Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα έχουμε πει αρκετές φορές όλοι είμαστε απογοητευμένοι με τις τιμές, δυστυχώς δεν υπάρχει ανταγονισμός ίσως γιαυτό να είναι και τόσο ψηλά, τα παιχνίδια στο vita έχουν πιάσει πάτω,βρίσκεις first party με 15ε,στο 3ds κάτω απο 30ε δύσκολα.ειδικά το 3ds πρέπει να σπάσει , το έχω πει πολλές φορές οτι αν είχαν 20-25ε τα καλά παιχνίδια τώρα θα είχα 6-7 τουλάχιστον, στα 35-50ε δεν πέρνω σχεδόν κανένα, μόνο για τα fire emblem-pokemon θα δώσω τόσα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aπό τους 8 τίτλους μέχρι στιγμής υποψήφιους για GOTY στο IGN, οι 3 είναι του 3DS, με το Fire Emblem στην κορυφή, με 2η θέση το  Bioshock Infinite

 

http://www.ign.com/videos/2013/04/11/game-of-the-year-watch-2013-q1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δει 5 video reviews,έχω διαβάσει άλλα 4 ,ειδικά απο rpgfan/eurogamer λένε απίστευτα πράγματα για το παιχνίδι. δύσκολα να μιλήσω για goty βγήκε και πολύ νωρίς και συνήθως δεν τα βγάζουν goty (ούτε απο φορητές)αλλα για μένα ο μόνος ανταγονισμός έρχεται απο Pokemon x/y (ούτε καν gtav).

 

τέσπα 3 μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τους 8 τίτλους μέχρι στιγμής υποψήφιους για GOTY στο IGN, οι 3 είναι του 3DS, με το Fire Emblem στην κορυφή, με 2η θέση το  Bioshock Infinite

 

http://www.ign.com/videos/2013/04/11/game-of-the-year-watch-2013-q1

Το Gears of War: Judgment 6o? Δεν πάνε καλά οι τύποι

 

τα έχουμε πει αρκετές φορές όλοι είμαστε απογοητευμένοι με τις τιμές, δυστυχώς δεν υπάρχει ανταγονισμός ίσως γιαυτό να είναι και τόσο ψηλά, τα παιχνίδια στο vita έχουν πιάσει πάτω,βρίσκεις first party με 15ε,στο 3ds κάτω απο 30ε δύσκολα.ειδικά το 3ds πρέπει να σπάσει , το έχω πει πολλές φορές οτι αν είχαν 20-25ε τα καλά παιχνίδια τώρα θα είχα 6-7 τουλάχιστον, στα 35-50ε δεν πέρνω σχεδόν κανένα, μόνο για τα fire emblem-pokemon θα δώσω τόσα λεφτά.

 

πέρα από τις χαμηλές τιμές σε κάποιους first party τίτλους, παίρνεις και από το Plus πόσες παιχνιδάρες. Άρα για κάποιον με οικονομικές δυσκολίες το vita μοιάζει μονόδρομος δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Gears of War: Judgment 6o? Δεν πάνε καλά οι τύποι

 

 

πέρα από τις χαμηλές τιμές σε κάποιους first party τίτλους, παίρνεις και από το Plus πόσες παιχνιδάρες. Άρα για κάποιον με οικονομικές δυσκολίες το vita μοιάζει μονόδρομος δυστυχώς.

λάθος είσαι ,και αυτά τα έχουμε ξαναπεί,για κάποιον με οικονομικές δυσκολίες το 3ds-Ds/psp είναι μονόδρομος,και βάζω το 3ds μέσα λόγο backwards compatibility με τις κάρτες.5500+ παιχνίδια είναι αυτά και όταν μιλάμε για τίτλους dragonquest-twewy-final fantasy-zelda-fire emblem-mario δεν τα λες και crappy ,το ds μια χαρά βιβλιοθήκη έχει και αξίζει κάποιος να τα παίξει τα παιχνίδια.δεν βάζω μέσα το vita γιατί σπάει ανα εποχές ,με σχετικά δύσκολο τρόπο ψαγμένο και θέλει να αγοράσεις e-shop title και να κάνεις διαδικασία ,ενω στο 3ds βάζεις όποτε θες μια καρτούλα και τέλος.

 

έχω ήδη ετοιμάσει την λίστα γάμων στο fire emblem awakening έτσι ώστε να πάρουν τα περισσότερα παιδιά το ability galeforce που αν σκοτώσουν ένα Unit ξαναπαίζουν άλλη μια φορά ,είναι imba skill και όλοι λένε είναι Must.ακόμα θα κάνω male myunit για να παντρέψω με την nah και να το παιδί να μπορεί να γίνει dragon(manakete) 

και το Main unit θα έχει +speed -luck για double attacks και evasion,health έτσι κιαλλλιώς στα 80 μαξάρεις καλύτερα περισσότερο evasion+ double attack παρά έξτρα άχριστο health.

αν θέλετε μπορώ να σας γράψω την λίστα μου με τους γάμους που είναι μια διαμορφομένη ανάλογα με τους χαρακτήρες που μάρεσαν εμφανισιακά και τα abilities που μπορούν να πάρουν. έχει πάρα πολλά thread να διαβάσεις,κλάιν spoilers μωρέ ,εντάξει τι πειράζει να ξέρεις πόσα παιδιά θα εμφανιστούν χαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λάθος είσαι ,και αυτά τα έχουμε ξαναπεί,για κάποιον με οικονομικές δυσκολίες το 3ds-Ds/psp είναι μονόδρομος,και βάζω το 3ds μέσα λόγο backwards compatibility με τις κάρτες.5500+ παιχνίδια είναι αυτά και όταν μιλάμε για τίτλους dragonquest-twewy-final fantasy-zelda-fire emblem-mario δεν τα λες και crappy ,το ds μια χαρά βιβλιοθήκη έχει και αξίζει κάποιος να τα παίξει τα παιχνίδια.δεν βάζω μέσα το vita γιατί σπάει ανα εποχές ,με σχετικά δύσκολο τρόπο ψαγμένο και θέλει να αγοράσεις e-shop title και να κάνεις διαδικασία ,ενω στο 3ds βάζεις όποτε θες μια καρτούλα και τέλος.

 

έχω ήδη ετοιμάσει την λίστα γάμων στο fire emblem awakening έτσι ώστε να πάρουν τα περισσότερα παιδιά το ability galeforce που αν σκοτώσουν ένα Unit ξαναπαίζουν άλλη μια φορά ,είναι imba skill και όλοι λένε είναι Must.ακόμα θα κάνω male myunit για να παντρέψω με την nah και να το παιδί να μπορεί να γίνει dragon(manakete) 

και το Main unit θα έχει +speed -luck για double attacks και evasion,health έτσι κιαλλλιώς στα 80 μαξάρεις καλύτερα περισσότερο evasion+ double attack παρά έξτρα άχριστο health.

αν θέλετε μπορώ να σας γράψω την λίστα μου με τους γάμους που είναι μια διαμορφομένη ανάλογα με τους χαρακτήρες που μάρεσαν εμφανισιακά και τα abilities που μπορούν να πάρουν. έχει πάρα πολλά thread να διαβάσεις,κλάιν spoilers μωρέ ,εντάξει τι πειράζει να ξέρεις πόσα παιδιά θα εμφανιστούν χαχαχα.

Μιλούσα για νόμιμες μεθόδους. Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο. Αν όμως κάποιος δεν θέλει την πειρατεία το vita είναι μονόδρομος. Αυτό πρέπει να κοιτάμε όταν συγκρίνουμε τιμές. Όχι τις παράνομες μεθόδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάλι δεν το λες το vita μονόδρομο, γιατί? γιατί πρέπει να τα σκάσεις για 32αρα κάρτα για το plus και θα σου βγει η κονσόλα στα 300ε,αν είναι κάποιος με αυτά τα λεφτά πέρνει 3ds και 5 καλά games που "θέλει" τουλάχιστον.όχι ότι του π-λ-ασάρουν. ας πέσει το vita στα 150ε-170ε με 16gb κάρτα και θα συμφέρει τότε οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιον που εχει οικονομικες δυσκολιες το ds και το psp ειναι αυτο που ψαχνει.Το vita δεν υπαρχει κανεις λογος να το αγορασει.Θα του παει ο κουκος αιδονι για να παιξει 5 τιτλους οταν στα αλλα που προανεφερε εχει να παιξει τα παντα και πλεον βρισκεις και μεταχειρισμενους τιτλους παρα πολυ φθηνα.Εγω στο psp εχω παρει παιχνιδαρες με 7-8 ευρω.To vita αυτη τη στιγμη τουλαχιστον δεν προτεινεται για τιποτα και ειδικα για καποιον που θελει να παιζει πολλα παιχνιδια και φθηνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βάθος χρόνου θα έχει τεράστιο κέρδος. και δεν πρέπει να σκάσεις λεφτά για 32άρα. Με 16άρα άνετα κάνεις την δουλειά σου.

Οχι, ουτε σε βαθος χρονου θα κερδισει. Ειδικα σε βαθος χρονου θα χασει. Η 16άρα ειναι ισα ισα για εμενα τωρα. Δεν συζηταμε να ειχα και PS+ οποτε οχι σιγουρα δεν φτανει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλζ μην μιλάτε για το vita και εδώ. 

άυριο έχουμε καινούριο direct για το 3ds με μεγάλα νέα, πολλοί κράζουν γιατί είναι αυτή η direct για το 3ds και όχι για το wii u.αλλα ξεχνάνε οτι η τελευταία direct ¨ηταν για το wii u και ανακοίνωσαν εκεί games,ενώ για το 3ds δεν ξέρουμε τι έχουν να μας δώσουν. έχει και ολόκληρο event αυριο για 3ds εκτός απο direct οπότε σίγουρα μιλάμε για καλά νέα και  μπορεί να μιλάμε για νέο zelda/metroid για την συσκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιον που εχει οικονομικες δυσκολιες το ds και το psp ειναι αυτο που ψαχνει.Το vita δεν υπαρχει κανεις λογος να το αγορασει.Θα του παει ο κουκος αιδονι για να παιξει 5 τιτλους οταν στα αλλα που προανεφερε εχει να παιξει τα παντα και πλεον βρισκεις και μεταχειρισμενους τιτλους παρα πολυ φθηνα.Εγω στο psp εχω παρει παιχνιδαρες με 7-8 ευρω.To vita αυτη τη στιγμη τουλαχιστον δεν προτεινεται για τιποτα και ειδικα για καποιον που θελει να παιζει πολλα παιχνιδια και φθηνα.

Μιλούσα για κονσόλες τωρινής γενιάς όχι προηγούμενης.

 

Οχι, ουτε σε βαθος χρονου θα κερδισει. Ειδικα σε βαθος χρονου θα χασει. Η 16άρα ειναι ισα ισα για εμενα τωρα. Δεν συζηταμε να ειχα και PS+ οποτε οχι σιγουρα δεν φτανει.

Τι έχεις βάλει μέσα και την έχεις φουλάρει ρε συ? Με μια γρήγορη αποθήκευση τα παιχνίδια στο PC με 16άρα είσαι υπερκαλυμμένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε ας παρει κανα 3ds μεταχειρω και 2 παιχνιδακια να γουσταρει.Το vita δεν αξιζει αυτη τη στιγμη με τιποτα.Αργοτερα το συζηταμε.

Μιλήσαμε καθαρά για οικονομικό παράγοντα. Και στο PS Vita με 50 ευρώ το χρόνο (και λιγότερα αν ψαχτείς) έχεις 24 παιχνίδια τα 12 από τα οποία είναι ΚΑΛΑ παιχνίδια και τα αλλα 12 καποια μικρα indies (που μερικά αξίζουν). Αυτά και σε συνδυασμό σε κάποιες χαμηλές τιμές ορισμένων first party όπως το LBP στα 15 ευρώ καθιστούν το vita την καλύτερη οικονομικά συμφέρουσα λύση. Το θέμα με τα καλύτερα παιχνίδια είναι καθαρά υποκειμενικό. Άλλος μπορεί να προτιμάει να παίζει jrpg και mario και άλλος περισσότερο action παιχνίδια. Ωστόσο είναι αλήθεια πως το 3DS έχει περισσότερα παιχνίδια άρα και περισσότερες κυκλοφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...