Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Οσοι εχετε το New 3DS/2DS, εχετε βαλει και καρτα ωστε να δεχεται και τα παλαιοτερα παιχνιδια; Αξιζει;

Όσοι το έχουμε το χακάραμε για να παίρνει τα πάντα. Τι κάρτα εννοείς εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Καρτα τυπου R4 για ποιο λογο βαζουν στο DS;

Επειδή στις αρχές δεν υπήρχε τρόπος να τρέξεις ds games μέσω της sd, πλέον υπάρχει αν και δεν ξέρω πόσο καλά τρέχουν όλα, δεν το έχω δοκιμάσει.

Έτυχε να πάρω μια r4 πριν λίγους μήνες για έναν φίλο αλλά τελικά την κράτησα για εμένα (δεν φταίω, δεν την ήθελε τελικά) , καλά πάει. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό μεσημέρι. Δεν ξερω αν είμαι στο σωστό θέμα αλλά ας ρωτησω. Μπορεί καποιος να μου πει τι έχει χαλάσει στο 3ds μου και μου βγαζει το παρακατω σφαλμα; είναι περασμένο το homebrew και μου το βγαζει οταν παω να εγκαταστήσω μια ενημέρωση σε ενα παιχνιδι απο το  freeshop. 

1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Grim Ripper said:

Επειδή στις αρχές δεν υπήρχε τρόπος να τρέξεις ds games μέσω της sd, πλέον υπάρχει αν και δεν ξέρω πόσο καλά τρέχουν όλα, δεν το έχω δοκιμάσει.

Έτυχε να πάρω μια r4 πριν λίγους μήνες για έναν φίλο αλλά τελικά την κράτησα για εμένα (δεν φταίω, δεν την ήθελε τελικά) , καλά πάει. 😛

Μεσω emulation τρεχουν; Αν ναι, τοτε ειναι αρκετα αργα, απ'οτι διαβαζω.

Γενικα, οσοι εχετε το 2DS/3DS, εχετε βαλει και τα παλια παιχνιδια του DS ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, elpaso1 said:

Μεσω emulation τρεχουν; Αν ναι, τοτε ειναι αρκετα αργα, απ'οτι διαβαζω.

Γενικα, οσοι εχετε το 2DS/3DS, εχετε βαλει και τα παλια παιχνιδια του DS ή οχι;

Έχουμε και λέμε:

  1. Αν θες να παίξεις backups από NDS games, ο σωστός τρόπος είναι με flashcard.
  2. Οι flashcards παίζουν μόνο σε CFW 3DS.
  3. Είσαι σε λάθος νήμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Μεσω emulation τρεχουν; Αν ναι, τοτε ειναι αρκετα αργα, απ'οτι διαβαζω.

Γενικα, οσοι εχετε το 2DS/3DS, εχετε βαλει και τα παλια παιχνιδια του DS ή οχι;

Δεν χρειάζεται r4 κάρτα πλέον.Με το twilight menu++ παίζεις ds games χωρίς προβλήματα.Περνας τα nds roms από το pc στην sd card και παίζεις.Ειναι απλό.

https://www.cfwaifu.com/twilight-menu-3ds/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, manouras2 είπε

καλό μεσημέρι. Δεν ξερω αν είμαι στο σωστό θέμα αλλά ας ρωτησω. Μπορεί καποιος να μου πει τι έχει χαλάσει στο 3ds μου και μου βγαζει το παρακατω σφαλμα; είναι περασμένο το homebrew και μου το βγαζει οταν παω να εγκαταστήσω μια ενημέρωση σε ενα παιχνιδι απο το  freeshop. 

1.jpg

Κράτα πατημένο το select(αφού είναι κλειστή η κονσόλα) και μετά το power για να σε βγάλει στο luma configuration.Ενεργοποιησε την επιλογή disable arm11 κάτι και πάτα start και δοκίμασε να κάνεις update πάλι το παιχνίδι.

16 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Οσοι εχετε το New 3DS/2DS, εχετε βαλει και καρτα ωστε να δεχεται και τα παλαιοτερα παιχνιδια; Αξιζει;

Εγώ τα παιχνίδια του ds τα παίζω από την r4.Αν την έχεις ναι αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μπαταρια οσοι το εχετε χρονια, εχει χασει την αποδοση της; Εχω το παλιο ds και πλεον δεν κραταει καθολου και εχει και το γνωστο προβλημα που δεν διαβαζει τα cartridges. Τα ιδια προβληματα εχουν και τα καινουρια; Γενικα τι πρεπει να προσεξω ωστε να μου κρατησει χρονια;

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, elpaso1 said:

Η μπαταρια οσοι το εχετε χρονια, εχει χασει την αποδοση της; Εχω το παλιο ds και πλεον δεν κραταει καθολου και εχει και το γνωστο προβλημα που δεν διαβαζει τα cartridges. Τα ιδια προβληματα εχουν και τα καινουρια; Γενικα τι πρεπει να προσεξω ωστε να μου κρατησει χρονια;

Όλες οι μπαταρίες αντέχουν 500-1000 φορτίσεις. Είναι λογικό αν το έχεις 15 χρόνια να μην κρατάει. Αλλά σε όλα τα 2ds/3ds είναι αποσπώμενη άρα μπορείς να την αλλάξεις πανεύκολα και με πολύ μικρό κόστος. Cartridges γιατί να αλλάζεις; Δεν σκοπεύεις να παίζεις τα backup σου όπως μας έχεις ενημερώσει σε τουλάχιστον 3 νήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2020 στις 10:23 ΜΜ, theoritikos είπε

Λέω να αγοράσω αυτό το grip για το 2ds xl. Το έχει δοκιμάσει κανένας σας?

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο εναλλακτικό ?

Ήρθε σήμερα το grip μετά απο καθυστέρηση ενός μήνα.

Είναι πλαστικούρα η κατασκευή του, με κάπως σφιχτή εφαρμογή. Μείον μεγάλο είναι το γεγονός πως πρέπει να βγάζω την κονσόλα κάθε φορά που θέλω να βγάλω την sd ( if you know what I mean ;) ), καθώς δεν υπάρχει υποδοχή.

Το καλό είναι πως έχει καλή εφαρμογή στα χέρια, χωρίς να κουράζονται. Για τα 7 ευρώ που έδωσα, καλή είναι πάντως. Ήξερα τι να περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, theoritikos είπε

Ήρθε σήμερα το grip μετά απο καθυστέρηση ενός μήνα.

Είναι πλαστικούρα η κατασκευή του, με κάπως σφιχτή εφαρμογή. Μείον μεγάλο είναι το γεγονός πως πρέπει να βγάζω την κονσόλα κάθε φορά που θέλω να βγάλω την sd ( if you know what I mean ;) ), καθώς δεν υπάρχει υποδοχή.

Το καλό είναι πως έχει καλή εφαρμογή στα χέρια, χωρίς να κουράζονται. Για τα 7 ευρώ που έδωσα, καλή είναι πάντως. Ήξερα τι να περιμένω.

Είναι hard ή soft plastic? Παίζει δηλαδή να κάνει σημάδια στο 3DS; Τώρα τελευταία με switch και 3DS μου φαίνεται θα χρειαστώ και εγώ γενικά grip, πριν με τρέχουν οι τενοντίτιδες. 😅

Όσον αφορά την κάρτα βάλε μια 64αρα και περνά ότι θέλεις από πριν μέσα. Τα τοπ 25 παιχνίδια χωράνε άνετα. Εγώ αυτό έκανε με μια 32αρα, μιας και δεν μου διάβαζε την 128 που είχα πάρει για την πάρτη του μόνο (αν και είχα διαβάσει ότι θα παίζει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@non-serviam Είναι από hard plastic το grip. Για τα λεφτά που έδωσα πραγματικά δεν περίμενα κάτι παραπάνω, αλλά σίγουρα γλιτώνεις τα λεφτά που θα έδινες για επίσκεψη σε ορθοπεδικό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...