Προς το περιεχόμενο

Θρίλερ με συλλήψεις για το gamato.info


prigipa_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 775
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βλέπω γραφικούς εδω μέσα να λένε οτι δεν έχουν να αγοράσουν κατι αυθεντικό και κάνουν post από iphone και στην υπογραφή μηχάνημα που κάνει 2 μισθούς, να ρωτάνε 10 φορές από που θα κατεβάζουν τώρα σαν να μην ξέρουν ούτε ένα search στο google

να κάνουν, να ενδιαφέρονται πιο πολύ πως θα δουν δωρεάν το επόμενο sex and the city και όχι οτι κάποιοι που μέχρι τώρα τους τα πρόσφεραν δωρεάν διώκονται άδικα...έτοιμοι για πρωταγωνιστές στο θέατρο σκιών.

 

Υπάρχουν μερικοί που είναι πειρατές και το παραδέχονται,

Υπάρχουν μερικοί που είναι ιδιοκτήτες videoclub και θίγονται άμεσα και τους καταλαβαίνω.

Υπάρχουν μερικοί που αγοράζουν τα πάντα αυθεντικά και αυτούς τους παραδέχομαι.

Υπάρχουν και μερικοί που το παίζουν αναμάρτητοι αλλά δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μερικοί που είναι ιδιοκτήτες videoclub και θίγονται άμεσα και τους καταλαβαίνω.

Είναι λίγο offtopic αυτό που θα πω...

 

Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις και αν πρόλαβες την έκρηξη των video club στο τέλος της δεκαετίας του 80... Ξέρεις τότε από πού αγοράζαμε αντίγραφα ταινιών, δίσκων, κασετών, παιχνιδιών; Από τα video club. Αυτοί μας έμπασαν στο κόλπο του αντιγράφου. Και ισχύει τώρα το ότι "αν σπέρνεις ανέμους, θερίζεις θύελλες"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικογραφία σε βάρος 11 ατόμων, εκ των οποίων έξι συνελλήφθησαν για παράβαση του νόμου περί πνευματικής ιδιοκτησίας, σχηματίστηκε από το Τμήμα Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, ύστερα από συντονισμένη επιχείρηση σε Αθήνα, Λάρισα, Πέλλα και Θεσσαλονίκη, που έγινε στο πλαίσιο του σχεδιασμού για την πάταξη της πειρατείας, μέσω διαδικτύου.

 

Οι κατηγορούμενοι, σύμφωνα με την αστυνομία, ήταν συντελεστές ή συνδέονταν στην ιστοσελίδα http://www.gamato.info, είτε ως διαχειριστές, είτε ως επίσημα μέλη (vip mempers) και διαμοίραζαν ψηφιακά αρχεία με τραγούδια, ταινίες και παιχνίδια.

 

Η υπόθεση άρχισε να ερευνάται μετά τη μήνυση, που υπέβαλε εκπρόσωπος της εταιρίας προστασίας οπτικοαουστικών έργων «ΕΠΟΕ», κατά των διαχειριστών της ιστοσελίδας.

 

Η εν λόγω ιστοσελίδα είχε 850.000 μέλη και δεχόταν καθημερινά 16 εκατ. επισκέψεις και ήταν το δημοφιλέστερο ελληνικό σάιτ απ’ όπου οι χρήστες «κατέβαζαν» κινηματογραφικές ταινίες, μουσικά κομμάτια, λογισμικά, παιχνίδια και άλλα, με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγάλη οικονομική ζημιά στις εταιρίες εμπορίας, καθώς και φοροδιαφυγή.

 

Από τις έρευνες, που έγιναν, κατασχέθηκαν συνολικά 27 σκληροί δίσκοι, εκ των οποίων οι δύο εξωτερικοί, πέντε φορητοί υπολογιστές και 604 DVD. Οι δύο από τους κατηγορούμενους μένουν σε άλλη ευρωπαϊκή χώρα, γι’ αυτό έχει ενημερωθεί η Ιντερπόλ για τη σύλληψή τους.

 

Την εποπτεία όλων των ερευνών είχε ο προϊστάμενος της εισαγγελίας Αθηνών, Ιωάννης Σακελλάκος, μαζί με την αρμόδια Εισαγγελέα για τη δίωξη των ηλεκτρονικών εγκλημάτων, Ελένη Ράικου, ενώ οι συλληφθέντες οδηγήθηκαν στους κατά τόπους εισαγγελείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μερικοί που είναι πειρατές και το παραδέχονται,

Υπάρχουν μερικοί που είναι ιδιοκτήτες videoclub και θίγονται άμεσα και τους καταλαβαίνω.

Υπάρχουν μερικοί που αγοράζουν τα πάντα αυθεντικά και αυτούς τους παραδέχομαι.

Υπάρχουν και μερικοί που το παίζουν αναμάρτητοι αλλά δεν είναι.

 

OMG!!!!

 

1-Gold.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μερικοί που είναι πειρατές και το παραδέχονται,

Υπάρχουν μερικοί που είναι ιδιοκτήτες videoclub και θίγονται άμεσα και τους καταλαβαίνω.

Υπάρχουν μερικοί που αγοράζουν τα πάντα αυθεντικά και αυτούς τους παραδέχομαι.

Υπάρχουν και μερικοί που το παίζουν αναμάρτητοι αλλά δεν είναι.

 

ποιός σου είπε οτι είμαι αναμάρτητος ? Δεν ήξερα οτι μόνο οι αναμάρτητοι έχουν δικαίωμα στη κριτική (έξυπνο να βρεις πάντως κάτι που είχα γράψει το 2001 /facepalm)

ειλικρινά θα σεβόμουν πιο πολύ να ψάξεις να βρεις τα accounts και τα stats μου ανά τους trackers/servers. 4chan has shown the way...

τουλάχιστον όμως δεν είμαι τεχνικά αμόρφωτος και κοινωνικά αναίσθητος.Αν ξαναδιάβαζες τι έγραψα ισως καταλάβαινες οτί αυτά με τις φτωχές μου ικανότητες προσπάθησα να τονίσω...

On second thought και αφού κοίταξα και εγώ το history σου ..βάλε bold στο ίσως

το κόβω εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έμαθα κάτι που με συγκλόνισε κάπως. Πολλοί από τους συλληφθέντες ΔΕΝ είχαν σχέση με το administration του site. Οι περισσότεροι ήταν vips.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έμαθα κάτι που με συγκλόνισε κάπως. Πολλοί από τους συλληφθέντες ΔΕΝ είχαν σχέση με το administration του site. Οι περισσότεροι ήταν vips.

 

Μήπως να λέτε και από που μάθατε όλα αυτά που μαθαίνετε κάθε φορά?

 

Ναι, δεν μπορώ να πω εγώ. Ήταν πάντως από τα άτομα που του κατασχέθηκε το pc στο προχθεσινό ντου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετως το νομιμο η οχι της υποθεσης,

εγω κοιταω και το ηθικο κομματι της ιστοριας.

 

Σε μια χωρα που η κλοπη τεινει να γινει καθεστως,

πως θελει αυτη η χωρα να εμπνεει στους πολιτες την νομιμοτητα?

Η αφισα αυτα που λεει ειναι χαρακτηριστικα.

 

 

 

Περα απο το αν κλεβουν καποιοι (μιλαμε για δις) και αυτο δεν νομιμοποιει να κλεβω εγω (μιλαμε για καποια ευρω...)

εγω επισημενω οτι μια χωρα πρεπει να εμπνεει την νομιμοτητα αν θελουν οι κατοικοι της να εχουν τουλαχιστον μια ροπη προς αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με επιβεβαιωμένες πληροφορίες της σελίδας μας, μία ακόμη ελληνική ιστοσελίδα τερμάτισε οριστικά και αμετάκλητα την λειτουργία της.

 

Το blue-whitegt.com, όπως αναφέρεται, σεβόμενο την ελληνική νομοθεσία και πραγματικότητα και προστατεύοντας τά μέλη του από ανεπιθύμητες συνέπειες και περιπέτειες, διέκοψε οριστικά την λειτουργία του, ανταποκρινόμενο στην νέα τάξη πραγμάτων και στον νέο κόσμο απομόνωσης και λιτότητας.

 

Η ζωή συνεχίζει την πορεία της μέσα στον χρόνο.

Ίσως πια να γίνεται περισσότερο γκρίζα η σκοτεινή αλλά δεν παύει να συνεχίζεται.

 

Ίσως κάποια φοιτητικά βράδυα στους Έλληνες σπουδαστές του εξωτερικού νάναι πια πιο κρύα η ίσως κάποιοι ομογενείς δεν θα έχουν μια μικρή συντροφιά - παρηγοριά και δέσμιο κρίκο με την πατρίδα.

 

Δυστυχώς όμως τα συνήθη χρηματικά συμφέροντα υπερτερούν σε όλες τις πτυχές της καθημερινής ζωής και έχουν πάντοτε τον "νόμο" μαζί τους.

 

Η "σκίωδης φίμωση" του ελεύθερου διαδικτύου διαφαίνεται να παίρνει σάρκα και οστά προοδευτικά.

 

Απλά αναρωτιόμαστε όλοι απλά και ειλικρινά "Ποιός είναι ο επόμενος ;;" .......

 

Source.png Πηγή: InOut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...