρκει να εχεις το καταλληλο οπλο, πχ resto staff η skills 

 

 

challenging ειναι το end game oσο διαβασα maelstrom arena/ trials, μεχρι τωρα δεν ειχα πουθενα προβλημα bosses etc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος Ελληνας παιζει εσο και θελει να μπει σε Ελληνικο guild,ν μου πει.

 

 Guild: Eternal Flames

Guild-master: @iliasthebest (εγω)

 

Ειμαστε ενα οργανωμενο Ελληνικο guild με ελαχιστα ξενα παιδια,(xp players),και με τσ.https://discord.gg/TtsSdnT

Αν θελετε να ερθετε στειλτε μ εδω "η μεσα στο παιχνιδι,.

Κανουμε τα παντα ,pve,pvp,dungeons,trials

 

Ευχαριστω πολυ,, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα τα πρωτα 2 dungeons, πολυ καλη φαση και το dungeon finder δουλεψε με τετραδα healer/tank/2dps, μου αρεσαν παρα πολυ τα σκηνικα καθως ηταν πανεμορφα και ολα τα boss/trash ηταν πολυ κοντα και δε χρειαζοτανε τρελο περπατημα, γεμισα με blue gear  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ειναι ερωτας, ενα μικρο summary: Απιστευτα quests, ποτε δεν ειναι τα ιδια, ωραιο περιβαλλον, οπου και να παω θα δω κοσμο πραγματικα κ στο πιο ακυρο σημειο, τα dungeons οπως εγραψα μου αρεσαν, εχω κανει 4. To μονο αρνητικο για μενα ειναι το παρα πολυ αργο leveling απ οτι εχω συνηθισει. Nομιζω οτι εκανα παρα πολυ αγορα με την gold edition, και σημερα καρφωσα και plus για το 10%χπ + profession bag. Aυτα τα λιγα απο μενα, επισης παιζω σε κονσολα, φανταζομαι σε υπολογιστη ειναι ακομα καλυτερο ελεω addons + community

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...