Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι πορτες ασφαλειας παραβιαζονται! το εμαθα απο πρωτο χερι οταν παραβιασαν την δικη μου. οταν ηρθε ο ειδικος να μου βαλει καινουργια μου ειπε οτι καθε μια απο αυτες εχει περιπου 5 χρονια στιν πιατσα πριν μαθουν να την παραβιαζουν οι κλεφτες.

τεσπα αυτο γιατι αναφερθηκε κατι πιο πανω για ασφαλειας και ειπα να ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πορτες ασφαλειας παραβιαζονται! το εμαθα απο πρωτο χερι οταν παραβιασαν την δικη μου. οταν ηρθε ο ειδικος να μου βαλει καινουργια μου ειπε οτι καθε μια απο αυτες εχει περιπου 5 χρονια στιν πιατσα πριν μαθουν να την παραβιαζουν οι κλεφτες.

τεσπα αυτο γιατι αναφερθηκε κατι πιο πανω για ασφαλειας και ειπα να ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είχες κλειδωμένη ή ξεκλείδωτη ? Επίσης διάβαζα κάπου πως οι κωδικοί των κλειδιών μιας συγκεκριμένης επώνυμης πόρτας ασφαλείας έχουν διαρρεύση στα κλεφτρόνια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είχες κλειδωμένη ή ξεκλείδωτη ? Επίσης διάβαζα κάπου πως οι κωδικοί των κλειδιών μιας συγκεκριμένης επώνυμης πόρτας ασφαλείας έχουν διαρρεύση στα κλεφτρόνια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μάλλον σε αυτό το thread ανήκει η σημερινή μου περιπέτεια, μην ανοίγω άλλο.

Σήμερα έχασα 10 χρόνια από τη ζωή μου. Το τι καντήλια ρίχνω μέχρι τώρα δεν λέγεται...Κατά τις 11.30 κι εκεί που κοιμάμαι αλλά περισσότερο μάλλον είμαι μεταξύ ύπνου και ξύπνιου, μέσα στην ζαλούρα και σαν όνειρο ο εγκέφαλος μου σκέφτεται "ήχος. Στην πόρτα, κάποιος βάζει κλειδί για να μπει. Μπα." (ΥΓ, μένω μόνη, δεν παίζει να μπαίνει κάποιος). Αυτό σε μια θολούρα του στυλ, δεν ξέρεις αν βλέπεις όνειρο και μεταξύ ύπνου και ξύπνιου κι αν ο εγκέφαλος προσφέρει και ψιλοσυνειδητό commentary. Δεύτερη σκέψη κλάσματος δευτερολέπτου: "η αδελφή μου θα είναι, κάτι θα χρειάστηκε και ήρθε, έχει κλειδιά". Δεύτερη απανωτή σκέψη κλάσματος δευτερολέπτου "τι λέω ο μλκς, ποτέ μα ποτέ δεν έρχεται χωρίς να με ενημερώσει ακόμη κι αν λείπω, πόσο μάλλον τώρα που ξέρει ότι είμαι στο σπίτι". Κι έχω εκσφενδονιστεί σαν πύραυλος από το κρεβάτι με..και γω δεν ξέρω πόσους παλμούς. Ναι, ο ήχος συνεχίζεται ακάθεκτος. Σε μια κρίση αυτοσυγκράτησης μήπως είναι κανένας ηλίθιος ήχος από την από πάνω και έχω μπερδευτεί μέσα στον ύπνο μου, στέκομαι 1 μέτρο από την πόρτα, ξεθολώνω ότι εγκεφαλικό κύτταρο βρίσκεται ακόμη σε υπνηλία και αφουγκράζομαι. Ω ναι, από την πόρτα μου είναι και όποιος %#^@ είναι, δεν το καταφέρνει και συνεχίζει να προσπαθεί. Κι όπως το συνειδητοποιώ, πατάω μια προειδοποιητική φωνή για να του κόψω την φόρα. ΡΕ!!!!!!!!!!!!. Σταματάει ο ήχος, πλησιάζω και κοιτάω από το ματάκι. Βλέπω φιγούρα στα μαύρα, γυρισμένο κεφάλι στο πλάι, μάλλον βλέπω αλογοουρά, μάλλον γυναίκα, δεν φεύγει, ακούω καναδυό χαμηλόφωνες ακαταλαβίστικες κουβέντες σε μάλλον σπαστά ελληνικά. Αι στο διάολο λέω είναι κι 2ος προς τις σκάλες. Έχω πεταχτεί στον νεροχύτη κι αρπάζω μαχαίρι κουζίνας. Ξαναπάω να δω από το ματάκι, κανείς. Εκσφενδονίζομαι στο μπαλκόνι να δω ποιο κάθαρμα θα βγει από την είσοδο. Τίποτα. Μπρος πίσω μπαλκόνι-ματάκι σε δευτερόλεπτα, τίποτα. Χτυπάει το τηλέφωνο και το σηκώνω (άλλο αψυχολόγητο κι αυτό) και δεν πιστεύω στ' αυτιά μου, είναι από την τράπεζα και μου λένε ότι πρέπει να ακυρώσω μια κάρτα μου γιατί μάλλον υπήρξε προσπάθεια υποκλοπής. "Το έχει η μέρα του απαντάω, θα σας πάρω πίσω σε λίγο". Πόσο μλκς μπορεί να έμεινε ο υπάλληλος, δεν έχω ιδέα. Τεσπα, έχουν περάσει 5 λεπτά με αυτα κι αυτά, αποφασίζω να βγω. Βλέπω ότι το ανανσέρ βρίσκεται σε επάνω όροφο κι όχι κάτω. Μαχαίρι κρυμμένο πίσω στη μέση (μην γελάτε), πάω σε όλους και χτυπάω κουδούνια να ρωτήσω αν τώρα μόλις ανέβηκαν, αν είδαν κανέναν. Μήπως ρε γμτ μπέρδεψε κανείς όροφο και πόρτα? Και πως να γίνει αυτό, η πόρτα μου άσπρη, η δική τους καφέ. Πόσο στραβός να είσαι και ακόμη κι αν είσαι πόση ώρα να προσπαθείς σε μια πόρτα που βλέπεις ότι το κωλοκλειδο δεν ανοίγει και είναι και άσπρη?! Και δεν απαντάει κανείς πουθενά. Και πως στο διάολο το ασανσέρ είναι στον πάνω όροφο. Αναπόφευκτη η σκέψη μήπως βρίσκεται κανείς ακόμη στην οικοδομή, μην μπήκαν και σε κανένα άλλο διαμέρισμα. Αποφασίζω να πάω στην διαχειρίστρια στο φαρμακείο κάτω να ρωτήσω αν είδε κανέναν να μπαινοβγαίνει το τελευταίο τέταρτο, γνωστό ή άγνωστο. Κανέναν δεν είδε, και όλους τους ένοικους τους είδε μόνο το πρωι που έφευγαν για την δουλειά και φυσικά τέτοια ώρα είναι ακόμη εκεί. Τεσπα, γυρνάω σπίτι μου και στο επόμενο δίωρο με το που ακουω καγκελόπορτα πετάγομαι μπαλκόνι να δω ποιος είναι μήπως πετύχω ένοικο. Μια ο ταχυδρόμος, μια τα φυλλλάδια, τρεις πιάνω λαυράκι. Μπαίνει η απο πάνω και από πίσω της ακολουθεί κοπέλα με μαύρα κι αλογοουρά. ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!!, πόσα καντίλια θα έπρεπε να τις ρίξω. Περιμένω να μπούνε στο σπίτι, από πίσω πάω και χτυπάω για ρητορική ερώτηση. Φυσικά ήταν αυτή, είχε 3 χρόνια να έρθει και δεν θυμόταν καλά τον όροφο/πόρτα και πόσο άσχημα ένιωσε και συγνώμες που με 'ενοχλήσανε'. "Ενόχληση".Ξανά, "Ε-νό-χλη-ση". Απλά πράγματα βρε, "ενόχληση".

Σαν μλκς που είμαι κι εγώ κι αφού φαινότανε πραγματικά να νιώθει άσχημα, το έριξα φαινομενικά στην πλάκα, τι να κάνω. Την ενημέρωσα βέβαια ότι θα μπορούσε να είχε πάει κι αδιάβαστη αν είχα κάνει καμιά ηλίθια κίνηση πάνω στον πανικό ν'ανοίξω την πόρτα με το μαχαίρι στο χέρι πριν δω ότι είχε φύγει. Γέρασα σήμερα μέσα σε 10 λεπτά, όχι αστεία. Πόσα καντήλια θα έπρεπε να ρίξω, πόσα :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί άνοιξαν 5 διαμερίσματα χωρίς να πάρουν τίποτα? Πρακτική έκαναν? :rolleyes:

 

Ειναι αποφοιτοι και αυτοι!Πως θα τους παρει το δημοσιο???:P

 

---------- Προσθήκη στις 01:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:04 ----------

 

scullyist γιατι δεν ειδοποιησες τον φανταστικο,ραμπο,βαν νταμ και πανω αστυνομο της γειτονιας????Δεν εχεις το κινητο του??Αληθεια αυτοι τι απεγιναν...?Για ντιλιβεραδες οτι πρεπει ηταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...