Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρώτον αν δεν έχεις παίξει ni no kuni δεν μπορείς να λες δεν έχει jrpg το Ps3. 

πολλές κάρτες τρέχουν αυτή τη στιγμή,η πιο φτηνή λύση είναι μια r4 dualcore στα 12ε,η καλύτερη επιλογή μια supercard dstwo στα 40ε.

 

πήγα μια βόλτα μέχρι το seven που έχει την χαμηλότερη τιμή στο fire emblem μήπως έτυχε και το φέρναν απο σήμερα, απάντηση "δεν νομίζω να μου το φέρουν,μόνο αν θες παραγγελία να στο κάνω" χαχαχα πάω άυριο στο public αν δεν το έχει θα τα σκάσω full σε κάνα multirama 50ε μπράφ και αις σιχτιρι χαχαχα.

Εγω ηδη εκανα ενα ξεσκαρταρισμα απο τα παιχνιδια που ειναι να παω στο public και βγαινουν 9 παιχνιδια για PS3, 4 για Ds, 1 για 3ds και 2 για PSP. Αν σε περιπτωση μου τα παρουν ολα (ας πουμε στα 5 ευρω το 1) θα εχω αρκετα φραγκα να παρω και το Fire Emblem αλλα τσονταροντας λιγα ακομα να παρω και το Persona 4 golden. Υπαρχει ενα παλικαρι εκει περα που αγοραζει παιχνιδια ο ιδιος με λιγα παραπανω αν βρει κατι που γουσταρει οποτε ελπιζω να εχω κατι που να θελει και να μου το παρει αυτος.

 

Την αλλη εβδομαδα λοιπον που θα παω ελπιζω να το εχουν εδω στο Cyprus γιατι θα τους φαω τα λαριγγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ξέρεις το Public δέχεται μόνο έκπτωση 50% για τις αγορές με trade, δλδ απο το fire emblem να γλυτώσεις 25ε ότι και να δώσεις. 25 θα τα δώσεις θες δε θες :P. εγώ θα πάω με 4 παιχνίδια Ps3 τελικά το zelda λέω να το κρατήσω μήπως σπάσει η κονσόλα απο αυτό και μετά βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο που το έδωσα ,έτσι και αλλιώς πιστέυω με τα 4 games απο ps3 ίσως γλυτώσω κοντά 20ε οπότε μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα σήμερα το FE.

 

Δεν είχα διαβάσει καθόλου reviews για να μη έχω καθόλου spoilers (μόνο βαθμολογίες ξέρω).

Δεν έπαιξα πολύ αλλά όσο είδα με έχουν κατενθουσιάσει. Σε σχέση με το path of radiance του κύβου το παιχνίδι δείχνει να έχει πολύ ανώτερα productions values. "Ορχηστρική" μουσική πολύ καλής ποιότητας εντυπωσιακά cut scenes, κορυφαία γραφικά για τη κονσόλα και ένα 3D που παίζει να είναι το καλύτερο που έχω δει.

 

Με βλέπω με τριψήφιο νούμερο. Το μόνο που με χάλασε είναι το φτωχό packaging. Οδηγίες στα ελληνικά σε φωτοτυπία Α4 (κλασικά). Αγγλικά ένα φυλλαδιάκι 4 (!) σελίδων στο μέγεθος της θήκης του παιχνιδιού. Ούτε καν η διπλωμένη αφισούλα που συνήθιζε να βάζει η Ν. σε άλλους μεγάλους τίτλους (πχ ΜΚ7, ΟοΤ κλπ). Τουλάχιστον υπάρχει πλήρες ηλεκτρονικό μάνουαλ αλλά οι "μερακλήδες" θα χαλαστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπαραγγελία από Nortec.

 

Είχε και ένα artbook για δώρο και από τη στιγμή που είχα πάρει απόφαση το "full priced" νομίζω πως άξιζε. Το καλό για εμάς που δεν είμαστε Αθήνα με τη Nortec (όπως και με το Public) είναι πως στέλνουν δωρεάν με ACS. Μεγάλη εξυπηρέτηση αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξέρεις το Public δέχεται μόνο έκπτωση 50% για τις αγορές με trade, δλδ απο το fire emblem να γλυτώσεις 25ε ότι και να δώσεις. 25 θα τα δώσεις θες δε θες :P. εγώ θα πάω με 4 παιχνίδια Ps3 τελικά το zelda λέω να το κρατήσω μήπως σπάσει η κονσόλα απο αυτό και μετά βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο που το έδωσα ,έτσι και αλλιώς πιστέυω με τα 4 games απο ps3 ίσως γλυτώσω κοντά 20ε οπότε μια χαρά.

Στην Ελλαδα ισως. Στην Κυπρο μπορεσα να παρω full price οτι παιχνιδι εχω δωσει χωρις να δωσω δεκαρα τσακιστη. Κατι παιχνιδια PC που ειχα (παλιοτερα φυσικα) και παιχνιδια DS με βολεψαν στο να παρω το starfox 64 (40 ευρω παρακαλω) με αμμεσο trade.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνησε λοιπόν σήμερα η ταλαιπωρία μου για την αγορά του fire emblem, παίρνω τηλ στο Public να μάθω αν υπάρχει ,4 κομμάτια είχαν όλα έφυγαν με παραγγελείες μου είπε... παίρνω τηλ στο μεγαλύτερ seven της θεσσαλονίκης,δεν υπάρχει καν μόνο με παραγγελεία και αυτό θα αργήσει τουλάχιστον 1 εβδομάδα. πάω στον γνωστό απατεωνάκο της γειτονιάς μπας και έχει κάνα κονέ να το έχω στα χέρια μου άυριο ,τπτ και απο εκεί. 

 

για γερμανό και κωτσόβολο δεν το συζητάω καν. οπότε φτάνουμε στο εξής συμπέρασμα ,εκτός απο το public δεν υπάρχει άλλο κατάστημα σε όλη τη θεσσαλονίκη που να φέρνει τίτλους nintendo 3ds. πιο βαρβάτος τίτλος απο το fire emblem δεν γίνεται,ένα απο τα πιο critical acclaimed παιχνίδια των τελευταίων χρονών και φουλ διαφήμιση απο την Nintendo σε όλο τον κόσμο. καταραμένο πλαίσιο που δεν φέρνεις πλέον nintendo stuff....

 

2 επιλογές είχα για να μου έρθει γρήγορα πλέον παραγγελία ή απο nortec ή απο public ,πρωτείμησα τα public γιατί έχουν 1-4 μέρες αποστολή.για να δούμε. απαράδεκτοι πάντος άλλη φορά για day 1 τίτλο preorder δεν την ξαναπατάω έτσι,νόμιζα θα έφερναν με το τσουβάλι αλλα είναι ντουγάνια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε media markt skanjos..εχει τιτλους 3ds...παρε ενα τηλ μονο και εισαι κομπλε. εγω θα κατεβω το απογευμα μετα τις 7 εκει να δω αν το φεραν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

theoritikos με τα νέυρα μου παίζεις :P. btw θα κάνω female unit , έχω ψάξει άποιρα πράγματα για το παιχνίδι και ξέρω τι ακριβώς παίζει πλέον. για καθαρά δύναμη οι sorceror είναι οι πιο δυνατοί ,και το παιδί του main unit είναι ο πιο broken χαρακτήρας στο παιχνίδι. 

έχεις 3 επιλογές να τον κάνεις tank-mage-attacker ,για τανκ ο καλύτερος συνδιασμός είναι kellam-nowi(male main unit-nah=morgan) +def-luck και έχεις ένα manakete morgan τέρας με +11 def μόνο απο τα marrieges,για mage έχεις 2 επιλογές aversa αν θες ένα skill που έχει μόνο αυτή για να χρησιμοποιείς shadow tomes και σαν sage/flying mage ή το φουλ ντουκί sorcerer ricken-miriel(female main unit-laurent=morgan) με απίστευτο +mag και stats απο double mage combo 2nd gen:) +mag-str main unit, και για full attack μπορείς είτε με το παιδί του chrom είτε με το παιδί απο μια άλλη δεν θυμάμαι αλλα δεν είναι δυνατό οπότε κλάιν 

 

με λίγα λόγια ήμουν ανάμεσα σε manakete morgan-sorcerer morgan, επειδή δεν έχω σκοπό να ξεκινήσω 2η φορά το παιχνίδι και απλά θα μαξάρω ένα save και θα παίζω τα dlc εκεί στο hard, έχω διαβάσει τα πάντα,μερικά dlc είναι πιο δυνατά και απο lunatic + οπότε αν θες να τα νικήσεις θες καλά marrieges. θα κάνω sorcerer morgan γιατί και είναι το πιο δυνατό Unit στο game αλλα και θα μπορώ να χρησιμοποιήσω την Main unit σαν sorcerer που θα έχει+Mag-str, σε αντίθεση με το αν πας για tankmorgan το main unit θα έχει +def-Luck και δεν θα είναι τόσο χρήσιμο. τώρα είμαι ανάμεσα σε male unit + aversa/ female unit+laurent ,λίγη δύναμη εναντίων ενός skill .μάλλον για female-laurent θα πάω :)

 

btw το game έχει και Street pass function,όταν πετύχεις κάποιον στο δρόμο μπορείς να πολεμήσεις τα Unit του και να πάρεις το main unit του στην ομάδα σου.γενικά στην αμερική γίνεται ένας χαμός για τις καλύτερες ομάδες και cookie cutter specs,μέχρι στιγμής απο ιαπωνία έχουμε τα dark flier-sorcerer combos με 2 Buffer "rally" male/female, εγώ πιο fun ομάδα θα κάνω, έναν swordmaster ,έναν sniper,2-3 sage/sorcerers,tanknah, κάναν hero,2-3 flying units etc.

 

το παράγγειλα απο Public ελπίζω να μου έρθει αύριο ....όχι στα jumbo δεν υπάρχει και είδα στην επίσημη σελίδα της νόρτεκ τα μαγαζιά που συνεργάζονται ,σε γερμανό έχουν μόνο συσκευές άντε και κάνα mario kart δεν φέρνουν παιχνίδια Day 1,κοτσόβολος-καρεφούρ τα ίδια,media markt-seven θα αργήσουν να το φέρουν και το 2ο μέσω παραγγελίας,το μόνο σοβαρό μαγαζί που day1 θα φρόντιζε να το έχει είναι το public.δυστυχώς μέχρι τώρα βασιζόμουν στο πλαίσιο για day1 games και consoles αλλα πλέον που τα έχει κάνει χάλια με την νιντέντο έμεινε ένα public και αυτό δεν φέρνει και πολλά. btw με είπε οτι έχει στο Public πυλαίας 2 κομμάτια το πρωί αλλα είπα μέχρι να πάω απο νεάπολη πυλαία θα τα έχουν πάρει (9:30 το πρωί) οπότε είπα να κάνω την παραγγελία ονλίνε μπας και κρατήσουν ένα απο αυτά και το δω άυριο ....@!$!#%@#$%$@%να θέλεις να δώσεις 50ε για ένα παιχνίδι και να μην στο δίνουν.@!$#%$#^%#$%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skanjos ειμαστε και γειτονακαι ρε φιλε...(εγω συκιες μενω) , μιλησες με mediamarkt η μπα?? τεσπα θα παω εγω πιο αργα και θα ενημερωσω

 

update: κρατησα το ΕΝΑ τελευταιο κομματι του για να παω στις 8 να το παρω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skanjos ειμαστε και γειτονακαι ρε φιλε...(εγω συκιες μενω) , μιλησες με mediamarkt η μπα?? τεσπα θα παω εγω πιο αργα και θα ενημερωσω

 

update: κρατησα το ΕΝΑ τελευταιο κομματι του για να παω στις 8 να το παρω :D

Xε πες μου ότι είσαι και στην Ελπίδος και θα είμαστε και εμείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...