Προς το περιεχόμενο

Θρίλερ με συλλήψεις για το gamato.info


prigipa_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 775
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λιγες ερωτησουλες ;)

Ειναι παρανομο να κατεβασει ενας χρηστης μια ταινια με τορρεντ?

Ειναι παρανομο να ανεβαζει ενας χρηστης μια ταινια με τορρεντ?

Αν εσεις ειχατε γραψει το σεναριο της ταινιας, κανοντας την δουλεια σας, θα θελατε να το κατεβαζει ο γειτονας σας τσαμπα?

http://torrentfreak.com/producer-thanks-pirates-for-stealing-his-film-071113/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ μερικοί νομίζουν πως άμα βάλουν ένα disclaimer και το hosting γίνεται στη Σελήνη, θα ξεφύγουν από την τσιμπίδα του νόμου... :καραlol:

 

αμα δεν ειχε vip και δεν ειχε forum οχι μονο δεν θα τους επιαναν αλλα οτι και να εκαναν θα ηταν παρανομο διοτι οπως και τωρα παραβιασαν το απορρητο παρανομα φυσικα γιατι η πειρατεια δεν ειναι σοβαρο αδικημα ετσι θα τους γυρισει μπουμερανγνκ ελπιζω τα παιδια να το τραβηξουν μεχρι το ευρωπαικο να πεσει γελιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινωνικο μυνημα.

Αντισταθειτε στην πειρατια.

Οταν πληρωθειτε το επιδομα ανεργιας η τον μισθο των 600 ευρω αμεσως τρεξετε να νοικιασετε ταινιες η να αγορασετε cd των αγαπημενων σας τραγουδιστων.

Αν ειναι να πεθανετε απο την πεινα να πεθανετε με στυλ ... βλεπωντας μια ωραια ταινια η ακουγοντας το αγαπημενο σας τραγουδι ... μην ξεχασετε πριν απεβιωσετε να αφησετε σημειωμα να επιστρεψουν το dvd στο video club lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινωνικο μυνημα.

Αντισταθειτε στην πειρατια.

Οταν πληρωθειτε το επιδομα ανεργιας η τον μισθο των 600 ευρω αμεσως τρεξετε να νοικιασετε ταινιες η να αγορασετε cd των αγαπημενων σας τραγουδιστων.

Αν ειναι να πεθανετε απο την πεινα να πεθανετε με στυλ ... βλεπωντας μια ωραια ταινια η ακουγοντας το αγαπημενο σας τραγουδι ... μην ξεχασετε πριν απεβιωσετε να αφησετε σημειωμα να επιστρεψουν το dvd στο video club lol

 

+1000.Πολύ καλο!:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι αλλά αυτός επέλεξε να διαδώσει έτσι την ταινία του. Πολύ καλά έκανε ο άνθρωπος, αλλά προφανώς δεν υπέγραψε με καμία κινηματογραφική εταιρία. Μακάρι να το έκαναν κι άλλοι. Οι άλλοι όμως υπογράφουν. Και αυτό που υπογράφουν γραφει κάτι, δεν νομίζω να μην το διάβασαν :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Δεν ειναι τυχαιο που ο σφακιανακης μοιραζε το καινουριο του cd δωρεαν με το πρωτο θεμα. Εκτος και αν ηταν ηλιθιος κατι που δεν νομιζω.

 

Για το CD τού Σφακιανάκη, όπως και κάθε άλλο CD που δίνεται δωρεάν ή με επιβάρυνση μέσω εντύπων, καταβάλλονται κανονικά πνευματικά δικαιώματα στην ΑΕΠΙ από το έντυπο, για λογαριασμό όλων των συντελεστών που έχουν δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας σε αυτό (τα οποία χρήματα τα λαμβάνουν κατόπιν από την ΑΕΠΙ), καθώς επίσης και κράτηση για το ΙΚΑ. Χωρίς την έγκριση της ΑΕΠΙ το εργοστάσιο που κατασκευάζει το φυσικό μέσο (δηλ. τα CD εν προκειμένω) δεν μπορεί προχωρήσει νόμιμα στην παραγωγή τους. Το ότι ένα έργο που προστατεύεται από τις κείμενες διατάξεις περί πνευματικής ιδιοκτησίας επιλέγεται να δοθεί χωρίς χρέωση προς τον τελικό λήπτη, δεν σημαίνει ότι δίνεται ελεύθερο πνευματικών δικαιωμάτων, ότι δεν έχουν δεόντως καταβληθεί τα αντίστοιχα δικαιώματα, ή ότι οι συντελεστές του παραιτούνται του περιουσιακού τους δικαιώματος.

 

 

έχει ακουστει τιποτα για rapidshare?

αν ξερει κανεις να μας δωσει τα φωτα του...

 

Για το Rapidshare να επισημάνω ότι οι εκδότες, τουλάχιστον στο εξωτερικό, παρακολουθούν διαρκώς το τι ανεβαίνει και, αν διαπιστώσουν ότι κάποιο αρχείο αντιστοιχεί σε δικό τους έργο, απαιτούν από το Rapidshare να κατεβεί αμέσως και εκείνο συμμορφώνεται πάραυτα.

Επεξ/σία από Zazula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου: Ο Σφακιανάκης χέστηκε στο ευρώ, και έδωσε ένα cd δωρεάν οκ (πήρε από αλλού εφημερίδα κλπ είμαι σίγουρος)

 

Τι γίνεται με τους νέους καλλιτέχνες και δημιουργούς (καλλιτέχνες όχι την καλομοίρα) που αξίζουν και δεν θα τους ακούσεις ποτέ (ειδικά rock, hip-hop, κλπ οτιδήποτε εκτός από ελαφροηλίθιολαικά) γιατί οι δισκογραφικές τους κλείνουν τη πόρτα, επειδή είναι χάλια οι πωλήσεις και επειδή δεν έχουν προϋπηρεσία σε reality και δεν θα πουλήσουν. Σκεφτείτε πόσα χάνονται έτσι.

 

Ωστόσο είμαι οπαδός της πειρατείας και την ασκώ συχνά και η πραγματικότητα είναι ότι πριν το Internet δεν πήγαινα cinema ενώ τώρα κάθε τόσο πάω.

 

Το είπαν πολλοί και πιο πάνω: Το ότι κατέβασα κάτι δεν σημαίνει ότι το είδα και σίγουρα δεν σημαίνει ότι θα το αγόραζα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διαφύγοντα κέρδη και τις "απώλειες" με ποιο τρόπο τις λογαριάζουν; Ότι σε περίπτωση που τα κατεβασμένα είχαν αγορασθεί;

 

Πολύ υποτιθέμενο σενάριο και δε θα έπρεπε να αναφέρεται διότι παραπλανεί. Δε νομίζω οτι ο κόσμος είτε θα το αγοράσει είτε θα το κατεβάσει, εφόσον πρόκειται για ταινία, υπάρχει και η περίπτωση να μην ασχοληθεί καθόλου με αυτό.

 

Αλλά, τα λόγια κάνουν καλό στη λαοπλάνη που τόσο πολύ την αγαπάει η τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'σεις, ο Σφακιανάκης και παλιότερα ο Πάριος, πρέπει να έβγαλαν κοντά στα 60-70 χιλιάρικα για να βγάλουν το cd τους καινούργιο σε κυριακάτικη εφημερίδα. Ο λόγος που έχουν κέρδη από τις εφημερίδες είναι από την μια η μαζικότητα, αλλά από την άλλη η απουσία ΦΠΑ και το κόστος διαφήμισης είναι τι μισό δια νόμου(για τις εφημερίδες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα πρέπει να δούμε λιγο και την σοβαρότητα του θέματος γιατί για άλλη μια φορά βλέπουμε ότι οι μπάτσοι στην Ελλάδα είναι τελείως γτπ και ζούνε σε μια παράλληλη πραγματικότητα με την κοινωνία...

Να δουμέ μερικά πράγματα γιατί το θέμα έχω αρχίσει και το παρακολουθώ και είναι μερικά γεγονότα που μου έχουν κάνει φοβερή εντύπωση.

Καταρχήν νομίζω ότι πιάσανε απλούς χρήστες της σελλίδας και όχι τους admin. Μας λένε ότι συνελήφθησαν στα σπίτια τους moderator της σελλίδας και απλοί vip χρήστες!! Δλδ καμία σχέση με αυτούς που έχουν στήσει την σελλίδα και την διαχειρίζονται.

Για να καταλάβετε πόσο σοβαρες ήταν αυτές οι συλλήψεις μας πληροφόρησαv ότι κατάσχεσαν μερικούς σκληρούς δίσκους και κανα δύο laptop!! Oύτε καν dekstop δλδ!! για να μην μιλήσουμε για server..

Υπάρχει μια βρώμα που κυκλοφορεί στο net ότι η λεγόμενη επαγγελματική "ηλεκτρονική ανίχνευση" που έκανε το φοβερό και τρομερό ελληνικό τμήμα ηλεκτρονικής δίωξης είναι να κάνει search τα nickname των mod, vip member στο facebook!!

Tόσο άσχετοι ήταν τα περιβόητα εγκληματικά μέλη του gamato που κυκλοφορούσαν με το ίδιο nick name στο facebook με φόρα παρτίδα τα προσωπικά τους στοιχεία.

Οι ελληνική αστυνομία δεν μας έχει πει ακόμα και πιστεύω ούτε θα μας πει σε ποιούς server ήταν ανεβασμένη η σελλίδα.

Ποίοι την είχαν στήσει και είχαν κέρδος από αυτήν. Στην σελλίδα υπήρχαν διαφημίσεις και κάποιος έπερνε χρήματα από την δραστηριότητα της.

Ποίος είναι ο διαχειριστής της σελλίδας οι ακόμα ποίοι είναι οι διαχειριστές.

Για άλλη μια φορά "Η προστασία του πολίτη" έπιασε πολίτες αντί για τους πραγματικούς ενόχους.

 

Για την ιστορία:

Δεν ζούν σε άλλο κόσμο, μάλλον (!), τα ίδια με όλους κάνουν, απλά τους λένε τρέχα εκεί, πιάσε τον περιπτερά που έκλεψε 0,01 ευρώ απο τα ρέστα, κρύψου πίσω από τον θάμνο να φέρεις κλήσεις από όποιον πάει με 60 χλμ/ώρα σε όριο 40 χλμ/ώρα.

Δεν μπορείς όμως να πειράξεις το κο ΧχχχχχχχχχχΧ που με την πράξη του ζημίωσε το Δημόσιο με χχχ.χχχ.χχχ ευρώ και από αυτά, παντελόνιασε 15% προμήθεια στελνωντάς τα στην Ελβετία. Μην χαθούν και στις ελληνικές τράπεζες.......:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 +1 +1

Έλεος δηλαδή!! ΛΥΣΑΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΧΡΕΙΟΥΣ file sharers ΠΟΥ ΤΡΑΙΝΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΔΕΚΑΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΠΙΣΙΝΑΣ ΣΤΟ ΟΓΔΟΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΓΩΓΟΥ ΞΕΦΤΙΛΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ!!! Τραγικότατο

 

Μου θυμίζει κατι μπατσάκια πράσινα εδώ στο Λονδίνο που κόβουν κλίσεις στους πεζούς και τους ποδηλάτες αν παραβιάζουν το κόκκινο, ενώ γύρω τους η εγκληματικότητα οργιάζει!! Κι αυτοι τα εχουν λύσει όλα τους τα προβλήματα.

 

Δεν ασχολούμαι άλλο, συγχύστηκα..

 

 

Θα ασχολιθω εγω ειμαι ακουραστος!

Μα καλα πιστευεις οτι η Sony BMG,paramount και αλλες 320 εταιριες θα ασχολειθουν με τα κοινωνικοπολιτικα,οικομικα,ταξικα,ματαναστευτικα και αλλα 1000 προβήματα της Ελλαδας;

Τα δικα τους θελουν να τακτοποιήσουν και βαζουν σαν πιονι της δίωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος να κανει την δουλεια αυτη.Που κολλανε ολα αυτα που είπες;

Μηπως φταινε και για τον 14 μισθό;

Μην λετε ασχετα πραγματα και μην βλεπω + σε ακυρα.

 

Όσο για τους μπατσους μια ζωη τετοιες κλισεις κοβανε και θα κόβουνε γιατι ειναι τσαμπα λεφτα (bonus) για το κράτος!

 

Οπως μου χε πει και ενας professoras μηχανολόγος που πηγαινε στο εξωτερικο σε συνεδρια για τα ατυχήματα/οδήγηση/μετρα πρόληψης κτλπ.Μου ειπε χεστηκε το κρατος αμα δεν βαλεις ζώνη ή κρανος και σκοτωθεις.Αυτο που το πειράζει ειναι τα ασκοπα εξοδα οπως η βενζινη που χαλαει οταν θα ρθει να σε μαζεψει,αμα καταστρεψεις δημοσια περιουσια με το στουκαρισμα και το απορρυπαντικό για τα αίματα που θα αφησεις στον δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Το τι είναι παράνομο και τι νόμιμο εξαρτάται από αυτούς που ορίζουν τους νόμους.

Και πίστεψέ με τους έχουν ορίσει έτσι όπως τους συμφέρει, πχ κάποτε τα πνευματικά δικαιώματα εδραιώθηκαν για να προστατεύσουν τους συγγραφείς από τις εκδοτικές αλλά στην πορεία τα προσάρμοσαν έτσι ώστε να προστατεύσουν τις εκδοτικές εταιρίες από παράνομους σαν εσένα.

 

Οπότε μην ακούω π#$%#$λογία του τύπου ότι είναι παράνομο, δεν ήμαστε 10χρονα να μην ξεχωρίζουμε το καλό από το κακό και τα συμφέροντα.

Και ούτε για εκδότες που πεινάνε, άμα είναι να οργανώσουμε κανένα συσσίτιο...

____

Και ναι έχω κάνει κάτι κι εγώ για να απολαύσουν οι άλλοι δωρεάν από τον κόπο μου.

 

Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με το παραπάνω ποστ. Οι νόμοι που ψηφίζονται παντού στον καπιταλιστικό κόσμο έχουν πλέον μοναδικό στόχο τη καταπάτηση των δικαιωμάτων των χαμηλων κοινωνικών στρωμάτων και την προάσπιση των συμφερώντων του κεφαλαίου. Δε θέλουν να σκέφτεσαι, θέλουν να φοβάσαι και να κάνεις μόκο επειδή το λέει ο νόμος. Ε λοιπόν όχι. Παράνομος στους νόμους τους είναι τιμή για μένα. Και όσο μπορώ να παρανομώ χωρίς να μπορούν να με πιάσουν θα το κάνω.

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=2J0ikG4XpTs[/ame]

Επεξ/σία από babylonx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με το παραπάνω ποστ. Οι νόμοι που ψηφίζονται παντού στον καπιταλιστικό κόσμο έχουν πλέον μοναδικό στόχο τη καταπάτηση των δικαιωμάτων των χαμηλων κοινωνικών στρωμάτων και την προάσπιση των συμφερώντων του κεφαλαίου. Δε θέλουν να σκέφτεσαι, θέλουν να φοβάσαι και να κάνεις μόκο επειδή το λέει ο νόμος. Ε λοιπόν όχι. Παράνομος στους νόμους τους είναι τιμή για μένα. Και όσο μπορώ να παρανομώ χωρίς να μπορούν να με πιάσουν θα το κάνω.

 

 

Μηπως εισαι fun του Λιακοπουλου? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εισαι fun του Λιακοπουλου? :-)

 

Καθόλου σε πληροφορώ. Δεν είμαι και χαζός όμως να μην αντιλαμβάνομαι τι συμβαίνει γύρω μου. Σπάνια βλέπω νόμους να διασφαλίζουν εμένα σε βάρος του φραγκάτου ενώ το ανάποδο το βλέπω συχνά. Ε σιγά μην αισθανθώ και άσχημα που δε θα κάνω μερικά ευρώ πλουσιότερο τον κάθε εκατομμυριούχο εκμεταλλευτή της ανθρώπινης ματαιοδοξίας.

 

Ας πούμε τα παιδιά του gamato βρέθηκαν να είναι παράνομοι και να τους τρέχουν παρά το γεγονός ότι η υπηρεσία που προσέφεραν ήταν κατα γενική ομολογία φιλολαϊκή. Πως να το κάνουμε άλλωστε, 850.000 χρήστες δε νομίζω να είναι όλοι αυτοί που ζούνε στην Εκάλη και στο Πανόραμα! Και αν το 850.000 το πολλαπλασιάσεις και με το 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...