Προς το περιεχόμενο

Μήνυση σε 5.000 χρήστες του Internet που κατέβασαν το The Hurt Locker


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι φυσικά, όπως και να το δεις όμως η ηλιθιότητα της κίνησης τείνει στο άπειρο.

 

Μην το λες... δεν ειναι ολοι στον πλανητη σαν εμας τους ελληναρες εδω, τους brutal και τους γαμαουα που αν μας πιασουν θα ριξουμε και δυο γαμωσταυρα, υπαρχει πολυς κοσμος εκει εξω που θα ψαρωσει πολυ και αν δεν κοψει, τουλαχιστον θα περιορισει στο ελαχιστο το κατεβασμα ταινιων-τραγουδιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην αρχαία Ελλάδα των σοφών μας προγόνων το κράτος χορηγούσε στους φτωχούς πολίτες δωρεάν εισιτήρια ώστε να μπορούν να παρακολουθήσουν θέατρο.

Πίστευαν πως αυτό είχε παιδαγωγικό χαρακτήρα και ψυχαγωγικό ρόλο.

Την σημερινή εποχή τι εχει αλλάξει στην νοοτροπία κάποιον και θεωρούν ότι οι φτωχοί (οι πολλοί) δεν εχουν δικαίωμα στην διασκέδαση?

Τι εχει αλλάξει στην νοοτροπία αυτών που έχουν χρήματα και επίσης δε θέλουν να πληρώσουν?

Έχαναν λιγότερα οι τότε καλλιτέχνες ή οι παραστάσεις που παίζονται ακόμα και σήμερα άξιζαν λιγότερο απο τα σημερινά pop corn movies της μιας φοράς.

Χαίρομαι που το αθάνατο αρχαίο ελληνικό πνεύμα ζεί, έστω και με μπανεράκια ακατάλληλου περιεχομένου στο πλαϊ, για ακόμα μια φορά μέσω του filesharing.

Μακάρι να συνεχιστεί και ας στερέψουμε απο ηθοποιούς, σκηνοθέτες και πολυεθνικές που κάνουν τέχνη μόνο για το χρήμα και όχι για την τέχνη.

Μόνο αν φύγουν όλοι αυτοί υπάρχει περίπτωση να δούμε αριστουργήματα του επιπέδου του αρχαιολληνικού θεάτρου ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες... δεν ειναι ολοι στον πλανητη σαν εμας τους ελληναρες εδω, τους brutal και τους γαμαουα που αν μας πιασουν θα ριξουμε και δυο γαμωσταυρα, υπαρχει πολυς κοσμος εκει εξω που θα ψαρωσει πολυ και αν δεν κοψει, τουλαχιστον θα περιορισει στο ελαχιστο το κατεβασμα ταινιων-τραγουδιων.

 

Αυτό εννοούσα κι εγώ γράφοντας "Όχι φυσικά...", το θέμα είναι όμως ότι δε μπορούν να κάνουν μήνυση σε εκατομμύρια ανθρώπους. Δε νομίζω ότι παίζει ρόλο η εθνικότητα, όποιος είναι να το κάνει, θα το κάνει έτσι κι αλλιώς.

 

Και για τα λεφτά έγραψα επειδή ορισμένοι άρχισαν πάλι να γράφουν για τις καημένες εταιρίες, με το γνωστό ρομαντισμό που συνοδεύει τέτοια posts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχαία Ελλάδα των σοφών μας προγόνων το κράτος χορηγούσε στους φτωχούς πολίτες δωρεάν εισιτήρια ώστε να μπορούν να παρακολουθήσουν θέατρο.

Πίστευαν πως αυτό είχε παιδαγωγικό χαρακτήρα και ψυχαγωγικό ρόλο.

Την σημερινή εποχή τι εχει αλλάξει στην νοοτροπία κάποιον και θεωρούν ότι οι φτωχοί (οι πολλοί) δεν εχουν δικαίωμα στην διασκέδαση?

Τι εχει αλλάξει στην νοοτροπία αυτών που έχουν χρήματα και επίσης δε θέλουν να πληρώσουν?

Έχαναν λιγότερα οι τότε καλλιτέχνες ή οι παραστάσεις που παίζονται ακόμα και σήμερα άξιζαν λιγότερο απο τα σημερινά pop corn movies της μιας φοράς.

Χαίρομαι που το αθάνατο αρχαίο ελληνικό πνεύμα ζεί, έστω και με μπανεράκια ακατάλληλου περιεχομένου στο πλαϊ, για ακόμα μια φορά μέσω του filesharing.

Μακάρι να συνεχιστεί και ας στερέψουμε απο ηθοποιούς, σκηνοθέτες και πολυεθνικές που κάνουν τέχνη μόνο για το χρήμα και όχι για την τέχνη.

Μόνο αν φύγουν όλοι αυτοί υπάρχει περίπτωση να δούμε αριστουργήματα του επιπέδου του αρχαιολληνικού θεάτρου ξανά.

 

Στην αρχαια ελλαδα, αν ζουσες στην Αθηνα και η παρασταση παιζοταν στη Θεσσαλονικη, δεν σου επιδοτουσε κανεις τιποτε, με αποτελεσμα αν ησουν πλουσιος πηγαινες αν γουσταρες και την εβλεπες, αν ησουν φτωχος, περιμενες να ερθει ο θιασος στην πολη σου ωστε να σε επιχορηγησει το τοτε πολη-κρατος.

Οποτε κι εδω μπορεις πολυ απλα να περιμενεις να τη δειξει η τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα χρόνια πρέπει να περάσουν, για να το πάρουν απόφαση;

Δεν μπορούν να σταματήσουν την "πειρατεία".

 

Είναι ψηφιακά αρχεία, αντιγράφονται και μοιράζονται πολύ εύκολα...

 

Στην τελική, αν δεν τους συμφέρει και μπαίνουν μέσα, ας αλλάξουν δουλειά.

θα μας λείψουν οι ταινίες τους... :P

 

Όποιος είναι καλλιτέχνης και έχει ανάγκη να δημιουργήσει, θα βρεί τρόπο να το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχαια ελλαδα, αν ζουσες στην Αθηνα και η παρασταση παιζοταν στη Θεσσαλονικη, δεν σου επιδοτουσε κανεις τιποτε, με αποτελεσμα αν ησουν πλουσιος πηγαινες αν γουσταρες και την εβλεπες, αν ησουν φτωχος, περιμενες να ερθει ο θιασος στην πολη σου ωστε να σε επιχορηγησει το τοτε πολη-κρατος.

Οποτε κι εδω μπορεις πολυ απλα να περιμενεις να τη δειξει η τηλεοραση.

 

:lol::lol::lol:

Το ισοπέδωσες.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol::lol:

Το ισοπέδωσες.:mrgreen:

 

Καθολου. Ειναι το πως αντιλαμβανεται κανεις τη διασκεδαση μεσω της προβολης μιας ταινιας. Αλλος θελει 50αρα οθονη με 7.1 ηχεια ειδικες πολυθρονες κλπ., αλλος θελει πρωτη θεση στον καλυτερο κιν/φο, αλλος θελει να δει την ταινια την ιδια μερα που παιζει στην χωρα που κανει πρεμιερα, κι ας ειναι στη χειροτερη ποιοτητα screener και χωρις υποτιτλους, και αλλος απλα θελει να αραξει στην πολυθρονιτσα του (ή κρεβατακι του), και ας δει στην τηλεοραση τον τερμινειτορ για 60η φορα. Δεν μπορει λοιπον σε ολες τις παραπανω περιπτωσεις να πληρωσει το κρατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας δώσω και μια διαφορετική άποψη .Προσωπικά έχω στην κατοχή μου πάνω από 100+ αυθεντικά dvd ταινιών (και δεν μιλάω για αυτές τις κοροιδίες των εφημεριδών με στερεοφωνικό ήχο) .Ούτε πλούσιος είμαι ούτε μου τρέχουν από τα μπατζάκια .Κάποιοι θα με πουν κορόιδο και άλλοι μ@@@κα .Οκ ο καθένας τα γούστα του.Εν μέρη θα συμφωνίσω μαζί τους.

Ρωτάω λοιπόν το εξής.Αγόρασα μια ταινία αυθεντική λοιπόν πχ Τον άρχοντα των δαχτυλιδών.Περιμένω λοιπόν τώρα να βγει η Extended version σε Blueray για να την αγοράσω ξανά.Από την στιγμή που έχω ΗΔΗ πληρώσει για τα πνευματικά δικαιώματα της (αφού αγόρασα το Dvd) Γιατί να μην με "βοηθήσουν" αυτές οι εταιρίες και να πουν πχ (πάρε 50% έκπτωση αφού στην ουσία μας τα δικαιώματα τα έχεις ήδη δώσει) .Το γιατί το ξέρουμε όλοι γιατί και αυτές με θεωρουν κορόιδο και Μ@@@κα.Θα ψαχτώ λοιπόν και εγώ να την βρώ με άλλους οδούς ,και να την έχω σε ψηφιακό αντίγραφο καλύτερης ποιότητας στο δίσκο μου.

Πόσο παράνομος είμαι?

Α και όσο για το σινεμά ,από τότε που βγήκε το HD δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που πιστεύει πως η παμπάλαια οθόνη προβολής μπορεί να το συναγωνιστεί (ζητάνε και 10 € ή 13 για 3d) .Άντε καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα site της Warner :X όπου βλέπεις ποιοί τίτλοι που μπορεί να έχεις σε DVD, κυκλοφορούν πλέον και σε Bluray και κανονίζεις ανταλλαγή (δίνεις +7 Ευρώ νομίζω).

Δεν γνωρίζω ακριβώς την διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα site της Warner :X όπου βλέπεις ποιοί τίτλοι που μπορεί να έχεις σε DVD, κυκλοφορούν πλέον και σε Bluray και κανονίζεις ανταλλαγή (δίνεις +7 Ευρώ νομίζω).

Δεν γνωρίζω ακριβώς την διαδικασία.

 

Ναι αν ζεις αλλού :mad:

"Unfortunately, at this time the program only ships to the Continental US, Hawaii, Alaska, and Puerto Rico"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου μια καλη ταινια που βγαλαν απο το 2007. Μια η οποια να μην εχει προπαγανδα.

Δε λεω... εχει ανεβει η ποιοτητα στα εφε αλλα... η ποιοτητα του σεναριου/υποθεση εχει πατωσει.

 

Οπως και να το κανεις, αν εξιζει η ταινια σιγουρα θα πας να νοικιασεις ενα BR (η να πας κινηματογραφο). Δεν υπαρχει περιπτωση να δεις μια επιτυχια σε dvdrip των 700mb.

 

Η τελευταια ταινια που μου αρεσε ειναι το κουν φου παντα(κινηματογραφο)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο το 2007; Καντο 2000. Ναι δεν λεω πολυ καλο το lord of the rings για παραδειγμα... αλλα δεν ειναι και νονος, ουτε "ημερολογιο της ριτα χειγορθ", ουτε συνηθεις υποπτοι. Χτες με αφορμη αυτο το thread προσπαθουσαμε με τα παιδια να θυμηθουμε ταινιες προ 2000 που να λενε ασχημα και ταινιες μετα το 2000. Πριν το 2000 η γλωσσα λυνοταν και δεν χρειαζοταν να σκεφτουμε... Μετα που τις εχουμε και πιο προσφατες... κολλαγαμε συνεχεια. Εχει πεσει παρα πολυ η ποιοτητα...

 

Δειτε το βιντεο που ποσταρε ο φιλος προηγουμενος με τον stallman. Ναι οκ σε καποια ειναι λιγο ακραιος αλλα στα σχετικα με την τεχνη τον βρισκω εξαιρετικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω το Limewire δεν το σβηνω :devil:

 

 

 

wow , ενα τεραστιο switch xD ( 0:50 )

 

σπιταρονα. τελικα τωρα καταλαβα ποσο φτωχος ειμαι. πιστευω πως πρεπει να κατεβαζουμε κανονικα ταινιες και να τις ανταλασσουμε. δεν ειναι σωστο μεν αλλα πιος εχει λεφτα να δωσει για cd και ταινιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...