Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ακριβώς αυτή έχω και εγώ και την λατρεύω (γιαμ βινύλιο) επιβεβαιώνω ότι ναι ενεργοποιείται στο Steam και παίρνεις το Minerva's Den δωρεάν!

 

:D

 

Ψεματα, την rapture edition εχω που εχει μονο ενα artbook. Μου την ειχε δωσει ενας φιλος γιατι δεν την ηθελε πια...

Εμενα μου το εδωσε το minervas den οποτε το κλειδι απο το gfwl θα το κρατησω για ανταλλαγη.

Ελπιζω να μην γινει καμια μακακια με τα save στα υπολοιπα παιχνιδια τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα από 2K Games, δεν έχει άμεση σχέση με προσφορές, αλλά οδηγεί υπό συνθήκη σε δωρεάν περιεχόμενο.

 

Όσοι έχουν την GFWL έκδοση του Bioshock 2 (π.χ. έχουν αγοράσει κανονικό κουτάτο το παιχνίδι), μπορούν να εξαργυρώσουν το κλειδί τους στο Steam και παίρνουν μάλιστα και όλα τα DLC δώρο. Με άλλα λόγια το εξαιρετικό single player DLC Minerva's Den τζάμπα. Και όχι μόνο αυτό το παιχνίδι απαλλάσσετε εντελώς από το GFWL και υιοθετεί το Steam.

 

Πηγή: http://www.2kgames.com/blog/bioshock-2-and-all-its-dlc-now-available-on-steam

 

Από DLC το BIOSHOCK 2 είχε και άλλα εκτός από το MInervas Den?

Ρωτάω γιατί μόνο αυτό βλέπω στο Downloadable Content...

 

EDIT: κρίνοντας και από τα υπόλοιπα post, μάλλον είναι το μόνο DLC

 

 

Και εγώ έχω κουτάτο Bioshock2 για να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από DLC το BIOSHOCK 2 είχε και άλλα εκτός από το MInervas Den?

Ρωτάω γιατί μόνο αυτό βλέπω στο Downloadable Content...

 

EDIT: κρίνοντας και από τα υπόλοιπα post, μάλλον είναι το μόνο DLC

 

 

Και εγώ έχω κουτάτο Bioshock2 για να δούμε

 

Τα άλλα DLC αφορούν το multiplayer και είναι πλέον ενσωματωμένα στα βασικό παιχνίδι στην έκδοση του Steam και δεν πωλούνται ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αποτελεί προσφορά μιας και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα call of duty. Ας το κοιτάξει όποιος ενδιαφέρεται. Όλα 28,70

 

https://stacksocial.com/sales/the-call-of-duty-bundle?utm_source=StackSocial+Deals+Newsletter&utm_campaign=8b37d36174-SS+The+Call+of+Duty+Bundle&utm_medium=email&utm_term=0_bf74b34094-8b37d36174-290173141&mc_cid=8b37d36174&mc_eid=9f2971de80

 

Call of Duty: Black Ops
Call of Duty 4: Modern Warfare
Call of Duty 2
Call of Duty: Black Ops - Annihilation & Escalation Content Pack
Call of Duty: Black Ops - Rezurrection Content Pack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DiRT 3 στα 3,52€ με το κουπόνι "GFDOCT20UK" από Gamefly και παίρνουμε και δώρο το FUEL (αν δεν το έχουμε πάρει ήδη από προηγούμενη αγορά στο sale της Codemasters).

 

Thanks! Το τσιμπησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξέρω αν αποτελεί προσφορά μιας και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα call of duty. Ας το κοιτάξει όποιος ενδιαφέρεται. Όλα 28,70

 

https://stacksocial.com/sales/the-call-of-duty-bundle?utm_source=StackSocial+Deals+Newsletter&utm_campaign=8b37d36174-SS+The+Call+of+Duty+Bundle&utm_medium=email&utm_term=0_bf74b34094-8b37d36174-290173141&mc_cid=8b37d36174&mc_eid=9f2971de80

 

Προσοχή μόνο σε αυτό το sale διότι μερικά παιχνίδια είναι MAC only (το κλειδί που ενεργοποιεί την MAC έκδοση δεν ενεργοποιεί και την έκδοση για Windows).

 

Και δεν παίζει refund σε αυτό το sale... άμα τα έσκασες, τα έχασες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ιουλιου του 2014 κλεινει τελειως το GFWL..που σημαινει οτι οποιο παιχνιδι το χρησιμοποιει (single και multi) δεν θα παιζει καθόλου....

 

και για αυτο ισως/θα δουμε και αλλα παλια παιχνιδια να διωχνουν τον client.

πχ τα παρακατω παιχνιδια προσφατα,πατσαριστηκαν στο steam

 

Bioshock 2

Batman: Arkham Asylum Game of the Year Edition

F1 2010

F1 2011

Fallout 3

Insanely Twisted Shadow Planet

Lost Planet: Extreme Condition Colonies Edition

Super Street Fighter IV: Arcade Edition

Warhammer 40,000: Dawn of War II

 

δειτε και εδω οτι ηδη καποια διωχνουν το GFWL...

και μονο οι περιορισμοι στο πρωτο batman για τα 5 activations να φυγουν, μου φτάνει..

 

τωρα αν και αυτα γιορτασουν την απελευθερωση με Free content ειναι αγνωστο

 

Μόλις δοκίμασα να περάσω το Super Street Fighter IV: Arcade Edition στο Steam αλλά μου λέει invalid product code...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η ερωτηση με το bioshock 2 ειναι ,

αν καποιος αγορασει τωρα το game πχ απο steam θα εχει μαζι και το minerva's den?

συμφωνα με την εταιρια, οχι..θα πρεπει να το αγορασει ξεχωριστα.

 

απο την άλλη αν καποιος το παρει τώρα απο αλλο μαγαζι (εκτος steam πχ amazon.com) και το ενεργοποιησει τωρα, τι γινεται..θα το παρει ή όχι?

 

εγω παντως το ειχα αγορασει απο αμαζον και το ειχα ξεχασει..το εβαλα τωρα στο steam και μου εδωσε το dlc

 

 

edit για chaos3X: εδω λεει

"Capcom announced Ultra edition which will be both stand alone game and upgrade DLC for the owners of SSFIV:AE, and it will be Steamworks."

 

τωρα τι θελει να πει ο ποιητης δεν καταλαβα ακριβώς

Επεξ/σία από krokos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα από 2K Games, δεν έχει άμεση σχέση με προσφορές, αλλά οδηγεί υπό συνθήκη σε δωρεάν περιεχόμενο.

 

Όσοι έχουν την GFWL έκδοση του Bioshock 2 (π.χ. έχουν αγοράσει κανονικό κουτάτο το παιχνίδι), μπορούν να εξαργυρώσουν το κλειδί τους στο Steam και παίρνουν μάλιστα και όλα τα DLC δώρο. Με άλλα λόγια το εξαιρετικό single player DLC Minerva's Den τζάμπα. Και όχι μόνο αυτό το παιχνίδι απαλλάσσετε εντελώς από το GFWL και υιοθετεί το Steam.

 

Πηγή: http://www.2kgames.com/blog/bioshock-2-and-all-its-dlc-now-available-on-steam

Γνώμη μου θα ήταν επειδή εδω στις προσφορές τα ποστ θα χαθούν, είναι να φτιαχτεί ενα αντίστοιχο θέμα, όπως αυτό με τα games απο bundles που έγιναν greenlit και μπαίνουν steam, στο οποίο να αναφέρουμε παιχνίδια που ήταν GFWL και να καταγράφουμε οτι νεότερο έχουμε για το καθένα.

Είναι και μένα αρκετά παιχνίδια που θα με ενδιέφεραν να δω τι θα γίνει όπως SFIV AE, GTA IV και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit για chaos3X: εδω λεει

"Capcom announced Ultra edition which will be both stand alone game and upgrade DLC for the owners of SSFIV:AE, and it will be Steamworks."

 

τωρα τι θελει να πει ο ποιητης δεν καταλαβα ακριβώς

Μήπως ότι το επερχόμενο USFIV θα είναι stemworks και οι κάτοχοι του SSFIVAE θα μπορούν να αναβαθμιστούν σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη χειροτερη περιπτωση παντως υπαρχει δυνατοτητα local profile sto gfwl( single player φυσικα,και τα save δεν μεταφερονται αναμεσα στα profile)---αν και καλο θα ηταν να patchaριστουν τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DiRT 3 στα 3,52€ με το κουπόνι "GFDOCT20UK" από Gamefly και παίρνουμε και δώρο το FUEL (αν δεν το έχουμε πάρει ήδη από προηγούμενη αγορά στο sale της Codemasters).

Ενεργοποιήτε και μέσω steam;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου είχε έρθει μαιλ αλλά δεν έλεγε οτι παίρνεις το φυελ μόνο με τα dirt αλλά και με τα f1.

αγώρασα λοιπόν το f1 2012 αλλά δεν μου ήρθε κάτι για το fuel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...