Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους κατόχους του iphone. Παίρνοντας σαν δώρο απο την εταιρεία μου το iphone 4 (το τσιγκουνεύτηκαν το 5 :-( )

περνάω κι εγώ για πρώτη φορά σε ios. Θέλω δυο τρεις συμβουλές: 

 

1) Να το αναβαθμίσω στην τελευταία έκδοση του ios και μετά να το κάνω jailbreak? Υπάρχει κάποιος οδηγός που θα με βοηθήσει να το κάνω?

 

2) Κάποια πρόταση για αγορά ζελατινών και θήκης (εσείς που έχετε χρόνια το iphone 4 νομίζω οτι θα έχετε δει σε βάθος χρόνου τι άξιζε τα λεφτά του και θα με βοηθήσετε)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους τους κατόχους του iphone. Παίρνοντας σαν δώρο απο την εταιρεία μου το iphone 4 (το τσιγκουνεύτηκαν το 5 :-( )

περνάω κι εγώ για πρώτη φορά σε ios. Θέλω δυο τρεις συμβουλές: 

 

1) Να το αναβαθμίσω στην τελευταία έκδοση του ios και μετά να το κάνω jailbreak? Υπάρχει κάποιος οδηγός που θα με βοηθήσει να το κάνω?

 

2) Κάποια πρόταση για αγορά ζελατινών και θήκης (εσείς που έχετε χρόνια το iphone 4 νομίζω οτι θα έχετε δει σε βάθος χρόνου τι άξιζε τα λεφτά του και θα με βοηθήσετε)?

Δε μπορείς να κάνεις jailbreak στην 6.1.3. Μην αναβαθμίσεις. (και μην κάνεις jailbreak πριν το μάθεις καλά το τηλέφωνο δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος μην κάνεις καμια στραβή και μετά το σκαλώσεις.)

 

2. Για θήκη όπωσδήποτε σιλικόνης για ναχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Ζελατίνες κλπ όποια και να πάρεις antiglare μια χαρά είναι μη δώσεις ένα σκασμό λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα.

 

Κατοχος iphone 4 απο χτες. (350 ευρω προσφορα)

 

Καποιες ερωτησεις.

 

1. υπαρχει τροπος να με ρωταει το κινητο πριν χρησιμοποιησει το 3G και με χρεωσει? 

 

2. η εκδοση ios που εχει πανω ειναι η 6.1.2. Μου λεει πως ειναι διαθεσιμη η 6.1.3. Να την κανω?

 

3. θηκη σιλικονης το προστατευει (οκ οσο γινεται) απο πεσιμο ε? η ζελατινα προστατευει απο πτωση υγρου?

 

4. ποιες ειναι οι must have εφαρμογες? (must have εννοω πχ μια που βλεπω τωρα που και καλα ξεκλειδωνει wifi. Παιζει αυτο? ή καποιος τροπος να εχω ευκολο internet εξω ξερω γω)

 

5. με το 4αρι θα ειμαι καλυμενος για μελλοντικες αναβαθμισεις του λειτουργικου και αν οχι, με jailbreak???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

 

Κατοχος iphone 4 απο χτες. (350 ευρω προσφορα)

 

Καποιες ερωτησεις.

 

1. υπαρχει τροπος να με ρωταει το κινητο πριν χρησιμοποιησει το 3G και με χρεωσει? 

 

2. η εκδοση ios που εχει πανω ειναι η 6.1.2. Μου λεει πως ειναι διαθεσιμη η 6.1.3. Να την κανω?

 

3. θηκη σιλικονης το προστατευει (οκ οσο γινεται) απο πεσιμο ε? η ζελατινα προστατευει απο πτωση υγρου?

 

4. ποιες ειναι οι must have εφαρμογες? (must have εννοω πχ μια που βλεπω τωρα που και καλα ξεκλειδωνει wifi. Παιζει αυτο? ή καποιος τροπος να εχω ευκολο internet εξω ξερω γω)

 

5. με το 4αρι θα ειμαι καλυμενος για μελλοντικες αναβαθμισεις του λειτουργικου και αν οχι, με jailbreak???

Καλορίζικο.

 

1. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και αν υπάρχει και δεν το έχω δει θα είναι στο jailbreak.

 

2. ΟΧΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ την αναβαθμιση αν θες jailbreak, πάει μέχρι 6.1.2 το jailbreak μόνο.

 

3. Θήκη σιλικόνης ειναι must κατα τη γνώμη μου αν θες ναχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Η ζελατίνα προστατεύει από γρατζουνιές, δεν θα στ κάνει αδιάβροχο ως δια μαγείας. 

 

4. Must have εφαρμογές δεν υπάρχουν, είναι αντικειμενικό το τί εφαρμογές θέλει ο καθένας. Δεν ξεκλειδώνει ακριβώς wifi η εφαρμογή που λες, δίνει εργοστασιακούς κωδικούς σε κάποια ρούτερ. 

 

5. Θεωρητικά με το 4αρι θα είσαι καλυμμένος και στην iOS 7 σίγουρα. Από κει και πέρα δεν ξέρει κανείς. Το 3gs έφτασε μέχρι την 6.1.2, το 3g είχε φτάσει μέχρι την 4.2.1, θεωρητικά το τεσσάρι θα πάει μέχρι την iOS 8 κάτι.

 

ΥΓ εδωσες ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ για 4αρι. Σε αυτή την τιμή έπαιρνες 4s. Τα 4άρια πλέον πωλούνται 260-300 ευρώ μαξ.

 

(εκτός αν το πήρες καινούριο από μαγαζί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,πολυ νεος με το 4αρι και εγω αφου τελικα μου το εκανε δωρο η voda που της ειχε μεινει stock.

 

Ειναι 32 gb και στην 6.1 οποτε αν καταλαβα καλα εαν θελω jailbreak να μην κανω αναβαθμιση στην 6.1.3 που μου εχει βγαλει.

 

Αρχικα εχει καποιος να προτεινει καποιον φθηνο και αξιοπιστο seller απο ebay για θηκες-ζελατινες?

 

Γενικες συμβουλες χρησης? Must Εφαρμογες?

 

Μεχρι τωρα ειμαι ψιλοπροβληματισμενος με την μπαταρια μιας και περιπου κραταει γυρω στο 18ωρο μονο με normal χρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις στο appstore τα έχει σε κατηγορίες και θα βρεις αυτά που θες.18ωρο πολύ λες....πρέπει να το χρησιμοποείς ελάχιστα...ασε το iphone από μπαταρία είναι τραγικό και το 4 (το είχα 18 μήνες)και το 4s ακόμα χειρότερο (το έχω κάνα πεντάμηνο).

Εφαρμογές που είπες πριν είναι άπειρες ανάλογα με τα hobby σου το επάγγελμά σου κλπ

Εγώ προτείνω πάντως skype, dropbox, facebook, twitter, logmein τώρα απο κει και πέρα είναι δική σου επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις στο appstore τα έχει σε κατηγορίες και θα βρεις αυτά που θες.18ωρο πολύ λες....πρέπει να το χρησιμοποείς ελάχιστα...ασε το iphone από μπαταρία είναι τραγικό και το 4 (το είχα 18 μήνες)και το 4s ακόμα χειρότερο (το έχω κάνα πεντάμηνο).

Εφαρμογές που είπες πριν είναι άπειρες ανάλογα με τα hobby σου το επάγγελμά σου κλπ

Εγώ προτείνω πάντως skype, dropbox, facebook, twitter, logmein τώρα απο κει και πέρα είναι δική σου επιλογή.

Εγώ πάλι με το 4άρι είχα πολύ καλή μπαταρία, ακόμη και με το jailbreak και τουμπανο με tweaks. Και τώρα που το έχω δώσει στον πατέρα που δεν το χρησιμοποιεί τρελλά όπως εγώ η μπαταρία του είναι πολύ καλή. Με το 4s και το 5άρι έχω θέμα με μπαταρία λόγω βαριάς χρήσης. Αλλά δε βαριέσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα από το 4 τα είχε παίξει τελείως η μπαταρία...τελείως όμως....πολύ καλή αντοχή μπαταρίας έχουν τα Sony και την χειρότερη νομίζω τα htc 2 που έχει αλλάξει το αδερφάκι μου στο χρόνο πάνω τα έχουν παίξει τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα iphone 4.Το χρησιμοποιηουσα για αρκετο διαστημα,περιπου εναμιση μηνα χωρις καρτα sim (δεν ειχα αξιωθει να παω να την κανω microsim) και το ειχα για internet σπιτι μου, και τετοια..Ε ειχε καποια μικρα κολληματακια,βεβαια του ειχα κανει διαγραφη και επανεργοποιηση iphone οποτε δεν ηταν αυτο το θεμα γιατι ειχε αυτα τα μικροκολληματακια.Εδω και 3 μερες τωρα που του εβαλα καρτα sim και το χρησιμοποιω κανονικα ειναι σαν να εχω αλλο τηλ,ειναι αρκετα πιο πολυ smooth..Μπορειτε να μου πειτε τι εγινε? Εφταιγε που το ειχα χωρις καρτα sim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εχω ενα iphone 4.Το χρησιμοποιηουσα για αρκετο διαστημα,περιπου εναμιση μηνα χωρις καρτα sim (δεν ειχα αξιωθει να παω να την κανω microsim) και το ειχα για internet σπιτι μου, και τετοια..Ε ειχε καποια μικρα κολληματακια,βεβαια του ειχα κανει διαγραφη και επανεργοποιηση iphone οποτε δεν ηταν αυτο το θεμα γιατι ειχε αυτα τα μικροκολληματακια.Εδω και 3 μερες τωρα που του εβαλα καρτα sim και το χρησιμοποιω κανονικα ειναι σαν να εχω αλλο τηλ,ειναι αρκετα πιο πολυ smooth..Μπορειτε να μου πειτε τι εγινε? Εφταιγε που το ειχα χωρις καρτα sim?</p>

Δοκίμασες να το κανεις κανα ρηστορ; Δε νομιζω οτι παιζει ρολο το αν εβαλες σιμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω σε μαυρο χρωμα το iphone.Θα μπορουσα με καποιο τροπο να το κανω ασπρο? Με καποιο designer ας πουμε απο iphone 4 ασπρο? Γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...