Προς το περιεχόμενο

πανελλήνιες εξετάσεις


konstantina_ena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οι διορθωτές διορθώνουν μέχρι εκεί που έχουν υπογράψει οι επιτηρητές. Μέχρι εκεί και όχι παραπέρα.Είναι στόκοι γι'αυτό το λόγο; Βαριές κουβέντες χρησιμοποιείς. Μπορείς να σκεφτείς για μια στιγμή τι θα γινόταν, αν λάμβαναν υπόψιν τους ολόκληρο το τετράδιο; Δεν θα ήταν αύριο ευπρόσβλητοι στην κατηγορία πως κόβουν-ράβουν τα γραπτά; Τέλος πάντων, μπορούμε να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα περί στόκων μετά τις εξετάσεις. Έτσι κι αλλιώς ο μαθητής δεν είναι καν σίγουρος πως δήλωσε λάθος σελίδα. Οι επιτηρητές ψάχνουν να βρουν λευκή σελίδα μετά το γραπτό και εκεί ρωτούν-υπογράφουν. Οι πιθανότητες είναι πως απλά θυμάται λάθος και αγχώνεται άσκοπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν είπα αυτό είπα ότι λετε και εσείς, οτι διορθώνουν μεχρι εκει που εχουν οι επιτηρητες υπογράψει!!!!Ειπα για τους επιτηρητές ότι είναι πολυ προσεχτικοί και κοιτάνε τα πάντα ακόμη και το προχειρο αν εχεις γράψει τη λέξη πρόχειρο!!!

Θεωρώ ότι είναι πολύ προσεχτικοί και ότι για να μην δει κάποιος το που τελείωνει ενας μαθητης θα πρ'επει να είναι στόκος πράγμα που δεν μου έχουν δείξει μέχρι τωρα οι επιτηρητές!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι και να είπες η διόρθωση γίνεται μέχρι την υπογραφή :) . Θεωρώ δύσκολο όμως να έγινε τέτοιου είδους λάθος. Συγγνώμη αλλά ο επιτηρητής είναι στόκος επειδή ο μαθητής του έκανε λάθος υπόδειξη; Να σου πω το άλλο τότε.

"Προσοχή! στο γραπτό δε γράφουμε όνομα ή άλλο δικό μας στοιχείο".

Μετά από 5 λεπτά.

Έκανα κάποιο λάθος! Έγραψα τα στοιχεία μου.

ΧΑΧΑ εννοείται πώς συμβαίνει πάνω από μία φορές. Το άγχος βλέπεις. Φαντάσου να του έλεγα ότι είναι στόκος επειδή έκανε τέτοιο λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει ενα ατομο οτι εγραψε γυρω στο 6 και μπηκε σε ενα τει μηχανολογιας στις σερρες που ειχε 7 + μορια...στην σχολη μπηκε επειδη ειχε πολλες κενες θεσεις στο ατει

αυτο εγινε το 2004

 

παιζει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα και φετος που καταργηθηκε η βαση του 10 οι σχολες αυτες(φυτικης παραγωγης,ηλεκτρονικη,ηλεκτρολογια κτλπ) στις επαρχιακες πολεις θα πεσουν γυρω στις 5-7000 οπως και τοτε 2000-05 ....οσοι τις δηλωσουν θα μπουν λογικα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα επειδη οι επιτηρητες στους οποιους έχω τύχει είναι πολύ τυπικοι με την δουλεια τους και κοιτανε τα πάντα γυρνάνε τις σελίδες του γραπτού και βλεπουν οι ίδιοι μεχρι που έχει γράψει ο μαθητής και επιπλέον ρωτάνε κιόλας ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ?Θεωρώ απίθανο να έχει γίνει λάθος όχι τόσο απο το μαθητή όσο απο το καθηγητή-επιτηρητή!!!

Πως θα άκουγοταν να εισαι επιτηρητής κάπου και να εβαζες την υπογραφή σου π.χ. στη σελιδα 1 αλλα να υπήρχε και η σελίδα 2 σαν καθηγητής επιτηρητής δεν εκτίθεσαι?Δεν είδες την σελίδα 2?Για εμένα ο θεσμός των πανελλαδικων είναι πολύ ισχυρός και θεωρω ότι αδικίες δεν χωράνε ότι ξέρεις γράφεις και μέχρι εκει αυτο παίρνεις απο εκει και πέρα οι καθηγητές πρέπει να είναι πολυ προσεχτικοί για αυτο το λογο ακριβως οτι τα παιδια ειναι αχγωμενα και καμια φορά δεν ξέρουν τι λένε και τι γράφουν!!!Σαφως και δεν ειναι υποχρεωμενοι να κοιτάνε ολο το τετράδιο αν εχουν γράψει κατι μεσα π.χ.ονοματεπωνυμο!!!Το να δουν όμως το που τελειώνουν οι μαθητες το θεωρω βασικό και τους αφορά!!!Αυτη είναι η γνώμη μου και ναι θεωρω ότι ενας καθηγητης ο οποιος δεν κοιτάει αυτα τα βασικά απλά δεν κανει για τη δουλειά αυτη δεν το εχει για εμένα!!!!!

 

 

apsou1 αυτο το εχω ακουσει και εγω μαλλον ισχυει για να λέγεται!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα και φετος που καταργηθηκε η βαση του 10 οι σχολες αυτες(φυτικης παραγωγης,ηλεκτρονικη,ηλεκτρολογια κτλπ) στις επαρχιακες πολεις θα πεσουν γυρω στις 5-7000 οπως και τοτε 2000-05 ....οσοι τις δηλωσουν θα μπουν λογικα :P

ναι μαλλον θα κατεβουν πολυ αυτες οι σχολες στην επαρχια

αλλα οχι και 5χιλιαδες μορια

οσοι τις δηλωνουν θα μπουν τι εννοεις?

οσα μορια και να βγαλουν αρκει να συμπληρωθει ο βαθμος εισαχθεντων στο τει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μαλλον θα κατεβουν πολυ αυτες οι σχολες στην επαρχια

αλλα οχι και 5χιλιαδες μορια

οσοι τις δηλωνουν θα μπουν τι εννοεις?

οσα μορια και να βγαλουν αρκει να συμπληρωθει ο βαθμος εισαχθεντων στο τει?

 

Ε μα δεν εχουν πολυ ζητηση οι πολυ χαμηλες σχολες (φυτικη-ζωικηπαραγωγη,ανθοκομειας και κατι αλλες) οποτε λογικα οποιος τις δηλωσει θα μπει εκτος και αν ειναι πολλοι οι εισακτεοι φετος και καλυφθουν οι θεσεις....

και γιατι να μην πεσουν μεχρι 5000?Εξαλλου οι βασεις δεν ειναι τιποτα αλλο απο τα μορια του τελευταιου εισακτεου στην καθε σχολη οποτε..... ποτε εν ξερεις

το θεμα ειναι τι θα γινει με τις πολυτεχνικες-ιατρικες σχολες οχι οτι με πολυ ενδιαφερει αλλα να δουμε θα πανε κιαλλο πανω?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βγαινουν τα αποτελεσματα απο τις πανελληνιες ...στο λυκειο που εχει τα φυλλα απο τα αποτελσμετα

συμψηφιζονται μαζι με το 1ο και 2ο τετραμηνο η' πρεπει να τα υπολογισουμε εμεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι στο Λυκειο θα κολλησουν μονο τα αποτελεσματα των πανελληνιων,τι βαθμο γραψαμε σε καθε μαθημα δηλαδη μετα εμεις μονοι μας πρεπει να τα υπολογισουμε.... αλλα νομιζω αργοτερα πριν δωσουμε μηχ/κο παιρνουμε βεβαιωση προσβασης απτο σχολειο που λει αναλυτικα τα μορια αν και δεν ειμαι σιγουρος

Παντως δεν ειναι τιποτα πας εδω και σσυμπληρωνεις τους βαθμους σου και σου βγαζει τα μορια!

http://ischool.e-steki.gr/page.php?p=moria

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μιλαμε μας βιασαν σημερα! Το ΘΕΜΑ Β ολο ηταν παλουκι και το θεμα 1 πολυ πονηρες προτασεις! εγραψα ολα τα θεματα που σιγα μην ειναι ολα σωστα βεβαια αλλα δεν αφησα κανενα! Στο LC τι κεραταδες ειναι δεν μπορουσαν να βαλουν μια αντισταση να βρισκαμε αμεσως το I βρηκανε να βαλουν μηδενικη αντισταση!! Τεσπα βρηκα το Q μεσω της Ε που εδεινε καπου ριζα 40*1ο-8 κατι τετοιο βρηκα μετα τα αλλα ερωτηματα σωστα πρεπει να τα εγραψα!

Στυλ ασκησεις του 4ο θεματος ηταν οι αγαπημενες και τις ειχα διαβασει πιο πολυ! Τα 2 τελευταια ερωτηματα ηταν αγγουρι κατι ΑΔΜΕ πηρα για να βρω το ω στο Γ και μετα τον λογο των κινητικων και εβγαλα μια μλκια 3/2 δεν θυμαμαι τι εβγαλα

Τωρα δε ξερω μπορει να χω γραψει γυρω στο 13-15 μπορει και κανα 11αρι :/

Παντως λογικο ηταν να βαλουν φυσικη δυσκολα αφου στα υπολοιπα μαθηματα τα θεματα ηταν πολυ πιο βατα,αν δεν βαζανε δυσκολα σημερα οι βασεις θα εφταναν στο θεο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...