Προς το περιεχόμενο

πανελλήνιες εξετάσεις


konstantina_ena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα θέματα ήταν για πολύ καλά διαβασμένους..´Οσοι ήταν να γράψουν 18-20 το έχουν γράψει...

Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με το 18-19 μου μιας και οι βάσεις θα πέσουν..

 

 

 

Καλα μιλαμε μας βιασαν σημερα! Το ΘΕΜΑ Β ολο ηταν παλουκι και το θεμα 1 πολυ πονηρες προτασεις! εγραψα ολα τα θεματα που σιγα μην ειναι ολα σωστα βεβαια αλλα δεν αφησα κανενα! Στο LC τι κεραταδες ειναι δεν μπορουσαν να βαλουν μια αντισταση να βρισκαμε αμεσως το I βρηκανε να βαλουν μηδενικη αντισταση!! Τεσπα βρηκα το Q μεσω της Ε που εδεινε καπου ριζα 40*1ο-8 κατι τετοιο βρηκα μετα τα αλλα ερωτηματα σωστα πρεπει να τα εγραψα!

Στυλ ασκησεις του 4ο θεματος ηταν οι αγαπημενες και τις ειχα διαβασει πιο πολυ! Τα 2 τελευταια ερωτηματα ηταν αγγουρι κατι ΑΔΜΕ πηρα για να βρω το ω στο Γ και μετα τον λογο των κινητικων και εβγαλα μια μλκια 3/2 δεν θυμαμαι τι εβγαλα

Τωρα δε ξερω μπορει να χω γραψει γυρω στο 13-15 μπορει και κανα 11αρι :/

Παντως λογικο ηταν να βαλουν φυσικη δυσκολα αφου στα υπολοιπα μαθηματα τα θεματα ηταν πολυ πιο βατα,αν δεν βαζανε δυσκολα σημερα οι βασεις θα εφταναν στο θεο!

 

το Ι βγένει πολυ έυκολα αν χρησιμοποιούσες το Ι=ω*Q..Το 3ο θέμα ηταν πραγματικά πάρα πολύ εύκολο..Το υπόλοιπο είχε πονηριές που αμα είσουν προσεκτικός δεν την πάταγες..

 

Πάμε γι' άλλα τώρα.. 5 down 1 to go και καλή μας επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Λογικά θα δούμε μειωμένες βάσεις φέτος σε 2-4 πεδίο, έβαλαν και μαθηματικά γενικής τσιμπημένα θέματα απ όσο άκουσα αλλά και φυσική.

Για τη φυσική να πώ την αλήθεια περίμενα κάτι τέτοιο με τη λογική ότι είχαν 5 μέρες κενό.

Τέσπα, άλλο ένα έμεινε (ή 2 για τους πιο "άτυχους").

 

Αν βάλουν και ΑΕΠΠ δύσκολα θέματα τότε οι βάσεις(2ο-4ο πάντα) είναι σίγουρο ότι θα πέσουν. Άν και πιστεύω ότι τα θέματα στην ΑΕΠΠ θα κινηθούν στα περσινά επίπεδα, άν όχι και λίγο ευκολότερα.

 

Καλή επιτυχία σε όλους παιδιά, καλά αποτελέσματα και να ξέρετε ότι οι πανελλήνιες είναι από τις ευκολότερες εξετάσεις που θα περάσετε ποτέ... Μπορεί να μην το βλέπετε τώρα αλλά σε λίγα χρόνια θα το καταλάβετε..

 

---------- Προσθήκη στις 17:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:20 ----------

 

Και γενικά όταν έρθει η ώρα για το μηχανογραφικό να δηλώσετε όσες σχολές θέλετε, ανεξάρτητα από τις βάσεις τους. Δηλ αν έχει κάποιος 11000 μόρια και θέλει μια σχολή 12500 να τη δηλώσει, η βάση μπορεί να πέσει! Έχω γνωστούς που την πάτησαν και έχασαν σχολές επειδή δήλωναν με βάση τις περσινές βάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θέματα ήταν για πολύ καλά διαβασμένους..´Οσοι ήταν να γράψουν 18-20 το έχουν γράψει...

Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με το 18-19 μου μιας και οι βάσεις θα πέσουν..

 

 

 

το Ι βγένει πολυ έυκολα αν χρησιμοποιούσες το Ι=ω*Q..Το 3ο θέμα ηταν πραγματικά πάρα πολύ εύκολο..Το υπόλοιπο είχε πονηριές που αμα είσουν προσεκτικός δεν την πάταγες..

 

Πάμε γι' άλλα τώρα.. 5 down 1 to go και καλή μας επιτυχία

Mπραβο yayawoot για μια χαρα εγραψες! Ναι αλλα δεν ειχαμε το I για να παρουμε κατευθειαν αυτον τον τυπο βρηκα πρωτα το Q και μετα πηρα τον τυπο αυτον :-)

 

Λογικά θα δούμε μειωμένες βάσεις φέτος σε 2-4 πεδίο, έβαλαν και μαθηματικά γενικής τσιμπημένα θέματα απ όσο άκουσα αλλά και φυσική.

Για τη φυσική να πώ την αλήθεια περίμενα κάτι τέτοιο με τη λογική ότι είχαν 5 μέρες κενό.

Τέσπα, άλλο ένα έμεινε (ή 2 για τους πιο "άτυχους").

 

Αν βάλουν και ΑΕΠΠ δύσκολα θέματα τότε οι βάσεις(2ο-4ο πάντα) είναι σίγουρο ότι θα πέσουν. Άν και πιστεύω ότι τα θέματα στην ΑΕΠΠ θα κινηθούν στα περσινά επίπεδα, άν όχι και λίγο ευκολότερα.

 

Καλή επιτυχία σε όλους παιδιά, καλά αποτελέσματα και να ξέρετε ότι οι πανελλήνιες είναι από τις ευκολότερες εξετάσεις που θα περάσετε ποτέ... Μπορεί να μην το βλέπετε τώρα αλλά σε λίγα χρόνια θα το καταλάβετε..

 

---------- Προσθήκη στις 17:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:20 ----------

 

Και γενικά όταν έρθει η ώρα για το μηχανογραφικό να δηλώσετε όσες σχολές θέλετε, ανεξάρτητα από τις βάσεις τους. Δηλ αν έχει κάποιος 11000 μόρια και θέλει μια σχολή 12500 να τη δηλώσει, η βάση μπορεί να πέσει! Έχω γνωστούς που την πάτησαν και έχασαν σχολές επειδή δήλωναν με βάση τις περσινές βάσεις.

Nαι μακαρι να πεσουν γτ και η Γεωλογια που θελω 2ο πεδιο ειναι! Αντε να δουμε τι θα δουμε τωρα μεθαυριο και να τελιωσουμε επιτελους!!!!!

Ε ναι σιγουρα τι μονο μια σχολη θα δηλωσουμε?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JimxxZe@ γεωλογια ποσα μορια ειχε περσι?και ποσα πριν την βαση τοτυ 10?

 

Πατρα που θελω περσυ ειχε 12774 και το 2005 ειχε 13004 το 07 η το 08 ειχε ανεβει λιγο πιο ψηλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εγραψα κανενα δεκαρι είμαι πολυ ευχαριστημενη απο φυσική ήξερα μονο τη λεξη φυσικη!!!Απλη τυχη ο καθηγητης μου επιασε το θεμα της ασκησης το τρίτο και κατι πολλαπλης!!!!!!!!!!!!!!!!!Κ...............βαρδυ!Με δυο μήνες προετοιμασία μακάρι και δεκα χρόνια μακριά απο τα θρανία τι να πω!!!!!B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος/όποια δεν βαριέται ας κάνει έναν κόπο να μου γράψει μόνο σε τίτλους την ύλη της φυσικής κατεύθυνσης.

 

-Ταλαντώσεις

Μηχανικές, Ηλεκτρικές, Φθίνουσες, Εξαναγκασμένες, Σύνθεση Ταλαντώσεων

 

-Κύματα

Μηχανικά, Συμβολή Κυμάτων, Στάσιμα, Ηλεκτρομαγνητικά, Ανάκλαση - Διάθλαση

 

-Μηχανική του Στερεού Σώματος

Κινηματική περιστροφής, Ροπή δύναμης - Ισορροπία στερεού, Ροπή αδράνειας - Θεμελιώδης νόμος στροφικής κίνησης, Στροφορμή - Διατήρηση της στροφορμής, Έργο - Ενέργεια στη στροφική κίνηση

 

-Κρούσεις

ελαστική, ανελαστική, πλάγια, κρούση και α.α.τ

 

-Φαινόμενο Doppler

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ηλεκτρικές ταλαντώσεις φέτος μπήκαν στην ύλη?

Είδα τα θέματα και δεν περίμενα να δω κύκλωμα.

 

Αυτό που είπε η margarita, γενικά έχει χρόνια που είναι μέσα στην ύλη.

 

Αρκετοί περίμεναν κύκλωμα φέτος, αφού τελευταία φορά μπήκε -σαν 3ο θέμα πάντα- το 2003. Άλλες φορές υπήρχε σε 1ο-2ο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπε η margarita, γενικά έχει χρόνια που είναι μέσα στην ύλη.

 

Αρκετοί περίμεναν κύκλωμα φέτος, αφού τελευταία φορά μπήκε -σαν 3ο θέμα πάντα- το 2003. Άλλες φορές υπήρχε σε 1ο-2ο θέμα.

Είσαι σίγουρος? Το 2006 ήταν εντός ύλης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος? Το 2006 ήταν εντός ύλης?

 

Ναι, το 2003 έπεσε σίγουρα κύκλωμα στο 3ο θέμα. Το 2006 από ότι είδα υπήρχε κύκλωμα σε υποερωτήματα σε 1ο και 2ο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το 2003 έπεσε σίγουρα κύκλωμα στο 3ο θέμα. Το 2006 από ότι είδα υπήρχε κύκλωμα σε υποερωτήματα σε 1ο και 2ο θέμα.

Ντάξει επιβεβαίωσα, Alzheimer το λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο τελιωνουμε ρεεεεεεεεεεεεεεε!! ΑΕΠΠ εμεινε και φινιτο λα μουζικα που λει και ο καθηγητης μου! Αντε να δουμε τι θα βαλουν και εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...