Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό για τίτλο της bioware!

Αν και κάθε διαφορετικός shepard θα ζήσει την ιστορία διαφορετικά..(πχ εμένα μου πέθανε όλο το πλήρωμα :mad: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δεν ασχολήθηκες με Normandy upgrades/loyalty missions και σωστούς ρόλους στην Suicide Mission του ΜΕ2 ε; :P

 

Αν δεν πέθανε και ο ίδιος ο Shep, τότε ναι προχωράς κανονικά όπως ξέρεις με το save. Απλά σε σημεία που ήταν οι ΜΕ2 χαρακτήρες, θα είναι δευτερεύοντες τώρα και θα έχει πιθανόν διαφορές από το να είχες κάποιον από το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι λόγω των leaks, πολύς κόσμος ξέρει πως παίζει και πως τελειώνει και δεν... τους άρεσαν αρκετά σημεία.

 

Επίσης οι αλλαγές που έχουν γίνει, πάλι δεν άρεσαν σε κόσμο. Εγώ (κλασσικά) δεν έχω πρόβλημα ακόμα (εκτός από κάτι bugs), αλλά θα έχω μια καλύτερη γνώμη όταν το τερματίσω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Skidrow περιλαμβανει και το DLC ?

 

επισης εχει σχεση το παιχνιδι με το ME2? εννοω πρεπει να βαλω τα saves του 2 και να συνεχισω η ειναι προαιρετικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει σχεση το παιχνιδι με το ME2? εννοω πρεπει να βαλω τα saves του 2 και να συνεχισω η ειναι προαιρετικο?

 

Ε, κοίτα, δεν μπορεί να λέγεται ΜΕ3 και να μην έχει σχέση με το ΜΕ2 :-D . Μπορείς να παίξεις φυσικά και χωρίς τα saves του 2 αλλά αν δεν έχεις παίξει κάποιο από τα προηγούμενα ΜΕ χάνεις μεγάλο μέρος της ιστορίας ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουν, αλλά σε τι βαθμό δεν το γνωρίζω. Όλοι θέλουμε να πιστεύουμε ότι παίζουν μεγάλο.

 

Με λίγο ψάξιμο στο Internet υπάρχουν sites όπου βρίσκεις και κατεβάζεις saves με ένα σωρό διαφορετικούς συνδυασμούς επιλογών από το 1 και το 2, οπότε κάνε τις ψαχτικές σου και θα βρεις κάτι που θα σε καλύψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας καποια απο τα review στο metacritic διχνει να υπαρχει ενα point στο θεμα. Δεν συζηταω για τις βαθμολογιες που σκυλουπερβαλουν του κερατα αλλα διχνει οτι η Bioware (ή μαλλον ΕΑ) πηρε και για το Mass Effect 3 τον ιδιο δρομο που πηρε και με το Dragon Age 2. Δεν το εχω παιξει ακομα και απο οτι φενεται θα αργησω αρκετα μεχρι να κανω καν την κινηση να το δω αλλα μυριζομαι εξτρα dumping down για αμερικανακια απο πλευρα της εταιριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το ξεκίνησα και έχω πωρωθεί.Φοβερή ατμόσφαιρα και τρελά τοπία.Πάρτε και μια γαμάτη εικόνα.

MassEffect32012-03-0619-47-04-05.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε φιλος γιατι διαβαζω πολλα τα οποια δεν μου αρεσουν καθολου. Ανεχομαι πολλα απο παιχνιδια (οπως το ME2 που ηταν κατι το διαφορετικο απο το ME1) αν η παραγωγη διαθετει οραμα και προσπαθεια και ας εχει και μερικα bugs και glitches αλλα εδω περα διαβαζω οτι αυτα που εκανες στα προηγουμενα παιχνιδια εχουν μικρη εως καμια σημασια και οτι ολο το θεμα ειναι "αυτοματοποιημενο" λες και παιζεις Gears of War 3. Τα τεχνικα προβληματα απλα τα προσπερναω, προβληματα με το story, storytelling, lore, παρουσιαση, σχεδιασμο και gameplay δεν τα προσπερναω σιγουρα.

 

Οπως ειπα ακομα δεν εχω παιξει τιποτα απο αυτο αλλα διαβαζω υπερβολικα πολλα reviews και συζητησεις που λενε ολα τα παραπανω οτι ισχυουν ακομα και απο μεγαλους fan της σειρας (οπως και ειμαι ο ιδιος). Κραταω κριση για οταν το πιασω στα χερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Skidrow περιλαμβανει και το DLC ?

 

επισης εχει σχεση το παιχνιδι με το ME2? εννοω πρεπει να βαλω τα saves του 2 και να συνεχισω η ειναι προαιρετικο?

 

Το έχω δει και σε άλλο forum.

Για ποιους Skidrow μιλάτε; Οι 'επαναφορτιζόμενοι' δεν έκαναν τη δουλειά; !!

 

 

Ps. Στους 'επαναφορτιζόμενους' περιλαμβάνεται και το DLC....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...