Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ δεν είμαι και τόσο σίγουρος αν παίζει ή όχι . Έχω μία r4igold 3ds rev.c τα σχόλια είναι διφορούμενα. Υπήρχαν 2-3 διαφορετικά c.

Καλά είπαμε , το λατρεύεις το παιχνίδι , αλλά δεν έπαιζες κάνα rom?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ds έχω τερματίσει πάνω απο 30 τίτλους ,όσα παιχνίδια γενικά με ενδιέφεραν περίπου, αν εξαιρέσεις κάτι δύσκολα στυλ dragon quest 4-5-6 το 9 το τερμάτισα με cheats χαχαχα. btw υπάρχει και μεταφρασμένο rom για το 2ο fire emblem που δεν έχει κυκλοφορίσει αμερική/ευρώπη, άλλο ένα καλό απο την hacking σκηνή ,τα mods, αν είχε σπάσει η κονσόλα ίσως να μην περιμέναμε και τόσο καιρό για το fire emblem,το κακό είναι οτι με το constant dlc που θα έχει θα θέλω την κονσόλα να μπορεί να μπει στο e-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

newcomer ιερόσυλε :P.εκεί 0 damage σε κάνουν ,μόνο στον healer κάνουν damage χαχαχα. πωπω εγώ σκεφτόμουν για Lunatic αλλα επειδή είναι το πρώτο run και δεν θα έχω τα dlc για exp και gold γιατί δεν βγήκαν ακόμα για ευρώπη θα πάω στο hard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεει στο hardcore, εχει τρελο bloat στα stats των αντιπαλων. Ειναι "αδικια", κατι το οποιο ειναι εκνευριστικο σε ενα τετοιο παιχνιδι. Το hard ειναι μαλλον το ποιο ισσοροπημενο mode. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι να ανταλλάξω το 3ds fat (ειδικά το δικό μου με την έξτρα μπαταρία πιο φατ δεν γίνεται χαχαχα)με το xl με διαφορά απο μέρους μου φυσικά και αυτό γιατί με ενοχλεί η μικρή οθόνη και επειδή δεν το κουβαλάω παίζω στο σπίτι γενικά, όσοι έχετε δει και στα 2 πιξελιάζει πολύ η οθόνη του 3ds xl? η εστίαση του 3d effect χάνεται όσο έυκολα με το 3ds fat αν κουνήσεις λίγο το κεφάλι? στα χέρια είναι βολικό?

 

γενικά ξέρω οτι θα έχω θέμα με την μπαταρία που δεν κρατάει πολύ,αλλα θέλω μεγαλύτερη οθόνη δεν αντέχω πια την μικρή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφου παιζεις στο σπιτι ποιο το προβλημα να χασεις απο τη διαρκεια μπαταριας? Ο φορτηστης ενα βημα παραπερα ειναι. Γενικα οι δικες μου εμπειριες με το XL ειναι θετικες. Ναι πιξελιαζει αλλα οχι τοσο ωστε να σου δημιουργησει προβληματα. Στο 3D effect ομως τα σπαει, πολυ καλυτερο απο το απλο 3ds και ναι το "χανει" δυσκολοτερα απο το απλο. Επισης το d-pad ειναι αρκετα μεγαλυτερο σε μεγεθος (σχεδον διπλασιο) οποτε καταλαβαινεις οτι θα σε βολεψει και περισσοτερο. Γενικα για σπιτι θεωρω οτι το XL ειναι καλυτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αλλα έχω την εντύπωση οτι "ψήνεται" το 3ds όταν παίζεις και το έχεις στην πρίζα,είναι αρκετά ζεστό και φοβάμαι μην έχει επιπτώσεις στην μπαταρία του ,γιαυτό ακόμα και στο σπίτι με βολέυει η μπαταρία. γενικά αυτό που λεω για το 3d effect με ενοχλεί πλέον αρκετά,δεν μπορείς να είσαι focused 100% και σε αρκετά action games κουνιέσαι και λίγο οπότε βλέπεις ένα μάυρο effect . μάλλον πάω για τράμπα,αργότερα όμως για την ώρα έμεινα ρέστος απο το fire emblem ....50e πωπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα έχει αρχίζει να με κουράζει η οθονούλα του 3ds... Στον στρατό που το 'χα πάρει δεν έδινα και τόση σημασία γιατί έπαιζα για χαβαλέ & να περνάει η ώρα, μα τώρα που βγήκαν και θα βγουν τόσες παιχνιδάρες, θες να 'χεις και κάποια ορατότητα για να τα χορταίνεις. Για το πιξέλιασμα οκ, πιστεύω στην αρχή θα γίνεται κάπως διακριτό σε μερικά παιχνίδια, μα όταν συνηθίσει το μάτι δε θα το αντιλαμβάνεσαι. Εκτός αν μιλάμε για ds games.

 

Ειδικά το bravely default που περιμένω πώς και πώς σκέφτομαι τι έπος θα είναι σε XL οθόνη και μου 'ρχεται να τα σκάσω, αλλά δυστυχώς προέχει η αναβάθμιση στο pc.  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για 3DS XL κατευθείαν με κόβω. Έχω ακούσει ότι το XL πιξελιάζει πολύ σε ορισμένα παιχνίδια ενώ κάποια άλλα είναι πολύ πιο ωραία στην μεγάλη οθόνη του. Γενικά έχει και καλύτερη μπαταρία από το απλό 3DS και πιο στιβαρή κατασκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...