Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Κι εγώ σήμερα θα παραλάβω από Πλαίσιο.

 

Αλλά δεν θα την ανοίξω καν, θα την κρατήσω σφραγισμένη, κληρονομιά για τα παιδιά μου και θα το παίξω στο hacked 3DS μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά για την συλλεκτική του Metroid εχει μείνει μια προπαραγγελία που ειναι στο πλαίσιο του πειραιά μεχρι σήμερα , οποτε αν θέλει καποιος ας μου στείλει ενα pm για λεπτομέρειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω οτι η συλλεκτική αξίζει το χαβαλε της, μου θυμισε εποχες που τα κουτια παιχνιδιων ειχαν artbook manual χαρτη αφισα κλπ κλπ.

Μακαρι να ειχαν βγαλει πιο πολλα αντιτυπα. και την τιμη θα ειχαν κανει πιο προσιτη, και θα το ειχε χαρει το κοινο πιο πολυ. Αντι  αυτου, σκαλπινκ και ασημωσε περικαλω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ σήμερα θα παραλάβω από Πλαίσιο.

 

Αλλά δεν θα την ανοίξω καν, θα την κρατήσω σφραγισμένη, κληρονομιά για τα παιδιά μου και θα το παίξω στο hacked 3DS μου.

 

Και εγώ την ίδια σκέψη έκανα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Metroid 2: Μηχανισμοί υφίστανται αλλά η αισθητική (κυρίως οπτικά) απουσιάζει ή είναι κατώτερη των περιστάσεων. Παρατηρήσεις ως προς τους μηχανισμούς είναι το counter attack που περιορίζει κάπως την ελευθερία, επίσης κάποιες φορές πηδώντας προς υψηλότερη πλατφόρμα έπεσα πάνω σε εχθρό (που μοιάζει με νυχτερίδα). Νομίζω ότι γενικώς έκοψαν κάτι από το action στοιχείο και πρόσθεσαν στην στρατηγική κάτι που συμβάλλουν και οι aeion abilities.

 

Τα παραπάνω είναι καθαρά μέσα από μια πρώτη ματιά και με βάση υποκειμενικά κριτήρια. 

 

*Η Legendary Edtition τα σπάει απλά, για την τιμή της έχει αρκετό περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο μελανό σημείο του καινούριου metroid είναι η ατμόσφαιρα που επικρατεί. Στα παλιότερα παιχνίδια της σειράς προχωρούσες στις αφιλόξενες σπηλιές του sr388 χωρίς να ξέρεις τι θα σου επιτεθεί παρακάτω. Εδώ, η εξερεύνηση είναι μεν σε αφιλόξενο χώρο, αλλά νιώθεις πως δεν κινδυνεύεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αψυχολόγητη η νιντενδο.

 

βγάζει την collectors botw (ενα απο τα καλύτερα παιχνιδια στην ιστορία της) την οποία τη βρίσκεις ακόμα και σήμερα,

και για το metroid legacy edition, το π***λο. οποιος πρόλαβε και αμα σας αρέσει.

Επεξ/σία από Socratis_g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αψυχολόγητη η νιντενδο.

 

βγάζει την collectors botw (ενα απο τα καλύτερα παιχνιδια στην ιστορία της) την οποία τη βρίσκεις ακόμα και σήμερα,

και για το metroid legacy edition, το π***λο. οποιος πρόλαβε και αμα σας αρέσει.

 

Αυτο λες;

Εδω metroid legacy edition δεν βγηκε καν ΒΟΡΕΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ.

Εαν ποτε θελεις να γινεις αμερικανακι θα γραφεις στο application : εχω metroid legacy edition και θα το φερω μαζι μου εαν μου δωσετε υπηκοότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σκέφτομαι τις τελευταίες μέρες να προβώ σε αγορά κονσόλας nintendo. Θα πήγαινα για switch, αλλά δεν μπορώ να διαθέσω τόσα χρήματα.
Με παιχνίδια της nintendo είμαι άσχετος. Μόνο με pokemon έχω ασχοληθεί ατελείωτες ώρες και αυτό μέχρι την gold.

Οπότε πάμε σε κάτι entry, το οποίο θα μου επιτρέψει να παίξω τα διαμαντάκια της nintendo.

Εκδόσεις παίζουν πολλές. Κοιτάω και μεταχειρισμένα αλλά και καινούρια. 
Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι ποια κονσόλα της θα ήταν η καλύτερη αγορά για τα δεδομένα μου? Κοιτάω μεταχειρισμένο 3ds XL? 3ds απλό? Ή με ένα απλό 2DS θα κάνω τη δουλειά μου κανονικά(θέλω να πω, υπάρχει παιχνίδια που δεν υποστηρίζει καθόλου οπότε θα με περιορίσει)? Να πω ότι το 3D effect δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε καινούργιο ένα new 2DS XL και καθάρισες. Θα έχεις πρόσβαση στα πάντα όλα με την καλύτερη δυνατή έκδοση και ταυτόχρονα θα έχεις και χαμηλή τιμή. Πάρε και καμιά καρτούλα 16-32GB για ενδεχόμενες αγορές από το e-shop και καθάρισες. Αν τα λεφτά είναι πολύ περιορισμένα όμως και θέλεις όπως όπως να γλυτώσεις και το τελευταίο ευρώ θυσιάζοντας κάποια πράγματα τότε τσιμπάς το απλό 2DS μαζί με το new super mario bros και θα σου κοστίσει κάτω από κατοστάρικο. Θα συνεχίσω να προτείνω όμως το new 2ds αντί για το απλό 2ds. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος πέρα του εμφανισιακού κομματιού? Μελλοντική υποστήριξη ας πούμε.

Δεν βιάζομαι για αγορά οπότε θα μπορούσα να κάνω λίγη υπομονή ώστε να ανεβάσω λίγο το budget αν αξίζει το παραπάνω 50αρικο.

Επίσης σημαντικός παράγοντας είναι και ότι 2ds απλά παίζουν και μεταχειρισμένα στα 60-70 οπότε γλιτώνω κι άλλο χρήμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος πέρα του εμφανισιακού κομματιού? Μελλοντική υποστήριξη ας πούμε.

 

Υπάρχουν αν δεν κάνω λάθος παιχνίδια που δεν παίζουν σε "απλό" 2DS/3DS (τα βάζω μαζί γιατί απο hardware capabilities εκτός του 3D είναι τα ίδια), συγκεκριμένα το Xenoblade Chronicles, όλα τα SNES virtual console games, ορισμένα indies όπως το Binding of Isaac. 

 

Απο εκεί και πέρα, σε κάποια παιχνίδια υπάρχουν performance improvements αν παίξεις σε κάποιο απο τα "new" systems (New 3DS/3DS XL και New 2DS XL), για παράδειγμα γνωρίζω πως στο Monster Hunter 4 στο κανονικό 3DS/2DS (που έχω προς το παρόν) όταν τερματίσεις την λειτουργία του παιχνιδιού κάνει reboot την κονσόλα λόγω υψηλής χρήσης πόρων συστήματος, ενώ στα New (έχει φίλος) σε γυρνάει κατ'ευθείαν στο home screen. 

 

Άλλο παράδειγμα που έχω δει προσωπικά είναι στο Hyrule Warriors, όπου στα παλιά συστήματα έχει frame drops σε ορισμένα high-intensity fights, ενώ στα New systems δεν είναι τόσο έντονο.

 

Αν και είναι πιο ακριβό, θα συμφωνήσω με τον ikaruga πως το New 2DS XL είναι καλύτερη επιλογή απο το απλο 2DS (και προσωπικά το clamshell design το προτιμώ απο το... brick shape του απλού :P) - το πιο πιθανό είναι πως, εν'όψει Black Friday και λοιπών consumer holidays, να παίξει κανένα καλό πακέτο και/ή έκπτωση στους επόμενους μήνες αν δεν βιάζεσαι πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την εντύπωση ότι είναι ακριβώς τα ίδια πέραν του αισθητικού κομματιού. Μάλιστα λοιπόν. Όπως είπα δεν βιάζομαι γενικότερα οπότε θα μπορούσα να περιμένω μέχρι και Black Friday μήπως και δούμε τίποτα καλό, αλλιώς το αγοράσω στην κανονική του τιμή τότε.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αψυχολόγητη η νιντενδο.

 

βγάζει την collectors botw (ενα απο τα καλύτερα παιχνιδια στην ιστορία της) την οποία τη βρίσκεις ακόμα και σήμερα,

και για το metroid legacy edition, το π***λο. οποιος πρόλαβε και αμα σας αρέσει.

 

Να ναι καλα αυτοι που παιρνουν δυο η και τρια μαζι και στερουν απο τους υπολοιπους κομματια.  11 αγγελιες μετρησα εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σκέφτομαι τις τελευταίες μέρες να προβώ σε αγορά κονσόλας nintendo. Θα πήγαινα για switch, αλλά δεν μπορώ να διαθέσω τόσα χρήματα.

Με παιχνίδια της nintendo είμαι άσχετος. Μόνο με pokemon έχω ασχοληθεί ατελείωτες ώρες και αυτό μέχρι την gold.

 

Οπότε πάμε σε κάτι entry, το οποίο θα μου επιτρέψει να παίξω τα διαμαντάκια της nintendo.

 

Εκδόσεις παίζουν πολλές. Κοιτάω και μεταχειρισμένα αλλά και καινούρια. 

Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι ποια κονσόλα της θα ήταν η καλύτερη αγορά για τα δεδομένα μου? Κοιτάω μεταχειρισμένο 3ds XL? 3ds απλό? Ή με ένα απλό 2DS θα κάνω τη δουλειά μου κανονικά(θέλω να πω, υπάρχει παιχνίδια που δεν υποστηρίζει καθόλου οπότε θα με περιορίσει)? Να πω ότι το 3D effect δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

 

 

Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος πέρα του εμφανισιακού κομματιού? Μελλοντική υποστήριξη ας πούμε.

 

Δεν βιάζομαι για αγορά οπότε θα μπορούσα να κάνω λίγη υπομονή ώστε να ανεβάσω λίγο το budget αν αξίζει το παραπάνω 50αρικο.

 

Επίσης σημαντικός παράγοντας είναι και ότι 2ds απλά παίζουν και μεταχειρισμένα στα 60-70 οπότε γλιτώνω κι άλλο χρήμα..

 

 

Υπάρχουν αν δεν κάνω λάθος παιχνίδια που δεν παίζουν σε "απλό" 2DS/3DS (τα βάζω μαζί γιατί απο hardware capabilities εκτός του 3D είναι τα ίδια), συγκεκριμένα το Xenoblade Chronicles, όλα τα SNES virtual console games, ορισμένα indies όπως το Binding of Isaac. 

 

Απο εκεί και πέρα, σε κάποια παιχνίδια υπάρχουν performance improvements αν παίξεις σε κάποιο απο τα "new" systems (New 3DS/3DS XL και New 2DS XL), για παράδειγμα γνωρίζω πως στο Monster Hunter 4 στο κανονικό 3DS/2DS (που έχω προς το παρόν) όταν τερματίσεις την λειτουργία του παιχνιδιού κάνει reboot την κονσόλα λόγω υψηλής χρήσης πόρων συστήματος, ενώ στα New (έχει φίλος) σε γυρνάει κατ'ευθείαν στο home screen. 

 

Άλλο παράδειγμα που έχω δει προσωπικά είναι στο Hyrule Warriors, όπου στα παλιά συστήματα έχει frame drops σε ορισμένα high-intensity fights, ενώ στα New systems δεν είναι τόσο έντονο.

 

Αν και είναι πιο ακριβό, θα συμφωνήσω με τον ikaruga πως το New 2DS XL είναι καλύτερη επιλογή απο το απλο 2DS (και προσωπικά το clamshell design το προτιμώ απο το... brick shape του απλού :P) - το πιο πιθανό είναι πως, εν'όψει Black Friday και λοιπών consumer holidays, να παίξει κανένα καλό πακέτο και/ή έκπτωση στους επόμενους μήνες αν δεν βιάζεσαι πολύ.

 

Να πω και εγω οτι καλυτερα να εχεις εναν επεξεργαστη της προκοπης. Αρα πηγαινε για ΝΕΟ 2 η 3DS. Το μεγεθος XL γινεται το ντε φακτο στανταρ. Το μηχανακι που κλεινει προστατευει καλυτερα την οθονη, νομιζω μονοδρομος. Εαν θες μηχανακι να χωραει παντου (λογου χαριν Ε.Σ.) μην παρεις XL, κρινε ομως με τις αναγκες σου, και τι μεγεθος οθονης απαιτεις.

 

Μεταχειρισμενο μηχανακι της νιντεντο αφοβα, απλα δες οτι κουμπια και οθονη ειναι σε καλη κατασταση και εαν μπορεις δες εαν η μπαταρια αντεχει δυο μιση με τρεις ωρες. Καλο επισης να εχεις ενα υπολοιπο εγγυησης 3μηνου αντιπροσωπειας  απο τον πωλητη μεσω αποδειξης αρχικης αγορας σε περιπτωση που....

 

Να ξερεις επισης οτι καποια διαμαντακια της νιντεντο λογο μη ψηφιακης διαθεσιμοτητας - απουσιας πια στην αγορα φυσικου μεσου λ.χ. metroid fusion / FE shadow dragon θα χρειαστει να χακαρεις το μηχανακι για να τα παιξεις.

 

Καπως σαν να θες να παιξεις Ico / Shadow of the colossus στο σονυ PS2 σημερα.

 

Να ναι καλα αυτοι που παιρνουν δυο η και τρια μαζι και στερουν απο τους υπολοιπους κομματια.  11 αγγελιες μετρησα εδω.

 

βγαλε και 5'6 τρολς και γκομπλινς απο αυτες....Καλα οντως εξαντληθηκε; Εχθες ειδα ενα λεγκασυ στο ραφι παμπλικ συνταγματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...