Προς το περιεχόμενο

Θρίλερ με συλλήψεις για το gamato.info


prigipa_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο θά 'ναι να δούμε και καμιά εικόνα απο Σύνταγμα (όποιος πήγε), τί γίνεται η Συγκέντρωση έχει/είχε κόσμο ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 775
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ωραίο θά 'ναι να δούμε και καμιά εικόνα απο Σύνταγμα (όποιος πήγε), τί γίνεται η Συγκέντρωση έχει/είχε κόσμο ;;

 

 

 

http://cam.grandebretagneview.com/view_live2.jpg

Επεξ/σία από giorgosgudelias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό είναι η Βουλή ρε συ, δεν είναι η πλατεία. :o

 

 

(όχι πως αναμένω διαφορά)

 

 

[edit] Βλέπω τώρα κάτι ανθρωπάκια από κάτω... λες? :P

(σε κάθε refresh αλλάζει η εικόνα και στο post ^ χα)

http://www.athensinfoguide.com/wcv/wcparliament.htm

 

[edit2] Τρελό γέλιο, χα χα http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=113530&cid=4

(όχι, δε μαντεύω ποιοί το έκαναν...)

Επεξ/σία από PCharon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα έξω από τη βουλή είχε προγραμματιστεί εξ'αρχής η συγκέντρωση :-)

Δε φταίω εγώ...

Σήμερα 12-3-2010 η διαμαρτυρία για το Gamato:

 

Πλατεία Συντάγματος – Ώρα 17:00

Καμαρα Θεσσαλονίκη – Ώρα 17:00

Λεμεσός Κύπρος – Ώρα 17:00

 

Τέλος πάντων, βλέπω ένα σχετικό πληθυσμό. Πανό δε βλέπω... :whistle: (edit) τώρα βλέπω και πανό...

Πήγε κόσμος τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα λες. Επίσης εκτός από παιχνίδια και προγράμματα εγώ λέω να μην αγοράζουμε ούτε αυτοκίνητα, να πηγαίνουμε να τα βουτάμε από τις αντιπροσωπείες. Ακόμα λέω να μην αγοράζουμε ούτε φαγητό, πάμε να μπουκάρουμε καμιά εικοσαριά νοματαίοι σε ένα σουπερμάρκετ να τα βουτήξουμε νάχουμε να τρώμε δρακουλίνια για ένα χρόνο. Ή σε όποιον δεν αρέσουν τα δρακουλίνια μπορεί να κλέβει σουβλάκια.

 

Θείο άστους τους καθωσπρεπισμούς, άντε μη πάρω το κατό και τους πω πως έχεις φτιάξει εξτρά αποθήκη για να βάζεις μόνο τους εξωτερικούς σκληρούς σου ναούμε!

 

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα λες. Επίσης εκτός από παιχνίδια και προγράμματα εγώ λέω να μην αγοράζουμε ούτε αυτοκίνητα, να πηγαίνουμε να τα βουτάμε από τις αντιπροσωπείες. Ακόμα λέω να μην αγοράζουμε ούτε φαγητό, πάμε να μπουκάρουμε καμιά εικοσαριά νοματαίοι σε ένα σουπερμάρκετ να τα βουτήξουμε νάχουμε να τρώμε δρακουλίνια για ένα χρόνο. Ή σε όποιον δεν αρέσουν τα δρακουλίνια μπορεί να κλέβει σουβλάκια.

 

χμ,κάτι μου θυμίζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να διαβάσω όσο το δυνατόν περισσότερες απαντησεις αλλα γίνεται ένας χαμος κυριολεκτικα. Πολλα παιδια μιλουν ομορφα και σωστα. αλλα παλι λενε ασυναρτησιες και πραγματα που ταιριαζουν ειτε σε καποιον αδαη που απλα εχει ιντερνετ...ειτε σε καποιον που αποφασισε να αυξησει τα ποστ στο ινσομνια ασχετα αν λεει μαντιναδες....

 

Τωρα οσον αφορα το gamato τα πραγματα ειναι απλα και κανεις δεν μπορει να τα αλλαξει οσο και αν διαμαρτυρηθει. Το αν ειναι αδικο η οχι λιγη σημασια εχει απο τη στιγμη που καποιος αποφασισε να μηνυσει καποιον αλλο τοτε η διαδικασια ειναι γνωστη και ακολουθειται χρονια. Λεγεται δικαιοσυνη. Δε θα λυσουμε σε αυτο το thread το αν λειτουργει η δικαιοσυνη και η αστυνομια σωστα. Πληγες υπαρχουν παντου και θα υπαρχουν. Αθωοι εχουν μπει κατα καιρους φυλακη και ενοχοι αθωοθηκαν

 

Τους διαχειριστες του site πλεον κανεις δε θα βαλει το κεφαλι του στο ντορβα να τους σωσει. Πλην αλεκτωρ λαλησει 3 θα τους εχουν απαρνηθει ολοι αυτοι που πηραν και αποκομμισαν εστω και το παραμικρο απο αυτο το σαιτ. Ακομα και εγω και εσεις. Ολοι σιγουρα θα εχουμε διαγραψει οτι τορρεντ εχουμε απο το σαιτ αλλα αυριο θα παμε σε συγκεντρωσεις διαμαρτυριας για να εξιλεωθουμε....η τουλαχιστον ετσι λεμε εδω αλλα τελικα θα πουμε δε βαριεσαι παμε για κανα φρεντο να δουμε και κανα κολληταρι....

 

Επισης θα ηταν καλο οσοι χρησιμοποιητε τορρεντ οσο και αν δεν το παραδεχεστε πλεον...(εννοωντας οτι απο σημερα ολοι θα εχουμε θεωρητικα RS και θα το παιζουμε υπερανω) να διαβασετε και να μορφωθειτε για το τι ειναι αυτα τα τορρεντ και να σταματησετε να λετε πραγματα που δεν ισχυουν οπως πχ για κεντρικους σερβερ-διακομιστες---σκληρους με terabyte και μηχανισμους αυτοματης καταστροφης ενος υπολογιστη,,,,, ΕΛΕΟΣ

Τορρεντ ειναι ενα μικρο αρχειο που αναφερεται σε ενα μεγαλυτερο αρχειο. Το αρχειο τορρεντ ειναι ο συνδεσμος μεταξυ των χρηστων που κατεχουν το μεγαλυτερο αρχειο. Το πρωτοκολλο μεταφορας που βασιζεται η ολη ιδεα-τορρεντ ειναι το bittorrent.

Μια μεγαλη διαφορα των τορρεντ απο το P2P κατεβασμα ειναι οτι το κατεβασμα γινεται απο πολλους χρηστες σε κομματια επομενως δεν εχουμε αυτουσια μεταφορα ολοκληρου αρχειου αλλα μικρα κομματια απο πολλους χρηστες. Ο νομος εχει παραθυρο και αναφερεται σε ολοκληρα αρχεια επομενως τυπικα δεν ειμαστε παρανομοι οταν κατεβαζουμε ενα αρχειο αλλα τη στιγμη ακριβως που το αρχειο θα ολοκληρωθει τοτε πλεον κατεχουμε παρανομο υλικο και ειμαστε εμεις οι παρανομοι και οχι το site η ο client που χρησιμοοιησαμε για να κατεβασουμε το τορρεντ.

Αρα και το θεμα του κεντρικου διακομιστη αναιρειται. Ο μονος διακομιστης που μπορουμε να ριξουμε στην πυρα ειναι αυτος που απλα φιλοξενουσε το σαιτ και τα φορουμς....Γτ file σερβερ ειναι ολοι οι χρηστες (850000) που seedaran μεταξυ τους.

Μια αλλη διαφορα επισης των τορρεντ απο τα p2p ειναι οτι στα τορρεντ ο client που χρησιμοποιεις δε σε δεσμευει στο διαμοιρασμο. το πρωτοκολλο bittorrent ειναι περα απο clients...Ετσι λιγοι θα εχετε παρατηρησει οτι μπορεις να χρησιμοποιεις utorrent και να εχεις seeds απο azureus η το αντιστροφο...στο p2p ο client ειναι δεσμευτικος και απο αυτον μονο θα λαβεις η θα δωσεις....

 

Αυτα ειχα να πω και αντι να αναλωνεστε σε ενα thread οπου τπτ δεν προσφερετε πηγαινετε τουλαχιστον στο hardware section που ενα παλικαρι εχασε ενα παρτιτιον με 200gb και το γειωνετε.....δειξτε εκει τη φιλεσπλαχνια σας και ποσο εξυπνοι ειστε.

 

Συγνωμη κιόλας αλλα τον εξυπνο να πας να τον κανεις αλλου. Το τορρεντ ειναι απο τα πιο απλα πραγματα που ξερω, δεν σημαινει οτι επειδη ειπα να φτιαξουν στον σερβερ αυτοκαταστροφικη συσκευη οτι δεν ξερω τι περιεχει ο σερβερ..Kαι οσον αφορα για το αν θα σωσουμε τους Admin, εγω λεω οτι θα βοηθησω οσο μπορω και δεν με ενδιαφερει ποσοι θα διαφωνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά πρέπει να είμαι ο μόνος στην Ελλάδα που δεν γνώριζε την ύπαρξη του gamato.info

Μπράβο μου...

 

Και απο που κατεβασες το dvd της τζουλιας?

Γενικα ουτε εγω ημουν φανατικος αλλα για ελληνικη μουσικη και της παραγωγες του σειρινακη απο κει τις κατεβαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...