Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλήσαμε καθαρά για οικονομικό παράγοντα. Και στο PS Vita με 50 ευρώ το χρόνο (και λιγότερα αν ψαχτείς) έχεις 24 παιχνίδια τα 12 από τα οποία είναι ΚΑΛΑ παιχνίδια και τα αλλα 12 καποια μικρα indies (που μερικά αξίζουν). Αυτά και σε συνδυασμό σε κάποιες χαμηλές τιμές ορισμένων first party όπως το LBP στα 15 ευρώ καθιστούν το vita την καλύτερη οικονομικά συμφέρουσα λύση. Το θέμα με τα καλύτερα παιχνίδια είναι καθαρά υποκειμενικό. Άλλος μπορεί να προτιμάει να παίζει jrpg και mario και άλλος περισσότερο action παιχνίδια. Ωστόσο είναι αλήθεια πως το 3DS έχει περισσότερα παιχνίδια άρα και περισσότερες κυκλοφορίες.

Δεν τιθεται θεμα συγκρισης παιχνιδιων.Το ενα εχει παιχνιδια και το αλλο χωλαινει.Σιγα μην προτρεπουμε καποιον να παρει το vita ελπιζοντας στα παιχνιδια που του δινει το plus.Αν δεν εχει λεφτα παει σε αλλες λυσεις και οχι σε αυτα τα δυο ειτε παιρνει ενα 3ds πεταει μια καρτουλα και εχει και τα του ds.Το vita αυτη τη στιγμη ειναι για να το κλαινε οι ρεγγες.Στο μελλον μπορει να παρει τα πανω του αλλα αυτη τη στιγμη ειδικα σε παιχνιδια παει απατο.

 

 

υπάρχει ολόκληρο 3ds vs vita thread,"να χαρώ εγώ και τις 2 οικονομικές λύσεις..."

Μπορεις να το βρεις μεταχειρισμενο στα 100 ευρω το 3ds.Θες παρακατω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gkalas δεν διαφωνώ και καινούριο στα 150ε είναι full playable ,δεν είναι η τιμή της κονσόλας που λέω οτι δεν κάνει το 3ds οικονομική λύση αλλα οι τραγικές τιμές software και e-shop titles,που αν δεν ήταν οι καρτούλες ds-r4 τότε όσοι το αγόραζαν (ειδικά απο κάτι ΄χωρες όπως Ελλάδα) θα το είχαν στην γωνία να μαζέυει σκόνη.

για μένα το sweetspot για φορητές είναι 150ε το Hardware κομπλέ και 20ε οι τίτλοι με 25 τους πολύ βαριά wanted(τόσα ελπίζω να δώσω και για το fire emblem)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τιθεται θεμα συγκρισης παιχνιδιων.Το ενα εχει παιχνιδια και το αλλο χωλαινει.Σιγα μην προτρεπουμε καποιον να παρει το vita ελπιζοντας στα παιχνιδια που του δινει το plus.Αν δεν εχει λεφτα παει σε αλλες λυσεις και οχι σε αυτα τα δυο ειτε παιρνει ενα 3ds πεταει μια καρτουλα και εχει και τα του ds.Το vita αυτη τη στιγμη ειναι για να το κλαινε οι ρεγγες.Στο μελλον μπορει να παρει τα πανω του αλλα αυτη τη στιγμη ειδικα σε παιχνιδια παει απατο.

 

 

Μπορεις να το βρεις μεταχειρισμενο στα 100 ευρω το 3ds.Θες παρακατω?

Εξαρτάται τα γούστα του καθενός φίλε. Ο αδερφός μου είχε την επιλογή 3DS ή Vita και επέλεξε το δεύτερο γιατί δεν γουστάρει τα παιχνίδια της Nintendo. Προτιμάει shooter παιχνίδια που θα δει περισσότερα στο Vita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαμε για πειραγμενα μυαλα naruto. Και εγω πηρα Vita για να παιζω ninja gaiden και disgaea 3 που τα εχω ηδη λιωσει στο PS3 μου αλλα εγω εχω ακυρο μυαλο σε αυτα τα θεματα. Ποτε δεν σκεφτομαι ορθολοκικα. Μιλαμε για τον σοβαρο και συνετο περισσοτερο gamer/κοσμο εκει εξω που θα διαλεξει βαση οικονομικου και επιλογης παιχνιδιων. Και ποιος σου ειπε οτι το 3ds δεν εχει shooters? Το 3ds εχει περισσοτερα και ποιοτικοτερα shooter απο το Vita το οποιο εχει μονο Super stardust delta σαν ποιοτικο shooter. Ολα τα υπολοιπα shooters που εχει ειναι ειτε μετριοτητες ειτε σκετη κοροιδια. Το killzone απο μονο του δεν θα βοηθησει σε αυτο το κομματι που ετσι και αλλιως η σειρα δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο (και τα 3).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαμε για πειραγμενα μυαλα naruto. Και εγω πηρα Vita για να παιζω ninja gaiden και disgaea 3 που τα εχω ηδη λιωσει στο PS3 μου αλλα εγω εχω ακυρο μυαλο σε αυτα τα θεματα. Ποτε δεν σκεφτομαι ορθολοκικα. Μιλαμε για τον σοβαρο και συνετο περισσοτερο gamer/κοσμο εκει εξω που θα διαλεξει βαση οικονομικου και επιλογης παιχνιδιων. Και ποιος σου ειπε οτι το 3ds δεν εχει shooters? Το 3ds εχει περισσοτερα και ποιοτικοτερα shooter απο το Vita το οποιο εχει μονο Super stardust delta σαν ποιοτικο shooter. Ολα τα υπολοιπα shooters που εχει ειναι ειτε μετριοτητες ειτε σκετη κοροιδια. Το killzone απο μονο του δεν θα βοηθησει σε αυτο το κομματι που ετσι και αλλιως η σειρα δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο (και τα 3).

Καταρχάς δεν σου επιτρέπω να προσβάλλεις έτσι τον αδερφό μου. Όλοι οι gamers παιχνίδια παίζουν και ο καθένας έχει το δικό του γούστο στα παιχνίδια. Το ότι κάποιος έχει διαφορετικά γούστα από τα δικά σου τον καθιστά αυτομάτως πειραγμένο μυαλό? Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική με την οποία σκέφτεσαι. Σταματάω εδώ την συζήτηση γιατί θα έχουμε παρατράγουδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για τον σοβαρο και συνετο περισσοτερο gamer/κοσμο εκει εξω που θα διαλεξει βαση οικονομικου και επιλογης παιχνιδιων

Το killzone απο μονο του δεν θα βοηθησει σε αυτο το κομματι που ετσι και αλλιως η σειρα δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο (και τα 3).

O σαβαρος και συνετος κοσμος εκει εξω δεν συμφωνει οτι η σειρα δεν ειναι τπτ ιδιαιτερο ομως.

 

Οταν μιλαει ο Naruto για shooters δεν μιλαει φανταζομαι για το super stardust.

Το χειροτερο shooter(fps,third person S) του κοσμου να τρεχει στο vita,θα ειναι καλυτερο απο οποιοδηποτε του 3ds-psp λογο χειρισμου.Λογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει είχα απελπιστεί μέχρι το τέλος του direct, μας δείχναν όλο τα ίδια και τα ίδια,πράγματα που έχουμε δει μέχρι που έριξαν μερικές βόμβες.γενικά τπτ πολύ σημαντικό αλλα πράγματα που περιμέναμε και λέμε επιτέλους τώρα ξέρουμε οτι θα έρθουν.

 

1. earthbound virtual console για wii u

2. fire emblem awakening free dlc για 1 μήνα όπως και στα άλλα regions

3. mario party 3ds

4. BRAVERY DEFAULT IN EUROPE IN 2013!!!!

5. NEW ZELDA 3DS 

 

κάθε μήνα το 3ds προσφέρει παιχνιδάρες. προσωπικά ενδιαφέρομαι μόνο για fire emblem-bravery default-pokemon-shin megami tensei 4 αλλα ποτέ δεν ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δε ξερω ποιος ανθρωπος μπορει να επιλεξει το vita πλεον απο το 3ds.Ολο ψαχνω λογους να παρω το vita μιας και θελω να παιρνω ολες τις κονσολες που βγαινουν αλλα δε βρισκω ουτε εναν.Δεν εχω δει ουτε ενα παιχνιδι που να με ενθουσιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δε ξερω ποιος ανθρωπος μπορει να επιλεξει το vita πλεον απο το 3ds.Ολο ψαχνω λογους να παρω το vita μιας και θελω να παιρνω ολες τις κονσολες που βγαινουν αλλα δε βρισκω ουτε εναν.Δεν εχω δει ουτε ενα παιχνιδι που να με ενθουσιαζει.

 

Eιναι τι ζηταει ο καθενας.

Προφανως αν καποιος παιζει μονο σε φορητα ειναι λογικο να επιλεξει 3ds(αν και εγω καποιες ενστασεις και ισως ειμαι εγω ο περιεργος).

Για μενα που παιζω σε ps3 και εχω γεμισει με Plus games εκει ,το vita + plus μου καθετε κουτι.Με την ιδια συνδρομη εχω γεμισει παιχνιδια και δεν ξερω τι να πρωτοπαιξω και στα 2.

Ασε που εκτος απο το LBP και rayman δεν εχω δωσει φραγκο για παιχνιδια.

Για μενα δλδ και για αυτα που θελω ειναι κατι παραπανω απο καλη επιλογη το vita.

Oριστε ενας λογος:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δε διαφωνω φιλε μου απλα δεν εχει παιχνιδια που θα με τραβηξουν το vita.Το psp το λατρεψα και περασα πολλες ωρες μαζι του και ελπιζω καποτε να το κανω και με το vita αλλα για την ωρα δε με τραβαει δυστηχως.Παντως το psn+ ηταν τεραστια κινηση της sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς δεν σου επιτρέπω να προσβάλλεις έτσι τον αδερφό μου. Όλοι οι gamers παιχνίδια παίζουν και ο καθένας έχει το δικό του γούστο στα παιχνίδια. Το ότι κάποιος έχει διαφορετικά γούστα από τα δικά σου τον καθιστά αυτομάτως πειραγμένο μυαλό? Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική με την οποία σκέφτεσαι. Σταματάω εδώ την συζήτηση γιατί θα έχουμε παρατράγουδα.

Καταρχην συμαζεψου γιατι δεν μιλαω για τον αδερφο σου. Μιλαω για οποιονδηποτε σκεφτεται με τον ιδιο τροπο και συμπεριελαβα και τον εαυτο μου μεσα. Το γουστο του καθενα δεν εχει να κανει με το αν η κινηση αγορας που θα κανει ειναι ορθολογικη ή οχι. Εγω αγορασα Vita για τον λογο που ειπα παραπανω, γουστο μου και καπελο μου ΑΛΛΑ σιγουρα δεν ειναι ορθολογικη κινηση και μιλαμε οτι εχω προφανως προβλημα στο κεφαλι για να πραξω ετσι (οταν λεω προβλημα προφανως και δεν μιλαω για καποια ασθενεια, μιλαω για καποιο κολλημα που καποιος κανονικος ανθρωπος σιγουρα δεν εχει). Το ιδιο και αδερφος σου και ο οποιοσδηποτε κανει αυτο που κανει για τους δικους του λογους. Ειναι ομως κατι που ελαχιστοι ανθρωποι θα εκαναν και φυσικα κανουν γιατι φενεται απο τις πωλησεις.

O σαβαρος και συνετος κοσμος εκει εξω δεν συμφωνει οτι η σειρα δεν ειναι τπτ ιδιαιτερο ομως.

 

Οταν μιλαει ο Naruto για shooters δεν μιλαει φανταζομαι για το super stardust.

Το χειροτερο shooter(fps,third person S) του κοσμου να τρεχει στο vita,θα ειναι καλυτερο απο οποιοδηποτε του 3ds-psp λογο χειρισμου.Λογικο.

Δεν ειναι αληθεια αυτο που λες. Τοσο το goldeney και το Perfect dark και το Turok 2 ειναι πολυ καλυτερα FPS απο οτιδηποτε εχει παρουσιασει φορητη μηχανη μεχρι σημερα και δουλευουν αψογα με ενα μοχλακι. Συνεπως δεν εχει να κανει με το dual analog αλλα με τροπο δημιουργιας του παιχνιδιου. Ενα timesplitters παραδειγμα θα δουλεψει το ιδιο καλα στο 3ds οσο και στο Vita απο αποψη χειρισμου. Σε καποιο FPS που θα σχεδιασουν με το stealth στο μυαλο εκει το vita σιγουρα θα εχει προβαδισμα αλλα αμφιβαλλω αν ποτε δουμε stealth FPS σε φορητη κονσολα. Δεν ειναι τυχαιο που το -καλυτερο- FPS που εχει δει ποτε φορητη κονσολα ειναι....το Doom.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δε ξερω ποιος ανθρωπος μπορει να επιλεξει το vita πλεον απο το 3ds.Ολο ψαχνω λογους να παρω το vita μιας και θελω να παιρνω ολες τις κονσολες που βγαινουν αλλα δε βρισκω ουτε εναν.Δεν εχω δει ουτε ενα παιχνιδι που να με ενθουσιαζει.

Ανοιξε λίγο το μυαλουδακι σου :) Να το πάρει κάποιος για το παιδι του μηπως;

Εκτος κι αν τα 8χρονα έως και 15χρονα παιζουν jrpg και τα καταλαβαινουν με τα απταιστα αγγλικα που μιλανε οποτε τοτε ισως πιασω κατι.

Εχει πιο καλα ραλλακια, και ποδοσφαιρακια μηπως το 3DS? γιατι η πιτσιρικαρια που ξερω εγω προτιμαει αυτα απο τα jrpg

Και για καθε μαριο υπαρχει το LΒP αν μιλησουμε για πλατφορμ.

θα μου πεις ωραια και μετά από αυτά τι; Ε αυτο ειναι αλλουνου παπα ευαγγέλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι που μου διαφεύγει.

 

Είδατε πουθενά στο τίτλο του νήματος να αναφέρεται το PSVita; Έχετε καταλάβει πως έχετε καταλάβει το θέμα με τη πλούσια επιχειρηματολογία σας για το πόσο γαμάτο είναι το Vita;

 

ΟΚ το εμπεδώσαμε πως το Vita δε συγκρίνεται με το 3DS πως είναι πολύ καλύτερο κλπ κλπ. Αλλά επειδή οι ειδήσεις τρέχουν (σήμερα είχαμε ολόκληρο Direct με σημαντικές ειδήσεις)αν θέλετε μπορείτε να μας αφήσετε να ασχοληθούμε με αυτό το τιποτένιο μηχάνημα, εμάς που είμαστε αρκετά ανώμαλοι ώστε να θέλουμε να κάνουμε κάτι τέτοιο;

 

Κάποιο σχόλιο για το καινούργιο ALttP, υπάρχει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...