Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ιουλιου του 2014 κλεινει τελειως το GFWL..που σημαινει οτι οποιο παιχνιδι το χρησιμοποιει (single και multi) δεν θα παιζει καθόλου....

 

και για αυτο ισως/θα δουμε και αλλα παλια παιχνιδια να διωχνουν τον client.

πχ τα παρακατω παιχνιδια προσφατα,πατσαριστηκαν στο steam

 

Batman: Arkham Asylum Game of the Year Edition

Είσαι σίγουρος? Το έχω original στο steam και μου βγάζει αυτό:

V210ig9.jpg

Εντωμεταξύ, από αυτά τα παιχνίδια, τα Toy Soldiers και Virtua Tennis δεν είναι αυθεντικά :P

 

 

 

Υ.Γ.

Μιας και ενδιαφέρομαι για τα Bioshock 1 & 2, αν πάρω το 2 από κάποιο φυσικό κατάστημα, σε retail μορφή, και περάσω το κλειδί στο steam, θα πάρω DLC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα batman το link που εδωσα παραπανω λεει

"Closed Beta: removed GFWL, removed SecuROM, added Mac support, and Steam achievements."

που λογικα συμαινει οτι θα φυγει το GFWL συντομα (αλλα οχι ακομα)

 

για το bioshock 2 και το minerva dlc προσοχη...

αν το αγορασεις απο το steam τωρα, μαλλον δεν θα παρεις το dlc

αν το παρεις απο amazon.com ή απο αλλου τωρα, δεν ξερω τι θα γινει..

εγω παντως ειχα αγορασει τα παιχνιδια απο amazon παλια και τα ενεργοποιησα εχθες και πήρα το minerva dlc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το FF7 εγινε Pricematch απο το amazon @ $6

 

 

-η μουσικη εγινε update επισημα απo τη square πριν λιγες μερες-τα αθλια midi της εκδοσης pc δεν υπαρχουν πλεον

υπαρχουν και εξαιρετικα mods -- το anxious heart http://forums.qhimm.com/index.php?PHPSESSID=0e600d6588a286e338f1f71be5f639a6&topic=12787.150

 

 

--

αντε και στο bioshock :P θα πεσει κατω απο 10 €,λογικα αναμενεται συντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου πάντως είναι, όσοι θέλετε να αγοράσετε παλιότερα παιχνίδια GFWL της Codemasters (πχ Dirt 2-3),

να αρχίσετε να τα μαζεύετε σιγά σιγά όσο είναι σε sale, γιατί απ'ότι φαίνεται οι ίδιοι δεν είναι ιδιαίτερα πρόθυμοι

να patchαρουν τα παιχνίδια τους όπως έγινε με το bioshock 2...'Αρα είναι πολύ πιθανό να φύγουν από το Steam.

 

Αυτή είναι η απάντηση τους σε email σχετικά με το GFWL:

 

Thank you for submitting your recent request to Codemasters Customer Services concerning Other / not stated.

 

 

We have no plans to remove Windows Live from any of our titles at the current time, as all of them, except Dirt 3,

do not require Games for Windows Live to play.


Kind regards
Rob
Codemasters Customer Services

 

Και φύσικά δεν είναι μόνο το Dirt 3 που θέλει GFWL όπως λένε, αλλά και το Dirt 2, το FUEL κλπ.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος τα θελει τώρα πια μόνο πειρατικά. Είναι από τις περιπτώσεις που δεν αξίζει να αγοράσεις κάτι που δεν σου αναγνωρίζουν ότι εχεις

Sent from my LG-E900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει κανείς ιδέα ποια είναι η ποιο φθηνή τιμή που παίζει το Grand Theft Auto Complete Pack?

 

Ξέρω ότι το έχει βάλει 100 φορές το steam σε sale αλλά σαν ηλίθιος ποτέ δεν το πήρα και τώρα τερματίζοντας το gtaV μου έκατσε να παίξω και τα προηγούμενα  :mellow:.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αντέξεις τα γραφικά τους.Πριν λίγους μήνες έβαλα το san andreas και αμέσως το έβγαλα.Καλό για την εποχή του αλλά τώρα φαίνεται σκατά.

Ναι μωρέ δεν νομίζω να έχω πρόβλημα με τα γραφικά  :-D .Άλλωστε τερμάτισα πρόσφατα το ffvii, οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν με κολλάνε τα γραφικά.Με κολλάνε όμως τέρμα τα 30 ευρώ που έχει στο steam.Άμα παίζει πουθενά μέχρι και 10€ είναι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Borderlands 2 Ultimate Vault Hunters Upgrade Pack 2 (Mac)

 

steam key(pc+mac) 1.25 eur

http://www.gamersgate.com/DLC-BL2UVHUP2M/borderlands-2-ultimate-vault-hunters-upgrade-pack-2-mac

 

ανεβαζει το lvl cap στο 72 και μερικες αλλες προθηκες --δεν περιλαμβανεται στο season pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Borderlands 2 Ultimate Vault Hunters Upgrade Pack 2 (Mac)

 

steam key(pc+mac) 1.25 eur

http://www.gamersgate.com/DLC-BL2UVHUP2M/borderlands-2-ultimate-vault-hunters-upgrade-pack-2-mac

 

ανεβαζει το lvl cap στο 72 και μερικες αλλες προθηκες --δεν περιλαμβανεται στο season pass

 

2.49 λέει σε μένα wtf? Παίζει σίγουρα και σε pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί προσφορά, αλλά Thief: Master Thief Edition από green man gaming με την χρήση κουπονιού GMG25-J2566-L2GHZ αρχική τιμή 52.99 σε 35,77 .

 

http://www.greenmangaming.com/s/gr/en/pc/games/action/thief-master-thief-edition/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...