Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο juwe είπε σήμερα δεν θα προλάβει, οπότε αύριο.

Nikoskon σε βλέπω μόνο 2 μέρες ν κρατάς την ρομ, για την οποια θελουμε και σχολια ε.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλια για την Debus ε;! :)

Λοιπον, κρίμα στον dev που έχασε τον χρόνο του...

 

Είναι γρήγορη αλλά μόνο αυτό. Ούτε ένα skin δεν έχει βάλει, ένα κάτι τις...

Τώρα είμαι κλασικά με Juwe's v1.9 και περιμένω όπως όλοι μας(!) την JVK από τον ίδιο dev!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τα φώτα σας. Ενα φιλαράκι πήγε να φλασάρει τη νέα rom. Tο θέμα είναι ότι το κινητό έχει πέσει σε boot loops. Δονείται σαν τρελό. Να προσπαθήσω να του περάσω πάλι την ίδια ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Σε download mode μπαίνει κανονικά.

 

Τα αρχεία που πήγε να περάσει είναι τα ίδια με αυτά που πέρασα εγώ (με bootloader) και η προηγούμενη rom που είχε ήτανε cooked JS8. Ακριβώς τα ίδια με μένα, απλά κάτι έγινε λάθος κατά το φλασάρισμα πιστεύω.

 

edit: Κοιμάται το support team? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι niko δεν σταματάει. Μόλις το ανοίξω βλέπω το Σήμα της samy και αρχίζει δόνηση restart και πάλι τα ίδια μέχρι να ξαναβγάλω την μπαταρία

 

edit: Να προχωρήσω σε reflash 2.3.3 λοιπόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πάτησα start

 

edit1: ok πρέπει να έγινε καλά. Περιμένω να ανοίξει B)

 

edit2: Όλα καλά φαίνονται. Πάω για root :-)

 

edit3: Όλα οκ και καλά φαίνονται. Μaster Paco de Lucia thanks για το Σπρώξιμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια περιμενω αυριο μεθαυριο να μου ερθει το galaxy s,το firmware του και η εκδοση του android θα ειναι up to date?αν οχι η διαδικασια μεσω Κies που απο οτι καταλαβαινω ειναι αυτοματοποιημενη και "official" μεχρι ποια εκδοση υποστηριζει?Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια περιμενω αυριο μεθαυριο να μου ερθει το galaxy s,το firmware του και η εκδοση του android θα ειναι up to date?αν οχι η διαδικασια μεσω Κies που απο οτι καταλαβαινω ειναι αυτοματοποιημενη και "official" μεχρι ποια εκδοση υποστηριζει?Ευχαριστω.

πιθανοτατα θα εχει τη 2.2 μεσα οπου ειναι και η τελευταια επισημη ελληνικη

αμα θες για αναβαθμισεις ασε το Kies, παρτο πρωτα και μετα σου λεμε σιγα σιγα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι μπορειτε με πολυ λιγα λογια και με τα απαραιτητα λινκς να με βοηθησετε να βαλω την στοκ γκινγκερ; εχω μπερδευτει αρκετα με τον κερνελ και το ρουτ.

 

Καθε βοηθεια απο τους rom gurus θα ειναι ευπροσδεκτη...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι μπορειτε με πολυ λιγα λογια και με τα απαραιτητα λινκς να με βοηθησετε να βαλω την στοκ γκινγκερ; εχω μπερδευτει αρκετα με τον κερνελ και το ρουτ.

 

Καθε βοηθεια απο τους rom gurus θα ειναι ευπροσδεκτη...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

http://www.insomnia.gr/page/wiki/_/various/how-to-flash-leaked-gingerbread-jvk-rom-%CF%83%CF%84%CE%BF-galaxy-s-%CF%83%CE%B1%CF%82-r180

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Karmen συγχαρητήρια για τον οδηγό, και για τον χρόνο σου.

Δεν ήμουν εδώ όταν είχες το πρόβλημα, αλλά όταν μπαίνει σε download mode, απλά ξανφλασάρεις ξανά τη rom, ή μπορείς να βάλεις την ezbase ή την resurrection edition (δεν την προτιμώ γιατί ενεργοποιεί μόνο του το lagfix ΑΝ κάνεις reboot) που πάντα δουλεύουν σίγουρα και έχεις μια full working base και μετά ξανά την rom που θέλεις να περάσεις.

 

@nikoskon: Την simply την έχεις δοκιμάσει εκτενώς; Δηλαδή 2-3 μέρες, σχετικά είναι όλα lol.

Γιατί δεν υστερεί σε ταχύτητα/σταθερότητα σε σχέση με την Juwe, και έχει ένα πολύ καλύτερο θέμα, για τους περισσότερους δηλαδή, εντάξει και τα κακά γούστα σεβαστά είναι :).

2 φορές έβαλα juwe αλλά για πολύ λίγο, γιατί δεν είχε να μου προσφέρει κάτι παραπάνω απο την simply.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ flik είμαι σε φάση φλασαρίσματος του οδηγού τώρα :lol: Θα κάνω μερικές προσθήκες.

 

Οσο για το πρόβλημα ευτυχώς λύθηκε και μάλιστα γρήγορα. Μου είχε τύχει άλλη μία φορά με το δικό μου, αλλά ήμουν πολύ πιο ήρεμη. Οταν αναλαμβάνω ένα τηλέφωνο που δεν είναι δικό μου, έχω ένα παραπάνω άγχος.

 

Τέλος καλό πάντως, όλα καλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές έβαλα juwe αλλά για πολύ λίγο, γιατί δεν είχε να μου προσφέρει κάτι παραπάνω απο την simply.

 

Δηλαδή αύριο (ή σήμερα πλέον) με το καλό, δε θα μπεις στον πειρασμό να δοκιμάσεις την Gingerbread του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τι μηνύματα θα δώσει ο simone. Εκτιμώ τις ικανότητες του Juwe11, μιας και έβγαλε την καλύτερη custom βασισμένη στην JV1. Αν δω οτι θα βγάλουν τις rom τους με διαφορά μιας μέρας, θα βάλω πρώτη την simone.

Βασικά θα δοκιμάσω και τις δύο, το θέμα είναι ποια θα βάλω πρώτη.

Είναι και άλλοι παράγοντες, ο kernel πχ.

Εσύ δοκίμασες και τις 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...