Προς το περιεχόμενο

Call Of Duty: Black Ops


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι γραμμες της ελλαδας ειναι, οχι οι servers. Εγω με 30-40 παιζω στην ευρωπη.

 

Kαλα και εγω στο call 4 που ειμαι και με fastpath γραμμη εχω 50-60 το ping, οποτε ειναι και το σε ποιον server μπαινεις!

Απλα δεν μας εμφανιζονται απο Ελλαδα που μπαινουμε και πολλοι servers κατω τον 70! Χαχ~!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε μου αυτοι ειναι μουφοdedicated servers για μενα που εχουν φτιαξει στο black ops, στο cod 4 ηταν κανονικοι dedicated και το ελεγε αυτο το μηνυμα σε server (only players with low ping). Tωρα να σου πω ειναι περιεργοι οι servers οπως τους εχουν κανει. Βλεπεις οτι σε ενα server πχ οτι εχεις ping 98 ας πουμε και μολις τον κλικαρεις παει 115 αχαχ. Ακιροι απλα. Παντως οπου παω και παιζω ειμαι γυρω στο 90 που παιζεις μια χαρα και βρισκω και πιο κατω. Το πιο καλο που εχω παιξει ειναι με 50.

 

Καλά δεν συγκρίνεται με τους dedicated του call 4 σε αυτο εχεις πολύ δίκιο..

Επίσης κάτι που εχει εξαφανιστεί πλεον και το θεωρώ απαράδεκτο είναι η επιλογή του lan,Χάθηκαν και τα lan παρτι που κάναμε κάποτε, μαζευόμασταν σ ενα σπίτι 5-6 τρελαμένοι και γινόταν πανηγύρι..

Πλέον χωρίς internet δεν γίνεται να παίξεις και αυτο είναι απαράδεκτο..

 

Γιατι να μην μπορούν να παίξουν κάποιοι σε τοπικό δίκτυο ? Εχει πέσει πολύ νταβατζιλίκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

help needed... με hackaran και απο lvl38 τωρα ειμαι lvl 1 χωρις να μπορω να διαλεξω οπλα...

Τι διαολο...1 χρονο τωρα επαιζα στο alteriwnet και αυτο δεν το επαθα...Τωρα που το πηρα αυθεντικο στους official steam και με hackeψαν (black ops)?

 

Τωρα τι κανουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γραμμες της ελλαδας ειναι, οχι οι servers. Εγω με 30-40 παιζω στην ευρωπη.

 

Είναι και η απόσταση φίλε μου, δεν είπα οτι στην υπόλοιπη Ευρώπη εχουν πρόβλημα.. Στο ελλαδισταν δεν ασχολήθηκαν για server..

 

Και τις καλύτερες γραμμές να είχαμε δεν θα γινόταν να συνδεόμαστε με κάποιον σερβερ στο Βερολίνο και να είχαμε καλύτερο ping !!!

 

---------- Προσθήκη στις 00:58 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:56 ----------

 

help needed... με hackaran και απο lvl38 τωρα ειμαι lvl 1 χωρις να μπορω να διαλεξω οπλα...

Τι διαολο...1 χρονο τωρα επαιζα στο alteriwnet και αυτο δεν το επαθα...Τωρα που το πηρα αυθεντικο στους official steam και με hackeψαν (black ops)?

 

Τωρα τι κανουμε?

 

Για πες μας περισότερες λεπτομέρειες αυτο είναι πολύ σοβαρό..

 

Μήπως να απ'ενεργοποιούσαμε την επιλογή download μέσα απο το παιχνίδι ?

 

---------- Προσθήκη στις 01:00 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:58 ----------

 

Εχει λινκαρει κανεις το λογαριασμο του? κανω κατι λαθος?

 

Δεν πρέπει να κάνεις κάτι λάθος, κ εγω το ιδιο θέμα με εσένα εχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/color]

 

Για πες μας περισότερες λεπτομέρειες αυτο είναι πολύ σοβαρό..

 

Μήπως να απ'ενεργοποιούσαμε την επιλογή download μέσα απο το παιχνίδι ?

 

---------- Προσθήκη στις 01:00 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:58 ----------

 

Eπαιζα και ξαφνικα μου πεταξε ενα lost connection, με το νετ να λειτουργει κανονικα... στο αμεσως επομενο παιχνιδι, διαλεγοντας αλλον server με ειχε με 0 οπλα και lvl1 !!!

 

..τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/color]

 

Για πες μας περισότερες λεπτομέρειες αυτο είναι πολύ σοβαρό..

 

Μήπως να απ'ενεργοποιούσαμε την επιλογή download μέσα απο το παιχνίδι ?

 

---------- Προσθήκη στις 01:00 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:58 ----------

 

Eπαιζα και ξαφνικα μου πεταξε ενα lost connection, με το νετ να λειτουργει κανονικα... στο αμεσως επομενο παιχνιδι, διαλεγοντας αλλον server με ειχε με 0 οπλα και lvl1 !!!

 

..τι να πω..

 

χμμμ μήπως δεν είναι χακάρισμα αλλά ακόμα ενα πρόβλημα του παιχνιδιού ? ακόμα και custom slot να αλλάξεις πρέπει να είσαι online για να σωθούν οι αλλαγές, την ώρα που άλλαζα κάτι ειχα πρόβλημα με connection και τελικά δεν τις κράτησε !!

 

Ισως στην ανταλαγή πακέτων έγινε κάποιο μπέρδεμα, κλείσε τελείως το steam, κάνε restart.. αν δεν φτιάξει κάνε και κανένα system restore.. Μπορεί να λεω και άσχετα αλλά δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ μήπως δεν είναι χακάρισμα αλλά ακόμα ενα πρόβλημα του παιχνιδιού ? ακόμα και custom slot να αλλάξεις πρέπει να είσαι online για να σωθούν οι αλλαγές, την ώρα που άλλαζα κάτι ειχα πρόβλημα με connection και τελικά δεν τις κράτησε !!

 

Ισως στην ανταλαγή πακέτων έγινε κάποιο μπέρδεμα, κλείσε τελείως το steam, κάνε restart.. αν δεν φτιάξει κάνε και κανένα system restore.. Μπορεί να λεω και άσχετα αλλά δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις !!!

 

μετα απο restart router...φαινεται οτι λυθηκε το προβλημα...μαλλον περι bug θα επροκειτο...thx anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπεις οτι σε ενα server πχ οτι εχεις ping 98 ας πουμε και μολις τον κλικαρεις παει 115 αχαχ.

 

Μόλις τον clickareis κάνει refresh στον server, δεν είναι μόνο το ping που αλλάζει αλλά και τα υπόλοιπα δεδομένα. Βοηθάει στο να μην κάνεις κάθε 3 και λίγο full refresh σε όλους τους servers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τον clickareis κάνει refresh στον server, δεν είναι μόνο το ping που αλλάζει αλλά και τα υπόλοιπα δεδομένα. Βοηθάει στο να μην κάνεις κάθε 3 και λίγο full refresh σε όλους τους servers

 

Δικιο εχεις, δεν το ειχα σκεφτει ετσι!;)

 

Μια φορα ομως να το πατησω και να μου διξει πιο κατω απο πριν.................χαχ!

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

) Με alt+tab δεν μου εμφανίζει την steam page

 

 

Εχετε κ εσείς τo παραπάνω πρόβλημα ?

 

---------- Προσθήκη στις 02:21 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:18 ----------

 

Κυκλοφορεί στο νετ ενα "black ops multiplayer utility" το εχει τρέξει κανένας ?

Επεξ/σία από venumis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

) Με alt+tab δεν μου εμφανίζει την steam page

 

 

Εχετε κ εσείς τo παραπάνω πρόβλημα ?

 

---------- Προσθήκη στις 02:21 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:18 ----------

 

Κυκλοφορεί στο νετ ενα "black ops multiplayer utility" το εχει τρέξει κανένας ?

 

Με shift+tab δουλεύει, με alt+tab κάνεις εναλλαγή των παραθύρων στα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες που έπαιξα μου πάγωσε 4-5 στο single player και 2 στο multiplayer και αναγκάστηκα να κάνω end program για να βγω.Το κάνει και σε άκυρα σημεία όχι μόνο αν έχει έντονη δράση στην οθόνη.Πχ χτες το έκανε όταν πήγε να αλλάξει πίστα στο multiplayer.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

 

Παίζω σε όλα full,2ΧΑΑ,2 κουτάκια στο Antisotropic και 2560 Χ 1440 ανάλυση.(δε μου κολλάει καθόλου παίζει οκ)

 

Specs: Phenom X4 955,4 GB Ram ,Ati 5850

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες που έπαιξα μου πάγωσε 4-5 στο single player και 2 στο multiplayer και αναγκάστηκα να κάνω end program για να βγω.Το κάνει και σε άκυρα σημεία όχι μόνο αν έχει έντονη δράση στην οθόνη.Πχ χτες το έκανε όταν πήγε να αλλάξει πίστα στο multiplayer.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

 

 

πριν το τελευταίο patch μου το έκανε 3-4 φορές τη μέρα, όπως και σε σένα σε άκυρα σημεία

μετά το patch δε μου το κάνει, απλά μου πηγαίνει τη cpu στο 95-100% και άρχισε πάλι το stuttering

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...