Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα! άρα omega.... αρκει αυτη που εχει, η omega? ή θα πρεπει να κανω κατι αλλο? 

 

καλημερα, δεν καταλαβα ακριβως..

 

τι εννοεις αρκει & τι αλλο να κανεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν ειναι μια καλή κλειδαριά για να βάλω, ή θα πρέπει να ψαξω για κάτι άλλο? για συναγερμο ενσωματομενο στην πόρτα τι γνωμη έχεις?? σε ευχαριστω που ασχολείσαι... όπως καταλαβες, καμία επαφη δεν είχα με αυτά .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι μια καλή κλειδαριά για να βάλω, ή θα πρέπει να ψαξω για κάτι άλλο? για συναγερμο ενσωματομενο στην πόρτα τι γνωμη έχεις?? σε ευχαριστω που ασχολείσαι... όπως καταλαβες, καμία επαφη δεν είχα με αυτά .....

 

η omega ειναι μια απ'τις καλυτερες κλειδαριες που κυκλοφορουν.

 

οπως και οι κλειδαριες κυλινδρου με κυλινδρο καποιων "Χ" προδιαγραφων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η omega ειναι μια απ'τις καλυτερες κλειδαριες που κυκλοφορουν.

 

οπως και οι κλειδαριες κυλινδρου με κυλινδρο καποιων "Χ" προδιαγραφων.

 οκ! μια χαρα! ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο εμενα θελω να αλαξω κλειδαριες σε δυο πορτες ασφαλειας η μια φοραει secureme με 65-66cm κεντρο τι νουμερο κλειδαρια χρειαζομαι; και η αλλη πορτα ειναι dierre η οποια ειναι τα κεντρα της 77cm τι κλειδαρια φοραει; θα ηθελα να μαθω αν αξιζει να βαλω omega η κυλινδρου μεχρι 250€-280€ στο συνολο.

και οι δυο φορανε κλειδαριες κλασικες χρηματοκιβωτιου αν το λεω σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο εμενα θελω να αλαξω κλειδαριες σε δυο πορτες ασφαλειας η μια φοραει secureme με 65-66cm κεντρο τι νουμερο κλειδαρια χρειαζομαι; και η αλλη πορτα ειναι dierre η οποια ειναι τα κεντρα της 77cm τι κλειδαρια φοραει; θα ηθελα να μαθω αν αξιζει να βαλω omega η κυλινδρου μεχρι 250€-280€ στο συνολο.

και οι δυο φορανε κλειδαριες κλασικες χρηματοκιβωτιου αν το λεω σωστα.

 

καλημερα,

 

εστειλα πμ για λεπτομερειες. καποιες απ'αυτες μπορεις να δεις & στην υπογραφη μου.

 

γενικως οι επιλογες ειναι απειρες θα ελεγα.

 

προφανως η omega plus ειναι μια αποδεδειγμενα (στο χρονο) πολυ καλη λυση αλλα και οι νεες κλειδαριες κυλινδρου με αναλογα χαρακτηριστικα της omega plus (πχ cisa revo pro ή mul-t-lock los σε συνδιασμο με κυλινδρους πατενταρισμενους + υπερασφαλειας παρεχουν εξαιρετικες λυσεις.

 

δεν καταλαβα αν ψαχνεις λυση στο συνολο 250-280 για τις 2 πορτες μαζι αλλα αν αυτο ισχυει, με omega plus δε γινεται μιας και οι τιμες της ειναι αρκετα υψηλες.

 

η μια κλειδαρια ειναι 60αρα και η αλλη 70αρα. αυτα ειναι τα κεντρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

 

λιγο προσοχή στην περιοχη του Βύρωνα αυτη την περιοδο..

 

οχι μονο για τις θωρακισμενες που χτυπα συγκεκριμενη σπειρα εδω και ένα μηνα, περιπου, απο καισαριανη έως ηλιουπολη απ'τη μεριά του βουνου αλλα και για τους πεζους οπου υπαρχει παρακολουθηση & χτυπηματα μερα μεσημερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαμβάνω πολλά προσωπικά μηνύματα & ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη.

 

έχω μια απορία για μερικούς :

 

πως γινεται να σας λέω οτι καποιος σας κοροϊδεύει & τελικά να ψωνίζετε από εκεί ;

 

με ρωτάτε για --> cisa revolution pro + abloy tx80 + cisa defender + διακοσμητικά + εργασία + φπα... 

 

και απαντώ --> εγώ & τρεις ακόμη συνάδελφοι πουλάμε στα 220€~240€

 

και μου λέτε θα το αγοράσω απ'τον Χ αντιπρόσωπο της Dierre, στα 400€ χωρίς φπα....

 

πιθανολογώ πως με δουλεύετε αλλά δεν έχετε καταλάβει οτι δουλεύετε τον εαυτό σας.

ένα ακόμη ενδεχόμενο είναι οτι σας χαλάω τη δουλειά & οτι δεν ειμαι ουρανοκατέβατος ούτε & κλέφτης.

 

τέλος, να σας ενημερώσω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αντιπρόσωπος των πορτών dierre στην Ελλάδα.

το αν μαζεύτηκαν 2 έλληνες & 2 αλβανοι που δούλευαν κάποτε για τη dierre/protecta/atra και σας δουλεύουν είναι άλλο θέμα. (τα ίδια ισχύουν κ με τους μπαλωμένους, αμπάλωτους κ σια...που σας πουλάνε fiam/iseo κ securemme με λαμάκια)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι είσαι αρκετά καλός στον τομέα σου mclein και θέλω να σε ρωτησω κάτι πραγματακια.

 

1ον θα αλλάξω τις 2 κυρίες εισόδους στο σπίτι μου.Ειναι οι κλασικές ξύλινες παλιές πόρτες.ποιες μου προτείνεις μέχρι 600-700 ευρώευρώτος η καθεμία μαζί με εργασία και τοποθέτηση;

2ον κλειδαριές να βάλω αυτές που έχει ή πόρτα μαζί ή να βάλω καινούργιες ποιο δυνατές ή με κάποιο άλλο σύστημα πάνω ασφαλείας; Ακούω γ defender κτλπ αλλά δεν το κατέχω το άθλημα.

3ον το ποσό των 600-700 ευρώ για καθεμία πόρτα είναι αρκετό με όλα κομπλε μεσα; Εντάξει όλες οι πόρτες παραβιάζονται απλά δεν θέλω να ανοίγει πανευκολα ούτε όμως μπορώ να βάλω και πόρτα ή κλειδαριά των 10.000 ευρω...(τις πόρτες μου τις παλιές θα τις ξηλωσω και θα τις πεταξω εγώ λόγω δουλειάς μου είναι πολύ εύκολο ώστε να γλυτωσω μερικα χρήματα,γιατι παλιά μ είχε πει ότι αν τις ξηλωσω και τις πετάξω εγώ ο τότε μάστορας μ έκοβε από την τελικη τιμή 100 ευρώ)

4ον ποια μάρκα για πόρτες μ προτείνεις ή ποια κλειδαριά και ποιες μάρκες θεωρούνται καλές και σχετικά φθηνές; (Αν θέλεις pm μην θεωρηθει και διαφήμιση..)

 

Βέβαια ότι συμβουλη έχεις να μ δώσεις τωρα π θέλω να βάλω καινούργιες πόρτες ευπρόσδεκτη από εσένα που το κατεχεις το θέμα :)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλιο, κατά τη γνώμη μου, όπως θα δώσεις 700Ευρώ για πόρτα, δώσε και για συναγερμό, η κάμερες (εφόσον συμφωνεί η πολυκατοικία μετά από συνέλευση). Ώστε να έχεις εικόνα του χώρου ότι και να συμβεί, μπορείς επίσης να τον συνδέσεις με εταιρία security (20Ευρώ περίπου το μήνα είναι για συναγερμό, για κάμερες δεν ξέρω). Οπότε θα είσαι και ήσυχος ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντησα και με πμ,

 

καλυτερα ειναι να πας προς το 700-750 για καθε πορτα.

 

επισης, οι κλειδαριες οταν μπαινουν/επιλεγονται ξεχωριστα απ'τα πακετα...ε, συνηθως ειναι σοβαροτερες επιλογες.

 

παντα το κοστος της πορτας επιλεγεται με την οικονομικη μας δυνατοτητα + τι προσπαθουμε να προστατευσουμε.

νομιζω πως προεχει η ασφαλεια των ανθρωπων κ μετα τα υλικα αγαθα, οποτε καλυτερα να στερηθουμε ελαφρως κατι αλλο σε μια τετοια επενδυση.

 

για συγκεκριμενες μαρκες δεν ξερω να πω, απ'αυτες που εχω εμπειρια θα ελεγα να τσεκαρεις τοπικα καταστηματα κ οχι μεγαλες εταιρειες που πουλανε και το ονομα μαζι με την πορτα. φυσικα οι τιμες ειναι ελευθερες στην αγορα, οποτε μπορεις να παρεις 10 προσφορες ευκολα. ορεξη να εχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και για το pm σίγουρα θα πάρω προσφορές και θα συγκρινω πριν ξεκινήσω

 

Επίσεις εννοείται ότι έχω στα σκαριά συναγερμό και κάμερες να βάλω στις 2 εισόδους.βεβαια δεν έχει γίνει ποτέ τίποτα στο σπίτι μου και γενικώς στην πολυκατοικία μου αλλά φύλαγε τα ρούχα σου που λέμε...με τόσα π γίνονται κάθε μέρα..

Ευχαριστώ πολύ παιδιά θα πάρω γνώμες από την αγορά και θα επιστρέψω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξαναλέμε σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος ιδιοκτήτης με τα παρακάτω κλειδιά :

 

12948533_1357810040911349_1049133298_o.j

 

 
συνηθως τοποθετουνται οι συγκεκριμενοι κυλινδροι σε νεες πορτες, κόστους έως 800€.
 
κάποιοι κοστολογουν τα αντιγραφα στα 15€~20€ και δήθεν μόνο με κάρτα ιδιοκτησίας.
 
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ !!!! 
 
ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 4€~6€ & ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΩΣ ΑΠΛΑ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως σκεφτομαι σοβαρα να το γυρισω σε κλειδαρια ηλεκτρομαγνητικη, με καρτα, μου ειπανε για eternal τριτης γενιας που μπαινει πανω στην θωρακισμενη πορτα και φευγει τελειως το κλειδι, βεβαια ειναι αρκετα πιο ακριβη, απο τις κλασικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως σκεφτομαι σοβαρα να το γυρισω σε κλειδαρια ηλεκτρομαγνητικη, με καρτα, μου ειπανε για eternal τριτης γενιας που μπαινει πανω στην θωρακισμενη πορτα και φευγει τελειως το κλειδι, βεβαια ειναι αρκετα πιο ακριβη, απο τις κλασικες.

Δώσε κανένα Link,να μάθουμε και εμείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...