Προς το περιεχόμενο

Το «άτρωτο» Playstation 3 απειλείται


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

που βρισκει χρονο το παληκαρι και ψαχνετε?αυτον δεν τον πειραν στην at&t στην αμερικη?

το επομενο βημα αν σπασει ειναι η αποκωδικοποιηση παιχνιδιων...

στο xbox οκ bannaroun. οκ κλειδωνουν τον σκληρο δισκο αλλα οι "αλλοι" ηδη τον ξεκλειδωνουν με 30ε.στην ουσια ολοι τρωνε απο την ιστορια.

προς ενημερωση. μετα απο χρονια βγηκε ενα fw για xbox που υποσχετε online game χωρις ban...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλα τώρα που είναι τυχαίο.... 3 χρονάκια έχει στην πλάτη... Ένα τελευταίο boost στις πωλήσεις πριν την αλλαγή με το επόμενο PS δε θα βλάψει κανένα... Εντελώς τυχαία το χακάρανε ρε παιδί μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που βρισκει χρονο το παληκαρι και ψαχνετε?αυτον δεν τον πειραν στην at&t στην αμερικη?

το επομενο βημα αν σπασει ειναι η αποκωδικοποιηση παιχνιδιων...

στο xbox οκ bannaroun. οκ κλειδωνουν τον σκληρο δισκο αλλα οι "αλλοι" ηδη τον ξεκλειδωνουν με 30ε.στην ουσια ολοι τρωνε απο την ιστορια.

προς ενημερωση. μετα απο χρονια βγηκε ενα fw για xbox που υποσχετε online game χωρις ban...

 

Υπόσχεται όπως υπόσχονταν και το 1,6 κάτσε να το δούμε το lt να τρέξει σε κονσόλες και κατά νοέμβρη μήνα (το παραδοσιακό ban κάθε Οκτώβρη-Νοέμβρη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι, ότι μια τέτοια κίνηση θα έδινε τεράστιο boost και στα Recorder/δισκάκια BluRay.

 

Από την άλλη, εγώ προσωπικά δεν θα θυσίαζα το online gaming για να μπορώ να παίξω μερικά επιπλέον παιχνίδια πιο φτηνά. Το έκανα στο X360 και το μετάνιωσα, αφού μόλις με έστειλαν για "μπάνιο" σταμάτησα να ανοίγω και την κονσόλα.

 

Και σχετικά με τα banproof firmwares, είναι ένα μεγάλο ανέκδοτο. Δεν γίνεται να ανταλλάζεις δεδομένα με την "μαμά-εταιρεία" μέσω XLive/PSN και αυτή να μη βρει τρόπο να εντοπίσει αν το έχεις hackarei ή όχι.

 

Σίγουρα για κάποιον ο οποίος παίζει μόνο Offline, είναι μια θετικότατη εξέλιξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάστην αγορίνα μου και εγώ θα πάω να πάρω ένα να το έχω να σκονίζεται μαζί με το 360 μου... αλλά θα σκονίζεται σπασμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε να σπάσει μήπως και μπορέσουμε και δούμε κανένα έργο σωστά και παίξουμε και κανένα παιχνιδάκι να περάσει η ωρα γιατί απο τότε που το πήρα έχει ανοίξει 5 φορές.....

 

Μόλις είδα οτι δεν κάνει για το slim..."If you have a slim and are complaining this hack won't work for you, stop reading now."

Επεξ/σία από leukonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας ασχοληθεί και προσωπικά με το θέμα της ασφάλειας του ps3, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Ο geoh0t δεν έχει καμία σχέση με τη sony, όπως δεν είχε και με την apple. Δε συμφέρει (ακόμα τουλάχιστον) στη sony να σπάσει η κονσόλα της - καθώς από κάθε κονσόλα που πουλάει χάνει και κάποιο ποσό και είναι μια συσκευή που ακόμα και αν διπλασιάσει τις πωλήσεις της (όντως hackaρισμένη) και ξεπεράσει τις πωλήσεις του 360 δύσκολα θα τραβήξει τους game developers προς το μέρος της - μετά η ms θα βγάλει τη καινούρια της κονσόλα βιαστικά στην αγορά και ο κύκλος συνεχίζεται. Από την μία προσπεράστηκε ο hypervisor και έγιναν dumped η μνήμες του συστήματος (εκτός της protected που θέλει decryption), ενώ ξεκλειδώθηκε και ο 7ος πυρήνας. Από την άλλη το μόνο που μένει είναι να αποκρυπτογραφηθούν τα κλειδιά από το KBAG της συσκευής. Αυτό ίσως πάρει λίγο χρόνο ακόμα, αλλά μέχρι τότε υπομονή - και καλό θα ήταν να μη κάνετε μέχρι τότε κάποια αναβάθμιση στο ps3 σας (το κλείδωμα είναι πιθανότατα software based προσπελάσιμο, όπως του iphone - οπότε μόνο Hardwarικά μπορεί να το κλειδώσει η sony - όπως έκανε και η apple στις νέες εκδόσεις του 3gs)-αλλά δεν είναι σίγουρο (μη γίνει όπως και με το psp go). Άντε και σε λίγο καιρό θα έχουμε Final Fantasy 13, God of War 3, Heavy Rain, Gran Turismo κτλ.. μακάρι να δούμε και τη τελευταία season του lost σε 1080p στο xbmc που θα τρέχει στο ps3!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για και απο μένα εχω και εγώ ps3...Μώλις πέσουν οι πωλήσεις του η εταιρία θα κυκλωφορήσει το σπαστήρι του....Παγια ταχτική της sony ps1,ps2.....Έρχετε και το ps4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταλαβαινω πως ειναι δυνατον να χανει η Sony απο το PS3, ποσο δηλαδη της κοστιζει?

Τοσο καιρο στα 450 το ειχε και τωρα πηγε 300

 

Συμφωνώ απόλυτα! Αν χάνει μία εταιρεία από ένα προϊόν γιατί να το κυκλοφορεί??? Μπορεί να μην έχει καθόλου ή έστω μηδαμινό κέρδος αλλά όχι και να μπαίνει μέσα.... κανένας δν το κάνει αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα! Αν χάνει μία εταιρεία από ένα προϊόν γιατί να το κυκλοφορεί??? Μπορεί να μην έχει καθόλου ή έστω μηδαμινό κέρδος αλλά όχι και να μπαίνει μέσα.... κανένας δν το κάνει αυτό!

 

Φίλε Antonisk2003 κι όμως η sony χάνει ακόμα και με το slim (Που είναι κατά πολύ φθηνότερο σε κόστος κατασκευής) 30€. Ενημερωτικά, πάντα οι εταιρίες έχαναν - από την εποχή του NES μέχρι και το ps3 (20 χρόνια και κάτι ψιλά). Η μοναδική εξαίρεση είναι πρόσφατη και είναι το wii. Μη νομίζετε πάντως ότι χάνουν λεφτά, γιατί τα βγάζουν από αναλώσιμα, παιχνίδια, ακόμα και από themes κτλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK το δέχομαι αυτό που λες... γιατί για να το λες θα ξές κάτι παραπάνω... αυτό όμως δν σημαίνει πως (ακόμα και αν χάνει χρήματα) δεν θα θέλει να πουλάει κονσόλες....γιατί εδώ που τα λέμε αν σπάσει το ps3 στα σίγουρα θα πάρουν φωτιά οι πωλήσεις.. εμένα έτυχε και μου το έκαναν δώρο αλλά κονσόλα που να έχει 300+ ευρώ και το κάθε παιχνίδι να κάνει 60 ευρώ δεν θα τα έδινα... αν έριχναν τις τιμές στα παιχνίδια σε λογικά πλαίσια (για μένα γύρω στα 20€ το παιχνίδι θα ήταν το λογικό) τότε θα το αγόραζα σίγουρα και ας μην έσπαγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Antonisk2003 κι όμως η sony χάνει ακόμα και με το slim (Που είναι κατά πολύ φθηνότερο σε κόστος κατασκευής) 30€. Ενημερωτικά, πάντα οι εταιρίες έχαναν - από την εποχή του NES μέχρι και το ps3 (20 χρόνια και κάτι ψιλά). Η μοναδική εξαίρεση είναι πρόσφατη και είναι το wii. Μη νομίζετε πάντως ότι χάνουν λεφτά, γιατί τα βγάζουν από αναλώσιμα, παιχνίδια, ακόμα και από themes κτλ!

 

 

 

Δεν ξέρω για πιο παλιά αλλά ούτε στο GameCube έχανε η Nintendo. Ακόμα και όταν η τιμή του ήταν 99Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"If you have a slim and are complaining this hack won't work for you, stop reading now."

 

πραγματικα γιατι το περιμενα αυτο;

και δεν ειχα διαβασει και ολο το ποστ του geo

κριμα ρε γμτ

και μπορουσα να παρω ενα 80αρι:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...