Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αλλά το review θα φάει άκυρο.

 

Για κανένα άλλο λόγο, αλλά από το Σάββατο που πήρα το CK2 έχω κολλήσει και δεν με απασχολεί τίποτα άλλο.

 

Ίσως όταν κλείσω 2000-3000 ώρες σε αυτό, όπως είναι ο μέσος όρος, ίσως να ασχοληθώ με το TESO ή κάποιο άλλο παιχνίδι ξανά.....

 

Γεια σου ζωή.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ Apoll με εψησες για το παιχνιδακι! Βλεπω επισης πολλα mods που μπορεις να αγορασεις, υπαρχει καποιο που ειναι must ή παιζεις το original παιχνιδι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προπαρηγγειλα απο τα Public μεσα Απριλιου το ESO morowind Collector's edition (pc version), και χτες μου εστειλαν email οτι δεν εχουν διαθεσιμοτητα και δεν θα μπορεσουν να με εξυπηρετησουν (παροτι που ακομη στη σελιδα τους μεχρι και τωρα που σας γραφω το προιον υπαρχει για προπαραγγελια) το αποτελεσμα ειναι πλεον να μην υπαρχει πουθενα εννοειται Ελλαδα και εξωτερικο ουτε amazon ουτε ebay εκτος απο κατι τυπους που το πουλανε χρυσο 250€ και πανω. Να φανταστω οτι δεν μπορω να τους κανω τπτ απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας. Επισης αν καποιος γνωριζει που μπορω να το παραγγειλω θα του ειμαι ευγομων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

προς ενημέρωση, κυκλοφόρησε χτές το απόγευμα το update 14 που προσθέτει την επιπλέον περιοχή του Morrowind καθώς και όλες τις αλλαγές στο βασικό παιχνίδι (σε mechanics, abilities κλπ).

Οι αλλαγές αυτές ισχύουν για όλους, άσχετα απο το αν αγόρασαν το expansion και επειδή υπάρχουν διαφορές κυρίως σε passive abilities και οχι μόνο, έχει γίνει reset στα CP όλων μας, προκειμένου να τα ξαναβάλουμε με βάση τα νεα δεδομένα.

Κάτι σημαντικό που ίσως πολλοί που δεν κυκλοφορούν στα φόρουμ του ESO δεν το παρατηρήσουν, είναι οτι απο χτές και μέχρι το επόμενο incremental patch (λογικά αρχές της επόμενης εβδομάδας) δίνεται η δυνατότητα για reset και των skill points με σημαντικά μειωμένο κόστος (1 gold ανα skill point αντι για 50 gold) οπότε όποιοι σκεφτόσασταν να κάνετε respec ή κάποιες διορθωτικές αλλαγές τώρα είναι η ωρα.

Τέλος, με το χτεσινό patch όσοι υφιστάμενοι παίκτες έχουν προαγοράσει το expansion έχουν ήδη πρόσβαση στο περιεχόμενο του (σαν early access preorder bonus) αντι για τις 6/6 που είναι το κανονικό launch όπως και το Discovery Pack που πήγαινε μαζί με την προπαραγγελία. Αυτό σημαίνει οτι όσοι έχετε το βασικό παιχνίδι και κάνετε upgrade σε Morrowind τώρα θα παίξετε το expansion ΑΜΕΣΑ και οχι στην launch date.

Προσωπικά ολα μου φάνηκαν πολυ smooth χτες και παραδόξως αν και major update δεν υπήρξε κανένα τεχνικό πρόβλημα, ούτε καθυστέρηση που πίστευα οτι σίγουρα θα είχαμε.

 

ΥΓ. Kudos απο εμένα και στο greenmangaming όπου είχα κάνει το preorder οι οποίοι έστειλαν το upgrade key ήδη απο την Παρασκευή όποτε οχι μόνο τίμησαν την ημερομηνία του preorder αλλά ακόμα και του early access που ανακοινώθηκε ξαφνικά την προηγούμενη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

40€ για το upgrade; Καλά κρασιά. Ας πάει κανα 10άρικο όσο πήρα και το ESO :P

 

Καταρχήν σε επίσημους μεταπωλητές παίζει στο 30αρι (όπως στο Gamersgate & GMG αυτή την στιγμή με μια γρήγορη ματιά) σε ανεπίσημους ίσως ακόμα χαμηλότερα και μιλάμε για MMO χωρίς συνδρομή αρα δεν θα έχεις επιπλέον χρεώσεις και έξοδα.

Κατα την γνώμη μου για το μέγεθος του περιεχομένου αξίζει. Ειδάλλως μπορείς να περιμένεις τις εκπτώσεις, κάποια στιγμή θα πάει στο 10αρικο σίγουρα...

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40€ για το upgrade; Καλά κρασιά. Ας πάει κανα 10άρικο όσο πήρα και το ESO :P

 

Μια απ τα ιδια κι εγω. Αν πεσει κοντα στα 10 τοτε θα το παρω, μεχρι τοτε υπομονη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν το παίζω επι καθημερινής βάσεως (οταν δε δουλευω και τα σ/κ κατά κύριο λόγο) τα θεωρώ πολλά για digital τα 40€. φυσικά μόλις βγήκε και λογικό να είναι τσιμπημένη. εννοείται και όταν θα παίξει κανενα steam discount θα το πάρω χε χε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Οποιος Ελληνας παιζει εσο και θελει να μπει σε Ελληνικο guild,ν μου πει.


 


 Guild: Eternal Flames


Guild-master: @iliasthebest (εγω)


 


Ειμαστε ενα οργανωμενο Ελληνικο guild με ελαχιστα ξενα παιδια,(xp players),και με τσ.https://discord.gg/TtsSdnT


Αν θελετε να ερθετε στειλτε μ εδω "η μεσα στο παιχνιδι,.


Κανουμε τα παντα ,pve,pvp,dungeons,trials


 


Ευχαριστω πολυ,, 


  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...