Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το να το παρατήσεις καλύτερα να το ανοίξεις μόνος σου... δεν είναι δύσκολο άμα έχεις χρόνο και κοιτάς και τα βίντεο στο youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από το να το παρατήσεις καλύτερα να το ανοίξεις μόνος σου... δεν είναι δύσκολο άμα έχεις χρόνο και κοιτάς και τα βίντεο στο youtube.

 

Χρόνο θα έχω μετά τον Φεβρουάριο. Και γενικά έχω ανοίξει αρκετές συσκευές, ακόμα και σε προ-youtube εποχές. Όταν είχα PC.

 

offtopic

 

 

Άμα είναι να κάνω τις ίδιες δουλειές με Apple, τι σκατά το πλήρωσα το χαράτσι τους; Ουφ... Να δω τι θα κάνω το καλοκαίρι που πρέπει να πάρω καινούργιο μηχάνημα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές άνοιξα πάλι ένα για να του αλλάξω οθόνη. Πρέπει να κάνεις χοντρή πατάτα για να χαλάσεις κάτι. Το κινητό είναι σε "επίπεδα", βγάζεις κάτι για να φτάσεις παρακάτω και σχεδόν τίποτα δεν βγαίνει με την βία (εκτός από εξαιρέσεις, πχ η μπαταρία είναι τόσο καλά κολλημένη που την πρώτη φορά νομίζεις ότι κάνεις κάτι λάθος) αλλά δεν χαλάνε και με λίγο ζόρι (πχ η μητική όταν την ξαναβάζεις πιάνει πάνω και αριστερά και θέλει λίγο πίεση).

 

Μου έχει τύχει σε αρκετά nokia για το πρόβλημα που έχεις να είναι όλο όλο τα σιδεράκια των επαφών τα οποία ήθελαν λίγο τράβηγμα, Στο iphone όμως αν θυμάμαι καλά είναι το ακουστικό με κούμπωμα (στην σειρά μαζί με άλλα 4) οπότε κατ εμέ, το ανοίγεις, το σιγουρεύεις και βουρ στο ebay για ανταλλακτικό με ελάχιστο κόστος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω ενα iphone το οποιο ειναι jailbroker σε εκδοση 5.1.1 και εχει modem firmware 4.12.01. Το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο.Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος να το ξεκλειδωσω.Δεν εχω τυχον αρχεια shsh τα οποια λογικα πρεπει να εχει προηγουμενος κατοχος του κινητου.Χωρις αυτα τα αρχεια δεν ειναι εφικτο να το ξεκλειδωσω?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα την γνωμη σας αξιζει καποιος να παρει τωρα ενα iphone 4?

 

Αν το βρει σε κατάλληλη τιμή.

 

Εγώ πάντως, αν μπορούσα να ξεφορτωθώ με κάποιον τρόπο το χαλασμένο μου iPhone 4, θα αγόραζα πάλι iPhone 4 απλό. Δεν με έχει ενθουσιάσει κάτι ούτε στο 4s, ούτε στο 5. Γενικά το 4 με καλύπτει.

 

Φυσικά ο καθένας με τις ανάγκες του.

 

Ξαναλέω, βεβαίως: στην κατάλληλη τιμή! Δηλαδή κάτι χαζές αγγελίες που βλέπω στο insomnia που χρεώνουν 350€ το 4 το απλό, όχι ευχαριστώ, δεν έχει νόημα. Είπαμε να γλιτώσουμε κατοστάρικο και πάνω, όχι 30 και 50€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εψαχνα 290-300, 350 ουτε καν. την θεωρεις καλι τιμη? Απλα ακουσα οτι θα βγει το 1ο 3μηνο του 2013 το iphone 5s και δεν ξερω μηπως να περιμενα.

 

το μονο που με χαλα στο 4/4s ειναι η μικρη οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κι εγω με 3gs 3,5 χρονια και ios 6. Του πληρωσα αλλαγη το mute button, μετα το flex και τωρα ζηταει μπαταρια. Οποτε λεω να παω σε νεοτερο μοντελο. Φραγκα δεν παιζουν κι ετσι κοιταω για το 4. Καποια προβληματα που ειχε με το death grip εφτιαξαν? Απο αποδοση πως παει? Με το 3gs ειμαι απολυτα ικανοποιημενος, δεν εχω κολληματα και με υπερκαλυπτει σε mail, internet, να κλεισω εισιτηρια κλπ. Παιχνιδια δεν πολυπαιζω. Αξιζει το 4αρι ή να κοιταξω το 4s?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε καλύπτει το 3gs θα σε υπερκαλύπτει το 4. Εγώ βέβαια σε μια παρόμοια θέση θα προσπαθούσα για 4s μόνο και μόνο για την διάρκεια στο (όποιο) μέλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω, αλλα εδω με το ζορι μαζευουμε 400... Σκεψου τα +200 για το s ! Με death grip εχει προβλημα?

 

Δεν έχει κανένα θέμα το 4άρι. Μπορείς να βρεις μεταχειρισμένο με πολύ καλά λεφτά, 280-300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω ενα iphone το οποιο ειναι jailbroker σε εκδοση 5.1.1 και εχει modem firmware 4.12.01. Το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο.Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος να το ξεκλειδωσω.Δεν εχω τυχον αρχεια shsh τα οποια λογικα πρεπει να εχει προηγουμενος κατοχος του κινητου.Χωρις αυτα τα αρχεια δεν ειναι εφικτο να το ξεκλειδωσω?Ευχαριστω

Πρέπει να δεις στο iphonefrom.com από πού είναι το τηλέφωνο, για να βρεις σε ποιόν πάροχο είναι κλειδωμένο.

 

Τα shsh δεν έχουν καμία σχέση με το ξεκλείδωμα. Εφόσον η baseband είναι 4.12.01 δεν ξεκλειδώνει με το jailbreak, πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πάροχο στον οποίο είναι κλειδωμένο να ζητήσεις ξεκλείδωμα, ή εφόσον μάθεις σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο να ψάξεις στο ebay να βρεις κάποια υπηρεσία που στο ξεκλειδώνει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση: Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα iphone 4 που φοραει ios 6.0.1 χωρις jb αρα χωρις shsh blobs κρατημενα.
Γνωριζω οτι εφ'οσον δεν υπαρχουν τα  shsh, δεν γινεται να κανω downgrade στην 5.1.1 .
To ερωτημα μου ειναι: οταν θα βγει η untethered εκδοση του 6.0.1 , θα μπορεσω να κανω downgrade?
Aμα ειναι να το παρω και ας περιμενω λιγο, αλλιως να κοιταξω καποιον που να εχει κρατησει τα blobs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κι εγω με 3gs 3,5 χρονια και ios 6. Του πληρωσα αλλαγη το mute button, μετα το flex και τωρα ζηταει μπαταρια. Οποτε λεω να παω σε νεοτερο μοντελο. Φραγκα δεν παιζουν κι ετσι κοιταω για το 4. Καποια προβληματα που ειχε με το death grip εφτιαξαν? Απο αποδοση πως παει? Με το 3gs ειμαι απολυτα ικανοποιημενος, δεν εχω κολληματα και με υπερκαλυπτει σε mail, internet, να κλεισω εισιτηρια κλπ. Παιχνιδια δεν πολυπαιζω. Αξιζει το 4αρι ή να κοιταξω το 4s?

Μια χαρά είναι το 4άρι και μπορείς να το βρείς στα 280-300. 

 

Ερωτηση: Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα iphone 4 που φοραει ios 6.0.1 χωρις jb αρα χωρις shsh blobs κρατημενα.

Γνωριζω οτι εφ'οσον δεν υπαρχουν τα  shsh, δεν γινεται να κανω downgrade στην 5.1.1 .

To ερωτημα μου ειναι: οταν θα βγει η untethered εκδοση του 6.0.1 , θα μπορεσω να κανω downgrade?

Aμα ειναι να το παρω και ας περιμενω λιγο, αλλιως να κοιταξω καποιον που να εχει κρατησει τα blobs.

 

Δε θα μπορείς να κάνεις downgrade μέχρι στιγμής δε γίνεται. Και ειδικά αν δεν υπάρχουν τα blobs δεν γίνεται και δε θα γίνει με τίποτα. Απλά θα περιμένεις το untethered 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...