Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει περίπτωση - με τις γνωσεις & την εμπειρια μου -  !

 

Ξερω καποιους κυλινδρους που τα αντιγραφα τους ειναι με καρτα ιδιοκτησιας αλλα σαν ποιοτητα ειναι χειροτεροι απο τους απλους & υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσουμε με κοπο μεν - αθορυβα δε !

Αν και ξέρω τι θα απαντήσεις....

 

Οι securemme με κλειδί χρηματοκιβωτίου και οι securemme αυτές με τα κλειδιά τα πλακέ (τα κλειδία ασφαλείας που λέμε εμείς που δεν ξέρουμε) με μια εξτρά παπαρίτσα μπροστά που γυρνάει όταν βάλεις το κλειδί...

 

ανοίγουν χωρίς να γίνει θόρυβος; Πόσο εύκολα, για τι χρόνο μιλάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν μπορω να γραψω ονομαστικα, εκτος αν κανω βιντεακια για καθε εναν κ να στηριζω με πραξη αυτο που γραφω.

 

προσοχη θελουν κυλινδροι με μεγαλο πλατος κλειδιου (πχ σαν τον Κ2 αλλα σε δηθεν υπερασφαλειας μορφη)

 

ή/και

 

μονή σειρά από μπιλιές

 

ή/και

 

άγνωστης προέλευσης 

 

ή/και 

 

πλαστικά έξτρα επάνω στο κλειδί (επάνω στη λεπίδα του συνδιασμού)


Οι securemme με κλειδί χρηματοκιβωτίου και οι securemme αυτές με τα κλειδιά τα πλακέ (τα κλειδία ασφαλείας που λέμε εμείς που δεν ξέρουμε) με μια εξτρά παπαρίτσα μπροστά που γυρνάει όταν βάλεις το κλειδί...

ανοίγουν χωρίς να γίνει θόρυβος; Πόσο εύκολα, για τι χρόνο μιλάμε;

 

κλειδί χρηματοκιβωτιου από 7-8 λεπτά έως ποτέ.

πάντα μιλάω για εμένα & το Μ.Ο των ανθρωπων που εχουμε δουλεψει / διδαχθει μαζι.

 

defender super_top + securemme K2 + iseo fiam = περίπου 70' χωρίς θόρυβο - χωρίς αποτυπώματα - χωρίς ζημιά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε Maclein αν καταφέρες να ανοίξεις το defender super top(υποθέτω το disec),τότε φαντάζομαι ότι μπορείς να αχρηστευσεις αθόρυβα οποιοδήποτε defender.Άρα το μόνο που μας σώζει από μία αθόρυβη παραβίαση είναι ένας πολύ καλός κύλινδρος. Πιστεύω ότι στο 99,9% των περιπτώσεων που βρισκόμαστε μέσα στο σπίτι και οι κλέφτες αναγκαστούν να κάνουν αρκετή φασαρία για να ανοίξουν είτε θα τα παρατήσουν και θα φύγουν είτε θα ξυπνήσουν το δικηγόρο τους βραδιατικα...Άρα νομίζω ότι αξίζει να δώσει κάποιος 50-60€ παραπάνω για καλό κύλινδρο και να κοιμάται ήσυχος στην κυριολεξία από το να δεί το φώς ενός φακού πάνω απ το κεφάλι του στην καλύτερη περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το μόνο που μας σώζει από μία αθόρυβη παραβίαση είναι ένας πολύ καλός κύλινδρος. 

Οι να έχεις 3 τέτοιες γειτόνισσες... και ανοιχτή να την αφήνεις την πόρτα κανένας δεν θα πλησιάσει χωρίς να τον πάρουν χαμπάρι και να σε ειδοποιήσουν:

02073a4e3ee353857238b32e844c0abe.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα λιγο χρονο να βαλω 2 φωτογραφιες απο τα πιο συνηθισμενα προϊοντα της agb σχετικα με αλουμινόπορτες + θωρακισμενες.

 

download.jpg download_1.png
 
 
ΠΑΝΤΑ - ΠΑΝΤΑ - ΠΑΝΤΑ, ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ ΚΟΥΤΙΑ !!!!!!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλειδί χρηματοκιβωτιου από 7-8 λεπτά έως ποτέ.

πάντα μιλάω για εμένα & το Μ.Ο των ανθρωπων που εχουμε δουλεψει / διδαχθει μαζι.

 

defender super_top + securemme K2 + iseo fiam = περίπου 70' χωρίς θόρυβο - χωρίς αποτυπώματα - χωρίς ζημιά.

Μια χαρά χρόνοι είναι αυτοί, περίμενα να μου πεις ότι ανοίγει σε μισό λεπτό...

 

Ησύχασα κάπως. Άρα δεν είναι εντελώς άχρηστη η κλειδαριά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε Mclein αν καταφέρες να ανοίξεις το defender super top(υποθέτω το disec),τότε φαντάζομαι ότι μπορείς να αχρηστευσεις αθόρυβα οποιοδήποτε defender.Άρα το μόνο που μας σώζει από μία αθόρυβη παραβίαση είναι ένας πολύ καλός κύλινδρος. Πιστεύω ότι στο 99,9% των περιπτώσεων που βρισκόμαστε μέσα στο σπίτι και οι κλέφτες αναγκαστούν να κάνουν αρκετή φασαρία για να ανοίξουν είτε θα τα παρατήσουν και θα φύγουν είτε θα ξυπνήσουν το δικηγόρο τους βραδιατικα...Άρα νομίζω ότι αξίζει να δώσει κάποιος 50-60€ παραπάνω για καλό κύλινδρο και να κοιμάται ήσυχος στην κυριολεξία από το να δεί το φώς ενός φακού πάνω απ το κεφάλι του στην καλύτερη περίπτωση.

 

το defender δεν παραβιαστηκε. το μονο που τρυπηθηκε -για να κανω τη ζωη μου ευκολοτερη- ειναι το ατσαλακι που γυριζει.

 

με διαρρηκτικα + πατεντες συγχρονιζει ο κυλινδρος και γυριζει ο μυλος του. ακολουθως ανοιγουμε σαν κυριοι !

 

προφανως τετοιες μεθοδοι δεν υφιστανται σε σοβαρους κυλινδρους (scud dck, ap3s, ml plus, interactive plus κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τη γνώμη μου μια πόρτα δεν σε σώζει, γιαυτό και στη πολυκατοικία συμφωνήσαμε να μπουν κάμερες (συνδεδεμένο με σειρήνα ) ώστε να έχουμε μια οπτική επαφή σε ότι παράξενο και αν γίνει για να υπάρχει αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τη γνώμη μου μια πόρτα δεν σε σώζει, γιαυτό και στη πολυκατοικία συμφωνήσαμε να μπουν κάμερες (συνδεδεμένο με σειρήνα ) ώστε να έχουμε μια οπτική επαφή σε ότι παράξενο και αν γίνει για να υπάρχει αρχείο.

Νομίζω ότι η σωστή έκφραση είναι ότι μία πόρτα δε σε σώζει στα σίγουρα. Μπορεί όμως και να σε σώσει. Γιατί αν έχεις μία καλή πόρτα-κλειδαρια και οι επίδοξοι ληστές χάσουν μισή ώρα και δεν έχουν καταφέρει τίποτα μάλλον θα εγκαταλείψουν την προσπάθεια. Όσο για τις κάμερες φυσικά και είναι πολύ καλές και βοηθάνε στην αποτροπή αλλά υπάρχει το ενδεχόμενο αν έχεις μάπα πόρτα και κύλινδρο των 10€ όταν δεις το βίντεο να δεις δύο τύπους με σκούφο και γυαλιά να μπαίνουν και να σου αδειάζουν το σπίτι και να μείνεις με την ικανοποίηση ότι ξέρεις τον σωματότυπο αυτών που σε κλεψανε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το defender δεν παραβιαστηκε. το μονο που τρυπηθηκε -για να κανω τη ζωη μου ευκολοτερη- ειναι το ατσαλακι που γυριζει.

 

με διαρρηκτικα + πατεντες συγχρονιζει ο κυλινδρος και γυριζει ο μυλος του. ακολουθως ανοιγουμε σαν κυριοι !

 

προφανως τετοιες μεθοδοι δεν υφιστανται σε σοβαρους κυλινδρους (scud dck, ap3s, ml plus, interactive plus κλπ)

ΟΙ κλειδαριές που έχουν καταπέλτη, αν πάνε να παραβιαστούν δεν "επεμβαίνει" ο καταπέλτης και τις σφραγίζει ώστε να μην ανοίξουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ κλειδαριές που έχουν καταπέλτη, αν πάνε να παραβιαστούν δεν "επεμβαίνει" ο καταπέλτης και τις σφραγίζει ώστε να μην ανοίξουν?

 

οσες εχουν έστω κ μονό σύστημα καταπέλτη, ναι, μπορει να μπλοκαρουν.

 

αυτο εξαρταται απο τη μεθοδο διαρρηξης ομως.

 

πχ cisa revo pro / mul-t-lock los, αν αφαιρεθει ολοκληρο το defender θα μπλοκαρουν. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΕΣ.

 

επιλέγουμε ακριβό / ποιοτικο / επωνυμο ή/και πατενταρισμένο κυλινδρο για να μην παραβιαζεται με συνηθισμενους / γνωστους τροπους.

Με λίγα λογια φέτος το καλοκαίρι παμε διακοπές σε βάρδειες;;;

Καποιος που μενει πλατεια Αμερικης ,Κυψελη ,Γκύζη τι κάνει;;;;

 

η εγκληματικότητα δεν πηγαίνει πλέον αναλογικά.

 

τα στατιστικά αναφέρουν πως οι διαρρήξεις είναι περισσότερες στα ανατολικά προάστια κ ακολουθούν βόρεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...