Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το direct λοιπον να μιλησουμε ηταν αρκετα καλο. Δεν με ενδιαφερουν στο ελαχιστο party games και animal crossing αλλα Shin megami tensei 4, Bravely default, Donkey kong, Mario and Luigi(!!!), Zelda link to the past 2 (!!!) σιγουρα με ενδιαφερουν και με το παραπανω. Επισης ειδα για virtual console επιτελους Super Metroid οτι ερχεται. Μπορει να μην ειδα νεο metroid σε αυτο το direct αλλα θα καλυψει μια χαρα το κενο μεχρι να δουμε ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανοιξε λίγο το μυαλουδακι σου :) Να το πάρει κάποιος για το παιδι του μηπως;

Εκτος κι αν τα 8χρονα έως και 15χρονα παιζουν jrpg και τα καταλαβαινουν με τα απταιστα αγγλικα που μιλανε οποτε τοτε ισως πιασω κατι.

Εχει πιο καλα ραλλακια, και ποδοσφαιρακια μηπως το 3DS? γιατι η πιτσιρικαρια που ξερω εγω προτιμαει αυτα απο τα jrpg

Και για καθε μαριο υπαρχει το LΒP αν μιλησουμε για πλατφορμ.

θα μου πεις ωραια και μετά από αυτά τι; Ε αυτο ειναι αλλουνου παπα ευαγγέλιο.

Δε νομιζω να παρει καποιος για το παιδι του το vita εκτος και αν τον πιασουν κωτσο στο καταστημα μπας και ξεστοκαρουν.Φαντασου οτι εχω παρει στα μικρα τα ανηψακια μου και ps3 και xbox360 και λιωνουν με οτι παιχνιδι μπορεις να φανταστεις αλλα τα Χριστουγεννα πηραν 3ds και οχι vita.Tελος παντων το 3ds ανακοινωσε παλι μεγαλους τιτλους και ελπιζω να το κανει συντομα και η sony.A Link to the past 2 σημαινει γιορτη για ολη τη βιομηχανια του gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

so 

ειδα οτι βγηκε καινουργιο SMT σε κατηγορια mature και ειπα να ψαξω αν υπαρχουν καρτες που παιζουν τα 3ds games και δυστηχως βρηκα αυτο...

 

http://www.crown3ds.com/

 

να φανταστω οτι ακομα τπτ...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα shin megami tensei τα numbered πάντα ήταν πιο "mature" σε σχέση με τα persona που έχουν μέσα ένα element school pals etc. ειδικά το nocturne που θυμάμαι το shin megami tensei 3 ήταν πολύ βαρύ (ο μόνος λόγος που το έπαιζα ήταν ο dante,μου φαινόταν κάπως ακραίο με τις "θρησκείες" "δαίμονες" etc) 

 

με το 4o ίσως ασχοληθώ όμως ,έχει ενδιαφέρον concept. πάντως τα νέα για το bravery default είναι τα καλύτερα, για όσους δεν το κατάλαβαν το πέρνουμε 2013 ενώ στην αμερική το πέρνουν 2014 in your fucking faces muricans!!! ε μα περιμένουμε σαν τους @@ρες το fire emblem τόσο καιρό ,ας δούνε και αυτοί την γλύκα :)

 

με λίγα λόγια 3 games must για φέτος fire emblem-pokemon-bravery default και ένα ίσως το smt4. και η λίστα με τα games που θέλω συνεχώς αυξάνεται με τα kid icarus-mario 3d-mario kart-donkey kong 3d-animal crossing-tales of abyss-nsmb2-luigi mansion 2 ,zero escape,etrian odyssey 4,resident evil revelation,proffesor layton miracle mask,smt digital overcloacked να περιμένουν και να διαμαρτύρονται γιατί δεν έχω λεφτά να τα αγοράσω... στάνταρ ξεχνάω και μερικά. 

 

πιστέυω άνετα το focus που έδωσε η νιντέντο στο 3ds δεν το έχει δώσει άλλη εταιρία σε καμία κονσόλα ποτέ,τόνοι καλά παιχνίδια,κάθε μήνα ένας ΑΑ-ΑΑΑ τίτλος... 

 

α και κάτι τελευταίο ,βαρέθηκε η νιντέντο να περιμένει την square enix και κάνει η ίδια publish το bravery default σε αμερική και ευρώπη (παρόμοια κατάσταση με το bayonetta 2),απορώ με αυτή τη κίνηση της square,το περιμένει τόσος κόσμος το παιχνίδι ,θα έβγαζε σίγουρο χρήμα,ίσως κάνανε καμία συμφωνία με ποσοστά και είναι γεγονώς οτι μόνο το publish απο Nintendo θα δώσει περισσότερες πωλήσεις στον τίτλο.τέσπα απλά μου φάνηκε περίεργο και δίνω 100 μπράβο στην νιντέντο που άκουσε τον κόσμο δεν περίμενε την σάπια την square και αποφάσισε να τα σκάσει και να φέρει τον τίτλο στην δύση. όταν θέλει η νιντέντο γίνεται σουπερ.

 

btw δεν είδαμε τπτ ακόμα για dragon quest 7 remake για ευρώπη-αμερική ,αλλα εδώ ήρθαν τα παλιά στάνταρ θα το φέρουν και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι το 3DS ανεβασε πολλα επιπεδα μετα απο την τραγικη αρχη του. Εχω ΤΟΝΟΥΣ παιχνιδιων που θελω και θα θελω για το μηχανημα αλλα δεν μπορω. Εκνευριστικα εκνευριστικο. Με το καλο οταν μπορεσω θα κανω την αλλαγη τω 1000+ PS3 παιχνιδιων για το fire emblem και στο τελος του 2013 που θα ερθει το link to the past 2 βλεπω τι κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ πως χάρηκα ιδιαίτερα για το ALttP2. Την εποχή του πρώτου δεν είχα SNES και έτσι το έχασα. Πολύ αργότερα που δοκίμασα να το παίξω δε τα κατάφερα μιας και το παιχνίδι δείχνει την ηλικία του. Συνεπώς μου δίνεται μια πολύ καλή ευκαιρία να επανορθώσω το αρχικό λάθος.

 

Πέρα από αυτά τα προσωπικά νομίζω πως το παιχνίδι έχει ενδιαφέρον έτσι και αλλιώς. Το θεωρώ πολύ ενδιαφέρον σαν πείραμα μιας και το ψευτό 2D gameplay δείχνει να έχει να δώσει πράγματα (στη θεωρία τουλάχιστον). Μακάρι να δούμε κάτι ανάλογο και με κάποιο Metroid.

 

Ψήνομαι και για το Mario & Luigi αν και δε ξέρω αν θα το πάρω full priced. Το DKCR το θεωρώ παιχνιδάρα αλλά το έχω τελειώσει σε Wii και δεν αξίζει να το ξανααγοράσω για τον ένα επιπλέον κόσμο που έχει. Με χάλασε που πείραξαν τη δυσκολία του αρχικού αλλά τουλάχιστον αν κατάλαβα καλά θα μπορείς να το παίξεις και όπως ήταν στο Wii. Όσοι ψήνονται για platform και δε το έχουν παίξει ας το σκεφτούν καλά.

 

Γενικά είχε πράγμα και σήμερα αρκετό...

 

Περιμένω σαν τρελός το FE. Λίγες ώρες μείνανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα shin megami tensei τα numbered πάντα ήταν πιο "mature" σε σχέση με τα persona που έχουν μέσα ένα element school pals etc. ειδικά το nocturne που θυμάμαι το shin megami tensei 3 ήταν πολύ βαρύ (ο μόνος λόγος που το έπαιζα ήταν ο dante,μου φαινόταν κάπως ακραίο με τις "θρησκείες" "δαίμονες" etc) 

 

με το 4o ίσως ασχοληθώ όμως ,έχει ενδιαφέρον concept. πάντως τα νέα για το bravery default είναι τα καλύτερα, για όσους δεν το κατάλαβαν το πέρνουμε 2013 ενώ στην αμερική το πέρνουν 2014 in your fucking faces muricans!!! ε μα περιμένουμε σαν τους @@ρες το fire emblem τόσο καιρό ,ας δούνε και αυτοί την γλύκα :)

 

με λίγα λόγια 3 games must για φέτος fire emblem-pokemon-bravery default και ένα ίσως το smt4. και η λίστα με τα games που θέλω συνεχώς αυξάνεται με τα kid icarus-mario 3d-mario kart-donkey kong 3d-animal crossing-tales of abyss-nsmb2-luigi mansion 2 ,zero escape,etrian odyssey 4,resident evil revelation,proffesor layton miracle mask,smt digital overcloacked να περιμένουν και να διαμαρτύρονται γιατί δεν έχω λεφτά να τα αγοράσω... στάνταρ ξεχνάω και μερικά. 

 

πιστέυω άνετα το focus που έδωσε η νιντέντο στο 3ds δεν το έχει δώσει άλλη εταιρία σε καμία κονσόλα ποτέ,τόνοι καλά παιχνίδια,κάθε μήνα ένας ΑΑ-ΑΑΑ τίτλος... 

 

α και κάτι τελευταίο ,βαρέθηκε η νιντέντο να περιμένει την square enix και κάνει η ίδια publish το bravery default σε αμερική και ευρώπη (παρόμοια κατάσταση με το bayonetta 2),απορώ με αυτή τη κίνηση της square,το περιμένει τόσος κόσμος το παιχνίδι ,θα έβγαζε σίγουρο χρήμα,ίσως κάνανε καμία συμφωνία με ποσοστά και είναι γεγονώς οτι μόνο το publish απο Nintendo θα δώσει περισσότερες πωλήσεις στον τίτλο.τέσπα απλά μου φάνηκε περίεργο και δίνω 100 μπράβο στην νιντέντο που άκουσε τον κόσμο δεν περίμενε την σάπια την square και αποφάσισε να τα σκάσει και να φέρει τον τίτλο στην δύση. όταν θέλει η νιντέντο γίνεται σουπερ.

 

btw δεν είδαμε τπτ ακόμα για dragon quest 7 remake για ευρώπη-αμερική ,αλλα εδώ ήρθαν τα παλιά στάνταρ θα το φέρουν και αυτό.

 

 

τωρα μου εσκασε η φλασια

 

φανταζομαι οτι μιλας για το 3 & 4 γιατι το 1 & το 2 ηταν αλλιως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω απο που βγηκε οτι τα persona δεν εχουν σκοτεινα στοιχεια, εχουν και παραεχουν απλα τα shin megami tensei εχουν και το αναλογο setting. Τα persona εχουν εναν αλλο κοσμο μαζι με τον κανονικο αλλα τα SMT αυτη η σκοτειναδα και η fucked up φαση ΕΙΝΑΙ ο κοσμος. Το Nocturne που αναφερθηκε παραπανω αν δεν ειχε αυτην την fanky μουσικη στις μαχες θα ηταν σιγουρα το παιχνιδι που θα ηταν υπευθυνο για την καταθλιψη του gamer. Πραγματι ΠΟΛΥ βαρυ αλλα εξαιρετικο. Ελπιζω στο 4 να κρατησουν την ιδια λογικη με τα προηγουμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι viper δεν τα έχω παίξει το 1 και το 2, για το 3 fes και το 4 μιλάω που είχαν και στοιχεία dating school sim μέσα, δεν ξέρω αν ήταν έτσι και τα παλιότερα. απο σκέτα smt έχω παίξει μόνο του ds και το nocturne οπότε οι διαφορές που λέω είναι ανάμεσα σε αυτά τα παιχνίδια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dating που λες παντως ακουγεται πολυ διαφορετικα απο αυτο που ειναι. Πες το καλυτερα ενδυναμωση του χαρακτηρα μεσω φιλικων ή/και ερωτικων σχεσεων με τους διαφορους χαρακτηρες που υπαρχουν στο παιχνιδι και συνοδευονται απο ενα arcana. Προσωπικα το αντιμετωπιζω με φαση "στημενη λεμονοκουπα" μιας και απο τη στιγμη που θα μαξάρω τα levels του καθε χαρακτηρα δεν προκειται να ξαναβγω ποτε ξανα μαζι του...ακομα και αν ειναι η γκομενα μου. Αφου μπλεκεις με δαιμονες τι περιμενεις?

 

Γι αυτο το λογο λοιπον τα SMT ειναι ποιο "σωστα" σε αυτο το κομματι. Αντι για χαρακτηρες απλα βρισκεις, φτιαχνεις, καλεις, ενωνεις διαφορετικους δαιμονες αναλογα με αυτα που αντιμετωπιζεις καθε φορα και δεν αισθανεσαι οτι κανεις καποιο κακο. Στα Persona ομως που ενω εχεις τον χαρακτηρα σου μαξ level σχεσης με καποιον αισθανεσαι καπως οτι εισαι μεγαλο καθικι οταν σε παιρνει τηλεφωνο για να κανονισετε κατι και εσυ τον ακυρωνεις μονο και μονο για να πας να εξελιξεις level με αλλον χαρακτηρα. Douchebag of epic proportions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω απο που βγηκε οτι τα persona δεν εχουν σκοτεινα στοιχεια, εχουν και παραεχουν απλα τα shin megami tensei εχουν και το αναλογο setting. Τα persona εχουν εναν αλλο κοσμο μαζι με τον κανονικο αλλα τα SMT αυτη η σκοτειναδα και η fucked up φαση ΕΙΝΑΙ ο κοσμος. Το Nocturne που αναφερθηκε παραπανω αν δεν ειχε αυτην την fanky μουσικη στις μαχες θα ηταν σιγουρα το παιχνιδι που θα ηταν υπευθυνο για την καταθλιψη του gamer. Πραγματι ΠΟΛΥ βαρυ αλλα εξαιρετικο. Ελπιζω στο 4 να κρατησουν την ιδια λογικη με τα προηγουμενα.

 

 

το 3 & 4 ηταν πιο ελαφρυ σε σχεση με το 1 & 2. 

Επισης, πρεπει να ειμαι ο μοναδικος που απολαυσα το nocturne, χωρις να το θεωρω βαρυ...

 

ναι viper δεν τα έχω παίξει το 1 και το 2, για το 3 fes και το 4 μιλάω που είχαν και στοιχεία dating school sim μέσα, δεν ξέρω αν ήταν έτσι και τα παλιότερα. απο σκέτα smt έχω παίξει μόνο του ds και το nocturne οπότε οι διαφορές που λέω είναι ανάμεσα σε αυτά τα παιχνίδια :)

 

για τα devil survivor μιλαμε?

 

Το dating που λες παντως ακουγεται πολυ διαφορετικα απο αυτο που ειναι. Πες το καλυτερα ενδυναμωση του χαρακτηρα μεσω φιλικων ή/και ερωτικων σχεσεων με τους διαφορους χαρακτηρες που υπαρχουν στο παιχνιδι και συνοδευονται απο ενα arcana. Προσωπικα το αντιμετωπιζω με φαση "στημενη λεμονοκουπα" μιας και απο τη στιγμη που θα μαξάρω τα levels του καθε χαρακτηρα δεν προκειται να ξαναβγω ποτε ξανα μαζι του...ακομα και αν ειναι η γκομενα μου. Αφου μπλεκεις με δαιμονες τι περιμενεις?

 

Γι αυτο το λογο λοιπον τα SMT ειναι ποιο "σωστα" σε αυτο το κομματι. Αντι για χαρακτηρες απλα βρισκεις, φτιαχνεις, καλεις, ενωνεις διαφορετικους δαιμονες αναλογα με αυτα που αντιμετωπιζεις καθε φορα και δεν αισθανεσαι οτι κανεις καποιο κακο. Στα Persona ομως που ενω εχεις τον χαρακτηρα σου μαξ level σχεσης με καποιον αισθανεσαι καπως οτι εισαι μεγαλο καθικι οταν σε παιρνει τηλεφωνο για να κανονισετε κατι και εσυ τον ακυρωνεις μονο και μονο για να πας να εξελιξεις level με αλλον χαρακτηρα. Douchebag of epic proportions.

 

πως θα βγαλεις ολους τους δαιμονες αν δεν ενδυναμωσεις τις φιλιες σου με ολους τους χαρακτηρες?

[persona 3&4]

επισης

 

Δεν υπαρχει ιαπωνικο rpg για εμενα αυτην την στιγμη στο ps3 & xbox360.

Kαι ερωτω, ετσι και επεφτε ενα 3ds στα χερια μου αυτην την στιγμη, τι καρτουλα θα χρειαζομουν για να παιξω τα gaemes του ds? 

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτον αν δεν έχεις παίξει ni no kuni δεν μπορείς να λες δεν έχει jrpg το Ps3. 

πολλές κάρτες τρέχουν αυτή τη στιγμή,η πιο φτηνή λύση είναι μια r4 dualcore στα 12ε,η καλύτερη επιλογή μια supercard dstwo στα 40ε.

 

πήγα μια βόλτα μέχρι το seven που έχει την χαμηλότερη τιμή στο fire emblem μήπως έτυχε και το φέρναν απο σήμερα, απάντηση "δεν νομίζω να μου το φέρουν,μόνο αν θες παραγγελία να στο κάνω" χαχαχα πάω άυριο στο public αν δεν το έχει θα τα σκάσω full σε κάνα multirama 50ε μπράφ και αις σιχτιρι χαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτον αν δεν έχεις παίξει ni no kuni δεν μπορείς να λες δεν έχει jrpg το Ps3. 

πολλές κάρτες τρέχουν αυτή τη στιγμή,η πιο φτηνή λύση είναι μια r4 dualcore στα 12ε,η καλύτερη επιλογή μια supercard dstwo στα 40ε.

 

πήγα μια βόλτα μέχρι το seven που έχει την χαμηλότερη τιμή στο fire emblem μήπως έτυχε και το φέρναν απο σήμερα, απάντηση "δεν νομίζω να μου το φέρουν,μόνο αν θες παραγγελία να στο κάνω" χαχαχα πάω άυριο στο public αν δεν το έχει θα τα σκάσω full σε κάνα multirama 50ε μπράφ και αις σιχτιρι χαχαχα.

 

 

Full-featured upgrade cheat function

Easy to use, compatible with popular DAT format cheat database now. It’s easy to get the cheat code. And it’s also inherited the Supercard exclusive Real-Time-Cheat function.

 

perfect

 

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...