Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Kenichi είπε

καλημερα παιδια.Μπορει καποιος μυημένος  να κανει μια μικρη λιστα απο games να αρχίσω να παίζω σιγά σιγα.

Πηρα ενα  2DS XL στην γνωστή προσφορα αλλα δεν ξερω απο που να αρχίσω.

Παίζω σχεδον τα πάντα δεν ειμαι πολυ των Platforms 

Τα γνωστα που παιζουν σε site κλπ για τα καλυτερα που εχουν βγει πχ 1. Fire Emblem: Awakening 2. Professor Layton and the Miracle Mask 3. The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D 4. Shantae and the Pirate's Curse 5. Super Smash Bros 3DS 6. Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy 7. Luigi's Mansion: Dark Moon 8. SteamWorld Heist 9. Xenoblade Chronicles 3D 10. Kirby: Planet Robot 11. Fire Emblem Fates 12. Professor Layton vs. Phoenix Wright Ace Attorney 13. Pokémon Omega Ruby & Alpha Sapphire 14. Monster Hunter 4 Ultimate 15. Bravely Default 16. The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D 17. Shovel Knight 18. Metroid: Samus Returns 19. Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia 20. Monster Hunter Generations 21. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds 22. Animal Crossing: New Leaf 23. Reseident Evil Revelations 24. Kid Icarus: Uprising 25. Super Mario 3D Land

Υπάρχουν κάποια πιο ψαγμενα απο τα πολυ γνωστα?

Γενικά εσας που εχετε παίξει πολλους τίτλους ποιος σας εχει μείνει στο μυαλό για την πολύ καλή ιστορία του?


 

Ότι έχεις στη λίστα είναι καλό.Μην πάρεις όμως δυο monster hunter.Δεν έχει νόημα.Πάρε μόνο το 4U.Το generations δεν είναι τόσο καλό όσο το 4U(εκτός και αν το χακάρεις και παίξεις το ΧΧ που έχουν ρίξει αγγλικό patch).Τα μόνα που μπορώ να σου προτείνω εγώ είναι κάποια επιπλέον rpgs να τα έχεις στα υπόψιν.Shin Megami Tensei IV,Shin Megami Tensei Apocalypse,Shin Megami Tensei Devil Survivor Overclocked και Devil Survivor 2 Record Breaker,Devil Summoner Soul Hackers,Shin Megami Tensei Strange Journey Redux,Stella Glow,Monster Hunter Stories(monster hunter σε στυλ pokemon καλύτερο από pokemon),Yokai watch 2 psychic spectres(είναι καλύτερο από το 3 και επίσης καλύτερο από pokemon),τα δυο Persona Q και τέλος ένα από τα καλύτερα jrpgs που υπάρχουν το Radiant Historia perfect chronology.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 8/11/2019 στις 4:35 ΜΜ, Malthador είπε

Μην αγοράζετε υπερκοστολογημένες κινεζιές από Ελλάδα, 2020 κοντεύουμε, κάντε τα μόνοι σας εισαγωγή. Ξαναδίνω το setup μου, μπορείτε να ψάξετε για φθηνότερες ή καλύτερες επιλογές, πάντως δεν αξίζει να αγοράζετε από Ελλάδα:

Screen protectors -> το πάνω τζαμάκι, το κάτω φιλμάκι

Matte case -> εγώ έχω το BotW, υπάρχουν άπειρα τέτοια για όποιον δεν θέλει ξερό διάφανο silicone

Covers για το αναλογικό -> τα έχει πανάκριβα το amazon, παίζουν κι αλλού φθηνότερα αν ψάξεις

Grip -> είναι το μοναδικό grip που αξίζει, μην δώσεις λεφτά για πλαστικούρες, απλά δεν θα σε εξυπηρετήσουν.

Ένα τέτοιο γκριπ  από αυτήν την εταιρεία δεν υπάρχει για το ds2 xl? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, elpaso1 said:

Οταν λετε γνωστη προσφορα για το 2DS xl; Μπορει καποιος να δωσει λινκ; Αν και το εψαχνα στο μαυρο/μπλε χρωμα, αλλα δε το βρισκω πουθενα!

Τώρα έχει πετάξει το πουλάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, GeorgeMan said:

Τώρα έχει πετάξει το πουλάκι...

Λογικα θα παιξει ξανα προσφορα; Και στο Public το εχει σε αυτη τη τιμη, αλλα μονο για αγορα απο το καταστημα και ειναι σε Χαλκιδα και Θεσσαλονικη, αλλα μενω Αθηνα. Θα ψαξω και για μεταχειρισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, elpaso1 said:

Λογικα θα παιξει ξανα προσφορα; Και στο Public το εχει σε αυτη τη τιμη, αλλα μονο για αγορα απο το καταστημα και ειναι σε Χαλκιδα και Θεσσαλονικη, αλλα μενω Αθηνα. Θα ψαξω και για μεταχειρισμενο.

Όπως και με το new 3ds xl πέρσι, δε νομίζω ότι θα παίξει ξανά τέτοια προσφορά. Ήταν για οριστικό ξεστοκάρισμα. Τώρα όπως λες, μόνο όπου έχει ξεμείνει.

Μεταχειρισμένο σε αυτά τα χρήματα θα ξενέρωνα να πάρω όταν μόλις πριν λίγες μέρες έπαιξε new...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, GeorgeMan said:

Όπως και με το new 3ds xl πέρσι, δε νομίζω ότι θα παίξει ξανά τέτοια προσφορά. Ήταν για οριστικό ξεστοκάρισμα. Τώρα όπως λες, μόνο όπου έχει ξεμείνει.

Μεταχειρισμένο σε αυτά τα χρήματα θα ξενέρωνα να πάρω όταν μόλις πριν λίγες μέρες έπαιξε new...

Απο το να μην το αγορασω καθολου ομως; Να κοιταξω τιποτα προς Αγγλια; Δλδ αν παω σε καποιο Mediamarkt ή Κωτσοβολο, δεν υπαρχει πλεον η κονσολα;

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, elpaso1 said:

Απο το να μην το αγορασω καθολου ομως; Να κοιταξω τιποτα προς Αγγλια; Δλδ αν παω σε καποιο Mediamarkt ή Κωτσοβολο, δεν υπαρχει πλεον η κονσολα;

Πάρτους κάνα τηλ μήπως μπορούν να στο φέρουν σε αυτή την τιμή και κοίτα καμία αγγελία μήπως κάποιος το μετάνιωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Argos στην Αγγλία κάνει ξεστοκάρισμα σε 3DS τίτλους. Έχω πάρει καμία 20αριά βαρβάτα παιχνίδια και δεν έχω δώσει πάνω από 200 λίρες.
Εδώ οι δικοί μας θα βγάλουν καμία φορά από καμία αξιόλογη προσφορά, και οι περισσότεροι από τους μισούς που θα παραγγείλουμε θα φάμε άκυρο. Ακόμη και ο καπιταλισμός μας είναι τριτοσκομικού τύπου. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2020 στις 3:15 ΜΜ, non-serviam είπε

Το Argos στην Αγγλία κάνει ξεστοκάρισμα σε 3DS τίτλους. Έχω πάρει καμία 20αριά βαρβάτα παιχνίδια και δεν έχω δώσει πάνω από 200 λίρες.
Εδώ οι δικοί μας θα βγάλουν καμία φορά από καμία αξιόλογη προσφορά, και οι περισσότεροι από τους μισούς που θα παραγγείλουμε θα φάμε άκυρο. Ακόμη και ο καπιταλισμός μας είναι τριτοσκομικού τύπου. 😅

Πως παραγγέλνεις από Argos για Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Rembrant είπε

Πως παραγγέλνεις από Argos για Ελλάδα;

Με φίλο που να μένει εκεί. 😝

Αλλιώς αν έχει μείνει απόθεμα για αποστολή, μέσω packet forwarder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα εξης  Legend of Zelda :A Link Between Worlds,Majora's Mask&Ocarina of Time

Δεν εχω ξαναπαιξει Legend of Zelda με ποιο μου προτεινετε να ξεκινησω ,ποιο ειναι πιο ευκολο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 minutes ago, czarjuly said:

Εχω τα εξης  Legend of Zelda :A Link Between Worlds,Majora's Mask&Ocarina of Time

Δεν εχω ξαναπαιξει Legend of Zelda με ποιο μου προτεινετε να ξεκινησω ,ποιο ειναι πιο ευκολο;

aLBW.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/1/2020 στις 10:52 ΠΜ, czarjuly είπε

Εχω τα εξης  Legend of Zelda :A Link Between Worlds,Majora's Mask&Ocarina of Time

Δεν εχω ξαναπαιξει Legend of Zelda με ποιο μου προτεινετε να ξεκινησω ,ποιο ειναι πιο ευκολο;

Από το ευκολότερο στο δυσκολότερο a link betwwen worlds,majora's mask και τέλος ocarina.Το majora's mask είναι δύσκολο μόνο αν θες να κάνεις όλα τα side quest χωρίς οδηγό(που δεν θες πίστεψε με.Βρες οδηγό να τα κάνεις).Το ocarina μπορεί να κολλήσεις σε κάποια puzzles στο water temple κυρίως αν μπερδευτείς με τη στάθμη του νερού.Εγώ γενικά είχα κολλήσει αρκετές φορές στο ocarina ενώ στο majora ελάχιστες φορές.Ίσως γιατί είχα παίξει πρώτο το ocarina και είχα εξοικειωθεί με τη λογική των puzzles;Ξέχασα να αναφέρω οτι το majora's είναι sequel του ocarina για αυτό καλύτερα να παίξεις το ocarina πριν το majora's mask.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά υπάρχει ακόμα στον Κωτσόβολο. Μόλις πήρα ένα ενώ πριν 6 μηνες πηρα το N3DSXL SNES edition. Λεω σε αυτη την τιμη ας το εχω για καβαντζα (θα χακαριστει ετσι κι αλλιως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...