Προς το περιεχόμενο

Μήνυση σε 5.000 χρήστες του Internet που κατέβασαν το The Hurt Locker


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ακριβως γιατι στο πολυκαραστημα χαμενος ειναι ο καταστηματαρχης και οχι η εταιρια που οριζει τις τιμες ;)

 

Αλλά αν είναι ασφαλισμένα; (που είναι). Την ασφάλεια την πληρώνει έτσι κι αλλιώς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηρθαν τα linux trolls (tolis_01), 5 σελιδες σαβουρα το post. Και να φανταστεις οτι τον κοροϊδευω πλαγιως στο πρωτο ποστ που εκανα.

 

Ορισμενες αξιες ειναι σαν το αθανατες σαν την φετα πανω στη χωριατικη:

 

Ενώ η λογική του κατεβάσματος τα σπάει;

Αν ΟΛΟΙ κατεβάζαμε δηλαδή' date=' θα ήταν όλα καλά και η κινηματογραφική βιομηχανία θα εξακολουθούσε να υπάρχει;[/quote']

Δεν με νοιαζει, εγω απλώς θελω λιγη μουσικη και καμια ταινια. Σιγα μην καταστραφουν οι εταιριες. Εχουν ενα σωρο εσοδα και απο την κινηματογραφη προβολη και τις συναυλιες

Μα ειναι σαν να κλεβεις ασφαλισμενες τηλεορασεις απο το media markt

Αληθεια, οι τηλεορασεις στο media markt ειναι ασφαλισμενες; Χαρ, χαρ, χαρ... Τελος παντων, παλι αφαιρω κατι απο καποιον, παλι καποιος θα πληρωσει την ζημια (εστω και η ασφαλιστικη), οποτε παλι κλεψια ειναι. Ενω στην μουσικη και στις ταινιες οχι, δεν κλεβω τιποτα απο κανεναν

Κλεβεις και πολυ μαλιστα, εισαι ενας τιποτενιος κλεφτης, και θα σαπισεις στην κολαση

Μπουχου.... Μαμα, ο Τολης μου την ειπεεε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθαν τα linux trolls (tolis_01), 5 σελιδες σαβουρα το post. Και να φανταστεις οτι τον κοροϊδευω πλαγιως στο πρωτο ποστ που εκανα.

 

Ορισμενες αξιες ειναι σαν το αθανατες σαν την φετα πανω στη χωριατικη:

 

Ωραίος ο φανταστικός διάλογος, αλλά η συνεπαγωγή που δεν ισχύει (και ακυρώνει τη σκέψη σου) είναι εκεί που λες ότι με το download δεν χάνει κάποιος (που σαφώς χάνουν, και πολλοί μάλιστα: κινηματογραφικές εταιρίες (πχ warner bross), εισαγωγικές εταιρίες (πχ Σπέτζος films), video clubs (πχ seven spots, ή συνοικιακά καταστήματα)).

 

edit: Επίσης, δεν υποστήριξα ποτέ ότι κακώς κλέβεις. Απλά αυτό που με εντυπωσιάζει, είναι το μίσος για τον κύριο Warner, και η αφάνταστη συμπάθεια για τον κύριο MediaMarkt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μαχαιρι ειναι για το πεπονι, και η πιτα για το σκυλο, μη λετε ανακριβειες :lol::lol::lol:

 

ΧΑχΑχαχαχΑ

Δεν γίνεται να εχεις και το ΠΕΠΟΝΙ ολάκερο και το σκύλο χορτάτο.:lol::lol::lol:

Παρόλα αυτά πιστεύω πως σε κανα δεκάρι μέρες θα σταματήσει το downloading.

 

Στου κουφού την πόρτα, 10 μέρες κοσκινίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην "μασατε " ετσι και αλλιως παμε για φτωχευση

 

lol

 

τι να παρεις εκ του μη εχοντος??? (μπορει και να το σκοτωσα)

 

 

εγω παντως θα κατεβαζω οσο εχω internet......

 

 

χαβαλες να γινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι εχουμε καποια αντιγραφη σπιτι μας και μην το κανετε τοσο θεμα.Ουδεις αναμαρτητος.Καποιοι ειστε πολυ υπερβολικοι ρε.Εσεις που επιτιθεστε σε αυτους που κατεβαζουν αντιγραφες ταινιων μην μου πειτε οτι στο PC σας δεν εχετε ουτε ενα αντιγραμμενο CD ηχου ή καποιο "παρανομο .mp3.Ή μην μου πειτε οτι δεν εχετε καποιο παπουτσι ή καλτσα ή μπλουζα που να γραφει Nike ή Adidas ή Puma ή δεν ξερω κι εγω ποια αλλη μαρκα.Αυτο δεν ειναι κλοπη;Αλλα ναι παντα θα υπαρχει οπως ελεγε κι ΜΕΓΑΣ Γεωργιου :"Ο κλασσικος ο μαλ.... ο Ελληνας!!!"Α ρε αθανατε Ελληνα!

 

Μήπως εννοείς τις απομιμήσεις Mike, Adibas και Fuma;

Γιατί αν αγοράσω μία από αυτές, οι γνήσιες εταιρίες θα χάσουν λεφτά από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ημουνα δημιουργος με αυτοκινητο που γραφει απο ραδιοφωνο, τι θα ελεγα;; :P Τελος παντων, ο sam και ο όποιος sam δεν εχει κατεβασει ποτε torrent στην ζωη του, ας σηκωσει πρωτος την πετρα

 

Εγώ άλλο λέω, άλλο το να κατεβάζουμε ξέροντας ότι είναι παράνομο και άλλο το να θέλουμε να βγούμε και από πάνω. Για εμένα πάει πολύ. Κατέβαζω και κάνω την "πάπια" δεν λέω χαζόμαρες για φανσ κ.α. .... Αυτό είπα μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθαν τα linux trolls (tolis_01), 5 σελιδες σαβουρα το post. Και να φανταστεις οτι τον κοροϊδευω πλαγιως στο πρωτο ποστ που εκανα.

 

Ορισμενες αξιες ειναι σαν το αθανατες σαν την φετα πανω στη χωριατικη:

 

Τουλ το λινουξ τρολ εχει αποψη και δεν κανει ποστ μονο και μονο για να την πει πλαγιως στο λινουξ και τα παιδια που το χρησιμοποιουν ;)

 

Ωραίος ο φανταστικός διάλογος, αλλά η συνεπαγωγή που δεν ισχύει (και ακυρώνει τη σκέψη σου) είναι εκεί που λες ότι με το download δεν χάνει κάποιος (που σαφώς χάνουν, και πολλοί μάλιστα: κινηματογραφικές εταιρίες (πχ warner bross), εισαγωγικές εταιρίες (πχ Σπέτζος films), video clubs (πχ seven spots, ή συνοικιακά καταστήματα)).

 

edit: Επίσης, δεν υποστήριξα ποτέ ότι κακώς κλέβεις. Απλά αυτό που με εντυπωσιάζει, είναι το μίσος για τον κύριο Warner, και η αφάνταστη συμπάθεια για τον κύριο MediaMarkt.

 

Οι μονοι που θυγονται και αδικα ειναι οι βιντεοκλαμπαδες. Οι εισαγωγικες να πανε να πνιγουμε... πηγαινε να δεις τιμες σε γερμανια και λονδινο και θα καταλαβεις τι εννοω... Η warner και η paramount μια χαρα βγαζει τα εκατομμυρια τους, φτανουν να ζησουν και τα τρισεγγονα τους τα οποια ενδεχομενως ποτε να μην γνωρισουν και που ποτε δεν εχουν σκεφτει οτι θα αποκτησουν. Απλα το θεμα ειναι να βγαλουν περισσοτερο χρημα για να καθεται στην τραπεζα. Λες και θα τα παρουν μαζι τους στον αλλο κοσμο αυτοι και τα παιδια τους. Το θεμα ειναι οτι βγαζουν αυτο το χρημα εκμεταλλευομενοι τον απλο κοσμακη που προφανως εχει αναγκη απο την ψυχαγωγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα το θεμα ειναι να βγαλουν περισσοτερο χρημα για να καθεται στην τραπεζα. Λες και θα τα παρουν μαζι τους στον αλλο κοσμο αυτοι και τα παιδια τους. Το θεμα ειναι οτι βγαζουν αυτο το χρημα εκμεταλλευομενοι τον απλο κοσμακη που προφανως εχει αναγκη απο την ψυχαγωγια.

 

Συμφωνώ σε αυτό. Απλά νομίζω ότι τον κόσμο τον πειράζει μόνο το χρήμα της warner (ή όποιας άλλης μεγάλης κινηματογραφικής εταιρίας) και όχι άλλων εταιριών που ίσως πουλάνε υλικά (και όχι ψηφιακά) αγαθά και ίσως είναι πιο "ανήθικες" σε αυτό τον τομέα :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εγώ άλλο λέω, άλλο το να κατεβάζουμε ξέροντας ότι είναι παράνομο και άλλο το να θέλουμε να βγούμε και από πάνω. Για εμένα πάει πολύ. Κατέβαζω και κάνω την "πάπια" δεν λέω χαζόμαρες για φανσ κ.α. .... Αυτό είπα μόνο.

 

Προφανως υπαρχει λογος που τα κατεβαζεις και δεν τα αγοραζεις... και προφανως εχει να κανει με την αυξηση τιμων την τελευταια 10ετια... που πηγαιναμε σινεμα με 1000 στα village τοτε (και ηταν και ακριβοτερα σε σχεση με τα συνοικιακα) και τωρα 10 ευρω (3500δρχ) δεν σου φτανουν. 350% αυξηση τιμων σε μια 10ετια. Ποσα απο τα προιοντα εχουν ανεβει τοσο πολυ απο το 2000; Τα audio cd τοτε καναν 3000 και τωρα τα ιδια κανουν 20+. Και σκεψου οτι το δισκακι σαν δισκακι εχει πεσει σε τιμη ξεφτυλα απο τοτε. Αφου λοιπον δεν εχουμε τετοια αυξηση σε κανενα αλλο προιον σε αυτον τον κλαδο που οφειλεται; Μηπως; Λεω μηπως; στην κερδοσκοπια; Τυχαιο; Φιλε μου και τοτε πουλαγαν οι μαυροι τα CD στους δρομους και τα metropolis ηταν γεματα που ειχε ουρα στο ταμειο. Για πηγαινε τωρα να δεις...

 

Συμφωνώ σε αυτό. Απλά νομίζω ότι τον κόσμο τον πειράζει μόνο το χρήμα της warner (ή όποιας άλλης μεγάλης κινηματογραφικής εταιρίας) και όχι άλλων εταιριών που ίσως πουλάνε υλικά (και όχι ψηφιακά) αγαθά και ίσως είναι πιο "ανήθικες" σε αυτό τον τομέα :shock:

 

Ψηφιακα; το 1995 αγορασα Pentium @ 133mhz 300.000 δραχμες. Σχεδον 900 ευρω σημερινα χρηματα και τοτε δεν ηταν και το υπερτουμπανο μηχανημα (ηταν σχετικα οικονομικο) σημερα αγοραζεις υπολογιστη με 400 ευρω που κανει τα παντα, εκει γιατι δεν ανεβηκαν οι τιμες τοσο πολυ; Το 2000 περναμε πχ την τυροπιτα απο τα everest 250 δραχμες, τοτε την περνουμε 400. Δεν ειναι 350% πανω η τιμη της.

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφιακα; το 1995 αγορασα Pentium @ 133mhz 300.000 δραχμες. Σχεδον 900 ευρω σημερινα χρηματα και τοτε δεν ηταν και το υπερτουμπανο μηχανημα (ηταν σχετικα οικονομικο) σημερα αγοραζεις υπολογιστη με 400 ευρω που κανει τα παντα, εκει γιατι δεν ανεβηκαν οι τιμες τοσο πολυ; Το 2000 περναμε πχ την τυροπιτα απο τα everest 250 δραχμες, τοτε την περνουμε 400. Δεν ειναι 350% πανω η τιμη της.

 

Μα αυτό λέω. Ότι κατηγορούμε σαν ακριβό και είμαστε διατεθημένοι να "κλέψουμε" μόνο ότι μας προσφέρει το piratebay. Άλλα πράγματα που είναι πιο ακριβά (όπως η τυρόπιτα) δεν μας νοιάζουν, δεν θα γίνουμε και κλέφτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εννοείς τις απομιμήσεις Mike, Adibas και Fuma;

Γιατί αν αγοράσω μία από αυτές, οι γνήσιες εταιρίες θα χάσουν λεφτά από μένα.

 

Αυτα ηταν την δεκαετια του 90.Τωρα πια κι οι απομιμησεις ειναι Adidas,Nike,Puma σε ειδη ρουχισμου και αλλες γνωστες μαρκες σε ρολογια,γυαλια ηλιου κι οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.Και ολοι εχουμε κατι τετοιο σπιτι μας.Αρα οπως ειπα ολοι για μυνησεις ειμαστε.Ολοι για την φυλακη! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...