Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εχω σε μαυρο χρωμα το iphone.Θα μπορουσα με καποιο τροπο να το κανω ασπρο? Με καποιο designer ας πουμε απο iphone 4 ασπρο? Γινεται?

Τί εννοείς? Αν θες να γίνει αλλαγή σε καπάκια από μαύρο σε άσπρο κάνει κανα 70-80 ευρώ αν δεν κάνω λάθος. (σε φίλο τεχνικό που κάνει τέτοια κάπου εκεί ήταν η τιμή αν θυμάμαι καλά). 

 

Εναλλακτικά μπορείς να βρεις αυτοκόλλητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ίσως αν μας εξηγούσες τί ακριβώς εννοείς με τον όρο "designer" να καταλαβαίναμε καλύτερα τί θέλεις να πεις.

 

Η εμπρός και η πίσω όψη του iPhone 4 είναι φτιαγμένες από γυαλί.

 

Μπορείς να αγοράσεις νέες όψεις σε άσπρο χρώμα (τα "καπάκια" που αναφέρει η iMarilina πιο πάνω) ή να αγοράσεις αυτοκόλλητα που να καλύψουν εξωτερικά το iPhone σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Γιατι δεν μπορω να αλλαξω το designer? να παρω δλδ απο ebay designer οθονης για ασπρο iphone 4 και να το βαλω στο δικο μου?</p>

 

Να παρεις. Και οι δυο πιθανές περιπτώσεις:

 

1. Σε δυο τρεις μηνες θα χαλάσει (οπως εγινε μ εμενα και πολλούς αλλους) γιατι ειναι μουφες (χαλασε η οθονη).

 

2. Αν δεν πιανουν τα χερια σου δεν ειναη ευκολο και κατι θα χαλασεις κατι και θα τρεχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αυτοκολητα που μπορω να βρω?Για να το κανω να φαινεται οπως το ασπρο?</p>

 

Ebay, ομως το κουμπι θα μεινει μαυρο και δεν θα ναι ωραιο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ebay, ομως το κουμπι θα μεινει μαυρο και δεν θα ναι ωραιο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Υπάρχουν και αυτοκόλλητα για το κουμπί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αυτοκόλλητα είναι χάλια. Αν το έχεις αποφασίσει γιατί δεν ζητάς ανταλλαγή στις αγγελίες; Μπορεί κάποιος να θέλει να το κάνει μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

4.3.3 vs 6.1.3, καθαρα απο αποψη αποδοσης και μπαταριας.

Το αντιστοιχο thread για iPod Touch στο MacRumours φαινεται να γερνει προς 4.3.3 μερια. Ισχυει κατι τετοιο? Και εαν ναι, αξιζει η αναβαθμιση με κοστος την οποια επιβαρυνση στην αποδοση/μπαταρια?

Feedback pls!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, νομίζω εξαρτάται και από τις εφαρμογές που τρέχεις. Αν έχεις πολλές εφαρμογές που θέλουν νεώτερη έκδοση του λειτουργικού για να δουλέψουν τί κάνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βασικά, νομίζω εξαρτάται και από τις εφαρμογές που τρέχεις. Αν έχεις πολλές εφαρμογές που θέλουν νεώτερη έκδοση του λειτουργικού για να δουλέψουν τί κάνεις;

Συμβιβασμους, δυστυχως. Πχ θελω να βαλω το Run Keeper (>iOS 5) και αναγκαστικα εχω παει σε Runmeter (iOS>4.3). Ευτυχως προς το παρον εχω βρει εναλλακτικες για οτι χρειαζομαι. Εξου και η ερωτηση που επικεντρωνεται στην αποδοση/μπαταρια, ειναι η τελευταια συγκριση που χρειαζομαι για να φτιαξω μια ολοκληρωμενη λιστα +/- και να κατασταλαξω στην εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ το κουράζετε το θέμα. Ξεκολλήστε από την ios 4, πάτε στην τωρινή, με το icloud και όλα τα ωραία, πάρτε κι ενα φορτιστή μαζί σας ΑΝ χρειαστεί και τελειώνετε. Και τα windows xp ήταν μια χαρά αλλά δεν κάτσαμε εκεί.

 

Σημείωση. Με restore/setup as new οχι με update θα πάτε αν πάτε για να ειναι καθαρή η εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολύ το κουράζετε το θέμα. Ξεκολλήστε από την ios 4, πάτε στην τωρινή, με το icloud και όλα τα ωραία, πάρτε κι ενα φορτιστή μαζί σας ΑΝ χρειαστεί και τελειώνετε. Και τα windows xp ήταν μια χαρά αλλά δεν κάτσαμε εκεί.

 

Σημείωση. Με restore/setup as new οχι με update θα πάτε αν πάτε για να ειναι καθαρή η εγκατάσταση.

Εαν σε κουραζει το θεμα, δεν υπαρχει λογος να κανεις ποστ για να το δηλωσεις, μπορεις να προσπερασεις την ερωτηση και ουτε γατα, ουτε ζημια. Κατα τ αλλα δεν ζητησα συγκριση features μια και εχω μια καλη ιδεα τι παιζει. Για 3η φορα, αναφερομαι σε συγκριση μπαταριας/αποδοσης.

Σημειωσεις:

Την προφανη λυση "παρε φορτιστη μαζι σου", για ευνοητους ελπιζω λογους δεν την θεωρω λυση. 

Η παρομοιωση iOS 4.3-->iOS 6.1.3 με τα 8/7-->XP ειναι ατυχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβιβασμους, δυστυχως. Πχ θελω να βαλω το Run Keeper (>iOS 5) και αναγκαστικα εχω παει σε Runmeter (iOS>4.3). Ευτυχως προς το παρον εχω βρει εναλλακτικες για οτι χρειαζομαι. Εξου και η ερωτηση που επικεντρωνεται στην αποδοση/μπαταρια, ειναι η τελευταια συγκριση που χρειαζομαι για να φτιαξω μια ολοκληρωμενη λιστα +/- και να κατασταλαξω στην εκδοση.

 

Θεωρω παντως πως ειναι καλυτερα να πας στην τελευταια, γιατι δεν νομιζω οτι θα εχουν τραγικες διαφορες στην διαρκεια μπαταριας.

 

Φανταζομαι πως μπορει να εχουν ενα 5-10% διαφορα. Μου φαινεται απιθανο πχ να εχουν 30-50% διαφορα στην διαρκεια μπαταριας.

Ειναι τοσο σημαντικο για εσενα αυτη η μικρη διαφορα στην μπαταρια?

 

 

Επισης εχε υποψην σου οτι το browsing ειναι πιο γρηγορο στην 6.1.3 λογω νεοτερου safari.

Eνδεικτικα το sunspider test στο iphone 4 πηγε

απο ~4000ms στην 4.3 -> σε 3570ms στην 5.0 -> και σε 2970ms στην 6.0 .

http://www.macnn.com/articles/11/10/13/older.devices.see.least.benefit.but.still.gain/

http://www.macworld.com/article/2010286/lab-tests-ios-6-and-ios-5-performance-differences.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@haHa

Ευχαριστω για το feedback :-)

Οχι, μια τοσο μικρη διαφορα δεν με ενοχλει καθολου. Εαν μπορεις (..και θυμασαι), σχετικα με την αποδοση καποιο σχολιο? Στο thread του macrumors, σχολιαζουν την αργοπορια του safari και γενικα το ποσο "laggish" εμφανιζεται το 6.1.3 (..υποθετω λογο της περιορισμενης ram της συσκευης)

Πχ αυτο

 

And let me tell you... i forgot how fast this phone used to be. I found some old ipa files i did backups of (facebook, messenger, ibooks, some games etc) and it runs like a charm. Facebook had become unusable from the recent updates. The only things i miss are the notification center and the lack of a few usefull apps for which i've been unable to find old versions of. Oh, and the native ipod and phone apps are miles ahead (speaking in terms of design); they just fit the rest of the os just perfect. Why oh why did they have to change 'em...
So my advice is the same as the one the guy ahead of me gave you: stay at all cost !

 

Ισχυει κατι τετοιο? Καποια ενσταση/εντυπωση? 

 

Edit: Μολις ειδα το edit σου

 

Επισης εχε υποψην σου οτι το browsing ειναι πιο γρηγορο στην 6.1.3 λογω νεοτερου safari.

Υποστηριζει καποιο πρωτοκολλο που βελτιωνει την ταχυτητα (spdy?) ή εννοεις κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...